Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Produžavanja ugovora sa Whiteom jeste jako čudno, s obzirom na njegov status u finišu sezone. Mada, retkokad nam se nije isplatilo kad smo verovali u igrača i dali mu priliku iako ga u startu nije išlo, Možda tako bude i sa Aaronom sledeče sezone. 

 

Mada, s obzirom kakve probleme imamo trenutno, priča oko njega i nije toliko bitna.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ok da produzimo Vajta, on je kvalitetan igrač koji je sticajem okolnosti prošlu sezonu jedva izgurao. Siguran sam da i on želi da se vrati u pravog igrača. Momak se povredio u našem dresu i to se mora isto ispoštovati. Kakva je trenutno situacija sa odlascima ja bih bio zadovoljan da svi iz prosle sezone potpisu novi ugovor čak i Kuzmić( Simon je vec premator) i da onda pojurimo zamene za igrače kojo su otišli.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Pero Antić je došao da igra 10-15 minut po meču, a Alimpije ga cedio 30+ minuta. Puče svlačionica u januaru, stvari krenuše po qrcu. 

I pored svega bi bili prvaci da nam nije oteta ABA titula.

Problem je druge prirode.

 

Pero i Keselj se nisu treznili do ranih jutarnjih sati...uz to su i onog nesretnog Jankovica povukli s njima (sto i nije bilo tesko). I kad ti 2 mezimca najvernijih dodju u svlacionicu mamurni, a ti kao mlad trener treba da zavedes neki red...tesko je.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto toliko mracite i kukate... Pa i da ode Radonja, i Kalina, uz DeDu i Holinsa koji su otisli - nije smak sveta. 

Jednostavno, kad tad se mora desiti da i ne budemo konkurentni, da udjemo sa slabijim timom. Desilo nam se vec jednom u proteklih 8 godina, i vratili smo se. Pa sta ako se desi opet?

 

Nije bitno koliko puta padnes, vec je bitno da svaki put ustanes! 

 

Radonjic je uradio neverovatne stvari u Zvezdi ali nije jedini trener koji moze voditi igrace. Samo je bitno da sto pre znamo na cemu smo. Tomic, Alimpijevic, pa i Topic... bice vec neko. 

 

Za Kalinica nismo ni sanjali da ce igrati opet za nas, pogotovo u ovakvom jednom trenutku, pa je zaigrao. Znali smo da je to oroceno. Imao je i on svojih losih momenata, koje ne bi oprastali nekom drugom igracu, taj neko drugi mozda i ne bi masio onoliko slobodnih bacanja koja su nam kidala zivce u odlucujucim momentim. Ali to je Kalina, vrati ti na nekoj drugoj strani, neverovatnim potezima i energijom. I to naravno kosta. Mozda je i bolje imati dva dobra igraca nego jednog Kalinu - jer kad Kalina ne odigra a ostatak ekipe je daleko ispod njegovog nivoa onda si osudjen na gubljenje. Ako imas dva dobra igraca, manja je sansa da ce bas oba da podbace i mozes da izvuces nesto. Sve naravno zavisi od budzeta, ponude i potraznje igraca.

 

Holins je samo jedan od stranaca u nizu koji ce proci kroz nas klub, bio je blago receno uzasan u pocetku pa se odlicno sastavio (i normalno je da zeli da naplati to). To ti je rizik kad potpises igraca na godinu dana. 

 

Vajt - to je rizik kad potpises igraca na duze od godinu dana a on se povredi. U situaciji ako gubimo Kalinu, mozda i nije lose da ostane, jer Vajt zaista moze vise od onog sto je pokazao. Ako je korigovana i plata za narednu godinu, onda je to dobar deal. Nije on bio toliko los koliko je ispao iz sistema zbog povrede i kad je vec dosao trenutak da se skracuje rotacija. 

 

DeDa - zao mi je ponajvise zbog toga sto je srpski igrac, sto automatski ima mnogo vecu vrednost nego sami njegovi igracki kvaliteti. Ako gledamo samo neki kvalitet i cenu toga, bio je tu i tamo isplatim, ali kao srpski igrac bio je itekako isplativ. Nece biti tako lako nadomestiti njegov odlazak, ali nije nemoguce. Ako ce mu zamena biti Dalibor Ilic - to je po meni ok. 5 godina mladji, ove godine je prilicno napredovao, skocniji je, jaci, deluje mi da ima vise poena u rukama ali slabiji BB IQ i losiji ball-handling, pa i slobodna bacanja. Moze biti odlican igrac sistema.

 

 

Dakle, sve i da odu bitne figure, igrace se jos kosarka. Pojedinci ne garantuju trofeje. Pare ne garantuju trofeje. Bitno je da se radi kvalitetno pa i da ne uspemo da odbranimo sve, ne treba da se pada vec idemo maksimalno koliko mozemo. Bicemo opet prvaci ako se trudimo. 

 

 

Zaista smaraju ove price o preokrenutom aparthejdu. Dosta bre vise kukanja, mracenja, timovi nisu ni blizu formirani, ni nas niti konkurencije a odmah se kuka. Imajte nekada malo vise i vere i pozitivizma, bez toga ni uspeh nece doci. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, bas smo lepo rasteretili budzet, sad ocekujemo potpise dva f4 igraca na minimum dve sezone (jedan od njih I najbolji strelac f4), nekoliko NBA prospekta, MVPja EC I najskupljeg dostupnog evropskog trenera. 

Ali...

 

Covic jos uvek ne kapira kakvu bi pometnju napravio kad bi povukao klub iz EL I ABA, kakva bi to atomska bomba bila. Odigra rasterecno fibu I kls a onda se povuce iz kluba kao najtrofejniji predsednik ikada I ostavi nekom limaru zaduzenje da razmislja kako da plati WC za EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Problem je druge prirode.

 

Pero i Keselj se nisu treznili do ranih jutarnjih sati...uz to su i onog nesretnog Jankovica povukli s njima (sto i nije bilo tesko). I kad ti 2 mezimca najvernijih dodju u svlacionicu mamurni, a ti kao mlad trener treba da zavedes neki red...tesko je.


Samo je naplaćivao ono što mu "nismo" dugovali 2011. 
(Voleo bih da @BarryWhite još jednom opiše to kako je Čović regulisao dugovanja prem nekima, u ovom slučaju prema Kešelju, 2011)

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne znam sto toliko mracite i kukate... Pa i da ode Radonja, i Kalina, uz DeDu i Holinsa koji su otisli - nije smak sveta. 

Jednostavno, kad tad se mora desiti da i ne budemo konkurentni, da udjemo sa slabijim timom. Desilo nam se vec jednom u proteklih 8 godina, i vratili smo se. Pa sta ako se desi opet?

 

Nije bitno koliko puta padnes, vec je bitno da svaki put ustanes! 

 

Radonjic je uradio neverovatne stvari u Zvezdi ali nije jedini trener koji moze voditi igrace. Samo je bitno da sto pre znamo na cemu smo. Tomic, Alimpijevic, pa i Topic... bice vec neko. 

 

Za Kalinica nismo ni sanjali da ce igrati opet za nas, pogotovo u ovakvom jednom trenutku, pa je zaigrao. Znali smo da je to oroceno. Imao je i on svojih losih momenata, koje ne bi oprastali nekom drugom igracu, taj neko drugi mozda i ne bi masio onoliko slobodnih bacanja koja su nam kidala zivce u odlucujucim momentim. Ali to je Kalina, vrati ti na nekoj drugoj strani, neverovatnim potezima i energijom. I to naravno kosta. Mozda je i bolje imati dva dobra igraca nego jednog Kalinu - jer kad Kalina ne odigra a ostatak ekipe je daleko ispod njegovog nivoa onda si osudjen na gubljenje. Ako imas dva dobra igraca, manja je sansa da ce bas oba da podbace i mozes da izvuces nesto. Sve naravno zavisi od budzeta, ponude i potraznje igraca.

 

Holins je samo jedan od stranaca u nizu koji ce proci kroz nas klub, bio je blago receno uzasan u pocetku pa se odlicno sastavio (i normalno je da zeli da naplati to). To ti je rizik kad potpises igraca na godinu dana. 

 

Vajt - to je rizik kad potpises igraca na duze od godinu dana a on se povredi. U situaciji ako gubimo Kalinu, mozda i nije lose da ostane, jer Vajt zaista moze vise od onog sto je pokazao. Ako je korigovana i plata za narednu godinu, onda je to dobar deal. Nije on bio toliko los koliko je ispao iz sistema zbog povrede i kad je vec dosao trenutak da se skracuje rotacija. 

 

DeDa - zao mi je ponajvise zbog toga sto je srpski igrac, sto automatski ima mnogo vecu vrednost nego sami njegovi igracki kvaliteti. Ako gledamo samo neki kvalitet i cenu toga, bio je tu i tamo isplatim, ali kao srpski igrac bio je itekako isplativ. Nece biti tako lako nadomestiti njegov odlazak, ali nije nemoguce. Ako ce mu zamena biti Dalibor Ilic - to je po meni ok. 5 godina mladji, ove godine je prilicno napredovao, skocniji je, jaci, deluje mi da ima vise poena u rukama ali slabiji BB IQ i losiji ball-handling, pa i slobodna bacanja. Moze biti odlican igrac sistema.

 

 

Dakle, sve i da odu bitne figure, igrace se jos kosarka. Pojedinci ne garantuju trofeje. Pare ne garantuju trofeje. Bitno je da se radi kvalitetno pa i da ne uspemo da odbranimo sve, ne treba da se pada vec idemo maksimalno koliko mozemo. Bicemo opet prvaci ako se trudimo. 

 

 

Zaista smaraju ove price o preokrenutom aparthejdu. Dosta bre vise kukanja, mracenja, timovi nisu ni blizu formirani, ni nas niti konkurencije a odmah se kuka. Imajte nekada malo vise i vere i pozitivizma, bez toga ni uspeh nece doci. 

 

 

 

Lako je vama kad su vam ostali svi nosioci. 

 

Video bih vas da su vam otišli Panter, Ledej i Avramović u par dana.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Benito said:

Meni je zanimljivo da niko ne prica o Voltersu, koliko ja znam klub se nije oglasio i nije nas zvanicno napustio?

Voltersu je istekao ugovor. Čović je rekao da će struka odlučiti da li će biti produžen.

E sad, neka struka je valjda odlučila da produži Vajta, ali ne potpisuje Voltersa, tako da bi to trebalo dovoljno da nam govori.

  • Like 2
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Holivud said:

 

 

Lako je vama kad su vam ostali svi nosioci. 

 

Video bih vas da su vam otišli Panter, Ledej i Avramović u par dana.

Sine, kojima "nama"? Koji smo to "mi" a koji "vi"? Kakve ja veze imam sa Panterom, Ledejom i Avramovicem?

 

Nesto si pobrkao loncice... 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Sine, kojima "nama"? Koji smo to "mi" a koji "vi"? Kakve ja veze imam sa Panterom, Ledejom i Avramovicem?

 

Nesto si pobrkao loncice... 

 

 

Pa ti nisi Jakovljevic... ti si neki veci izdajnik! 

Edited by Manoly
  • Like 3
  • Ha-ha 18
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Sine, kojima "nama"? Koji smo to "mi" a koji "vi"? Kakve ja veze imam sa Panterom, Ledejom i Avramovicem?

 

Nesto si pobrkao loncice... 

 

 

 

 

Sorry, optimizam ovih dana provejava isključivo sa suprotne strane, baziran ne na Zocu i njihovoj ekipi već na našem raspadu.

 

Mislio sam da si jedan od dobronamernih.

 

 

Edited by Holivud
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...