Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Zirbes bukvalno ne može da se odvoji od parketa, ono što je nekad autoritativno kucao sada jedva protura kroz obruč. Kuza čuvamo za evroligaše, a za boraniju je dovoljan i nemački amater. 

 

2 hours ago, Kosjan Willavić said:

S tim sto realno debeli i nespremni Cirbes bolje deluje od Kuzmica vec neko vreme, to samo govori gde smo s centrima. Nisi ti dobar kol'ko los sam ja, sto bi rekao mocni Djule Van Gog 😄

 

Prvo, Cirbi je skinuo makar deset kila u zadnjih mesec dana, čini mi se da više i nema viška, ako ima, to je nešto što se pegla na nedeljnom nivou.

Drugo, ličini na profesionalnog košarkaša, kretenje, pozicioniranje, osnovna centarska tehnika. 

 

Kuzmić liči na jedno obično drvo i na žalost ništa više od toga. Šansa da da koš je jedino ako kuca a nema nikog oko njega u krugu od dva metra.

 

Ako se bude doveo prvi centar on je prvi koji treba da izvisi, a ne Cirbes.

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

 

Prvo, Cirbi je skinuo makar deset kila u zadnjih mesec dana, čini mi se da više i nema viška, ako ima, to je nešto što se pegla na nedeljnom nivou.

Drugo, ličini na profesionalnog košarkaša, kretenje, pozicioniranje, osnovna centarska tehnika. 

 

Kuzmić liči na jedno obično drvo i na žalost ništa više od toga. Šansa da da koš je jedino ako kuca a nema nikog oko njega u krugu od dva metra.

 

Ako se bude doveo prvi centar on je prvi koji treba da izvisi, a ne Cirbes.

Ja bih Cirbesa zadržao kao dobrog duha ove ekipe. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Prvo, Cirbi je skinuo makar deset kila u zadnjih mesec dana, čini mi se da više i nema viška, ako ima, to je nešto što se pegla na nedeljnom nivou.

Drugo, ličini na profesionalnog košarkaša, kretenje, pozicioniranje, osnovna centarska tehnika. 

 

Kuzmić liči na jedno obično drvo i na žalost ništa više od toga. Šansa da da koš je jedino ako kuca a nema nikog oko njega u krugu od dva metra.

 

Ako se bude doveo prvi centar on je prvi koji treba da izvisi, a ne Cirbes.

ovo je baš evidentno u odnosu na Kuza koji po mom skromnom ubeđenju već odavno ne liči na košarkaša. i da se mene pita a ne pita se ja bih lično pre ostavio Zirbesa nego Kuza. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nema ovde nikakvog mračenja, samo konstatovanje činjenica jer nam ekipe poput Splita sigurno nisu etalon po kome se ravnamo. Meni Hollins nije problem, očigledno se pri odabiru beka vodilo računa o Dobriću i potrebi da on zadrži jedan deo napadačkih ovlašćenja koje je dobio u drugom delu prošle sezoni i isporučio. Hollins je vrhunski defanzivac i odličan spot up šuter, izuzetan atleta a nema low bball iq, tako da će sigurno podeliti ekstra pas kad je situacija. Pod košem smo zaista nekompetentni za EL nivo i tu je meni Kuzmić najmanje sporan iz proste činjenice da se njegova uloga jedino zna i da tu neće biti iskakanja iz opanaka. Luka super igra, opcija više je sa visokog posta, deluje fizički spreman ali kad ga provale da je šuterski Ben Simmons biće belaja. Simon je neupotrebljiv i protiv Splita. Raduje Lazarević i on treba da ima svojih 10-15 min i u EL. Za Kalinića i Ivanovića se zna da su najbolji igrači u ligi na svojim pozicijama. Woltersa shvatam kao vođu druge postave, on može da izmišlja neke poene ni iz čega iako nije eksplozivan niti prefinjen šuter. Zirbesa moraju shvatiti kao zakrpu dok se ne nađe bolje rešenje, Split od centara ima Baju i to je to, Maik se kreće kao šleper. Naravno da ima bolje ruke od Kuzmića, imaće i sa 60 godina, al mislim da će bolan reality check što se njega tiče da bude već protiv ozbiljnijih rivala. Od Popovića može nešto da se iskleše, od Gušića teško al to nije toliko ni bitno. 

Slažem se ali ovo je bio i nas tim bez 5 igrača, sa dva omladinca, i Lazarevic debitant. Dakle nije Jugoplastika reper ali nj mi nismo u najjačem sastavu. Tek kad se svi vrate i uzmemo nadam se nekog centra možemo da vidimo koliko i mi zaista možemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

NAJBOLJI DEBITANTSKI NASTUPI

NIKOLA IVANOVIĆ - 20p, 6sk, 6as, 4uk, 35ind (Split, ABA liga 2021/22)

----------------------------

Matijas Lesor – 22p, 4sk, 2as, 2uk, 1bl, 30ind (Mornar, ABA liga 2017/18)

Adam Morison – 23p, 3sk, 1as, 1uk, 27ind (Hemofarm, ABA liga 2011/12)

Tejlor Ročesti – 17p, 7as, 4sk, 1uk, 25ind (Mornar, ABA liga 2017/18)

Kori Volden – 19p, 6as, 23ind (Cibona, ABA liga 2020/21)

Omar Kuk – 16p, 12as, 3uk, 1sk, 23ind (Vršac, ABA liga 2007/08)

Miroslav Raičević – 17p, 9sk, 4as, 2bl, 1uk, 23ind (Bosna, ABA liga 2005/06)

Marko Kešelj – 18p, 7sk, 22ind (FMP, ABA liga 2008/09)

Antonio Burks – 22p, 2sk, 2uk, 22ind (Vršac, ABA liga 2006/07)

Džejms Gist – 12p, 6sk, 3uk, 3bl, 2as, 21ind (Primorska, ABA Superkup 2019/20)

Dragan Apić – 14p, 5sk, 1as, 1uk, 20ind (MZT, ABA liga 2017/18)

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bice pet za nas. 🙂 Gledao sam malo prijateljske Fenera, jako lose vodjena ekipa, posebno poslednja dva meca protiv Galate i mislim Basisekira..ili Buyukcekmecea...imamo mi nasu sansu u Istanbulu..

u ovom sastavu, ja sam zadovoljan da udjemo sa minus 10 u poslednju cetvrtinu

 

ne vidim nacin da budemo konkurenti, jedino zbog tog faktora neuigranosti Fenera i novog trenera

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bice pet za nas. 🙂 Gledao sam malo prijateljske Fenera, jako lose vodjena ekipa, posebno poslednja dva meca protiv Galate i mislim Basisekira..ili Buyukcekmecea...imamo mi nasu sansu u Istanbulu..

 

ako te ne mrzi, napisi sta te je navelo da zakljucis da su jako lose vodjeni 

Link to comment
Share on other sites

Kao što se dalo primetiti, Luka je apsolutno izašao iz šuta. Sa njim na četvorci snažniji timovi će nam skupiti reket, pritisnuti Nejta koji iako visočiji od Džonija ima duplo manje uglova dodavanja jer nema te kretnje i agresivnost i uglavnom baca rizičnije lob pasove pa je smislenije da igra sa Cirbesom u petorci jer ka Kuzu je ionako svaki pas rizičan. Sa druge strane, Nejt je nikad sigurniji sa loptom u prenosu, nije paničar i nadamo se da će praćka da ga služi valjano. Videli smo da može fino da hitne trojku i preko bloka (visok je 193cm) ali prodor do kraja je kod njega raritet i uglavnom finišira visoko o tablu jer teško može da pridje obruču. Taj ograničen skil je ipak sazreo u svakom segmentu kojim vlada i on će svoje isporučiti.

Ozbiljan je to kadar za bek-apa. Ali ako je Cirbonja zaista skinuo 10kg, to znači da smo ga potpisali sa cirka 135.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

u ovom sastavu, ja sam zadovoljan da udjemo sa minus 10 u poslednju cetvrtinu

 

ne vidim nacin da budemo konkurenti, jedino zbog tog faktora neuigranosti Fenera i novog trenera

 

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

u ovom sastavu, ja sam zadovoljan da udjemo sa minus 10 u poslednju cetvrtinu

 

ne vidim nacin da budemo konkurenti, jedino zbog tog faktora neuigranosti Fenera i novog trenera

Poprilicno nisu uigrani, Hienri je igrao AFC i poprilicno lose deluje...dosta dobrih igraca i minuti jos nisu dobro rasporedjeni...veruj mi da ih je Galata dobila sa cetiri igraca..igrao sam na Fener pre meca, na HT sam sve srucio na Galatu koliko ovi nisu povezani. 

 

Imamo sansu..da nam je tu Dobric i Vajt...Fener je trenutno jezivo los..sad, to su dve pripremne utakmice..al papir ne igra...bio bih bas optimista da smo kompletni, ali ovako imacemo sansu ako se ne useremo od tog papira...

 

Meni uopste nije jasno kako ce tamo Salo da raspodeli minute..jasno mi je samo za jedinicu Hienri/Akpinar...

 

Naravno da nisamlud da mislim da cemo dobiti..ali da cemo imati sansu, imacemo je..

Link to comment
Share on other sites

Evo i mojih zapazanja:

Lazarevic odlican. U jednoj utakmici pokazao sve sta moze i koliko je napredovao. Bice tu i boljih i losijih partija, ali smo dobili odlicnog igraca.

Ivanovic pokazuje veliki talenat i nadam se da ce nastaviti ovako.

Cirbes izgleda solidno i ako bude jos napredovao eto nama drugog centra, a moze se desiti i prvog. Cini mi se da nema viska kg.

Split nije neka ekipa, ali raduje sistem i kako ekipa stoji na terenu.

Jedino sto me plasi je da smo i prosle godine ovako krenuli. Bilo je vise utakmica sa 30+. Nadam se da se nece ponoviti prosla godina u nastavku.

Inace molo tracarenja, Lazic i Jovic su otputovali negde zajedno. Videh ih na aerodromu. Verovatno na terapiju negde 🙂

 

Edited by VISOKOLETAC
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Evo i mojih zapazanja:

Lazarevic odlican. U jednoj utakmici pokazao sve sta moze i koliko je napredovao. Bice tu i boljih i losijih partija, ali smo dobili odlicnog igraca.

Ivanovic pokazuje veliki talenat i nadam se da ce nastaviti ovako.

Cirbes izgleda solidno i ako bude jos napredovao eto nama drugog centra, a moze se desiti i prvog. Cini mi se da nema viska kg.

Split nije neka ekipa, ali raduje sistem i kako ekipa stoji na terenu.

Jedino sto me plasi je da smo i prosle godine ovako krenuli. Bilo je vise utakmica sa 30+. Nadam se da se nece ponoviti prosla godina u nastavku.

Inace molo tracarenja, Lazic i Jovic su otputovali negde zajedno. Videh ih na aerodromu. Verovatno na terapiju negde 🙂

 

U MinKen kod istog doktora "za ledja"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Situacija sa Maikom baš previše podsjeća na princa Filipa. 

 

Tu je, trenira dok čeka strani angažman.. Ostaje kratkoročno dok se ne nađe bolje rješenje na tržištu.. Mrša 15 kila.. Ostaje dugoročno kao bek ap opcija.. Ostaje dugoročno kao prva opcija.. Kreće EL blamiranje i Laki se baca na youtube.. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, oubrevo. said:

 

ako te ne mrzi, napisi sta te je navelo da zakljucis da su jako lose vodjeni 

Slabo poslozen tim, nisu skladni vec nabacani..ne kompatibilni igraci i neki bez jasne uloge i minuta...kazem pripremne su tekme, ali to mu je odlika....masi pozicije itd...

 

Videcemo, svakako..los trener, znam ih i po Madjarskoj boljih i to domacih..da ne kazem SerBskih..

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...