Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Strinić već nije puno bitan lik. Neka se forsira Gvardiol, to je ultra talentovan igrač. 

 

@Bugl Khan

 

Kovačić nikad i ne može postati Modrić. Nije samo razlika u kvalitetu, to je drugačiji tip igrača. Ogroman potencijal stvarno, ali Modrić je unikatan igrač u globalnim razmjerama. Pričamo o jednom od najuticajnijih igraču u fudbalu u poslednjih 10 godina. Meni lično top5 igrač u protekloj deceniji.

Ma znam. Naravno da nije Modrić niti je realno očekivati da ćemo u sljedećih 50 godina imati takvog igrača, a kamoli čim se Luka umirovi. Spomenuo sam Kovačića jer je on taj od kojeg se očekuje da bude glavni na terenu nakon Luke. I već godinama svi trube jedno te isto. Kako mu talent nema granica, kako mu je plafon do neba, i kako nikome nije jasno u čemu je problem i što ga koči. Lik od 18-e godine igra u reprezentaciji i redom u Interu, Realu i Chelseau. Ima 4 Lige prvaka, osvojio je sve živo, ali jbg. ne rješava sam utakmice, ima problem, trebao bi više, da nije psiha. Al što je najgore u jednu ruku su u pravu, jer od kad je otišao van nije napredovao koliko je mogao ili "trebao". A možda je problem samo u tome što će ga se vječno uspoređivati s Modrićem, ta očekivanja on neće ispuniti i uvijek će ga se gledati kao na neki neispunjeni potencijal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma znam. Naravno da nije Modrić niti je realno očekivati da ćemo u sljedećih 50 godina imati takvog igrača, a kamoli čim se Luka umirovi. Spomenuo sam Kovačića jer je on taj od kojeg se očekuje da bude glavni na terenu nakon Luke. I već godinama svi trube jedno te isto. Kako mu talent nema granica, kako mu je plafon do neba, i kako nikome nije jasno u čemu je problem i što ga koči. Lik od 18-e godine igra u reprezentaciji i redom u Interu, Realu i Chelseau. Ima 4 Lige prvaka, osvojio je sve živo, ali jbg. ne rješava sam utakmice, ima problem, trebao bi više, da nije psiha. Al što je najgore u jednu ruku su u pravu, jer od kad je otišao van nije napredovao koliko je mogao ili "trebao". A možda je problem samo u tome što će ga se vječno uspoređivati s Modrićem, ta očekivanja on neće ispuniti i uvijek će ga se gledati kao na neki neispunjeni potencijal.

 

Imam utisak da se na Kovačića gleda svojevremeno kao kod nas na Dejana Stankovića u reprezentaciji. Vrh igrač, ali nije on desetka niti neki plejmejker, to prosto nije njegova igra. Posebno je teško što će bilo koji hrvatski talentovani veznjak koji se pojavi biti gledan kroz prizmu Modrića i upoređivaće ih sa njim a takav igrač se rađa jednom u 30 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jucer je Dalic uzasno koristio Modrica, a i napad koji je poslao na teren nije imao ama bas nikakvog smisla. Ne znam samo kako mu je palo na pamet da Kramaric igra na krilu, a Rebic u spicu. Modrica sam samcat neutralisao onim guranjem u visoki presing dok se Brozovic raspadao u bilo kakvom pokusaju organizacije igre. Kova je meni isto tu problematican, ima i vrhunsku tehniku i vrhunske fizikalije ali je iz nekog razloga toliko beskrvan i cesto glup igrac. Po mom misljenju bi Vlasic i Brekalo trebali vise igrat, obojica su dinamicni i donose dodatnu kreativnost u zadnjoj trecini terena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Od kakvih pacera smo mi ispali u barazu, to je za pricu 😄

 

Nema veze sto smo ispali, jer nas sada vodi Piksi.

 

Bolje to nego da nas ove kvalifikacije vodi Tumbakovic. Nadam se da ce nas ta promena na poziciji selektora dovesti do SP,  jer cisto sumnjam da bi se desilo sa Tumbom.

 

Falio nam je zdrav Kostic u tom mecu kako bi se vise vise napadalo po levoj strani, jbga.

Link to comment
Share on other sites

Jedino dobro od Dalića na SP je što je bio "pozitivan šok" za tim jer je došlo do smene selektora. On ništa nije menjao u timu i taktici i mislim da su njegove zasluge za 2. mesto minimalne. To je bio vrhunac te generacije, potrefio im se i solidan žreb i sasvim zasluženo su igrali to finale.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Od kakvih pacera smo mi ispali u barazu, to je za pricu 😄

mi smo još veći paceri zato smo i ispali, sad bi gledali kako Česi gaze neke menadzerske projekte i psovali naše najbolje igrače tadica i ludog mitra

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Jedino dobro od Dalića na SP je što je bio "pozitivan šok" za tim jer je došlo do smene selektora. On ništa nije menjao u timu i taktici i mislim da su njegove zasluge za 2. mesto minimalne. To je bio vrhunac te generacije, potrefio im se i solidan žreb i sasvim zasluženo su igrali to finale.

Slažem se da na SP nije imao neku ulogu taktičkog genija. I sam je priznao da je dosta toga radio u dogovoru sa starijim igračima. Ali da bi uopće imali šansu otići u Rusiju, trebalo je dobiti Ukrajinu u Kijevu, što nije nimalo lako, i onda proći baraž. I jedno i drugo je odradio rutinski. Rakitiću je npr. našao pravu ulogu (spustio ga je niže i prestao od njega tražiti da igra 10-ku) i od njega dobio najbolji turnir u karijeri, možda čak i najbolje nastupe za reprezentaciju. U Rusiji nije dao niti jednu alibi izjavu. Nakon 9 bodova u skupini je rekao da ako ispadnemo u osmini da će to bit debakl i da bolje da nismo ni išli tamo. Niti protiv Danaca niti protiv Rusa nije bježao od uloge favorita. Imao je grešaka u obje te utakmice, ali je npr. utakmicu s Engleskom odradio gotovo savršeno. A prvo poluvrijeme u finalu protiv Francuske je jedno od najboljih poluvremena koje je Hrvatska ikad odigrala. Tako da sve skupa nije napravio nešto neviđeno na taktičkom planu, ali nije pošteno nitioduzimati mu zasluge i govoriti kako se švercao do finala SP-a.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Čisto da ne bude da Škote nismo pohvalili za nešto. Pevanje himne odlično, jedva čekam petak da vidimo na vembliju kako će nadmetanje na tribinama da se odvija. Na terenu ne verujem da će biti neizvesno 🙂

 

Jel ima negde info koliki će kapacitet Vembija biti za ostrvski derbi ?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

Čisto da ne bude da Škote nismo pohvalili za nešto. Pevanje himne odlično, jedva čekam petak da vidimo na vembliju kako će nadmetanje na tribinama da se odvija. Na terenu ne verujem da će biti neizvesno 🙂

 

Jel ima negde info koliki će kapacitet Vembija biti za ostrvski derbi ?

22500 (maks)

protiv rvata kazu bilo nekih 18500 a dozvoljeno 22500

polufinale & finale 45000

https://www.theguardian.com/football/2021/jun/14/wembley-to-host-up-to-45000-fans-for-euro-2020-final-and-semi-finals

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Matori su Hrvati, as simple as that.

Kovačić nije to što se projektuje od njega. On je mnogo bliže nekom Ross Barkley-u, nego Modriću. Pada mu koncentracija, ne zna da bude funkcionalan kad nije u ritmu.

Od svih se Vrsaljko najviše raspao. Ono kako je on odigrao juče je na nivou nekog Miljkovića iz Partizana.

Perišić je isto pao.

 

Englezi ko Englezi, ne mogu bez svojih pogubljenih minuta/poluvremena. U prvom pol se vide koliko su moćnija ekipa.

Englezi moraj da gurnu Fodena više u sredinu. Ovo Philips i Rice nece ide da smooth protiv zivljih ekipa. Trči Philips dosta, napravi i neki potez, ali nije to to za najveće domete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...