Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

29 minutes ago, Ridji said:

Evo da se ponovim i ovde, posto nisam video odmah temu, trenutno nema ništa od Jovica, niti ga mi ozbiljno jurimo, niti je on nešto trenutno zainteresovan.
Odbio je već ponudu Panatanaikosa

 

Kako znas? 

 

Po meni Jovica treba dovesti svakako, bez obzira sto je okvalifikovan kao 'invalid' u skladu sa uputstvom iz inicijalnog posta.

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mmajstor said:

 

Kako znas? 


Izvor teško da može da bude pouzdaniji, na kraju krajeva Niš je mali grad.

Ne znači da se situacija neće promeniti, u smislu da mi nećemo zagristi uskoro, ipak sezona jos nije zvanično ni gotov.

E sad kad je on odbio zelene pitanje koliko možemo da ga privolimo da razmišlja o povratku

Link to comment
Share on other sites

@Lazarevic vs Ilic - Lazarevic je to sto je, tehnicki preskromna trojka, produkt fabrike metalnih POLUproizvoda, FMPP. Sa 20 godina je bio intrigantan, stav "ne moze mi niko nista", zategnut kao sajla, spreman da preore teren (zvuci mi poznato, imamo li nekog takvog). 5 godina (PET godina) i jedno koleno kasnije dosao je do 36% suta za tri, sto je za njega bilo nezamislivo, borbenost je na nivou, fizika se drzi, ali i dalje skromne tehnicke obucenosti i sposobnosti s loptom (e, i ovo mi zvuci poznato, imamo li i takvog). Radne navike mu deluju vrhunski cim je u 4 godine podigao procenat suta za 15tak%, ali meni se on cini jako ogranicenim i suvisnim na trenutno stanje na poziciji 3, kao da nema sta novo da ponudi. Da li moze u 25toj da napravi kvantni skok? Pa sumanjam... Ofc, nek ide na pripreme, nek se pobije, neki ce da poginu, a neki ce da se vrate u FMPP.

Hm, Ilic je mozda bas tamo gde je bio Lazarevic kad je budio znatizelju... 4 godine mladji, 4-5cm visi, jednako zategnut, jednako drven, sut za tri ove godine divnih 16%. Ali centimetri se ne mogu nauciti, kao sto se ni godine ne mogu vratiti - ovde ima potencijala za klesanje, pa sta bude. Treca opcija na cetvorci (mozda nominalno i druga ako ostanu i Deki i Simon), utakmice u ABA, pored terena u EL, forsirati rad na sutu, igri ledjima i odbrani. Probati od njega praviti tvinera 3-4, baby Edzima. Naravno, pod uslovom da menadzer Misko, koji ga je prijavio za ovogodisnji draft (ranije ga je povlacio jer ne bi bio izabran, sumnjam da ce i sad ali ono...) ima interes da saceka godinu dana tesanja u Radonjinoj radionici. A mislim da bi i njemu to bila dobra investicija, deluje mi da Ilic ima mind set dobar za rad sa Radonjom, nije svilena dusica. Anyway, u FMPP nemamo igraca tolikog plafona (moooozda Pecarski, npr. u Popovica i Djordjevica i ne verujem bas), pa treba reskirati.

 

@Luka - brat mi je za rodjendan uzeo Karijev dres, pa cu nastaviti u noti suta za tri -> Luka Mitrovic je u EC i ABA ove sezone sutnuo ukupno 0 trojki. 38 utakmica, 430minuta i ukupno sutnutih 0 trica. Ok, prepametan kosarkas, ne radi ono sto (vise) ne zna. Ali on treba da igra cetvorku u modernoj kosarci, sa Nokom i Kuzom na poziciji 5! Kuridza, na cijoj poziciji nekako vidimo Luku (back up cetvorka, ne daj boze 2-3 minuta na petici, sistemski igrac) je sutnuo 58 trojki za duplo vise minuta. Obozavam Luku, njegov bbIQ, kako igra sa visokog posta, kako se snalazi na zonu... Sigurno mi je najdrazi igrac u novoj eri CZ, ali bice uzasan izazov uklopiti ga da ne skodi. Mirise mi na to da cemo na mestu prve cetvorke imati mamojeba ili da ce rezervni centar morati da ima raspon na sutu veci od 70cm od obruca. Luka ima drugih vrlina, npr. siguran sam da je Alimpije imao njega u svlacionici (a ne Antica) da bismo uzeli i tu ABA ligu. Uveren sam da ga Radonja bas zbog svlacionice i zeli... Mozda kao Ilicev mentor, izmedju ostalog? Da zakljucim, da sam ja Radonja nikako ne bih dovodio Luku. Ali nisam, pa cu verovati da Radonja zna sta radi.

 

Sto se bekovskih pozicija tice jako sam blizak Haosovom nacinu razmisljanja. Bice pakao naci pleja (npr. NWG se dovodi u vezu za Realom, a u EL sledece sezone ocekujem Perija, Dilana Enisa, skroz taj tip igraca...), tako da veliko da za Jovica. Pa videli smo kako izgleda igrati bez pleja, zar vas to ne pece? Da, njegova ledja su trosna ko udzerice u Sava mali, danas ih ima sutra nema, zato su nam potrebna dva osiguraca - Volden i probojni bek jurisnik koji moze da potegne i iz driblinga, a po mogucstvu slusa Cecu i zna da peva Izadji mala. Dzoni mi je ocigledan izbor, misli u smeru Dimitrijevica su mi bile kul, i izuzetno mi je drago da niko nije pomenuo Avramovica... Al moj glas ide Jaramazu. Sut je nastelovao, stav mu je ispravan, a i vise mi je muka od navijacenja i slicnog. Znam, nema nista od toga jer zivimo u go*nu od zemlje sa gomilom nepismenih majmuna na tribinama i jos vecom djubradi u upravi klubova . I ok mi je nedovesti Jareta jer je ispodprosecni asistent za poziciju, ali jer igra u Partizanu je bulshit. Kako god, uz nase igrace na pozicijama 3 i 5, kao i Radonjicevu trenersku filozofiju, moramo se jako ozbiljno pozabaviti ovom pozicijom. I da, svakako snajper na dvojci. Ako je rotacija na 1 korektna, ne treba da bude all round napadac, ali mora da sutira zatvorenih ociju.

 

I da nastavim da lupam gluposti u svetlu svetog topika 🙂 ... Tremont Voters iz Seltiksa, Kordinijer iz Nantera, Kejsi Seperd iz Niznjeg, Dzos Maget iz Darusafake, Haris iz Holona, Dzos Dzenkins, Tomas Gielo iz Andore, svideo mi se Portugalac Kueta ili kako se vec kaze sa Jute, da li pojuriti Maria Nakica nekako ili je i on suvise crno beo, mozda Kris Dzons iz Makabija...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kankkunen said:

Evo ga SD KK Crvena zvezda ...

 

 

Simpatican momak iako prvi put cujem za njega kao i da imamo sportskog direktora, sto valjda nesto i govori. Stvarno deluje kul i normalan, samo pitanje da li je na pravoj poziciji. Na pitanje sta pozicija sportskog direktora podrazumeva on rece:

'Podrazumeva da ceo sportski sektor kluba pocev od prvog tima pa do mladjih selekcija... ne mogu da kazem da sam ja tu odgovoran, ali potpada pod neku moju odgovornost'.

Ha, sio mi ga djura... pa jel si odgovoran ili nisi? Ako jesi sta to tacno odlucujes sto kreira tvoju odgovornost a ako nisi, kao sto znamo da nisi, zasto si onda sportski direktor? Nekako mi to sve ne pije vodu, po meni sportski direktor treba da bude sustinski nadredjen treneru i da odgovara za rezultate, i kreiranje/pracenje strategije, a ne da bude neki administrativac. 

 

Druga stvar je oko dovodjenja igraca. Lepo covek priznade... agenti zovu i nude igrace ko na pijaci, a trener sa strucnim stabom onda odlucuje koga od njih ce da uzmu. Nema skautinga. Pitam se samo da li su treneri pristrasniji igracima iz agencije svog menadzera? Ne vidim zasto ne bi bili. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Haggard said:

Grčki novinar sa tvitera kaže da hoćemo Vilija Rida.

Ako se ne varam, nas je Rid odbio pa smo nakon toga doveli Terija. Iz nekog razloga nije zeleo kod nas. Ako smo zainteresovani za takvog tipa centra, znaci da Nnoko ne ostaje... Mislim, tesko da cemo gledati kombinaciju Rid NNoko, bar ja tako mislim.. Ali da bih voleo da ih gledam zajedno, da 😄 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Simpatican momak iako prvi put cujem za njega kao i da imamo sportskog direktora, sto valjda nesto i govori. Stvarno deluje kul i normalan, samo pitanje da li je na pravoj poziciji. Na pitanje sta pozicija sportskog direktora podrazumeva on rece:

'Podrazumeva da ceo sportski sektor kluba pocev od prvog tima pa do mladjih selekcija... ne mogu da kazem da sam ja tu odgovoran, ali potpada pod neku moju odgovornost'.

Ha, sio mi ga djura... pa jel si odgovoran ili nisi? Ako jesi sta to tacno odlucujes sto kreira tvoju odgovornost a ako nisi, kao sto znamo da nisi, zasto si onda sportski direktor? Nekako mi to sve ne pije vodu, po meni sportski direktor treba da bude sustinski nadredjen treneru i da odgovara za rezultate, i kreiranje/pracenje strategije, a ne da bude neki administrativac. 

 

Druga stvar je oko dovodjenja igraca. Lepo covek priznade... agenti zovu i nude igrace ko na pijaci, a trener sa strucnim stabom onda odlucuje koga od njih ce da uzmu. Nema skautinga. Pitam se samo da li su treneri pristrasniji igracima iz agencije svog menadzera? Ne vidim zasto ne bi bili. 

 

Ne znam ni ja koje ovo i zna se sto je tu, ali moram da priznam da jako dobro razume materiju i iznenadio me je poprilicno i ako nisam odgledao ni pola emisije. Elokventan, bode sustinu koju ovderetko ko vidi. Verovaoje u trenera, EL je stavljena u drugi plan, nepotrebno plakanje za JOB pa cak i Simanicem od odredjenog broja navijaca...uglavnom sa trenerom je odradio hirurski precizno kraj sezone. Sad, kakvu on ulogu u ovome svemu ima je diskutabilno.

 

Skauting sluzba je vecim delom bila kriminalna poslednje tri sezone, ali videcemo sta buducnost donosi. Ima vis nego dovoljno igraca na svim pozicijama da se tim sredi  za pocetak priprema, samo se nadam da cemo kao tim naci neki vidi kontinuiteta sa stranim igracima..jer to pravi rezultate,dok ti uigras tim..ode sezona..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Ako se ne varam, nas je Rid odbio pa smo nakon toga doveli Terija. Iz nekog razloga nije zeleo kod nas. Ako smo zainteresovani za takvog tipa centra, znaci da Nnoko ne ostaje... Mislim, tesko da cemo gledati kombinaciju Rid NNoko, bar ja tako mislim.. Ali da bih voleo da ih gledam zajedno, da 😄 

Nije nas Rid odbio, nego je celafuto odabrao energy guy Terija.

Da, najjace da je Rid odbio EL izlog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Haggard said:

Grčki novinar sa tvitera kaže da hoćemo Vilija Rida.

 

Dobar je Willie igrač, ali mislim da su mu kvalitete i mane otprilike iste kao kod Nnoka. Ja verujem da če se tražiti drugačiji tip centra da otprilike jedankovredno podeli minute sa Landryem, a Kuz je tu za nedaj bože

 

edit: Dubljević recimo bi bio onako baš po meri 😅 A i vreme mu je više da batali tu Valenciu. Ili da pravi korak napred, ili da dođe kući. Jedini downside toga potpisa bi bio taj, da bi Radonja postao užasno predvidljiv sa spuštanjem lopte na njega, svaki jebeni napad 😄

Edited by L' Imperatore
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geronimo said:

Dzos Maget iz Darusafake, 

 

Ne znam za ostale, ali nikako ovog. Mrtvi belac u punom značenju te reči. Poor poor man's Rochestie.

 

7 hours ago, mmajstor said:

 

Simpatican momak iako prvi put cujem za njega kao i da imamo sportskog direktora,

 

 

Ovaj Bagzi je inače Raduljicin kum. Zanimljivo je da se uvalio kod Čovića iako su mu kum i doktor mašinstva o očajnim odnosima.

 

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Skauting sluzba je vecim delom bila kriminalna poslednje tri sezone, 

 

Već je bilo priče dosta puta da skauting služba ne postoji. Obradović je za skauting imao onog Karaičića solo, a ne znam da li Radonjić ima nekog sličnog, mislim da ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ce da ima skauta kao Obradovic Karaicice, bolje ne.. 😂 Taj lik uopste ne izgleda kao skaut, doveo je sve poznate igrace koji bi u principu svako drugi doveo. Sem Halla. Uzasno.. Nadao sam se da ce kao skaut da pronadje bolje igrace.

Edit, ne mislim da je los skaut niti zelim da vredjam njegovo znanje samo to nije pokazao na pravi nacin jer moze dosta bolje.

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Dobar je Willie igrač, ali mislim da su mu kvalitete i mane otprilike iste kao kod Nnoka. Ja verujem da če se tražiti drugačiji tip centra da otprilike jedankovredno podeli minute sa Landryem, a Kuz je tu za nedaj bože

 

Posto se Himki raspao, trebalo bi probrati tamo sta ima i poslati rane ponude... Moze Jovke da se pita za misljenje... 

Zo se nije proslavio u Feneru @ samo kazem (i samo prepisujem od sebe sa KKCZ topika)

Edited by Inbox
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jebote,ne moze covek ni da cestita otvaranje topika (kum),a da se ciganija ne baci u rebuse i teoreme :thumbup:

 

Da, ali kad je Kum pozdravio/čestitao nešto, a da to nije imalo neko značenje? Još pogotovo u ovom periodu 😃

 

Ako se gleda ono tumačenje, koje je neko postavio kao objašnjenje šta znači onaj kumov pozdrav. Po mm mišljenju dolazi neko sakime večina neče biti baš oduševljena, ali kad je več tu, neka nam je sa srečom. Prvi takav koji mi padne na pamet je Luka Mitrović.

 

@Inbox

 

Ima tamo kvaliteta svakako. Problem je samo što če i mnogo močniji od nas tamo da probiraju. Ja bi Jerebka recimo, ali jbg ne pita se mene mnogo 😄

Edited by L' Imperatore
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Predragdjape said:

Ako ce da ima skauta kao Obradovic Karaicice, bolje ne.. 😂 Taj lik uopste ne izgleda kao skaut, doveo je sve poznate igrace koji bi u principu svako drugi doveo. Sem Halla. Uzasno.. Nadao sam se da ce kao skaut da pronadje bolje igrace..

On je pomoćnik za skauting, za pripremu utakmica ... kao što je Birač Radonjiću. Mi nemamo skauting za ovo o čemu se piše.

To rade menadžeri sa trenerima, SD i Čovićem ...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Predragdjape said:

Greg Monro. Njega poznaju i Radonjic i Jovic. 😁

Taj, taj... Levoruk, jak... 30 godina, 211. Lici na DR tip centra... 

Taman da se on in Noko sibaju za mesto prvog centra, tj. za vece minute, a Kuz lagano ceka penziju i utrci ako zatreba

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Predragdjape Imaš na matičnoj temi to oko Rida i Terija. Ne sećam se ko je pokrenuo ali se sećam da je izneta informacija da nam je bio ponuđen ali da se Obradović, zbog Ridovog nesigurnog zdravstvenog stanja jer je izlazio iz povrede, odlučio za Terija. Ima sve lepo objašnjeno, zašto i kako i kad je potpisao za Budućnost.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, L' Imperatore said:

 

@Inbox

 

Ima tamo kvaliteta svakako. Problem je samo što če i mnogo močniji od nas tamo da probiraju. Ja bi Jerebka recimo, ali jbg ne pita se mene mnogo 😄

@ispusena mustikla - mator, 34 godine i te fore. Doduse, igrao je u jednoj od nasih NBA filijala (Golden State). Mozda moze 1+1 i da ide u peMziju

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...