Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

7 minutes ago, Karakondzula! said:

Na osnovu cega vi mislite da ce Volden, ako ostane igrati dvojku kod nas? Kad se iznese tvrdnja, mora da bude utemeljena ili da postoje makar neke naznake da ce se nesto promeniti.

Kori jedan sekund nije igrao dvojku ove sezone, ni kod SO, a evo i Radonja je skoro pola godine ovde.

Dakle, ne postoji ni gram neke realne sanse da se to desi.

Decko nije dvojka, a nije ni kec, makar onaj klasicni, kako ga mi zamisljamo. 

Zna sta zna, moze da se iskoristi u nekim situacijama, solidan je defanzivac i to je to. 

Da li je pametno da ga zadrzimo? Nisam siguran, (da je to sto nam treba), neka Radonja presece. 

 

Dosta veliku ulogu njegove pozicije na 1 je to sto nismo imali startog pleja, tj pleja koji bi bio lider, vec Halla, kog je Radonjic umalo otpisao. Ovaj je sticajem okolnosti upadao na 1 tj kao ball handler jer je to i u partizanu sa Jaramazom u duetu igrao. Samo sto je kod nas dosta manje koristio sut nakon screena. Uz startnog pleja i dobrog backupa igrace na dva. A moze i u kombinaciji opet sa dvojkom koja bi igrala tipa 1na1 i jurila ka kosu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba imati u vidu i da smo ove sezone bili jako tanki kad je priliv novca u pitanju, verujem da u sezonu ulazimo sa velikim minusom. Tako da sam poprilicno siguran da ce se ici na jeftinije varijante. Nisam gledao MItrovica mnogo otkako je otisao od nas, ali se secam da sam bio jako srecan kad je otisao. Cetvorka bez suta za tri u modernoj kosarci, pogotovo sa centrima kakve mi imamo nam apsolutno ne treba. Prosto ne vidim sta bi nam Mitrovic doneo. Ako se misli da igru ledjima, pa ima je i MJK, a pritom ume i da pogodi za tri, sto ne znaci da sam za njegov ostanak. Ja bih po svaku cenu pokusao da dovedem Simonovica iz Mege na trogodisnji ugovor. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

znaci luka i jovic

 

pa suzio se Radonji izbor, Darius Morris u zatvoru, AJ Price zavrsio karijeru, Narkus se posvetio isključivo duvanju, od plejeva koje ima u tefteru aktivni su Rebić i Jović kad nije u koritu

Edited by SunZero
  • Like 1
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Karakondzula! said:

Na osnovu cega vi mislite da ce Volden, ako ostane igrati dvojku kod nas? Kad se iznese tvrdnja, mora da bude utemeljena ili da postoje makar neke naznake da ce se nesto promeniti.

Kori jedan sekund nije igrao dvojku ove sezone, ni kod SO, a evo i Radonja je skoro pola godine ovde.

Dakle, ne postoji ni gram neke realne sanse da se to desi.

Decko nije dvojka, a nije ni kec, makar onaj klasicni, kako ga mi zamisljamo. 

Zna sta zna, moze da se iskoristi u nekim situacijama, solidan je defanzivac i to je to. 

Da li je pametno da ga zadrzimo? Nisam siguran, (da je to sto nam treba), neka Radonja presece. 

 

Bold1: Slazem se.

Bold2: Tvrdnja ti nije utemeljena, jer jeste igrao dvojku, kad je tu bio Rocesti recimo, a i posle, u par navrata sa Hall-om... e posle smo upali u sranje sa plejevima, Rocha ispratili, Kolom kao da nikada nije ni bio tu, Hall se pokazao kao slab, i sta je drugo moglo nego da Volden igra pleja. 

 

 

Ali se generalno slazem sa tobom (bold 3). Ako ostane, neka igra neki kombo, jer bas i nema neku kreaciju, a nama (Nnoko-u) treba neki igrac koji je bolji kreator odnosno asistent. A dovoljno je dobar u defanzivi da pokriva i keca i dvojku. 

 

Videli smo kako igra dvojku u Partizanu. I tamo je bio kombo i po potrebi igrao i 1 i 2. 

 

Ukratko, mislim da je zahvalan kombo igrac. Ne bih imao nista protiv da ostane, ali nikako kao prvi plej jer za to nije. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karakondzula! said:

Na osnovu cega vi mislite da ce Volden, ako ostane igrati dvojku kod nas? Kad se iznese tvrdnja, mora da bude utemeljena ili da postoje makar neke naznake da ce se nesto promeniti.

 

Mislim da je kroz karijeru vise igrao dvojku, to je igrao i u Izraelu gde je bio MVP sampionata 2019. Kod nas ga je prosto poćeralo tako da nismo imali kasvetnog pleja cele godine, i onda je nesto moralo da se sece da bi se drugo krpilo. U svakom slucaju, jedan od kolega napisa "sta nam je tesko da priznamo da on nije igrac za nas" - pa nije nama tesko ali nije na nama ni da kazemo to, vec na Radonji.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Koji to mi? Za sad se ne zna kojom putanjom ce klub ici u prelaznom roku.

Ja ne ocekujem mnogo, ovogodisnji prilivi su bili 2 do 3 miliona manji nego prethodnih godina, verujem da tu ima repova plus bonusi za personu koja se poziva na trofeje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Odaklen sad ovaj info? 

...vrtelo se u vreme nakon što je napustio Rusiju...sad mu dođe i kasno za tu rabotu.

Njega je samo švabo po dolasku u Bajern ozbiljno prepakovao nekim terapijama...ali to ipak nije bilo trajno rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Ne znam koliko Obradovic prima ali, iduce sezone ce nam biti medju najplacenijim u klubu sem ako neki klub ne preuzme njegov ugovor?

 

Kako ce biti medju najplacenijima ako ne znas koliko prima? 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

...vrtelo se u vreme nakon što je napustio Rusiju...sad mu dođe i kasno za tu rabotu.

Njega je samo švabo po dolasku u Bajern ozbiljno prepakovao nekim terapijama...ali to ipak nije bilo trajno rešenje.

 

Nije ni operacija trajno resenje. Ja sve mislio da je zbog toga propustio sezonu, kad ono povreda ligamenta.... tako da je pitanje da li su mu ledja i dalje i tako losem stanju. Za Jovica je bitno ne raubovati ga u manje vaznim mecevima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ni ja podgrevao stare ljubavi, najbolje da ostanu lepo secanje. I Luka i Jovic imaju zdravstvene probleme, a Luka kako sutira i trza se pomislio bi covek da ima Perkinsa. Za Jaku nema mesta, na njegovoj poziciji igra upgrejd Dobric. Misljenja sam da je Lazarecicevo vreme proslo za prvi tim, jbg decko jednostavno nije imao srece sa povredom a i to sto jos mora da ceka da Lazic sjase, posto je njegov prirodni  naslednik. Prvo resiti pleja gde ne moramo imati prvog i drugog, mogu i dva solidnog kvaliteta da se menjaju. Tu nam je najvaznija stabilnost. Obavezno dva malda talenta, ali stvarno mlada.

 

1. Peri, Kobs, Uskok

2. Lojd, Volden, Jovic-Mega

3. Dobric, Lazic,Radanov

4. Nemanja Bjelica, Deda, Simonovic-Mega (Ilic-Igokea)

5. Noko, Reed, Kuzmic

 

Imena ne moraju biti ista, ali to je taj neki nivo kvaliteta koji nam treba i na koji bih isao.

 

Edited by Cavani
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cavani said:

Ne bih ni ja podgrevao stare ljubavi, najbolje da ostanu lepo secanje. I Luka i Jovic imaju zdravstvene probleme, a Luka kako sutira i trza se pomislio bi covek da ima Perkinsa. Misljenja sam da je Lazarecicevo vreme proslo za prvi tim, jbg decko jednostavno nije imao srece sa povredom a i to sto jos mora da ceka da Lazic sjase, posto je njegov prirodni  naslednik. Prvo resiti pleja gde ne moramo imati prvog i drugog, mogu i dva solidnog kvaliteta da se menjaju. Tu nam je najvaznija stabilnost. Obavezno dva malda talenta, ali stvarno mlada.

 

Peri, Kobs, Uskok

Lojd, Volden, Jovic-Mega

Dobric, Lazic,Radanov

Nemanja Bjelica, Deda, Simonovic-Mega

Noko, Reed, Kuzmic

 

Imena ne moraju biti ista, ali to je taj neki nivo kvaliteta koji nam treba i na koji bih isao.

 

Tu su ti mladi najveći problem. Konkretno veće su nam šanse da dovedemo Hardena nego Jovića-mega.

Simonović- mega je već realnija priča pošto će izisiti za NBA najverovatnije.

Znači nivo talenta Simonović i niže može, tih godina takođe. Mlađi i talentovaniji nisu opcija pogotovo ako su Miškovi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne treba stavljati domace komsijske igrace u roster. Oni retki primeri koji su se desavali su bili samo u kontra smeru. Gde je i sta radi Bolden kad i njega stavljate u roster?  Ajd da probam i ja:

 

Kobs, Jovic

Volden, Avramovic

Dobric, Lazic, Davidovac

Bjelica, Simonovic (Mega), Ilic

Monro, Nnoko

 

Ako mora roster od 15 onda i Uskok, Simon, Kuzmic

Edited by mmajstor
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...