Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

4 minutes ago, big bad bruin said:

Mislim da bi legao i Radonji
 

Samo jedno pitsnje bez ljutnje. Zasto se konstantno ponavlja to, Legao bi Radonji. Radonji moze i igrac iz Ls da legne. Iz KSL. Zar nije bitno i poenta pre svega da ima kvalitet za Zvezdu?

Nismo mi KK Radonja vec KK Crvena Zvezda..

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitsnje bez ljutnje. Zasto se konstantno ponavlja to, Legao bi Radonji. Radonji moze i igrac iz Ls da legne. Iz KSL. Zar nije bitno i poenta pre svega da ima kvalitet za Zvezdu?
Nismo mi KK Radonja vec KK Crvena Zvezda..
Bez namere da uvredim Radonjićevu filozofiju ili kvalitet Hermanssona (meni je on oduvek bio igrač za nas), eto izrazio sam se tako, a mislio sam da bi se brzo uklopio u njegov sistem. Bez ljutnje naravno.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.Ima nekih igraca na PG u naletu, koji nisu dobili sansu. Uglavnom se vrte jedni te isti PG u EL, sto ne znaci da su ovi drugi losi. U Izrealu tu je Blat, Italija Tompson nije los, kao bek Herison je imao strasnu sezonu sa tim da je i dobar paser. Trea Bell iz Nemacke, deluje mrsavo, ali je dobar da iznudi faul, dobar sut sa pludistance i u naletu je, Dzajlen Smit MVP u Nemackoj...Grant Grcka, Francuska Lee i Veber it...samo ti igraci ne mogu tako lako da dobiju sansu jer u EL timovima su uglavnom popunjena mesta. Svakako mislim da mi treba da imamo dva dobra pleja kroz celu sezonu i da imaju manje vise podjednaku minutazu, pa sad kako Dejo hoce, mada me ne bi ni cudilo da ostavi Voldena na kecu i dovede jos jednog pleja...u principu mislim da Dejo pokusava da Dobrica spusti na dvojku ili je to sad bilo bilo samo nuzno. Na cetiri bi nam trebao neki Danilo, Viltjer malo da naprave prostora, ko zna sta je njemu u glavi i sta hoce.
Definitivno Jaleen Smith strašnu sezonu je imao. Evo i juče ubacio mislim 29 Bajernu...on i Hermansson...sve ono što niamo imali ove godine...uh...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Predragdjape said:

On je bio zelja Obradovica ove sezone ako se ne varam. Vrhunski igrac bez sumnje. Mislim, kad je igrac kvalitetan, vrlo brzo se uklopi 😀

Jeste, al je odabrao Valensiju na dve godine ... kod nas bi bio glavni igrač, tamo ima sporednu ulogu.

Link to comment
Share on other sites

On je bio zelja Obradovica ove sezone ako se ne varam. Vrhunski igrac bez sumnje. Mislim, kad je igrac kvalitetan, vrlo brzo se uklopi [emoji3]
Sta je sa Hermansonom, imao losiju sezonu? Odlican plej iz perioda u Nemackoj, nesto nisam pratio njega prosle sezone...
Ma neka dodje ko god hoce,samo da ne gledam onog jadnog Hall-a, zaista me smemo da promasimo sa kecom ova sezona se pretvorila u horor zbog toga. Hermanson je odlicno igrao u osru sa Nnokom, mozda da probamo na sigurno ali nw znam koliko je Hermanson realan?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, prevrne mi se nesto u stomaku 💩 kad god vidim da neko stavlja Ivanovica kod nas... 

 

Zasto?

1. vodio bi se kao stranac, to mesto mozemo moramo bolje da popunimo ako idemo na onu pricu domaci + strani koji prave razliku

2. da on ima taj kvalitet za stranca vec bi odavno bio negde van Podgorice (a da nije Mega). 

3. ne svidja mi se kao kosarkas, sa svim onim glumatanjima. Jednostavno me nervira to.

4. ne svidja mi se ni kao osoba, pri tom ne mislim nista privatno, vec to neko "lose lozenje"

5. zato! Kad je bilo "zasto" a da nije bilo "zato"? 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kankkunen said:

Jeste, al je odabrao Valensiju na dve godine ... kod nas bi bio glavni igrač, tamo ima sporednu ulogu.

Pa da, jaci klub a njemu statsi slabiji. S obzirom da Valensija ne igra iducu sezonu EL, mozda ima izlaz iz ugovora k EL ekipi. Mene podseca na Pengosa recimo..  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

svaka ti cast ako si ga zapazio u 2 odigrane utakmice u ciboni.

u tom slucaju sam ga pomesao sa nekim, mislio sam da je igrao barem sezonu, ali verovatno sam ga zamenio sa Rejnoldsom 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaka Blažić je u EC na 16 tekmi igrao 31,3mpg...uzimao u proseku preko 5 šuta za tri sa 46.6%...4,9 skoka i 19,1 ppg...asiste mu jedu izgubljene a sa penala je na solidnih 75%.

Kod nas je u zadnjem mandatu šutao 30% za tri u EL...pre 5 godina.

 

Stefan Jović je napustio Himki u februaru a pre toga je odigrao 8 EL utakmica do ozbiljnog kidanja ligamenata skočnog zgloba. Ako je istina da je odbio Panatu i da se pripremao da hirurški reši problem sa diskusom...dal je realno da pregovaramo sa njim za poziciju prvog pleja.

 

Lekavičius jeste mrski litvanac od cirka 178cm i još uvek na ceni. Ali zna li se da li mu sada ističe ugovor.

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Radonjić još godinu dana u Zvezdi

Nakon osvajanja ABA lige, prethodno i Kupa Radivoja Koraća, Dejan Radonjić je zaradio kredit dovoljan da saradnju sa Crvenom zvezdom produži na još godinu dana.

Crnogorski stručnjak je po povratku na Mali Kalemegdan decembra 2020. potpisao ugovor do kraja takmičarske 2020/21 uz mogućnost produžetka.

Prema saznanjima Danasa, dve strane su se dogovorile da u narednoj 2021/22 zajedničkim snagama pokušaju, pre svega, da naprave kvalitetnu rekonstrukciju tima sa kojim će ostvariti mnogo bolje rezultate u Evroligi i biti još kvalitetniji u abaligaškoj konkurenciji.

 

Najkasnije do kraja juna, tačnije završetka plej-ofa domaće Superlige, Dejan Radonjić trebalo bi da potpiše ugovor sa Crvenom zvezdom i tako nastavi misiju započetu još 2014, godine u kojoj je osvojio prvi, od ukupno 11 trofeja predvodeći crveno-bele.

Zvezda je od ukupno pet abaligaških trofeja, čak četiri osvojila pod vođstvom Radonjića, uz još tri domaća prvenstva i četiri trofeja u Kupu Radivoja Koraća.

Prema saznanjima Danasa, ideja Radonjića je da baza domaćih igrača bude znatno šira  i da vrati pojedince sa kojima je imao odličnu saradnju u prvom mandatu.

Osim Stefana Jovića, o čijem je potencijalnom angažmanu Danas već pisao, Radonjić planira da vrati i Luku Mitrovića, nekadašnjeg kapitena Crvene zvezde.

Mitrović je imao sasvim dobru sezonu u Budućnosti, posebno produktivan bio je u finalnoj seriji ABA lige u kojoj ga je trener Dejan Milojević mahom koristio kao četvorku.

Imao je u prošlosti velikih problema sa povredom kolena, ali je u poslednje dve sezone, tačnije Mursiji, Manresi, Hapoelu i Budućnosti igrao konstantno.

Tokom poslednje finalne serije ABA lige, upravo protiv Zvezde, namučio je odbranu crveno-belih i čini se uverio Radonjića da je vreme za povratak na Mali Kalemegdan.

Mitrović je i prošlog leta bio spreman da se vrati, ali tada nije bio po ukusu Saše Obradovića.

Konstantni problemi sa leđima Korija Voldena onespokojavaju Dejana Radonjića, i veliko je pitanje da li će Amerikanac ostati u narednoj sezoni ili će Zvezda morati da reaguje na tržištu.

Lendri Nnoko bi trebalo da bude jedini stranac koji će sigurno igrati u Zvezdi i naredne takmičarske godine, pod uslovom da se dve strane dogovore oko produžetka saradnje.

Pozicija plejmejkera sigurno će biti najdelikatnija, u smislu angažovanja najmanje dvojice organizatora igre. Ideja je da se Aleksi Uskokoviću priključi još jedan igrač sa naših prostora (ukoliko misija dovođenja Jovića ne uspe) i inostrano provereno rešenje, kao startni plejmejker.

U Zvezdi smatraju da je ponuda slobodnih ili dostupnih domaćih igrača vrlo skromna; istovremeno u klubu nemaju konsenzus po pitanju startegije razvijanja talenata i davanja konkretne šanse u kontinuitetu. Rezultat bi trebalo da i u takmičarskoj 2021/22 bude apsolutni imperativ.

 

U planu Crvene zvezde jeste i da se nekome od domaćih igrača iz FMP-a ukaže šansa tokom letnjih priprema. U gro planu trebalo bi da budu Stefan Đorđević, Stefan Lazarević i Marko Radovanović. Neko od njih trojice mogao bi da dobije šansu da se izbori za minutažu u narednoj sezoni.

 

Tekst je onako trte - mrte ...

Al ovo za Voldena sam načuo pre par dana ... kao, nije mu mesto zacementirano za narednu sezonu, što nisam uzeo za ozbiljno ... sad već ne znam šta da mislim.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Tekst je onako trte - mrte ...

Al ovo za Voldena sam načuo pre par dana ... kao, nije mu mesto zacementirano za narednu sezonu, što nisam uzeo za ozbiljno ... sad već ne znam šta da mislim.

Cista glupost! Pa Volden je citave sezone igrao kao konj svaku utakmicu, mislim da je odigrao vise od Lojda... Pa normalno da ce ga jednog trenutka stici... Meni ta povreda nije nesto sto bi moglo da ga udalji od kluba naredne sezone.. 

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

znaci luka i jovic

plus je zelja jos domacih povratnika

ko zeli nek cestita

e sale sale

Kakve pa sad Sale ima veze? 😄

Link to comment
Share on other sites

Nisam video da li je neko pominjao, pa se izvinjavam ukoliko jeste, na četvorci, meni barem, izuzetno zanimljiv igrač Jarvis Williams iz Cremone. Hustle, može da šutne spolja (variraju mu procenti za 3, prošle godine baš slab) ali nije operisan (vidi pod Hall), odličan rim protector, vrlo atletičan. Jeste da nije Italija i prošle godine Poljska merilo, ali opet ako nema mnogo para moraju se iskopati neki ispod radara. I pod uslovom da dovodimo dva igrača na 4, ovaj mi deluje kao solidan back up.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, big bad bruin said:

Nisam video da li je neko pominjao, pa se izvinjavam ukoliko jeste, na četvorci, meni barem, izuzetno zanimljiv igrač Jarvis Williams iz Cremone. Hustle, može da šutne spolja (variraju mu procenti za 3, prošle godine baš slab) ali nije operisan (vidi pod Hall), odličan rim protector, vrlo atletičan. Jeste da nije Italija i prošle godine Poljska merilo, ali opet ako nema mnogo para moraju se iskopati neki ispod radara. I pod uslovom da dovodimo dva igrača na 4, ovaj mi deluje kao solidan back up.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

Bolji je Homs ... :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu cega vi mislite da ce Volden, ako ostane igrati dvojku kod nas? Kad se iznese tvrdnja, mora da bude utemeljena ili da postoje makar neke naznake da ce se nesto promeniti.

Kori jedan sekund nije igrao dvojku ove sezone, ni kod SO, a evo i Radonja je skoro pola godine ovde.

Dakle, ne postoji ni gram neke realne sanse da se to desi.

Decko nije dvojka, a nije ni kec, makar onaj klasicni, kako ga mi zamisljamo. 

Zna sta zna, moze da se iskoristi u nekim situacijama, solidan je defanzivac i to je to. 

Da li je pametno da ga zadrzimo? Nisam siguran, (da je to sto nam treba), neka Radonja presece. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

znaci luka i jovic

plus je zelja jos domacih povratnika

ko zeli nek cestita

e sale sale

Steph je na jednoj nozi bolji plej od hola, i kotrljajuce lopte koloma.

A luka je na momente u ovoj seriji raznosio cetvorke koje je celafuto odabrao.

#dajmucovojosbonusa

Edited by Losmi17
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Wingwalker said:

Jaka Blažić je u EC na 16 tekmi igrao 31,3mpg...uzimao u proseku preko 5 šuta za tri sa 46.6%...4,9 skoka i 19,1 ppg...

asiste mu jedu izgubljene a sa penala je na solidnih 75%.

Kod nas je u zadnjem mandatu šutao 30% za tri u EL...pre 5 godina.

Hol je prošle sezone imao 40% za 3 u EC. Samo kažem.

Volim Jaku kao brata rodjenog, ali nedovoljno dobar za startera, a tu je na njegovoj poziciji i Šegi. Tako da hvala, ali, NE.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...