Jump to content

Seks i sve ono sto zelite da saznate o njemu....


Kronostime

Recommended Posts

12 minutes ago, Angelia said:

@mrd @urosg3Da pojasnim, rasprava se vodila oko tvrdnje da vecina muskaraca ne shara samo zato sto se plase da ce budu uhvaceni (da li drustveno ili od svojih partnera)

Ja se sa tim stavom ne slazem, iako se slazem da bioloski ljudska vrsta nije monogamna, u celosti, a ne, kako mi je neko objasnio da su zene monogamne a muskarci ne. Pa reko da pitam na sirem uzorku kako na to gledate.

 

Ja isto kao Uroš, a imao sam prilike da šaram (signalizirano mi je, u nekoliko situacija, da bih imao prođu za neobavezno zezanje). Ne osuđujem nikoga, imam prijatelje i poznanike koji varaju supruge i devojke, lično bih se gadno osećao da varam ženu a i ne osećam potrebu za tim - ona je the one.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Angelia said:

@mrd @urosg3Da pojasnim, rasprava se vodila oko tvrdnje da vecina muskaraca ne shara samo zato sto se plase da ce budu uhvaceni (da li drustveno ili od svojih partnera)

Ja se sa tim stavom ne slazem, iako se slazem da bioloski ljudska vrsta nije monogamna, u celosti, a ne, kako mi je neko objasnio da su zene monogamne a muskarci ne. Pa reko da pitam na sirem uzorku kako na to gledate.

Ja sam mislio da sam odgovorio. Nemam cega da se plasim, ionako smatram da je brak zlocin. 😛 Vise se to oslikava na nekoj mojoj psihi. 🙂

 @urosg3 da te razocaram, mislim da nisi jedini koji se sretao s'protivicama suprotnog pola, koje su bile spremne za akciju. Tvoj program ti nije daso da krenes o zavrsis. Sta ugovornica tvog srca moze, samo noge da ti polomi. 😛

Pisem komicno, posto mi jeste.

edit:

bas mi uletelo u diskusiju

171790715_3999323043460734_7064155490217

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

Ja isto kao Uroš, a imao sam prilike da šaram (signalizirano mi je, u nekoliko situacija, da bih imao prođu za neobavezno zezanje). Ne osuđujem nikoga, imam prijatelje i poznanike koji varaju supruge i devojke, lično bih se gadno osećao da varam ženu a i ne osećam potrebu za tim - ona je the one.

Pa vidi, vas trojica sad otprilike potvrdjujete moje misljenje, da to nema nikakve veze sa biologijom, nego sa time o kakvoj se vezi radi. Iako razumem (i ne osudjujem) nikog ko gleda i malo misli "ih kad bi mogao", niti one koji izaberu druge varijante.

Ti bi se osecao gadno, ali da li je to socijalni konstrukt a da nismo napravili moralni sistem u kome je varanje "pogresno" da li bi razmisljali drugacije?

Imamo zajednice gde je poligamija savrseno prihvatljiva.

 

Mozda nam se i biologija promenila - kada smo smislili brakove, kako bi muski osigurali svoj DNK a zene buducnost potomstva. Imamo zivotinjske vrste koje su definitivno monogamne, a imamo i one koje nisu. Cisto me interesuje sa muske tacke gledista kojima ljudska vrsta pripada, ili je prosto mesavina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pa vidi, vas trojica sad otprilike potvrdjujete moje misljenje, da to nema nikakve veze sa biologijom, nego sa time o kakvoj se vezi radi. Iako razumem (i ne osudjujem) nikog ko gleda i malo misli "ih kad bi mogao", niti one koji izaberu druge varijante.

Ti bi se osecao gadno, ali da li je to socijalni konstrukt a da nismo napravili moralni sistem u kome je varanje "pogresno" da li bi razmisljali drugacije?

Imamo zajednice gde je poligamija savrseno prihvatljiva.

 

Mozda nam se i biologija promenila - kada smo smislili brakove, kako bi muski osigurali svoj DNK a zene buducnost potomstva. Imamo zivotinjske vrste koje su definitivno monogamne, a imamo i one koje nisu. Cisto me interesuje sa muske tacke gledista kojima ljudska vrsta pripada, ili je prosto mesavina.

MIslim da pitanje postavljas na pogresan nacin. Pre bi bilo isto pitanje za muske i zenske.

Medjutim, da se osvrnem na pogled k'muskoj strani. Cini se da je sve u programu koji nosimo. Mislim da nema razlike musko/zensko (varanje), samo u mentalnom sklopu i gledistu na problem. Sto dublje razmisljam, na stranu moji afiniteti prema hobiima, verovatno mi ne bi predstavljalo problem da saram, da decaci nisu bili u jednacini. Sto ce da se vrati na istu pricu da li se plasim, nece biti, ali sam veoma bio zabrinut za bitak decurlije, ako abstrakujem postojanje zenske osobe koja je u ugovoru sa mnom. 

Ovo ce pretvoritu dear John seansu. 🙂 

@ControlFreak nemoj da se brines, ako nema telefona tu su cimni sigjnali. 😛 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

MIslim da pitanje postavljas na pogresan nacin. Pre bi bilo isto pitanje za muske i zenske.

 

Ah pitam muske ne zato sto pravim razliku, nego sto mi je suprotstavljena strana tvrdila da je za muskarce drugacije i da ja ne razumem zato sto sam zensko :classic_biggrin:

Pa reko da vidim sta drugi muski misle.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Ah pitam muske ne zato sto pravim razliku, nego sto mi je suprotstavljena strana tvrdila da je za muskarce drugacije i da ja ne razumem zato sto sam zensko :classic_biggrin:

Pa reko da vidim sta drugi muski misle.

Taj nije u pravu. Cuo sam ranije filozovfiju tog tipa od poznanika, koji tvrdi da su muskarci lovci i da najbolji treba vise da se pare, kako bi ljudsko potomstvo bilo jace. Sreca da sam civilizovan, pa sam ga pustio da nastavi da hoda. Posle su me pitali zbog cega menjam sto kad se on pojavi. 🙂 

Nedaj se zavesti neki muskarci, a i zene to slicno posmatraju. Sreca ja ih ne poznajem mnogo, valjda se krecem u krugu ukalupljenih ljudi.

Lol.

Nista uvredljivo samo frustracija, a to mi se misljenje ne dopada. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Joki said:

Ja da sam žena ne bih nikad dao Bredu Pitu.

 

Ovo me smeta jos od mladosti.

Jako mi izgleda primitivno i seksisticki kazati da bi zena "dala." Kao da se pretpostavlja da on uvek hoce, a ona "da" ili "ne da" - kako je vec raspolozena.

Zato ne kazemo "ona bi (ili ne bi) uzela?"

Ovde (englesko govorno podrucje) zene kazu "we dit it" a ne "I let him do it"- to mi se vise svidja.

 

 

 

2 hours ago, Angelia said:

Pa vidi, vas trojica sad otprilike potvrdjujete moje misljenje, da to nema nikakve veze sa biologijom, nego sa time o kakvoj se vezi radi. Iako razumem (i ne osudjujem) nikog ko gleda i malo misli "ih kad bi mogao", niti one koji izaberu druge varijante.

.............

 

Javljam se samo da se upisem u tvoju statistiku.

Nisam "lutalica" niti sam ikada bio, mada imam iskustva sa vise zena i ne mislim da seks mora biti ogranicen na brak.

Ali nikada nisam razumeo drugare i poznanike koji bi odlazili u disko ili vec negde sa nadom da ce "uhvatiti" devojku koja ce posle zurke pristati na seks u kolima ili barem odmah otici s njim kuci. Uzas!

 

Nemam nista protiv "rekreativnog" povremenog seksa, i sam sam ga probao tokom studentskih dana. Ali to je izmedju dvoje ljudi koji se vec poznaju i postuju i dragi su si - kao drugari. Pa kad se bas zadesi prilika, zasto ne - unapred se zna da nema obaveze, a prijatno jeste.

 

Ali otkako sam upoznao zenu, nije mi palo na pamet niti sam osetio potrebu. A bilo je prilika jer smo cesto bili razdvojeni zbog prirode posla i nekih drugih zivotnih situacija. Stavise, volim da se zezam i flertujem, cak i pred zenom, to nam je svima zabavno, ali dalje od toga ne bih nikada isao.

 

U nekoj mojoj filozofiji, seks bez ljubavi je kao supa bez soli: istina je da se gladan covek moze najesti i od neslane supe, ali jednom kad imas najbolju kuvaricu na svetu i znas da te kod kuce ceka najbolja supa, cemu se zamarati? :classic_smile:

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Meni je delovalo i da dosta te price potice iz suvise lovackih prica sredovecnih ...ovaj...prijatelja, kojima je dosadno.

Ali posto je jasno da se ovakva jedna tema zavrsi na lovackim pricama, reko da pitam.

 

nema potrebe uzbudjivati se oko toga, ja takve teme posmatram kompletno akademski.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

....

 

Mozda nam se i biologija promenila - kada smo smislili brakove, kako bi muski osigurali svoj DNK a zene buducnost potomstva. Imamo zivotinjske vrste koje su definitivno monogamne, a imamo i one koje nisu. Cisto me interesuje sa muske tacke gledista kojima ljudska vrsta pripada, ili je prosto mesavina.

 

Rekao bih da smo mi "nedovršena vrsta" u biološkom smislu, imamo urođene instinkte, imamo društvene norme definisane običajima, religijama, zakonima, interesima, plivamo u njima, pa kako se ko snađe, neko definiše određena pravila i po njima se ponaša, neko se prepusti situacijama pa onda svoje postupke pokušava da udene u pravila, da ih postavi kao ispravna, pozivajuči se na biologiju, uključujući i psihologiju, praveći paralelu sa drugim vrstama, ili koristeći statistike koje mu idu " u korist":
Ljudi su, koliko znam, uz delfine, jedina vrsta koja nema određene periode kada im prorade nagoni za parenje, već upražnjavaju tzv, rekreativni seks i to je veoma bitan elemenat života. U tom pogledu ne postoje pravila koja obavezno sledimo već pravila koja sami stvaramo, a i menjamo po potrebi.

Postoji uvreženo mišljenje da žene teže braku, zato se za muškarca, kad se oženi, često kaže da je ulovljeni lovac, navodno, žene love muža a muškarci love seksualnog partnera. Navodno, ženi brak obezbeđuje status, sigurnost, materijalnu i emocionalnu. Ne tvrdim da nema osnova za takvo viđenje, društva se menjaju, svaka naredna generacija živi sasvim drugačije okolnosti, ali nešto što sam primetio čisto posmatranjem u svojoj okolini, među poznanicima, kolegama, u slučaju razvoda, po pravilu žene bolje organizuju nastavak života, iako češće ostaju sa decom i imaju manja primanja, uspevaju da održe red, dok muškarci, opet ne svi, ali verovatno većina, bivaju izgubljeni, postaju nesigurni, neuredni, često alkoholičari, jednostavno, žene za koje se kaže da teže braku da bi obezbedile sigurnost, mnogo bolje podnose razvod nego tzv "slobodni strelci", često ih sloboda uništi.

Možemo se pitati zašto je priroda ljudima dala mogućnost i potrebu da imaju seks tokom većeg perioda života, a ne samo u periodu parenja radi razmnožavanja, da li to treba da učvrsti vezu žene i muškarca u trajnoj zajednici ili da omogući selekciju, izbor najpoželjnijeg partnera metodom provere. Ni paralele sa životinjskim svetom ni ponašanja u ljudskoj zajednici, po meni, ne daje daju jednoznačan odgovor, svako može da nađe argumente za svoje mišljenje, opravdanje za svoje postupke, a opet i svi izuzeci su prihvatljivi, opravdani, dobro, skoro svi.

Moj profesor psihologije u gimnaziji je tvrdio da je seks najzaslužniji za razvoj sposobnosti apstraktnog razmišljanja kod čoveka, sama anatomija ljudskog tela i seksualni nagon terali su čoveka da razmišlja, kako doći do partnerke, odnosno kako odabrati partnera. Ne znam koliko je to stvarno zasnovano na nekim istraživanjima i dokazima ili je samo zgodna priča profesora da nam drži pažnju, čime će bolje nego seksom.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U bre, kakvi moralni čistunci na ovoj temi [emoji16][emoji12]!

Nego,@Angelia, kakva je razlika između opcija "samo gledam" i "samo gledam, a ne radim ništa jer se bojim da ću izgubiti ono što imam ako budem uhvaćen"? Postoji li uopšte prva opcija ili je to samo moralna uteha, tj. varka? Ja mislim da svako ko "samo gleda" istovremeno i zamišlja, a to je već prvi korak ka onom drugom.

Evo ja da kažem, da, ja gledam [emoji16], ali iako sam imao prilike, nisam nikad uradio, zato što sam znao da to što ću da dobijem, nije vredno onoga što mogu da izgubim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention] [mention=366]urosg3[/mention]Da pojasnim, rasprava se vodila oko tvrdnje da vecina muskaraca ne shara samo zato sto se plase da ce budu uhvaceni (da li drustveno ili od svojih partnera)
Ja se sa tim stavom ne slazem, iako se slazem da bioloski ljudska vrsta nije monogamna, u celosti, a ne, kako mi je neko objasnio da su zene monogamne a muskarci ne. Pa reko da pitam na sirem uzorku kako na to gledate.
Moj primer je da i dalje "primećujem" druge ženske. U vezi (momak/devojka posle brak) smo skoro 20 godina. I uvek sam ih primećivao i kad sam bio u vezama kao mlađi a i sad. Postoji neka razlika u tome što kad sam bio solo (ja se jedva i sećam kako je to [emoji3]) nisam imao kočnicu u glavi. Sada prosto smanjen (ili uklonjen) mi je taj nivo zainteresovanosti za "osvajanje" devojke.
Za sve ove godine bilo je prilike, možda mogu reći, dosta prilika da posrnem ali nikad nisam poželeo da to uradim. Neko zezanje, što kaže@mrd kompliment i lepa reč je najviše što su od mene dobile a verovatno (neke su veoma otvorene bile) su očekivale mnogo. A meni najčudnije, mnoge od tih su znale da sam u ozbiljnoj vezi/oženjen. Ja nikada nisam ni hteo niti mi padalo na pamet da se muvam sa devojkom koja ima dečka/muža. Meni npr kočnica nikad ne bi bila to da li bih prošao nekaznjeno/neotkriveno. Glupo mi je to, ja bih uvek znao šta sam uradio.
Na nivou maštanja, to je potpuno drugi nivo, svašta sam "prošao". [emoji16]
To nikakvih dodirnih tačaka sa real life nema kod mene. Ja maštarije koje pretvaram u stvarnost vezane su za materijale stvari, kola, putovanja i slično. Prilično banalne želje itd. Nista što bi povredilo nekoga, naročito voljenu osobu.

Eto, moj profil.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko će da ti se javi kad ovde sve ispravni i verni?

[emoji3]

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Edit: primećujem da se javljaju (javljamo) sve uglavnom matoriji. Ovi mladi, recimo do 30, vrlo slabo. Ili su u "akciji" ili što kaže @Kronostime na instagramima (verovatnije).

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

ccccc, na Kosmaju ti maske u podsvesti - crni Uroshe?

Hanumo Urosheva - jedan bekhend preko vilice, molicu.:classic_dry:

e nismo na Kosmaju danas, nepredviđene okolnosti a iskoristio da majstoru oteramo bubu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

ccccc, na Kosmaju ti maske u podsvesti - crni Uroshe?

Hanumo Urosheva - jedan bekhend preko vilice, molicu.:classic_dry:

 

Nemoj tako, stradace zubi - i pokupovace Uros sav super-lepak i fiberglas i sta-ja-znam-sta, a sta cemo onda mi ostali koji time opravljamo kola?

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Pa vidi, vas trojica sad otprilike potvrdjujete moje misljenje, da to nema nikakve veze sa biologijom, nego sa time o kakvoj se vezi radi. Iako razumem (i ne osudjujem) nikog ko gleda i malo misli "ih kad bi mogao", niti one koji izaberu druge varijante.

Ti bi se osecao gadno, ali da li je to socijalni konstrukt a da nismo napravili moralni sistem u kome je varanje "pogresno" da li bi razmisljali drugacije?

Imamo zajednice gde je poligamija savrseno prihvatljiva.

 

Mozda nam se i biologija promenila - kada smo smislili brakove, kako bi muski osigurali svoj DNK a zene buducnost potomstva. Imamo zivotinjske vrste koje su definitivno monogamne, a imamo i one koje nisu. Cisto me interesuje sa muske tacke gledista kojima ljudska vrsta pripada, ili je prosto mesavina.

 

Da ti pravo kažem ne znam, možda generalno i jeste samo konstrukt u smislu da to tako treba, vreme je da  se smirim i tako to. E sad, ja sam stvarno osetio takvu potrebu, da posle dosta kratkih veza i šemica i prilično turbulentne mladosti izgradim nešto trajnije sa nekim koga ću voleti - problem je bio što u tom trenutku takva žena nije bila ni na vidiku. Tako da ne, nisam oženio prvu koja je naišla zato što tako treba, već je vreme, itd. Naprotiv, dosta dugo sam bio i sam, bez veze i seksa iako sam imao prilike. Jednostavno mi je više bilo dosta toga da se budim pored nekoga ko mi ne znači dovoljno, samo da bih imao seks. Možda sam ekstreman slučaj u tom smislu ili jednostavno budala, moji prijatelji recimo nisu bili u fazonu da propuštaju prilike :ss:. Radije sam bio sam, slušao muziku, radio, nije mi bilo više do igrarije, lagarije, niti do toga da razočaravam druge i sebe. Potpuno slučajno sam upoznao svoju sadašnju suprugu, to je već neka druga, lepša priča :thumbsup:. Možda sam se jednostavno iživeo dovoljno u mladosti, što kažu, možda sam u duši papučar, ali stvarno ne osećam potrebu da šaram i varam.

 

edit: što se tiče toga da bih se osećao gadno, da, osećao bih se tako. Znam sebe, ne bih mogao da pogledam ženu sa kojom imam dete i sa kojom sam izgradio život u oči i da je lažem gde sam bio prošle noći, da je poljubim a ovamo se seksam sa drugom. Tu je i naš sin, lagao bih i njega, lagao bih i sebe. Meni je to hevi mada ne osuđujem nikoga, imam prijatelje (poznanike, pre će biti) koji bez problema hendluju takve stvari. To ne znači da nisam svestan lepih žena oko sebe ili kada mi se neko nabacuje (što je sve ređe jer već polako postajem matorac:s_d:). I ne znači da se u mladosti nisam služio raznim sredstvima da dođem do željenog cilja :s_w:, ali odavno sebe ne vidim u toj priči - promenio mi se fokus a i interesovanja.

Edited by implant
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

e nismo na Kosmaju danas, nepredviđene okolnosti a iskoristio da majstoru oteramo bubu

Da se primetiti frustracija - a ti taman isplanirao: vikendica, potok zubori, ti i hanuma sami u prirodi....

Kad  ono izda te auto - jebo ga Nemac koji ga napravi. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Da se primetiti frustracija - a ti taman isplanirao: vikendica, potok zubori, ti i hanuma sami u prirodi....

Kad  ono izda te auto - jebo ga Nemac koji ga napravi. :classic_biggrin:

I to najbanalnije moguće, zabola brava na gepeku, pa oterao kod bravara da odrobim sadržaj gepeka i da spustim krov, napokon, cele godine čekam 🙂


p.s. skupi bravari zaključ`o ih lockdown dabogda

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...