Jump to content

Drustvene igre

Recommended Posts

uvrnuto kad provezba malo, javite i meni pa mozemo da odigramo online. Samo da se McL ne smoris zbog mojih noobovskih poteza, ti si ozbiljno kompetitivan, ja Teraforming igram casual povremeno kad nam se svima u ekipi za igranje javi zelja za partijom.

Inace Mek imas li bgg ili neku drugu listu gde si rangirao najbolje igre, bas me zanima kako bi izgledala?

Nikad nisam to radio, ali i nisam relevantan verovatno jer uglavnom igram light igre i TfM vec dve godine, tako da sam recimo samo "ocesao" igre poput Gloomhaven, Gaia Project, nisam igrao Twilight Struggle recimo (imam ljude koji su totalno odlepili za tim recimo).

Ako pogledamo glavnu listu:

https://boardgamegeek.com/browse/boardgame

Po mom misljenju, ovde je Scythe precenjen, War of the Ring precenjen, Pandemic precenjen, ali hajde, OG kooperativne igre, Through the Ages potcenjen, Tera Mistica, Puerto Rico, Blood Rage, Agricola bi mogle da budu bolje plasirane, ali uglavnom, maltene koju god da probas iz top 50 ovde neces pogresiti. Postoji samo ukus i neki tvoji licni afiniteti, najbolje je sam da odlucis.

• Like 1

@McLeod baš sa pričom o Terraformingu ovde se potrefilo da sam odigrao nekoliko varijacija igre online, pa me zanima tvoje mišljenje o najboljem setupu? Ono kako se meni do sada najviše dopada je Corporate Era karte + 2 za Prelude na početku + biranje između 4 početne varijacije + Draft

Prelude bitno utiče na kraće trajanje jedne partije što mi je bitno, ne volim kada igra ode na 3+ sata, a biranje između 4 korporacije i draft mi taman dovoljno smanjuju randomness

Ja volim da igram sa svim ekspanzijama. Taj setup ti je Steam game setup, meni se ne dopada preterano jer je igra onda prekratka i ko ima najbolje eventove (Deimos Down, Giant Ice Asteroid, Ice Asteroid) i biljke vrlo verovatno dobija lagano.

Ako volis krace igre to je najbolji setup. Venus je malo nezgodan jer postoji 2-3 kartice zbog kojih bi hteo da dizes Veneru, ali ona ne zahteva maksimalni parametar da bi se igra zavrsila i onda ko god da pocne da dize Veneru od pocetka ostali misle da ima Venusian Animals i onda niko nece da je dize, pa je jako tesko da jedan igrac dobaci sam do 18 sto je potrebno za Venusian da bude igrivo. Kolonije su uglavnom boost za engine, Turmoil ne volim preterano jer je kao igra u igri, ali online igram zato sto su akcije koje obicno zaboravimo kad igramo na stolu automatizovane, pa je malo bolje.

2 hours ago, McLeod said:

Ja volim da igram sa svim ekspanzijama. Taj setup ti je Steam game setup, meni se ne dopada preterano jer je igra onda prekratka i ko ima najbolje eventove (Deimos Down, Giant Ice Asteroid, Ice Asteroid) i biljke vrlo verovatno dobija lagano.

Ako volis krace igre to je najbolji setup. Venus je malo nezgodan jer postoji 2-3 kartice zbog kojih bi hteo da dizes Veneru, ali ona ne zahteva maksimalni parametar da bi se igra zavrsila i onda ko god da pocne da dize Veneru od pocetka ostali misle da ima Venusian Animals i onda niko nece da je dize, pa je jako tesko da jedan igrac dobaci sam do 18 sto je potrebno za Venusian da bude igrivo. Kolonije su uglavnom boost za engine, Turmoil ne volim preterano jer je kao igra u igri, ali online igram zato sto su akcije koje obicno zaboravimo kad igramo na stolu automatizovane, pa je malo bolje.

Kad kazes da volis da igras sa svim, mislis sa svim zajedno odjedanput?

Da, da, na webapp koji sam linkovao vec ovde imas da biras sve, imas da biras i promo kartice, custom/fan base kontent, ne igram bas sa svim fan-base, ali igram sa fan base mapama i fan base milestone/awards. Ukupno ima preko 10 mapa koje sam igrao, preko 40 milestone+awards i sve randomized... cak mozes da igras i sa randomized tiles, odnosno da bonusi na poljima nisu na istim mestima nego random kako se pogodi, cega i nisam bas fan, ali daje igri dodatnu takticku tezinu.

• Like 1