Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

5 hours ago, Chaos Is Me said:

@goldbergJesi preživeo dešavanja u Blaugrani sinoć, buraz? 

 

Vece je ulepsala pobeda Efesa nad Fenerbahceom i odlicna partija Micica (opet, Fenerbahce je samo pobedjivao tamo gde je trebalo da dobija - u 9 od 10 meceva su bili favoriti).

 

Mecevi Asvela su od pocetka sezone mucni za gledanje - ili ih protivnik shvati ozbiljno i rutinski ih savlada ili ih ne shvati ozbiljno i onda se desi da imaju 6 uzastopnih pobeda.

 

To je tako limitiran sastav, ali eto, ima valjda nekih kojima je normalno da oni rutiniraju Barselonu u gostima i razbijaju je kod kuce. Neka Barcelona to odigra kao da je polufinale EL, pa neka gube od koga hoce, to biranje meceva gde ce da se pojave, a gde ce da dodju uspavani postaje mucno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2021 at 1:17 AM, Del Piero said:

Meni nije do kraja jasno zasto se Barsa uzima kao neka predominantna ekipa, imaju samo dva poraza manje od osmoplasiranog, nije bas da ciste sve pred sobom. A Gasol ce tesko biti neko ogromno pojacanje koje ce ih uciniti nedodirljivim. Veci je tu problem sa CSKA i Realom i njihovim povredama, ali nikog ne bih otpisao na jednu utakmicu. Tu je i Efes opet u prici.

 

Uostalom bilo je mnogo dominantijih sezona nekih ekipa pa se to neslavno zavrsavalo na F4-u.

 

 

Pa upravo to, ne govorim samo iz ugla neke super dominantne Barse, nego i nego i problemi koje ima CSKA, plus Real koji mi je neverovatno tanka ekipa za njihove uslove.

 

Efes je ozbiljan, tu nema spora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

Propustio sam desavanja u Jordiligi, pa ako bi mogao neko da me uputi, da li to Alba ima zagarantovano mesto i sledece sezone?

 

Raspodela je 13 licenci + EC osvajac + EC finalista + 3 WC?

 

Ima 11 licenci i 2 privremene koje su dobili Bajern i Asvel na par godina, a one isticu na kraju ove sezone.

 

 Bilo je informacija da ce Asvel i Bajern sada posle isteka ovih privremenih licenci dobiti takodje stalne tako da bi ovo sto si naveo trebala da bude raspodela. Ipak, uz ove informacije da Asvel i Bajern dobijaju stalne licence je bila i informacija da ce Alba dobiti neku privremenu licencu (otprilike kao sto je ovaj dvojac imao do sada) i ako se to ispostavi kao tacno onda ce verovatno umesto ove 3 jednogodisnje pozivnice ostati 2.

 

Sto se ABA lige tice, kada su istekle "B" licence koje su imale ABA, VTB i Nemacka liga i ta 3 mesta postala pomenute jednogodisnje pozivnice bilo je "obecanje" da ce jedna od te 3 pozivnice ici klubu iz ABA lige. To je prvi put trebalo da bude "testirano" proslo leto da se prosla sezona zavrsila na terenu umesto sto je prekinuta i ozvanicen ostanak svih klubova u EL koji su igrali u prekinutoj sezoni.

 

Ako ostanu samo 2 pozivnice (tj Bajern i Asvel dobiju "A" licence, Alba dobije licencu na nekoliko godina) onda cemo videti sta ce se desiti. Bice dosta klubova platezno "mocnih" koji nece imati nikakvu licencu, a sigurno su "interesantni" Djordiju i ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Realu sad visi plasman u TOP 8. Uopste mi ne bi bilo zao da ispadnu, zasluzili su to nekim blamiranjima na pocetku i u sredini sezone.

 

Zalgiris pokazao kako se igra protiv mocnog Asvela koji je vezao 7 pobeda u takmicenju. Tih desetak razlike je prilicno realan rezultat.

 

Bayern se izvukao protiv Crvene zvezde, sve pohvale za obe ekipe koje na vecini meceva daju sve od sebe. Bayern ni sa 17-10 nije siguran, ali jednom nogom su tu.

 

Rutinska pobeda Barcelone u Atini, ovog puta nije bilo lezernog pristupa. Izgleda da Panatinaikos nije imao srece, a ni Nedovic im nije igrao. Jedna od najlosijih sezona atinskog velikana.

 

Fenerbahce gostuje u Milanu, Baskonia ceka otpisani Olympiacos. Vazni mecevi za 3 od 4 ekipe sutra.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, propolis said:

Mora Guduric mnogo bolje da odigra drugo poluvreme da bi Fener mogao do pobede. 

Nema Meliha, Dixona, Pereza I teško će Dekolo I Zo izneti celu tekmu bez pomoći bar još jednog igrača spolja. 

 

U ovoj utakmici je Gudura otprilike u 5. planu u Feneru i slabo šta zavisi od njega.

 

Naravno da bi im značilo da se i on probudi, ali nije da ne mogu da dobiju bez toga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...