Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Mogla je Baskonija da ode i na veću razliku da se Vildoza nije majmunisao ali jako je žilav Bajern, Reynolds skoro TD, vrhunsku sezonu igra, na kraju je Bajern poražen al manje od minus 11, tako da imaju bolji skor od Baskonije ako dođe do krugova nekih. 

Link to comment
Share on other sites

Dobi Valensija na odbranu i poene iz reketa, pre svega su bekovi a naročito Van Rossom lagano išli kroz reket Fenera. 

 

Feneru tačno falio Gudura, Dixon je gotov, Eddie je klasičan specijalac a Ulanovas kad vidi Kalinića verovatno ima traume. 

 

Nadam se da Valensija može nekako da se uguzi u top 8, baš gotivna ekipica, još da ne kreću iz minusa sa Vanjom i Sastreom kao starterima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Klasični hrkljuš, ali Valensija dobi utakmicu koja ih drži u životu.

 

Baš se zakuvava "dole".  Nije ni u vrhu tabele puno drugačije, ali mi je ipak mnogo zanimljivija ova borba za plejof, nego recimo raspored od 2-4 mesta.

 

Bajern na prvi pogled ima lepu zalihu, ali i užasan raspored do kraja. Moglo bi dosta da im znači što su ipak izvukli ispod 11 večeras. Mada, realnije da ih Žalgiris stisne, pre nego li Baskonija.

 

 

edit: ali kako se Efes gađa sa indeksima - danas 120, protiv CSKA 130, Valensije 124, Fenera 138... uveren sam da takvo nešto nije imala nijedna ekipa nikad....

 

 

Suprotno tome, genijalan podatak za Fener večeras:  Nando i Veseli zajedno indeks 37, a cela ekipa, sa njima dvojicom, 36 :lol_2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2021 at 11:34 PM, realno *w said:

Bajern na prvi pogled ima lepu zalihu, ali i užasan raspored do kraja. Moglo bi dosta da im znači što su ipak izvukli ispod 11 večeras. Mada, realnije da ih Žalgiris stisne, pre nego li Baskonija.

 

 

Da, Bayern ima +11 protiv oba spanska kluba.

 

Nije uopste iskljuceno ni da ih Valencia stigne do kraja. Ako ih dobiju, to je samo 2 pobede manje i onda Valencia ima tri laksa meca i Baskoniu, a Bayern docekuje dva turska kluba i Zalgiris.

 

Ekstremno su bitni mecevi: Valencia - Bayern, Bayern - Fenerbahce, Valencia - Baskonia, Bayern - Zalgiris, Fenerbahce - Zalgiris i Fenerbahce - Real.

 

Efes i Barcelona deluju da su sigurni, CSKA i Armani imaju dovoljno pobeda, znaci Real, Zenit, Fenerbahce, Bayern, Zalgiris, Valencia i Baskonia za 4 mesta u TOP 8. Tek sad se vidi koliko su Real, Fenerbahce i Baskonia izgubili onim nepotrebnim porazima, ali dobro, mogu da se vade u medjusobnim duelima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Strašno kako melju. 

 

I to je najgore za protivnike kada krenu bez Larkina, a svejedno naprave malu prednost. I onda u recimo 7. ili 8. minutu, kada već izlaze starteri, ulazi Larkin i još dodatno ubrzava njihovu igru.

Vratio se i Plajs, koji je baš dobar igrač za tu njihovu igru.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je biti nešto poput Bobija gde centar ima meku ruku al mu treba čitava večnost da se namesti i nategne, a nešto drugo kad je u pitanju okretan stretch igrač koji ima fluidnu mehaniku šuta poput nekog krila. U svakom slučaju Efes ima odlično pokrivenu centarsku liniju sa igračima koji se međosubno dopunjuju i koji su kompatibilni. A pri tome su im centri slabiji deo tima. 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sanli samo dobro pakuje ono što mu ekipa spolja spremi i nije toliko bitan u igri Efesa. Recimo Moerman nema takav poenterski učinak, ali je važniji igrac od Sanlija za igru Efesa,a pogotovo u odbrani koja ja na izuzetno visokom nivou ove sezone. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chaos Is Me said:

Valja pomenuti i Sertača Šanlija od kog je Ataman napravio legit EL centra koji ima taman ono što fali Dunstonu i Pleissu, meku ruku.

 

Plajs sve više šutira sa distance i poneku trojku. Sinoć dao jedno 2 duge dvojke i 1 trojku, ako se dobro sećam. I prošli put je razbio Makabi sa distance.

 

Ja mislim da će Šanli u roku od mesec dana da dođe na 5 min po meču, ako ova dvojica budu zdravi.  Plajs je samo sinoć dao jedno 2 duge dvojke i 1 trojku. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je sama činjenica da je jedan Šanli legitiman EL igrač i da im je držao centarsku liniju dok su ova dvojica bili povređeni, a baš u tom periodu se Efes vratio u prošlosezonsku formu, frapantna. Prema tome, neće patiti sa njim na parketu igrao 5 ili 25 minuta, odličan posao Atamana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MrTripleDouble said:

Dunstonu i da, ali sa Pleissom se ne slazem. Ume i trojku da pogodi, sa distance je i vise nego dobar, a sa linije sa slobodna bacanja je gotovo nepogresiv. Odlican sut ima on za svoje gabarite, nesto poput Bobija.

 

Dao je i Dunston na jednom mecu dve trojke:

 

image.png.2f69075a65b9b84939fe1444a8962ee2.png

 

image.thumb.png.d9d7160e5d85227a484b8da515bc241c.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...