Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Eto, ispade da je CSKA taman bolji od Efesa za 5 razlike, kao sto je i dvomec pokazao.

 

Ne, ne salim se, razmisljao sam dok sam gledao cirkus u Istanbulu gde sam ovo vec gledao i onda sam se setio - CSKA:Efes 100:65. To je tek bila sprdnja od meca.

 

Sto se tice bitke za TOP 8, daj Boze da neki od ovih jakih ekipa padnu, da bar nesto bude neizvesno do samog kraja. Ko ce u ovom rasulu od korone biti 1., ko 5., a ko 8., a koga to zanima? Ionako je i tim timovima svejedno, imace manje - vise podjednake sanse i kod kuce i na strani.

 

Sa tim u vezi:

 

Valencia(14-14): Fenerbahce, Khimki, Bayern, Olympiacos, Alba, Baskonia - trebalo bi da mogu da idu i do 5 pobeda, sad nece biti cudesnih pobeda Albe ili Olympiacosa. Favoriti su u svim im mecevima, tako da racunamo ovde 19-15 (18-15 pre poslednjeg kola).

Baskonia(14-14): Bayern, Zenit, Armani, Panathinaikos, Efes, Valencia - Sta znam, trebalo bi da dobiju 3 od 5 pre Valencie, sto bi bilo 17-16.

 

Zalgiris(15-13): Efes, Fenerbahce, Maccabi, Alba, Bayern, Panathianikos - ako uzmemo da dobijaju dve kod kuce, dolazimo na 17-16 pre poslednjeg meca u kojem su favoriti.

 

Zenit(16-11): Panathianikos, Olympiacos, Baskonia, Khimki, CSKA, Asvel, Maccabi - prelak raspored, ocekujem da dobiju bar 4 od ovih 6 pre poslednjeg kola u kojem su favoriti.

 

Fenerbahce (17-11): Valencia, Zalgiris, Olympiacos, Bayern, Barcelona, Real - jako tezak raspored i steta sto su vezali ovoliko pobeda, zasluzili su da lete naglavacke iz TOP 8. A nisu mi ni najmanje simpaticni sa navijacima koji ih prate samo zbog uspeha i kao smanjenja budzeta, a i dalje se dovode skupi igraci. Trebalo bi da imaju 19-14 sto znaci da je to sansa za ekipe ispod crte.

Real Madrid (17-11): Barcelona, CSKA, Asvel, Efes, Olympiacos, Fenerbahce - Neozbiljan pristup u pojedinim mecevima, kao i obezglavljivanje su uticali da uopste nisu sigurni. Pitanje je koliko ce njihovi protivnici biti motivisani da jure pobede u Madridu, ali ako budu tesko ce Real do 20. pobede pre derbija sa Fenerbahceom.

Efes (17-10): Maccabi, Zalgiris, Bayern, Panathianikos, Real, Baskonia, Armani - samo jos dva meca kod kuce, reklo bi se da im nedostaje ta jedna pobeda u gostima da budu mirni.

 

Bayern (18-10): Baskonia, Efes, Valencia, Fenerbahce, Zalgiris, Barcelona - za njih je jako dobro sto su uspeli nekako da izvuku 2-0 protiv vec otpisanih ekipa jer im je raspored jeziv.

 

Armani (18-10): CSKA, Barcelona, Baskonia, Crvena zvezda, Panathinaikos, Efes - tezak raspored i must win pobede protiv Crvene zvezde i Panathinaikosa

 

CSKA i Barcelona su sigurni, prvi imaju lagan raspored, drugi dve pobede vise.

Link to comment
Share on other sites

Quote

The Euroleague Commercial Assets Board members gathered virtually on Monday, March 8, to review and discuss a series of topics, taking the following decisions:

 

1. Conditions for inclusion of FC Bayern Munich and LDLC Asvel Villeurbanne as long-term licenced clubs were agreed: Euroleague Basketball executives provided board members with an update on the progress with both organisations, as well as on the due diligence performed following previous agreements of the board and the strategy set by it. EB and clubs remain aligned in their vision. Additional exchanges between them will continue with a view toward concluding the agreements in the following weeks.

 

2. ALBA Berlin was awarded with a two-year Turkish Airlines EuroLeague license: the German club secures its participation for the 2021-22 and 2022-23 seasons following previous instructions of the board and after verification by Euroleague Basketball of all requirements being met by the club.

 

3. Approved roadmap for the 7DAYS EuroCup competition: clubs agreed on the strategic pillars for second-tier European club competition. Further details to be publicly announced later in the season.

 

Cestitke Bajernu, Asvelu i Albi na novim licencama...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Koliko klubova onda ima već sada sigurno?

 

Vidim da se ne spominje Virtus, mada je to verovatno i logično, da čekaju kraj ECa.

 

14 sa licencom (stalnom ili privremenom), 2 mesta za EK (finalisti ili osvajac i Valensija kao udje ove sezone u plej-of EL) i ostaju 2 jednogodisnje pozivnice.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

 

14 sa licencom (stalnom ili privremenom), 2 mesta za EK (finalisti ili osvajac i Valensija kao udje ove sezone u plej-of EL) i ostaju 2 jednogodisnje pozivnice.

 

 

Zenit će valjda da dobije tu jednu slobodnu i Aba drugu tako da nema ni jedno slobodno mesto. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

3. Approved roadmap for the 7DAYS EuroCup competition: clubs agreed on the strategic pillars for second-tier European club competition. Further details to be publicly announced later in the season.

 

:ajme::classic_ninja:

 

Da li to pise da ce oni naknadno da objave koliko klubova iz EC ide u EL?

 

Ma ovo je pravi cirkus, daj sto vise meceva gde ce egal ekipe pobedjivati jedna drugu sa 30 razlike u gostima i gde ce razni Asveli vezati 7 uzastopnih pobeda.

 

Ovo znaci ili da se ABA igra maltene bez briga ili da iz EC ide samo sampion (oni ce videti da li im se finalista svidja, pa ce onda da odluce).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

14

 

Zenit ce gotovo sigurno dobiti, verovatno i Virtus i ostace dva mesta za EC. 

 

 

Uveren sam da Zenit dobija. Prvi su u VTB ligi, ako to uopšte igra ulogu, mislim da ulaze i u pleof EL, što bi trebalo da bude ključno.

 

Virtus bi mogao i preko EC, da dođe do licence, mislim da bi to i Đordiju odgovaralo, da eto ispadne kako je ipak rezultatski aspekt presudio, plus lakše koketiranje sa preostalim mestima.

 

Onda još 2 mesta. Mada, ne znam ko je sve konkurencija ABA ligi. U EC baš i nema nekih preambicioznih ekipa osim Virtusa. Možda Monako i Uniks? Mada su mi oni baš za EC.

Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa ambicijama, EC ima dve ekipe, jedna ce biti Unics/Virtus/Joventut, druga Metropolitans/Andorra/ABA predstavnik/Monaco.

 

Sto znaci, te dve ekipe, plus Zenit, a cekaju jos Valencia, eventualno Virtus ako ispadne.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Uveren sam da Zenit dobija. Prvi su u VTB ligi, ako to uopšte igra ulogu, mislim da ulaze i u pleof EL, što bi trebalo da bude ključno.

 

Virtus bi mogao i preko EC, da dođe do licence, mislim da bi to i Đordiju odgovaralo, da eto ispadne kako je ipak rezultatski aspekt presudio, plus lakše koketiranje sa preostalim mestima.

 

Onda još 2 mesta. Mada, ne znam ko je sve konkurencija ABA ligi. U EC baš i nema nekih preambicioznih ekipa osim Virtusa. Možda Monako i Uniks? Mada su mi oni baš za EC.

Virtus moze preko EC i Zenit moze preko VTB, ali ako pricamo na neki period duzi od sledece sezone te dve ekipe gotovo sigurno dobijaju licencu kako bi bile redovne.

 

Onda ce ostati dva mesta preko Evrokupa.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Nema to veze sa ambicijama, EC ima dve ekipe, jedna ce biti Unics/Virtus/Joventut, druga Metropolitans/Andorra/ABA predstavnik/Monaco.

 

Sto znaci, te dve ekipe, plus Zenit, a cekaju jos Valencia, eventualno Virtus ako ispadne.

 

Naravno da ima veze sa ambicijama, ako si me shvatio - pričam o ekipama koje bi lobirale za EL, a koje nemaju direktnu rezultatsku osnovu za istu u vidu EC ili nečeg sličnog.

To bi onda morale da budu neke ambiciozne ekipe, sa dobrim budžetom i kakvim takvim dugoročnim planom. Virtus je u tom statusu već 2 godine, a izgleda će tek sada dočekati EL i to vrlo moguće nakon što je izbore na terenu.

 

Ali sam za Valensiju mislio da je u tih 14, da svakako da su oni ozbiljni u tom smislu, ali isto tako daleko od toga da bi bio prvi put da ih Đordi pusti niz vodu...

 

Elem, 14+Zenit+2 EC ekipe, ispadne da ostaje samo jedno mesto. Jedino nisam siguran koliko žele 3 ruske ekipe u EL, naročito posle ovogodišnje epizode sa Himkijem.

Link to comment
Share on other sites

Moguće da će sa ovim zatvorenim sistemom EC dobiti na značaju. 

Recimo 14 licenci, finalisti EC direktno idu u EL i polufinalisti da igraju baraz sa 15tim i 16tim bi doneli određeni kvalitet u popunjavanju EL.

Verujem I da će EL time biti kvalitetnija, a klubovi će imati šansu kroz višegodišnje igranje EC da steknu kvalitet i iskustvo da igraju EL. Bilo bi dobro da najbolje plasirani u top 8, koji je dosao iz EC, dobije licencu I za sledecu sezonu EL kao nagradu I motiv da nastave sa dobrim radom. 

Isto tako ukoliko klub koji ima licencu, a završi 17ti ili 18ti mora da ispadne. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, propolis said:

Isto tako ukoliko klub koji ima licencu, a završi 17ti ili 18ti mora da ispadne.

 

Ovo se nece desiti nikad, jer - A licence upravo tome i sluze da bogati klubovi ne moraju o tome da razmisljaju

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Virtus će već nekako ugurati, verovatno Đordi čeka rasplet u EC da vidi da li će finalisti biti "podobni" za EL, pa će Virtus ući ili preko EC ili preko veze. Zenit ima ozbiljnu sezonu trenutno i u EL i VTB, imaju i pare i iz velikog su grada tako da su i oni verovatno sigurni za dalje. 

 

Šta je sa Himkijem, jel oni imaju licencu? Trenutno su u fazi finansijskog raspada.

 

Ja bih voleo i da Valensija ostane evroligaš, oni su bolji od svakog evrokup tima i nisu neki bezveznjaci koje eto tek učestvuju u EL. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Virtus će već nekako ugurati, verovatno Đordi čeka rasplet u EC da vidi da li će finalisti biti "podobni" za EL, pa će Virtus ući ili preko EC ili preko veze. Zenit ima ozbiljnu sezonu trenutno i u EL i VTB, imaju i pare i iz velikog su grada tako da su i oni verovatno sigurni za dalje. 

 

Šta je sa Himkijem, jel oni imaju licencu? Trenutno su u fazi finansijskog raspada.

 

Ja bih voleo i da Valensija ostane evroligaš, oni su bolji od svakog evrokup tima i nisu neki bezveznjaci koje eto tek učestvuju u EL. 

Da, to je to ... mali dodatak,  Zenit i EL imaju istog sponzora (Gazprom) što nije mala stvar ...

Himki nema licencu, oni su na osnovu plasmana u VTB prolazili ...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

Moguće da će sa ovim zatvorenim sistemom EC dobiti na značaju. 

Recimo 14 licenci, finalisti EC direktno idu u EL i polufinalisti da igraju baraz sa 15tim i 16tim bi doneli određeni kvalitet u popunjavanju EL.

Verujem I da će EL time biti kvalitetnija, a klubovi će imati šansu kroz višegodišnje igranje EC da steknu kvalitet i iskustvo da igraju EL. Bilo bi dobro da najbolje plasirani u top 8, koji je dosao iz EC, dobije licencu I za sledecu sezonu EL kao nagradu I motiv da nastave sa dobrim radom. 

Isto tako ukoliko klub koji ima licencu, a završi 17ti ili 18ti mora da ispadne. 

 

 

B1 - od ovoga nema nista, Djordi je naglasio da im je cilj sa trenutnim sistemom u EL da bude 16 klubova sa stalnim licencama (koji naravno ne ispadaju) i 2 kluba koja dolaze na osnovu EK plasmana

B2 - tako je i predvidjeno, tim koji je dosao preko EK i usao u plej-of ostaje i narednu sezonu, onda za tu sezonu samo osvajac EK ulazi u EL (porazeni u finalu otpada)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

 

Naravno da ima veze sa ambicijama, ako si me shvatio - pričam o ekipama koje bi lobirale za EL, a koje nemaju direktnu rezultatsku osnovu za istu u vidu EC ili nečeg sličnog.

To bi onda morale da budu neke ambiciozne ekipe, sa dobrim budžetom i kakvim takvim dugoročnim planom. Virtus je u tom statusu već 2 godine, a izgleda će tek sada dočekati EL i to vrlo moguće nakon što je izbore na terenu.

 

Ali sam za Valensiju mislio da je u tih 14, da svakako da su oni ozbiljni u tom smislu, ali isto tako daleko od toga da bi bio prvi put da ih Đordi pusti niz vodu...

 

Elem, 14+Zenit+2 EC ekipe, ispadne da ostaje samo jedno mesto. Jedino nisam siguran koliko žele 3 ruske ekipe u EL, naročito posle ovogodišnje epizode sa Himkijem.

 

Shvatio sam da te si napisao ovo:

 

19 hours ago, realno *w said:

 

Uveren sam da Zenit dobija. Prvi su u VTB ligi, ako to uopšte igra ulogu, mislim da ulaze i u pleof EL, što bi trebalo da bude ključno.

 

Virtus bi mogao i preko EC, da dođe do licence, mislim da bi to i Đordiju odgovaralo, da eto ispadne kako je ipak rezultatski aspekt presudio, plus lakše koketiranje sa preostalim mestima.

 

Onda još 2 mesta. Mada, ne znam ko je sve konkurencija ABA ligi. U EC baš i nema nekih preambicioznih ekipa osim Virtusa. Možda Monako i Uniks? Mada su mi oni baš za EC.

 

Ako Zenit i Virtus dobiju WC, ne ostaju vise nikakva dva mesta za ABA lige i druge WC, to mesto popunjavaju finalisti EC.

 

Znaci, 2 ekipe iz EC + Virtus/Zenit/Valencia/ABA liga (ako Virtus izgubi u polufinalu).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...