Jump to content

Roland Garros 2020


CheshireCat

Recommended Posts

Jel cestitala Sofia Igi? Ja ili sam nekako propustio ili stvarno nije..?smiley33.gif

 

Jeste, cestitala i njenom timu. 

Bolja je Iga igracica i kompletnija od Sofije, a steta sto je Amerikanka bila povredjena (i pored te povrede igrala i dubl), pa verovatno nije moga da da bas svoj maksimum, ali sumnjam da bi rezultat bio drugaciji.

Poljakinja se prosto prosetala kroz ovaj RG, prvi tezi set je bio sada ovaj prvi u finalu. Stvarno brutalno izgleda, da vidimo kako ce u nastavku, ali deluje mi mentalno stabilna i jaka, ne sumnjam da ce biti sam vrh.

Bas mi je drago sto je osvojila svoj prvi GS.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da napisem koji redak.

Swiatek pratim vec neko vreme. Kad kazem "pratim" mislim na njene nastupe na turnirima,rezultate,meteorski napredak na WTA listi,a zalomio se i poneki mec koji se pogledao. Da ne ispadne da se hvalim,ali ja nisam iznenadjen njenim ostvarenjem. Jedino sto sam ocekivao da dodje tek za koju godinu. (Ustvari - tu gde je Poljakinja danas,ja sam pre ocekivao Marketu Vondrusovu,ali nju su povrede nazalost posteno sasekle. :classic_sad:)
Mozda je i citava situacija oko virusa pomogla - neke igracice nisu dosle u Pariz,druge mozda nisu mogle da uhvate formu..ali je cinjenica da je Iga sama prokrcila put,rascistila zreb i ubedljivo pobedjivala sve rivalke. Dominantno je osvojila RG i tu nema rasprave. Prva GS titula u najvecem mogucem stilu. Pri tome je pridobila i neke moje simpatije.Mislim,kako ne voleti devojku koja na teren izlazi sa AC/DC u slusalicama :classic_biggrin: Jos jednom:veliki :Hail:za titulu i nacin na koji ju je osvojila.
Neizbezno,uz ovo moram da dodam i jedan osvrt,unapred svestan da ce biti docekan na noz,ocenjen malicioznim i cinicnim. Do pre samo par godina, Iga Swiatek (bas ovako,a ne obrnuto) je uporedjivana sa Olgom Danilovic. Ne ovde,vec u teniskim krugovima. Smatrane su slicnim talentima,a danas jedna podize Kup Suzanne-Lenglen,a druga prebacuje lopticu u nekoj opskurnoj fiskulturnoj sali. Da se Olga i njeni najblizi zapitaju sta je poslo naopako?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice onoga sto nas najvise zanima.
Mozemo mi da se salimo,trolujemo i/ili jinxujemo do mile volje,ali Rafael Nadal jeste favorit u sutrasnjem finalu. Stavljanje bilo kog drugog igraca u tu ulogu pored 12-ostrukog pobednika RG i najboljeg igraca na sljaci svih vremena, bila bi svojevrsna blasfemija,da ne upotrebim neki jaci izraz. Ni Novak Djokovic ne moze biti izuzetak.
To,medjutim,ne znaci da Novak nije bez realne sanse. I dalje stojim iza toga da Nadal nije adekvatno (teniski,alcesta :classic_tongue:) testiran. Djokovic je izuzetno ocvrsnuo za ovakvo finale kroz citavu seriju meceva od Sinsinatija u "Velikoj jabuci" do Garrosa i opet ima veliku pobednicku seriju iza sebe. Sa druge strane,Nadal je imao seriju lakih ili 'chokey' protivnika. Takodje,uopste mi se nije dopalo ono sto sam video protiv Sinnera;Sinner je bio bolji igrac veci deo meca (ili prvi deo) dok se nije raspao.

Da moram da se kladim,stavio bih pare na Rafu,ali zbog pobrojanih stvari necu to uciniti.
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jedan dobar komentar na temu za koga ce navijati fed fanovi sutra u finalu:

"Molti di loro spereranno che il vincitore venga poi squalificato x doping il giorno dopo…" 😂

Mnogi od njih se nadaju da ce pobednik biti diskvalifikovan sledeceg dana zbog dopinga. 

Buduci da je Timotije, kao jedini cuvar Rodzerovih rekorda, izdao ovo im je jedina nada😂

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Crni Bombarder said:


Sto se tice onoga sto nas najvise zanima.
Mozemo mi da se salimo,trolujemo i/ili jinxujemo do mile volje,ali Rafael Nadal jeste favorit u sutrasnjem finalu. Stavljanje bilo kog drugog igraca u tu ulogu pored 12-ostrukog pobednika RG i najboljeg igraca na sljaci svih vremena, bila bi svojevrsna blasfemija,da ne upotrebim neki jaci izraz. Ni Novak Djokovic ne moze biti izuzetak.
To,medjutim,ne znaci da Novak nije bez realne sanse. I dalje stojim iza toga da Nadal nije adekvatno (teniski,alcesta :classic_tongue:) testiran. Djokovic je izuzetno ocvrsnuo za ovakvo finale kroz citavu seriju meceva od Sinsinatija u "Velikoj jabuci" do Garrosa i opet ima veliku pobednicku seriju iza sebe. Sa druge strane,Nadal je imao seriju lakih ili 'chokey' protivnika. Takodje,uopste mi se nije dopalo ono sto sam video protiv Sinnera;Sinner je bio bolji igrac veci deo meca (ili prvi deo) dok se nije raspao.

Da moram da se kladim,stavio bih pare na Rafu,ali zbog pobrojanih stvari necu to uciniti.
 

 


Uhvatio si se za tih 12 RG a to apsolutno nema nikakvog uticaja na mec sutra... da nece mozda Novak, neiskusan igrac u svom prvom GS finalu, da ostane fasciniran kada moderator bude nabrajao Rafine titule pa da resi da skine gace? Takodje, tih 12 nema uticaja ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto nijedan od tih 12 nije osvojio u oktobru tako da mozes slobodno ovo da posmatras kao prvo izdanje RG2.0 

 

Bukvalno navodis razloge zasto je Novak favorit i onda zakljucak, da se kladim stavio bih pare na Rafu. 😄

 

Arsenije je lepo opisao, do kraja karijere, by default, ne postoji mec u kom su Rafa/Roger favoriti protiv Novaka i to je jedna velika istina. Kao sto su njih dvojica bili favoriti protiv njega u svakom mecu na pocetku karijere, tamo negde do 2011. tako se sada okrenuo curak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Steva said:

 


Uhvatio si se za tih 12 RG a to apsolutno nema nikakvog uticaja na mec sutra... da nece mozda Novak, neiskusan igrac u svom prvom GS finalu, da ostane fasciniran kada moderator bude nabrajao Rafine titule pa da resi da skine gace? Takodje, tih 12 nema uticaja ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto nijedan od tih 12 nije osvojio u oktobru tako da mozes slobodno ovo da posmatras kao prvo izdanje RG2.0 

 

Bukvalno navodis razloge zasto je Novak favorit i onda zakljucak, da se kladim stavio bih pare na Rafu. 😄

 

Arsenije je lepo opisao, do kraja karijere, by default, ne postoji mec u kom su Rafa/Roger favoriti protiv Novaka i to je jedna velika istina. Kao sto su njih dvojica bili favoriti protiv njega u svakom mecu na pocetku karijere, tamo negde do 2011. tako se sada okrenuo curak.

Bas tako, jednostavno nema Nadal sanse sutra. Novak je u naletu i u glavi Nadala i to je to. Sve je na vodenici Novaka

Link to comment
Share on other sites

Pobediti Rafu u finalu RG-a je jedno od najvećih teniskih dostignuća - to još uvek niko nije uradio. Kad bi Noksa pobedio u sutrašnjem finalu, za mene bi to bio bitniji jedinstveni rekord od DCGS-a.

Rafa je favorit na osnovu predkovidistorije, šljaka mu je omiljena podloga za igru, ali osim toga nema na osnovu čega da se izvrši nekakvo "merenje" izgleda za pobedu.

Link to comment
Share on other sites

@Obradovic aka Crni Bombarder - da te ne citiram, poredjenje Olge i Svjontek je i meni u glavi ovih dana, secam se njihovog duela na AO prosle godine u kvalifikacijama (pratio se LS) i koliko je razocaranje bio Olgin poraz, ubedljivo dobijen prvi set i onda dva tesna seta otisli Poljakinji. A onda su igrale u Budimpesti i Svjontek ju je oduvala. I jos da dodam, kada je Svjontek osvajala juniorski Vimbldon, Olga je u finalu dosta jakog turnira u Nemackoj dobila Zigmundovu, koja je ovde igrala 1/4 finale. Ne moze covek a da se ne zapita...

 

Slazem se i za njen potencijal, ali ovo je cudo. Neverovatno da joj se sve slozilo i kako je odigrala citav turnir, sto se kaze u zoni, ili sto bi rekao glavni junak filma vezanog za tvoj nik, usla je u crnu rupu i dobro se zezala :classic_smile:. Videcemo sta ce biti kada se probudi.

Edited by Milutinov Tata
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je ovo bez dileme najveći sportski događaj u ovoj godini. Još mu taj direktni okršaj pretendenata na najveći broj GS-ova i činjenica da bi se ovaj meč u konačnom zbiru mogao pokazati kao presudan u tom smislu daje dodatnu draž. A znamo da njih dvojica uvijek izvuku maksimum jedan iz drugoga. Ovo će, kako god završilo, zaista biti povijesni meč. Jedva čekam :classic_smile:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...