Jump to content

FK Crvena zvezda 2020/21


Don Dusko

Recommended Posts

 
Miloje je i Marina povukao unutra jer ne igra odbranu. Postulat njegove taktike su krila koja riljaju u odbrani. Bilo je nekih informacija da Miloje nikad nije bio odusevljen Kataijem. 
Milojevic jw bio zrtva svoje trenerske filozofije. On jw nazadovao dok nismo poceli da igramo negledljivo i do zla boga dosadno. Iz nekog razloga je poceo da preteruje sa defanzivom, lose odradjeni prelazni rokovi su doprineli svakako tome. Ali ostaje cinjenica da je osim Marina svakog igraca loji je znao fudbala, Milojevic na kraju klupirao. Da ne pominjem guranje gardista i ostale trule kompromise koje je radio sa upravom na ustrb tima i kvaliteta igre. Hvala mu za onu prvu sezonu, obo ostalo je bilo jako tanko, na kraju je bukvalno otisao totalno srozan u ocima obicnog navijaca.
Trebao je da ode kada je video da mora da ulazi u taljenje sa lopovima iz uprave...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helmet said:

Milojevic jw bio zrtva svoje trenerske filozofije. On jw nazadovao dok nismo poceli da igramo negledljivo i do zla boga dosadno. Iz nekog razloga je poceo da preteruje sa defanzivom, lose odradjeni prelazni rokovi su doprineli svakako tome. Ali ostaje cinjenica da je osim Marina svakog igraca loji je znao fudbala, Milojevic na kraju klupirao. Da ne pominjem guranje gardista i ostale trule kompromise koje je radio sa upravom na ustrb tima i kvaliteta igre. Hvala mu za onu prvu sezonu, obo ostalo je bilo jako tanko, na kraju je bukvalno otisao totalno srozan u ocima obicnog navijaca.
Trebao je da ode kada je video da mora da ulazi u taljenje sa lopovima iz uprave...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Kog je Milojević klupirao?

Baš me zanima, koji je to fudbalski znalac bio u nemilosti kod Milojevića?

Po meni njegova majveća greška je bila prevelika rotacija.

Edited by Don Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kod nas navijača Zvezde lako prolaze ove lepo upakovane priče terzinih pulena ali kad se ipak malo zagrebe lako se.moze videti da određeni igrači nisu "zlatne koke"   i zato se o njima svašta moze čuti i.pročitati ali ne daj boze da se ukaze na jednog Simića, Vidića ili onog golmana iz Surdulice kojeg smo apsolutno.nepotrebno platili i verovatno još plaćamo. Izguraju menadžeri nekog svog "njegoša" i ovde odmah dobije vetar u leđa igrač koji nije ni zaigrao za prvi tim ili je igrao hladno-hladno-toplo pa opet debelo hledno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kog je Milojević klupirao?
Baš me zanima, koji je to fudbalski znalac bio u nemilosti kod Milojevića?
Po meni njegova majveća greška je bila prevelika rotacija.
Ebisilio onako ma prvu, ili je mozda Causic trebao da igra pre njega? Mladi igraci koji kod njega nisu mogli da dobiju sansu ni na kasicicu....
Guranje gardista je za mene njegov najveci greh, od tog momenta sam jedva cekao da mu vidim ledja. Jednostavno, za mene Zvezda ne sme onako da igra, to nije Zvezda, niti je on trener za Zvezdu.
Za rotaciju se slazem, jedan od uzroka lose igre, sto opet dovodi do gomilanja igraca gde je on svakako uvestvovao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Helmet said:

Ebisilio onako ma prvu, ili je mozda Causic trebao da igra pre njega? Mladi igraci koji kod njega nisu mogli da dobiju sansu ni na kasicicu....

Čaušić nikada nije bio prepreka da Ebisilio igra. Najveća prepreka Ebisiliju, je bio Ebisilio. Data mu je šansa, dalo mu se vremena da se dovede u red, pa ni to nije urodilo plodom. Ogromne probleme je imao Ebisilio, ima ih očigledno i sada, zato i nije igrao u Japanu.

Ništa tu Milojević nije kriv. I još da podvučem - Ebisilija je u Zvezdu doveo Milojević.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Čaušić nikada nije bio prepreka da Ebisilio igra. Najveća prepreka Ebisiliju, je bio Ebisilio. Data mu je šansa, dalo mu se vremena da se dovede u red, pa ni to nije urodilo plodom. Ogromne probleme je imao Ebisilio, ima ih očigledno i sada, zato i nije igrao u Japanu.
Ništa tu Milojević nije kriv. I još da podvučem - Ebisilija je u Zvezdu doveo Milojević.
Cuo sam i ja da jw bilo problema nekih sa njim. Ali i takav je mogao da pruzi vise od gardista. Meni jw ostao utisak da je svaki igrac koji jw doveden posle prve sezone losije igrao nego pre dolaska, kao i ceo tim kompletno. Posle prvee sezone je krenuo pad koji je trajao do njegovog odlaska, nevezano sto smo opet igrali LS.

Ja pamtim Bari i generalno filozofiju igre koju je gajila tada velika CZV. Mi odavno nismo ta Zvezda, godine anarhije i totalnog raspada dale su privid da je Milojevic Zvezdina legenda i dobar trener, za mene nije osim prve sezone kada smo licili na nesto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Čaušić nikada nije bio prepreka da Ebisilio igra. Najveća prepreka Ebisiliju, je bio Ebisilio. Data mu je šansa, dalo mu se vremena da se dovede u red, pa ni to nije urodilo plodom. Ogromne probleme je imao Ebisilio, ima ih očigledno i sada, zato i nije igrao u Japanu.

Ništa tu Milojević nije kriv. I još da podvučem - Ebisilija je u Zvezdu doveo Milojević.

 

Највећа препрека Чаушићу је био Чаушић па му је Милојевић помогао да савлада препреку.

Боље је да ћутиш на ту тему.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Da li je realno da sada ulazite u kvalifikacije sa nominalno jačim timom nego što ste imali u grupama LŠ prethodne sezone? A još ste imali i standardnog trenera sa par godina velikih uspeha iza sebe?

 

Edit: Baš "pošteno" prema Milojeviću.

 

Ne znam bas koliko je ovo tacna konstatacija.

 

Prvih 11 protiv Liverpoola: Borjan - Rodic, Degenek, Savic, Stojkovic - Jovancic, Krsticic - Srnic, Ben, Marin - Pavkov

 

Prvih 11 sada: Borjan - Rodic, Pankov, Milunovic, Gobeljic - Sanogo, Petrovic? - Katai, Kanga, Spiridonovic - Tomane?

 

Ta sezona je bila ona kada su napadaci nesto i igrali i od Pavkova moglo da se izvuce nesto. Jovancic je bio bolji igrac, Krsticic i Degenek su vazni za tim. U ovom sastavu ne verujem da mozemo da pocnemo sa Benom, Kataijem i Kangom zajedno, nemamo dobrog centralnog i zadnjeg veznog, nemamo stopera i nemamo majstora kao sto je bio Marin.

 

1 hour ago, Don Juan said:

Čaušić nikada nije bio prepreka da Ebisilio igra. Najveća prepreka Ebisiliju, je bio Ebisilio. Data mu je šansa, dalo mu se vremena da se dovede u red, pa ni to nije urodilo plodom. Ogromne probleme je imao Ebisilio, ima ih očigledno i sada, zato i nije igrao u Japanu.

Ništa tu Milojević nije kriv. I još da podvučem - Ebisilija je u Zvezdu doveo Milojević.

 

Pa onda je njegova greska sto je uopste dovodio takvog igraca.

 

Svakako se u klupu neplanski dovode igraci. Ivanic moze korektno da igra samo AMF, na krilu je bas los i oni ga dovode samo da bi mogli sebi da dokazu da mogu da dovedu svakog srpskog igraca za koga se zainteresuju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helmet said:

Milojevic jw bio zrtva svoje trenerske filozofije. On jw nazadovao dok nismo poceli da igramo negledljivo i do zla boga dosadno. Iz nekog razloga je poceo da preteruje sa defanzivom, lose odradjeni prelazni rokovi su doprineli svakako tome. Ali ostaje cinjenica da je osim Marina svakog igraca loji je znao fudbala, Milojevic na kraju klupirao. Da ne pominjem guranje gardista i ostale trule kompromise koje je radio sa upravom na ustrb tima i kvaliteta igre. Hvala mu za onu prvu sezonu, obo ostalo je bilo jako tanko, na kraju je bukvalno otisao totalno srozan u ocima obicnog navijaca.
Trebao je da ode kada je video da mora da ulazi u taljenje sa lopovima iz uprave...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Znači plasman u LŠ posle 20 i nešto godina, 4 boda u grupi smrti, pobedio Liverpul koji je te godine uzeo LŠ, osvojio ligu gde je jedan derbi pokraden (Benu poništen čist gol zbog ofsajda, Partizanu priznat gol Nikolića iz ofsajda i oprošten mu crveni za lakat u glavu Stokoviću), a drugi derbi je dobio čim je komšijama došao Savo. Jedina mrlja te sezone je izgubljeno finale kupa, najmanje krivicom Milojevića, gde su gardisti poslednjih par meseci poleleti visoko i postali najgori klošari.

 

 

Druga sezona, ušao u LŠ, iako su skoro sva pojačanja bili promašaji, dobio Oly, protiv Totenhema Pavkov promašio na 0:0 zicer sa 7,8 metara, onda na 0:1 Van La Para pogadja stativu, kasnije je lopta bila i na prečki. Do poslednjih minuta u Grčkoj je imao rezultat koji vodi dalje iz grupne faze LŠ. Jedina zamerka jesenji derbi. Srozao se u očima navijača!? Vratio čovek klub u život, doneo pobednički mentalitet, doneo toliki koeficijent da bukvalno svake sezone Zvezda može da se prošeta do grupne faze LE, zaradio klubu preko 100m, otišao kao najveći šmeker na polusezoni, čak dočekao novog trenera i "predao mu palicu" i bukvalno mu obezbedio titulu i ostavio dovoljno vremena da se navikne, uigra tim i dovede/proda šta želi.

 

 

I sve ovo ne valja, samo je prva sezona dobra!? Koliko su nekad ljudi nerealni, neverovatno...

Edited by Boaće
  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

uz to je vec tu 3 godine i nikad nije uspeo ista specijalno da odigra da bi ostao u prvih 11.

Cudi me da tako olako prelazis preko izvanredne partije u Kelnu. Daj da Pankov odigra nesto blizu tog nivoa pa da pricamo o njemu kao materijalu za prvih 11.

Ovde sam #team Perkos&Dzistrou.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Ne znam bas koliko je ovo tacna konstatacija.

 

Prvih 11 protiv Liverpoola: Borjan - Rodic, Degenek, Savic, Stojkovic - Jovancic, Krsticic - Srnic, Ben, Marin - Pavkov

 

Prvih 11 sada: Borjan - Rodic, Pankov, Milunovic, Gobeljic - Sanogo, Petrovic? - Katai, Kanga, Spiridonovic - Tomane?

Cenim da si pomešao sezone.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Константин said:

 

Највећа препрека Чаушићу је био Чаушић па му је Милојевић помогао да савлада препреку.

Боље је да ћутиш на ту тему.

 

8 hours ago, tsva said:

Causic se nije snasao(tm) kao i metiljavi Mirko. I njega su uprkos svemu gurali kao i metiljavog Mirka. Na obojicu su bez razloga bacene ogromne pare.

Evo da odgovorim obojici, pošto i onako isto pišete

Čaušića je Zvezda jurila pre nego što je došao Milojević. Ovde na forumu, kod pojedinih forumaša, je bio bes na Božovića kada je prešao kod njega u Rusiju, a ne u Zvezdu. Doveden je kasnije i nije se pokazao i ostao je samo jednu sezonu koliko se sećam. Nije se pokazao, i to je to, mada mora se reći da nije igrao na poziciji koja mu je prirodna, ali to je druga priča.

Ovde se od Čaušiča pravi fama da je igrač koji je do Zvezde i posle Zvezde igrao u amaterskim klubovima, pa je eto Milojević ga protiv svih pravila ubacio u tim, što opet nije tačno.

Interesanto je, međutim, da se ne priča da je Ebisilo, koji se ovde često pominje, više igrao u našoj ligi nego Čaušić, ne nešto mnogo, ali je igrao više. Sa druge strane ako uporedimo karijere posle Zvezde, Ebisilio je posle Zvezde odigrao svega 4 meča u jako slabom klubu iz Japana, dok je Čaušić manje više standardan u Rusiji, ne nekom sada super jakom klubu, ali solidnom klubu iz Rusije. To što sada je neko nekome simpatičan, a neko ne, to je sasvim druga priča i nema veze sa Milojevićem.

 

Najveća Milojevićeva greška je Veljko Simić, sve ostalo i većina drugih igrača su igrali taman koliko su zaslužili, s tim što kao što sam rekao da rotacija koju je Milojević forsirao je takođe greška.

Link to comment
Share on other sites

To gde Ebesilio sad igra i koliko igra, ne mora da ima bilo kakve veze sa sezonom u Zvezdi.

 

Kad na njegovoj poziciji igra Simić ili Srnić, koji su centralni ili defanzivni vezni, koliko i Borjan levi bek + Čaušić koji je očajno igrao, kako to može da se završi? Još ako se dodaju na to problemi van terena, čovek je završio sa ozbiljnim fudbalom. 

Opet, to nema veze sa njegovim fudbalskim kvalitetom te sezone i konkurencijom na njegovoj poziciji. Da li je bio bolji od konkurencije? Jeste. Da li je igrao? Jeste, ali skoro sve bitne tekme je propustio ili imao mizernu minutažu.

 

Kad je igrao, često je pravio razliku, videlo se da zaslužuje više da igra. Imao je i grešaka. Neke su bile direktan uzrok primljenih golova, ali nije imao kontinuitet i jednostavno je bio "gušen". Da mu je samo pruženo poverenja kao Čaušiću i Simiću, sad bi se možda još bavio fudbalom. 

 

Isto mogu da relativizujem Milojevićev kvalitet time što je otišao u sprdnja ligu, da uzme pare, jer ga nije hteo nijedan ozbiljan klub u Evropi i pored istorijskih rezultata, a nema poverenja u sebe, pa da se dokaže još negde za manje novce, pa da nekad, kad omatori, ode u Kinu ili Arabiju da uzme pare. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srnić je dao Zvezdi 16x puta više od Ebisilia taman ovaj bio Messi lično za njega. Što se tiče Milojevića pretpostavljam da bi i i ti prvi odbio pet ili deset puta jaču finansijsku ponudu na svom poslu logikom to ću pred penziju sad je vrijeme za dokazivanje. Baš baš nerealne gluposti.

Link to comment
Share on other sites

O Bože, uvek ovaj Prolup da napiše nešto u skladu sa svojim nickom.

 

5 ili 10 puta veću platu u odnosu na koju? Ko priča o plati u Zvezdi? Što nije dobio dobre ponude iz evropskih klubova ako je tako dobar trener? 

 

Ja čak napisao da mogu da umanjim njegov kvalitet ovom pričom, a ne da stvarno to mislim, ali ne razumeš ti to. 

 

Kao i ovo za Srnića. Bla bla 15x dao više, daj da ga stavimo na golmana onda. Srnić kao zadnji/centralni vezni pre Ebsilija. Možda za neznalice. 

 

A ako baš pitaš šta bih ja. Otišao bih u Japan, dobijao platu a ne radio ništa na poslu, kao Ebesilio. Vrhunska stvar. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dzistrou said:

Pankov nije uspeo da se nametne ni na Kipru, ni u Rusiji, sasvim prosečan superligaški štoper sa jednom dobrom utakmicom u karijeri i mnogo dobrim menadžerom. Potpuno besmileno zauzima Babiću mesto, kojem je kroz celu karijeru bio rezerva u Vojvodini, omladinskoj i mladoj reprezentaciji. Pritom je Pankov i godinu dana stariji. Babić ima najmanja leđa od svih igrača u klubu, konstantno ga sputavaju da ostvari bilo kontinuitet igara pod izgovorom da "nije ubedljiv". Istovremeno naš ubedljivo najopasniji igrač iz prekida. 

Da li si ti ozbiljan? Srđan Babiće naš ubedljivo najlošiji štoper, taj dečko se toliko brukao prošle godine da ne zaslužuje ni klupu, nije u stnaju da proceni loptu koja leti 40 metara, šta više da pričamo. Anticipacija nula, pas igra nula, okretan kao šleper sa prikolicom a brz kao puž. U suštini mlađa verzija Milunovića koja je lošija u skoku, ali se manje lakta.

16 hours ago, Perkos2 said:

i dalje nisi uverio forumsku javnost na osnovu čega imaš toliko poverenje u pankova i erakovica. Pankov jednu krstenu utakmicu nije sastavio drugi je klinac koji tek pocinje karijeru i odmah apsolutna podrska😕 Za Degeneka se zna ko je kriv, Milunovic se moze koristiti u određenim uzakmicama a Babić nije nista slabiji od tandema koji bi ti gurao. Simpatije su jedno a stvarnost drugo.

Eraković je naš fudbalski najpismeniji štoper, brz je i ima solidnu anticipaciju. Na sve to je odličan u skoku i na  zemlji, sa njim možemo odbranu postaviti dosta više i lagnao može učestvovati u iznošenju lopte pošto brzo razmišlja i uvek se nudi kao opcija za povratni pas.

 

Što se tiče Pankova on se ničim nije istakao, eventualno ima prednost čisto zbog činjenice da je brži od Milunovića/Babića i fudbalski pismeniji. Svakako da bih voleo da vidim Ivanovića uz Erakovića, ili nekog drugog štopera po mogućnosti, ali dok takvog ne dovedemo svakako bih birao Pankova da krpi na toj poziciji. Naravno, Degenek je već bivši igrač i na njega se ne računa, ako ostane svkakao on ispred Pankova.

Link to comment
Share on other sites

Znači plasman u LŠ posle 20 i nešto godina, 4 boda u grupi smrti, pobedio Liverpul koji je te godine uzeo LŠ, osvojio ligu gde je jedan derbi pokraden (Benu poništen čist gol zbog ofsajda, Partizanu priznat gol Nikolića iz ofsajda i oprošten mu crveni za lakat u glavu Stokoviću), a drugi derbi je dobio čim je komšijama došao Savo. Jedina mrlja te sezone je izgubljeno finale kupa, najmanje krivicom Milojevića, gde su gardisti poslednjih par meseci poleleti visoko i postali najgori klošari.
 
 
Druga sezona, ušao u LŠ, iako su skoro sva pojačanja bili promašaji, dobio Oly, protiv Totenhema Pavkov promašio na 0:0 zicer sa 7,8 metara, onda na 0:1 Van La Para pogadja stativu, kasnije je lopta bila i na prečki. Do poslednjih minuta u Grčkoj je imao rezultat koji vodi dalje iz grupne faze LŠ. Jedina zamerka jesenji derbi. Srozao se u očima navijača!? Vratio čovek klub u život, doneo pobednički mentalitet, doneo toliki koeficijent da bukvalno svake sezone Zvezda može da se prošeta do grupne faze LE, zaradio klubu preko 100m, otišao kao najveći šmeker na polusezoni, čak dočekao novog trenera i "predao mu palicu" i bukvalno mu obezbedio titulu i ostavio dovoljno vremena da se navikne, uigra tim i dovede/proda šta želi.
 
 
I sve ovo ne valja, samo je prva sezona dobra!? Koliko su nekad ljudi nerealni, neverovatno...
Ja i ti ne pricamo o istoj stvari. Ja kazem da je Milojevic zenit dostigao u prvoj sezoni, posle je usledio pad koji je trajao do njegovom "smekerskog" odlaska. Ti pricas o rezultatima, a ja o timu, kvalitetu igre, stanju u klubu generalno. Milojeviceva zaostavstina je i danas vidljiva, nw mozemo da oteramo skart koji je on talozio sa upravom koja naravno snosi jos veci deo krivice od njega. Govoris o drugoj LS, a kako smo dosli do nje, neverovatnom kolicinom srece u Kopenhahenu, sramotnim bunkerom na prepunoj Marakani protiv takve sile kao YB. Dekadentan fudbal koji je igrao tera publiku sa stadiona, kako objasnjavas posetu na utakmicama, kako to da niko nece da dolazi da gleda "zatvaranje" utakmice protiv Javora na Marakani.

Ne znam koje si ti godiste, ali Zvezda nije postala veliki klub razmisljajuci na takav nacin, mi se nismo branili protiv mnogo kacih ekipa, niti smo se zadovoljavali sa 1:0 protiv Osijeka recimo, Zvezda ima najvise navijaca zato sto se neko u tadasnjoj upravi, pocev od legendarnog Obradovica setio da pored rezultata, Zvezda mora da igra lepo i napadacki. Nemoj samo da pricas o drugim vremenima i da ispaljujes slicne floskule, eto Slavia iz Praga jos manji budzet je imala, slobodno pusti neki njihovu utakmicu, mozda ces videti da slobodno moze da se predje na protivnicku polovinu i odigra nesto, bez obzira sto jw sa druge strane Mesi i kompanija.

Jos jedna stvar, Ebisilio jw sklonjen relativno brzo, a mi nw znamo ni zasto, da je on forsiran 20% koliko dunsteri Causic i Simic
Danas bi mozda jos bio fudbaler. Pa taj Causic nam je godinu dana kidao zivce kao i Simic, pa ga ovaj nije klupirao nego mu je bio standardan, i nezamenjiv u LS sto je van svake pameti jer nas je unistavao na svakoj.

Da rezimiram o cemu govorim. Ako neko smatra da Zvezda treba da bude klub koji treba da slavi ulazak u LS kao novi rodjendan i da svi budemo srecni kada primimo kada 5 komada od Totenhema onda ok, Milojevic je legenda kluba.

Ako neko smatra, da jw prirodno da Zvezda igra LS i da tamo ima ambiciju da pobedi svakog na Marakani, ako nista da pokusa borbom i agresivnoscu umanjiti jaz u kvalitetu. Pa ako primimo 5 da me nije sramota, jer smo pokusali.
Nw znam za tebe , ja bih ipak sebe svrstao u ovu drugu grupu

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...