Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

12 minutes ago, Ulicni basketas said:

Po meni je sramno što je odrađen izuzetno loš skauting, a u intervjuu se za sve krivi viša sila i svi drugi osim njih dvojice. Zato je bolje da je ćutao, a ne da se ovako nalupetao. JOB izuzetno talentovan? Uh, kakve hrabre reči. 

Mene stvarno zanima kakav je to pritisak navijača JOB osjećao u praznim dvoranama? Je l su ga zvali ljudi na telefon, spopadali u kafani, ili je možda čitao forume na srpskom...?

Obradović je Obrajanta prilično pompezno najavio i navijači su bili opravdano nezadovoljni.

Još je bilo rečeno da je Karaičić ranije radio s njim, da imaju dobar odnos i da će zato njegov boravak biti olakšan. A sad taj Karaičić kaže da ovaj nije shvatio gdje je došao i da mu je sve bilo strano. Pa, čija je to greška onda?

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ulicni basketas said:

Po meni je sramno što je odrađen izuzetno loš skauting, a u intervjuu se za sve krivi viša sila i svi drugi osim njih dvojice. Zato je bolje da je ćutao, a ne da se ovako nalupetao. JOB izuzetno talentovan? Uh, kakve hrabre reči. 

 

JOB jeste izuzetno talentovan i to ne može da se ospori, čak ni ja koji sam prvi ovde trubio da mi se ne sviđa kao igrač i karakter. Kad ga je i ostala crveno bela raja uzela na zub čuli su se zvižduci i malobrojnih srećnika koji su gledali utakmice iz dvorane. Sigurno nije ni miljenik domaćih medija ni navijača, niti je takav low effort igrač ikada dobro prolazio kod publike, naročito razmažene poput naše. Ništa se strašno ni sramno nije desilo, Obradovićev stručni štab nije dobro odradio posao, dobili su nogu svi (u vrlo kratkom, možda i prekratkom roku) i to je to. Meni sve ovo što je Karaičić izneo zvuči logično - i za Halla i za Obryanta. Loyd je vrhunski ubod, Walden vrlo dobar, Apića i Dangubu super što nismo doveli, a ne vidim ni kako bi mogli da funkcionišu zajedno Nedović i Loyd, među njima dvojicom radije bih uvek imao Loyda.

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

JOB jeste izuzetno talentovan i to ne može da se ospori, čak ni ja koji sam prvi ovde trubio da mi se ne sviđa kao igrač i karakter. Kad ga je i ostala crveno bela raja uzela na zub čuli su se zvižduci i malobrojnih srećnika koji su gledali utakmice iz dvorane. Sigurno nije ni miljenik domaćih medija ni navijača, niti je takav low effort igrač ikada dobro prolazio kod publike, naročito razmažene poput naše. Ništa se strašno ni sramno nije desilo, Obradovićev stručni štab nije dobro odradio posao, dobili su nogu svi (u vrlo kratkom, možda i prekratkom roku) i to je to. Meni sve ovo što je Karaičić izneo zvuči logično - i za Halla i za Obryanta. Loyd je vrhunski ubod, Walden vrlo dobar, Apića i Dangubu super što nismo doveli, a ne vidim ni kako bi mogli da funkcionišu zajedno Nedović i Loyd, među njima dvojicom radije bih uvek imao Loyda.

Loyd je dosao mnogo ranije pre Obradovica, cak mislim i Volden. Ne znam kad je ovaj lik uopste dosao...

 

Meni je lose da su doveli Halla kao drugog pleja,pa ce u toku sezone naci prvog... Na sve to nije dodao ni Nkoka,Terija,Koloma i Rocestog.  Danguba bi bio mnogo korisniji, posebno sad od Simonovica.

 

Njegov skauting je los iz razloga sto je spojio nespojivo i prenatrpo igrace, sad hoce da objasni kako su to sve dobri igraci. Pa i jesu, ne bi dosli u EL tim da nisu, ali...to je kao kad hoces da napravis corbu i dodas dvadeset zacina koji su svi dobri,ali zajedno daju odvratan ukus.

 

Lik je najavljivan kao playbook Alimpjevica i na kraju si dobio nesto lose.. Sve u svemu, sramno je sto pokusava da se opere iz situacije gde je to nemoguce...eto, Bog ih nije pogledao...

 

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Na bilo kom nivou takmičenja odlazak trenera nakon samo 3 meseca od početka sezone je velika nelagodnost za klub i ozbiljan udarac za rejting i dalju karijeru trenera i stručnog štaba. 

Karaičić nije mogao da previdi učestala pozivanja na loš skauting kluba kao početak svih problema. Uzgred, nema on veze sa dovođenjem Lojda.

Kroz intervju je pored prihvatanja greški probao i da skine deo odgovornosti i to je uradio veoma neprofesionalno uz ozbiljna lupetanja o nekulturnoj publici. Ta ista publika da je bila prisutna završila bi ovu agoniju ranije.

Najveći apsurd je komentar da JOB ''...nije imao nameru da nikog ugrozi svojom igrom'' WTF...???

Pustiš dete na poljanu sa vršnjacima pa imaš veću kontrolu nad njim nego oni nad skupim pojačanjem koje kao da im je palo s neba. Nasuprot...doveden baš na osnovu njegovog iskustva sa Džonijem, za ozbiljnu cenu kao skorer i jedan od nosioca igre. Ne dovodim u pitanje kvalitet JOB-a ali brate mili, sam si birao...sad ga hendlaj. Nije on fudbaler pa ako startuje tekmu...to ti je. 

Karaičić bolje da nije ništa ni izvaljivao ...izjavljivao.

 

 Neuspeh stručnog tima se posebno apostrofirao nakon prekida saradnje i gledao kroz prizmu greške načinjene još u startu a Radanov storija gde se on kod novog trenera pojavljuje u top formi i isporučuje je samo podvukla ovu za sve nas jako tužnu priču, za koju bi svi voleli da se nije desila. Posebno zbog Saleta i onoga što je postigao do sada. 


 

Edited by Wingwalker
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rochesti i Terry su jedine greske u selekciji za mene od stranaca, plus Simon koji je potpuno nepotreban. 

 

Za Halla smo svi znali da je doveden da bude bek ap i prije ove izjave Karaicica. Pokusali su da dovedu Pangosa. Hermansona, mozda jos neke igrace koji nisu procurili u javnosti ali na kraju zavrsismo sa Hallom kao startnim PG i to je bio najveci problem. Po meni mislim da su trebali da snize kriterijeme u startu i da dovedu pleja koji je kako mi ovdje obicno kazemo nesto izmedju Pangosa i Halla.

 

Terry je posljedica malera sa Nnokom, ali svejedno mislim da je u tom momentu mogao da se dovede bolji centar od energy kinga koji je nadigran od prakticno svih bukvi iz aba lige. 

 

Dzonija ja ne mogu da gledam kao promasaj, iako prihvatam konstataciju i misljenja da je mozda potrebniji bio igrac drugacijeg karaktera. Cinjenica je da je u posljednjih par meceva u EL ponajbolji ili medju 3 najbolja igraca. 

 

Za nedovodjenje Mitrovica, Apica, Dangubica imaju veliki plus od mene, samo steta sto su prihvatili Simona. Nedovic nije bio realan pored Loyda a licno bih i ja Loyda uzeo. 

 

Zaboravih da spomenem Radanova. Njegov tretman u ovoj konkurenciji je minus do beskonacnosti za bivsi strucni stab. 

Edited by Sector
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Ovo ne da nije sramotan, nego je po mom misljenju vise nego legitiman pokusaj obrazlaganja dela. Boli njega uvo da se pravda, ionako nece on raditi u Srbiji. A i ne vidim pravdacku notu. Sto se pritiska tice, ne zezajmo se, nezadovoljstvo je kuljalo bez obzira sto nema publike u hali. Citajuci ovaj, realno gospodski forum, vise od par puta mi nije bilo dobro. Kako je tek na mracnijim mestima ili blize klubu - ne mogu ni da zamislim.

 

Btw, meni je ovo samo potvrdilo da je tok misli bio validan, ali nije doneo zeljen rezultat.

Hol drugi plej, Volden kombo, pre svega dvojka, jurili prvog pleja. Pangos pik, nema se para. Prvog pleja nema na trzistu. Tim nema poene u rukama, poradjaju se kosevi. Ajd da se proba sa skorerima kad nema onog nam treba, da nam iscupaju poene iz nicega (OBrajant je slika i prilika, rizik, ali i instant kvalitet u odredjenim aspektima). Roc je tu bas da premostimo, verujuci u last cut, deda mraza, bolje sutra i Himkijev raspad, recimo.

 

S druge strane, bez pleja dodavaca je jasno da je Teri neupotrebljiv i promasena investicija. 

S trece, meni je Volden koncepcijski vishak kad uzimas Lojda, uvek bih dao Voldena i bubreg (ne svoj) za Pangosa... Al opet, ogroman je problem sto baza nasih bekova ili 'bekova' koji znaju da vode loptu je smesna (a to je uvek bilo bitno za Sasine ekipe). 

I ne deluje mi iz ove price da je i na koj nacin Simon bio zelja strucnog staba.

 

Na kraju, tu je slucaj Radanov (i Simanic) - jeste, Sale mrzi mlade igrace i Zvezdu, hoce samo crne iskusnjare jer im je veci. Nije nego... Nesto tu ozbiljno nije kliknulo, a ubedjen sam da je vezano za Sasin old school pristup i pristup mladjih generacija. 

(Uzasava me Miskovo titranje igracima, a posledicno i njihov stav prema reprezentaciji, obavezama i kosarci. Ipak, iz ovog Sasa mora nauciti da mora biti fleksibilniji. I verujem da hoce).

Edited by Geronimo
Kucanje...
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

karaicic je kosarkaski stasavao u danskoj i to se osetilo na selekciji tima. bolje mu je da cuti, i tako je bio levo smetalo. zanimljivije bi bilo da se oglasi sale i objasni svoj epski neuspeh koji ce mu zauvek zatvoriti vrata evrolige i vratiti ga u rekreativnu kosarku do kraja karijere.

a i covic bi mogao da objasni zasto radonju nije doveo jos letos, ovaj je bio slobodan i raspolozen da se vrati.

ali nema veze, tu smo gde smo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I dalje mi je neopisivo krivo sto Sale nije uspeo.

Beogradsko dete, Zvezdino dete, doneo kao kapiten titulu posle 2 decenije, jedina kosarkaska legenda mladja od 60 godina koju imamo, kalio se preko, dosao konacno...i kita.

 

Ne ulazim da li je bilo do njega, kluba, samo je to jedna velika steta.

 

Edit: i zaboravio sam da je sebi skratio karijeru povredivsi se u repki, bio je načet, terao do kraja, patriota na delu, ne na palamudjenju.

Edited by leki bg
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čvarkov said:

JOB bi trebalo da bude taj tas na vagi kada je reč o borbi za trofeje.

 

Nadam se da će ova sezona poslužiti da se Radanov spremi za veću ulogu u sledećoj.

Ako trofeji budu zavisili od JOBa, bojim se da cemo gadno da prodjemo.

Salonski igrac, igrac koji sebe smatra dosta boljim nego sto jeste i sto realnost govori.

Ti fade away sutevi su posledica toga.

 

Ja se nadam da ce mu se naci pristojna uloga gde ce se zamaskirati njegove slabosti, i gde ce se eksploatisati ono sto zna da radi.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, leki bg said:

I dalje mi je neopisivo krivo sto Sale nije uspeo.

Beogradsko dete, Zvezdino dete, doneo kao kapiten titulu posle 2 decenije, jedina kosarkaska legenda mladja od 60 godina koju imamo, kalio se preko, dosao konacno...i kita.

 

Ne ulazim da li je bilo do njega, kluba, samo je to jedna velika steta.

 

Edit: i zaboravio sam da je sebi skratio karijeru povredivsi se u repki, bio je načet, terao do kraja, patriota na delu, ne na palamudjenju.

Sve istina sto pises,sva sreca pa jos vise nismo posrnuli sa njim i da dodje do jos vece pljuvacine.Ja ga i dalje volim,cenim i postujem kao i pre ovog dolaska.Budimo ljudi iako smo Romi.🇮🇳🇵🇰Nadam se da sam pogodio Indiju i Pakistan posto Romske zastave nema.😂😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Losmi17 said:

Ako trofeji budu zavisili od JOBa, bojim se da cemo gadno da prodjemo.

Salonski igrac, igrac koji sebe smatra dosta boljim nego sto jeste i sto realnost govori.

Ti fade away sutevi su posledica toga.

 

Ja se nadam da ce mu se naci pristojna uloga gde ce se zamaskirati njegove slabosti, i gde ce se eksploatisati ono sto zna da radi.

 

Ne kažem da će trofeji zavisiti od njega. Mislio sam upravo na ovaj bold. Kada budu guste utakmice, stani-pani situacije, mislim da će uz Lojda dobijati loptu da izmisli poene. Može napasti koš na više načina i poseduje kvalitet, selekciju šuta je već poboljšao.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, leki bg said:

I dalje mi je neopisivo krivo sto Sale nije uspeo.

Beogradsko dete, Zvezdino dete, doneo kao kapiten titulu posle 2 decenije, jedina kosarkaska legenda mladja od 60 godina koju imamo, kalio se preko, dosao konacno...i kita.

 

Ne ulazim da li je bilo do njega, kluba, samo je to jedna velika steta.

 

Steta jeste i to velika. Skratili smo bazu mogucih trenera na duze staze samo na Radonjica. Bas me interesuje ko bi bio taj koga bi istrpeli na neke duze staze da kreira i zarola neki kontinuitet, kada i za ovakvu (jedinu) legendu nemamo zivaca? Nema nijednog. 

 

Tako da bi ja rekao da klub nije uspeo a ne Sale. Klub ga je potrosio losim upravljanjem. Retko koji trener danas postoji u evroligi a da nije popio otkaz posle serije losih rezultata. To je prosto postao takav posao. Losi rezultati mogu da se nagomilaju iz raznoraznih razloga a upravama je od svih mogucih reakcija ova najlaksa. Pogotovo im ta reakcija ostaje samo kao jedina, nakon izostanka nekih prethodnih reakcija blazeg intenziteta kojem bi se korigovao rad strucnog staba dok se ne dodje do ove tacke bez povratka. 

 

Ovaj intervju Karaicica skroz racionalno i iskreno objasnjava rad u tom periodu. Ja ne vidim nikakav beg od odgovornosti, i greska je jasno priznata a to je prebrzo dovodjenje Roca i Terija kao iznudjenih resenja, kao i neuklapanje Obrajanta u sistem sto smo i mi na forumu uglavnom primetili odmah nakon prvih utakmica. Kao sto je to  odgovornost strucnog staba koja je u ovom intervjuu potvrdjena, to je i odgovornost uprave sto je aminovala te transfere i sto nije reagovala adekvatno nakon tih prvih utakmica. 

 

Izgubila je samo Zvezda. Sale ce naci neki drugi angazman i nastavice svoju karijeru u skladu sa svojim kvalitetima... ali izostanak kontinuiteta u ovoj sezoni, smanjivanje baze mogucih trenera, i nastavak loseg kadrovanja zbog izostanka jasne strategije - je ono sto samo klubu ostaje u amanet. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sale prvo da menja pomoćnike, ovi koji ga savetuju za selekciju igrača su očigledno nemači pojma, a onda da malo smiri temperament i da se Bože zdravlja jednom opet sretnemo.

Što se Radanova tiče problem je što je on jedan čovek na treningu, a drugi na utakmici. To slabo prolazi kod naših old school trenera, treba malo sluha

Link to comment
Share on other sites

Ne treba tu ne znam kakav bajni savetnik. Obratite paznju sta je covek rekao.... mogli su da biraju samo izmedju 3 (slovima TRI) plejmejkera na trzistu! To je stvarno suludo, i koji su to interesi koji te suze na izbor izmedju samo tri igraca? Tu nije moguc ni s od skautinga u tim uslovima. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, leki bg said:

I dalje mi je neopisivo krivo sto Sale nije uspeo.

Beogradsko dete, Zvezdino dete, doneo kao kapiten titulu posle 2 decenije, jedina kosarkaska legenda mladja od 60 godina koju imamo, kalio se preko, dosao konacno...i kita.

 

Ne ulazim da li je bilo do njega, kluba, samo je to jedna velika steta.

 

Edit: i zaboravio sam da je sebi skratio karijeru povredivsi se u repki, bio je načet, terao do kraja, patriota na delu, ne na palamudjenju.

 

Ni prvi ni poslednji vrhunski igrač koji nema sposobnost da izrazste u vrhunskog trenera. Jednostavno se dešava, a milion i jedan razlog kumuje tome.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uvek je bolje prekinuti nešto, pre nego što pređe u agoniju. Ovo sa Obradovićem je pretilo da se pretvori u agoniju. 

Mislim da je on sam sebi nametnuo pritisak, koji nije mogao da izdrži. Koliko me dećanje služi on se dosta drugačije ponašao na klupi Albe, Lokomotiva i Monaka. Bio je mnogo mirniji.

Kapiten šampionske generacije iz devedesetih bio je Trifunović.

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pavijan2 said:

Uvek je bolje prekinuti nešto, pre nego što pređe u agoniju. Ovo sa Obradovićem je pretilo da se pretvori u agoniju. 

Mislim da je on sam sebi nametnuo pritisak, koji nije mogao da izdrži. Koliko me dećanje služi on se dosta drugačije ponašao na klupi Albe, Lokomotiva i Monaka. Bio je mnogo mirniji.

Kapiten šampionske generacije iz devedesetih bio je Trifunović.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...