Jump to content

Treba ostati psihofizicki zdrav i prav! :)


kalistenika u rutini

Recommended Posts

On 3/20/2020 at 8:11 AM, kalistenika u rutini said:

Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

Da li ste fizicki aktivni?

 

Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste? 

 

Da li su briga zbog bliznjih i neizvesnost zbog nepredvidivosti covid-a glavni pokretaci? Koliko uticu na vas dnevni izvestaji o broju zarazenih, a narocito o broju preminulih koji pristizu iz sata u sat?

 

Tema je pre svega zamisljena kao neka Svastara koja se ne ogranicava iskljucivo na ozbiljnu diskusiju. Stavise, pozeljno je da humor - los ili manje los - bude taj koji ce preovladati, jer iskreno, kolko god da nam je tesko, treba se smejati i ostati vedar i pozitivan, sada vise no ikad!

 

 

1. Spavam duže 🙂 Kuća je tip top sređena, a u dvorištu će ove godine biti manje cveća jer ne može da se ide na pijacu -da se kupe rasadi 

 

2. Čitam trilere, drame, domaće pisce- izbegavam Stivena Kinga jer je dovoljan ovaj horor koji sada svi preživljavamo..Gledam samo jedne vesti, u 7 na N1..i pošto više čitam manje gledam serije i TV uopšte 

 

3. Fizički sam aktivna kad sređujem kuću i šetam po dvorištu..

 

4. Ja sam umereni pesimista, najviše brinem za moje bližnje koji rade i imaju kontakte sa mnogo ljudi.

 

Nervira me što nema podataka o broju zaraženih po BG opštinama.

 

Sve u svemu, trudim se da ne paničim previše, kao na početku kada se tek pojavila epidemija..Karantin mi ne smeta, nije mi dosadno.

 

On 3/20/2020 at 11:06 PM, Crni Bombarder said:

Tema mi je skroz legit;treba i mi ovde da imamo nekakav ventil.
Medjutim,samo za trenutak cu je zloupotrebiti da bih vas pitao: koliko ste ovih dana aktivni na drustvenim mrezama (njihov znacaj u savremenom svetu je neupitan),koliko ih koristite da bi preko njih sirili neku zdravorazumsku pricu (za koju smatram da ovde vecinski stanuje) ka vasim prijateljima? Da pojednostavim: koristite li FB ili TW da i tamo pisete nesto slicno kao i ovde?

Ja recimo - da. 

 

Svakodnevno sam na Fejsu i na Tviteru. Tamo me nerviraju teorije zavere ( ima ih na Fejsu mnogo )...Napišem poneki status, ili šerujem nešto sa portala N1 ili direktno.rs

 

Manje sam aktivna na forumu -forumima.. Manje pišem i na blogu. 

 

Ukratko, manje vremena provodim na netu, a više, mnogo više čitam i to mi prija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koji si korona outbreak lik?

1. Introvertni lik: "Meni baš prija ovo. Hehe karantin? Misliš moja svakodnevnica, ja sam introvert hehe"

2. Teorija zavere lik: "TO sve zbog uvođenja 5G mreže / čipovanja naroda / tajnog premeštanja migranata / Taj virus i ako postoji nastao je u labAratoriji, čekaju da pomre dovoljno ljudi pa da nam prodaju vakcine za velike pare. Izađite na ulice i raskrinkajte ovu izmišljotinu farmakomafije, obični virus koji su medijiski napumpali i potpišite takođe ovu online peticiju ako ste protiv demonizovanja..."

3. Treba-nas-sve-pobiti lik: "JEL moguće da ljudi ŠETAJU i da su toliko neodgovorni?! I treba da uvedu policijski čas 24 sata kad smo govna! Potpišite da se odričete respiratora, potpišite pa onda šetajte! Neka mi se obrišu iz prijatelja svi koji svojim sebičnim ponašanjem ugrožavaju..."

4. A-šta-s-mojim-kerom lik: "Deca u parkovima po ceo dan nisu problem, a moj pas da piški 15 min je problem? Voleo bih da vidim predsednika da ne ide u WC 14 sati #UdomiNeKupuj #Lajemosateraseu9"

5. Doktor lik: "Pre svega, informišite se, COVID-19 ili laički rečeno "Korona" se ne zadržava u vazduhu, već se prenosi kapljičnim putem i kod velikog broja ljudi ne stvara ozbiljne probleme, dokle god držite odstojanje i nosite masku..."

6. Treba-ovo-iskoristiti-u-svrhe-marketinga lik: "Poručite ovaj herbalife shake za podizanje imuniteta/ hranu putem našeg sajta / poslušajte moj stayathome DJ set / penzioneri volim vas ostanite u svojim domovima #stayathome #periteruke"

7. Politika lik: "Državna tajna / a sad je brat Siđinpin / a konfiskovanje respiratora Crnogorcima / opozicija osudila mere vlade / ovo nije u skladu sa Ustavom / raspuštanje Skupištine može a ... "

8. Ekologija/Vegan lik: "To nam planeta vraća što jedemo životinje i ne branimo reke Stare planine, ako i posle ovoga čovečanstvo ne ukapira da mora da čuva i štiti prirodu i životnu sredinu, nema nam spasa. Poručite u inbox ove kristale i eterična ulja "

9. Religija lik: " Eto Bog sveti nas kažnjava, jer smo nehumani i netolerantni i što puštamo gamad migrantsku da nam prlja državu i muslimane da nam ruše crkve i otimaju Kosovo! Svi na pričest, srebro čuva vernike i samo pijte rakije od bela luka i ne mogu nam ništa zlotvori"

10. Ljudi-svakako-umiru lik: "A koliko je njih na godišnjem nivou umrlo od gladi? To nećete čuti u medijima, od raka, od drugih bolesti? Pola njih što su im pripisali da su umrli od Korone, su već bili bolesni i imaju preko 60 godina.."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 3/21/2020 at 7:10 PM, zoe Bg said:

Mali je procenat cl u nasem rastvoru asepsola, alkohol i hidrogen 5% provereno, neki rastvori domestosa i varikine (za dezinfekciju podova pre svega) ali to ne preporucujem, za sebe znam da bih se otrovala da muckam.  :classic_biggrin:

A ja muckam....Domestos i to onako odokativno pa posle ispiram da mi se ljubimica ne otruje. Muka je sa njom velika jer je kao flaster, gde ja, tu i ona. I tako, brisem parket a ona se secka malo na cisto pa malo na prljavo pa nazad, dok se nisam naljutila i sad je zatvaram na terasu dok sve ne prebrisem, isperem, osusim i izvetrim. Kada sam prvi put to uradila i prisla vratima da je pustim u sobu, trebalo je videti taj pogled i cuti to mrmljanje, mislim da mi je spomenula celu familiju...uzgred, znam ko ce da bude kolateralna steta pandemije - opsesivno kompulzivne osobe medju koje i ja spadam. Zateknem sebe sa prskalicom (alkohol) na sred sobe i ne znam sta sam dezinfikovala a sta nisam  i onda sve ispocetka.....taaaako sam umornaaa....

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Azazelkg said:

Koji si korona outbreak lik?

1. Introvertni lik: "Meni baš prija ovo. Hehe karantin? Misliš moja svakodnevnica, ja sam introvert hehe"

2. Teorija zavere lik: "TO sve zbog uvođenja 5G mreže / čipovanja naroda / tajnog premeštanja migranata / Taj virus i ako postoji nastao je u labAratoriji, čekaju da pomre dovoljno ljudi pa da nam prodaju vakcine za velike pare. Izađite na ulice i raskrinkajte ovu izmišljotinu farmakomafije, obični virus koji su medijiski napumpali i potpišite takođe ovu online peticiju ako ste protiv demonizovanja..."

3. Treba-nas-sve-pobiti lik: "JEL moguće da ljudi ŠETAJU i da su toliko neodgovorni?! I treba da uvedu policijski čas 24 sata kad smo govna! Potpišite da se odričete respiratora, potpišite pa onda šetajte! Neka mi se obrišu iz prijatelja svi koji svojim sebičnim ponašanjem ugrožavaju..."

4. A-šta-s-mojim-kerom lik: "Deca u parkovima po ceo dan nisu problem, a moj pas da piški 15 min je problem? Voleo bih da vidim predsednika da ne ide u WC 14 sati #UdomiNeKupuj #Lajemosateraseu9"

5. Doktor lik: "Pre svega, informišite se, COVID-19 ili laički rečeno "Korona" se ne zadržava u vazduhu, već se prenosi kapljičnim putem i kod velikog broja ljudi ne stvara ozbiljne probleme, dokle god držite odstojanje i nosite masku..."

6. Treba-ovo-iskoristiti-u-svrhe-marketinga lik: "Poručite ovaj herbalife shake za podizanje imuniteta/ hranu putem našeg sajta / poslušajte moj stayathome DJ set / penzioneri volim vas ostanite u svojim domovima #stayathome #periteruke"

7. Politika lik: "Državna tajna / a sad je brat Siđinpin / a konfiskovanje respiratora Crnogorcima / opozicija osudila mere vlade / ovo nije u skladu sa Ustavom / raspuštanje Skupištine može a ... "

8. Ekologija/Vegan lik: "To nam planeta vraća što jedemo životinje i ne branimo reke Stare planine, ako i posle ovoga čovečanstvo ne ukapira da mora da čuva i štiti prirodu i životnu sredinu, nema nam spasa. Poručite u inbox ove kristale i eterična ulja "

9. Religija lik: " Eto Bog sveti nas kažnjava, jer smo nehumani i netolerantni i što puštamo gamad migrantsku da nam prlja državu i muslimane da nam ruše crkve i otimaju Kosovo! Svi na pričest, srebro čuva vernike i samo pijte rakije od bela luka i ne mogu nam ništa zlotvori"

10. Ljudi-svakako-umiru lik: "A koliko je njih na godišnjem nivou umrlo od gladi? To nećete čuti u medijima, od raka, od drugih bolesti? Pola njih što su im pripisali da su umrli od Korone, su već bili bolesni i imaju preko 60 godina.."

 

 

nisam nijedan od ponudjenih, ali ako moram da biram onda neka bude - sve nas treba pobiti, izuzev mene i par lepih zena.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2020 at 8:11 AM, kalistenika u rutini said:

Kako provodite dane u samoizolaciji?

 

Sta se cita, sta se gleda ... ?

 

Da li ste fizicki aktivni?

 

Kako uspevate da ostanete pozitivni i uspevate li uopste?   DA

 

male tajne velikih majstora... 

a ima ih 4 komada...  što bi se reklo, ja bi mogo 'vako lagano godinica dve- tri...  a onda bi morao na Adu Bojanu da odem pa da ne znam...  živi mrtvaci 'odaju plažom :s_d:

91539406_10222904934034303_8159157128922

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

 

 

nisam nijedan od ponudjenih, ali ako moram da biram onda neka bude - sve nas treba pobiti, izuzev mene i par lepih zena.

 

Mogli bismo oko ovoga lepo da se poigramo, npr. "Koji forumas se krije iza ovih outbreak tipova?" 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

Garderoba koja mi je do pre tri nedelje bila komotna za nošenje se skupila od stajanja ... iskustva? emoji23.png

 

Kad prođe ova izolacija, biće nas više nego na početku, barem u kilogramima.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Javljam se za broj tri - Lucille pa po svim klincima koji u grupama od troje, četvoro ili više (a posebno za šestočlana pivska druženja i roštiljade na Košutnjaku) bez maske jedan pored drugog hodaju ili sede i zagađuju okolinu i zabole ih da obrate pažnju kada blizu nekog prolaze već hladno idu maltene da se očešaju a ti moraš da, ako ih ne vidiš jer dolaze otpozadi, da odskačeš kao oparen. Starci su mnogo manje opasni, ovi između 16 pa čak ih ima podosta i do 30 su grupa za Lucille-tretman. Sa ovakvom omladinom i mlađim punoletnicima ne moramo mnogo o budućnosti da razmišljamo - nemamo je.

 

P.S. Ako već toliko baš ne mogu ni hebene dve nedelje da izdrže bez druženja, odnosno boli ih milokliz jer misle da ništa ne može da im se desi, a ko hebe sve druge, stavio bi ih da se druže na odeljenjima sa najtežim slučajevima i malo olakšaju preopterećenom medicinskom osoblju - i bez neke obuke mogu da nose lopate, guske, i da brišu podove.

Edited by Akiro
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...