Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

ti ovde već deliš analize na one koje su više legitimne i manje legitimne - pri čemu kao više legitimne posmatraš one koje potiču iz instituacija.

 

Tako je, dakle studije koje su dali naucnici i strucnjaci sa univerziteta i zvanicnih institucija, a ne iz NVO-a i raznih pokreta kojima nije cilj dolazak do istine i saznanja, nego do sirenja svoje ideologije. Stim sto naravno ima NVO-a i think-tank organizacija koje rade studije strucno i unbiased, dakle opet se radi o ucestalosti i verovatnoci.

 

Opet se osvrni na paralelu sa medicinom, da li se ti oslanjas na podatke koje daju NVO i pokreti ili doktorska struka, univerziteti i zvanicne medicinske institucije?

 

2 hours ago, uini said:

Black men are nearly three times as likely to be killed by legal intervention than white men, according to the study, which was published in the American Journal of Public Health on Tuesday.

 

To sam i ja naveo, dakle proporcionalno black men stradaju 3x vise, sto ne znaci da se radi o rasizmu. Znaci nema nikakve veze izmedju ta dva. To je zakljucak studija koje sam naveo.

 

2 hours ago, uini said:

što se naše diskusije tiče, ona je započela sa tvojim stavom da postoje sudovi & ostale institucije koje na kulturan i civilizovan način, pomoću ljudi koji su profesionalci rešavaju takve slučajeve, te da im nije mesto u pobuni na ulici.

 

Kao i vecina toga ostalog u civilizovanoj zemlji, dakle sporovi se resavaju kroz institucije, ne na ulici i sa divljanjem.

 

Naravno, protesti i slicno su sasvim legitimni i svako moze da se buni i protestuje ako zeli da izrazi neki problem bez da drzava to sprecava, samo ne na ovakav nacin i ne u ovo doba kada imamo pandemiju. Da li iko od tih sto protestuju i ovi sto ih podrzavaju razmisljaju o tome da tim svojim protestima mogu da prosire koronavirus i tako indirektno i direktno ubiju daleko veci broj ljudi nego sto to policija uradi na decenijskom nivou, ukljucujuci i ostale black lives? Koliko li ce samo black lives da se ugasi zbog korone i koliko ih ce ostati bez daha kada dobiju upalu pluca? O tome izgleda niko ne razmislja. 

 

52 minutes ago, djole said:

p1: NVO su pristrasne (ne kažem da nije tako), ali FBI i državne institucije nisu :classic_laugh: 

 

Pristrasne su u manjoj meri isto kao sto je WHO manje pristrastan u odnosu na antivax NVO. Dakle postoji razlika izmedju podataka i studija NVO-a i medija i izmedju zvanicnih podataka i studija ekspertskih institucija (univerziteti, u slucaju policije FBI itd.)

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovu drugu studiju koja je okačena je radio lik koga su koleginice optužile za seksualne napade i sad ne radi više na fakultetu. Da, nema veze sa radom ali ono što hoću da kažem svaku studiju na kraju krajeva radi čovek i za mnoge stvari postoje oprečni stavovi i postoji dosta radova koji podržavaju i jednu i drugu stranu kao što je ova. To što je nešto rađeno na univerzitetu ne znači da je legitimno i na kraju krajeva tačno. 

 

Ovakve stvari je mnogo lako gledati sa više strana i doneti milijardu zaključaka, to hoću da kažem 😄

 

 

Edited by Nicklord
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Veshtodel said:

Kao i vecina toga ostalog u civilizovanoj zemlji, dakle sporovi se resavaju kroz institucije, ne na ulici i sa divljanjem.


On jeste da ponekd zapocnu na ulici institucionalnim divljanjem kroz pojedinca koga sistem nije odstranio iako je bilo indikacija da bi bilo dobro, ali nema veze.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



 

Quote

 

Esper said that while he was aware they were heading to the church, he did not know what would happen there.

"I was not aware a photo op was happening," he said, adding that he also did not know the peaceful protesters in Lafayette Square had been forcibly cleared.

 

 

U.S. defence secretary Esper opposes using military for law enforcement

 

kao sto sam i rekao pre neki dan, manchild has them in his pocket (samo dokle) a ovi idu za njim kao ovce (cak i defence secretary). hahahahahaha

 

A Mattis je cisto rekao sta misli o onom o photo-opu kod crvrkve koji je nadmasio i najbolji skech Motipajtonca. hehehehe

Edited by nonick
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Nemam pojma kojim jedinicama pripadaju. Samo sam se osvrnuo na tu izjavu u vezi tih drzava i usa. 

 

Odgovoran neko mora biti, e sad ko je odgovoran to treba da se ispita i pronadje.

Stipu objašnjavanje, jasno je na šta si ciljao. Ne mogu ni kritikovati USA, a da govnima ne poliju ostale države... Klasične seronje!

 

Isto kao kad bi turci nakon nekog masakra u srednjoj školi napisali, pa šta to radite nije vam ovo Teksas/Amerika. Jebeni kreteni!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

...mene je zanimala reakcija ilhan omar obzirom da je ona isto somalijskog porekla i minesota dp, pa sam malo odslusala njen iterv.

  naime, IO vrti jednu opstu pricu u vezi aktuelnih desavanja i to

o sistemskoj gresci koju bi trebalo ispraviti, sve nesto uopsteno, ni jednog momenta ne baca fatwu na trumpa jer je nezgodno sto bi morala da odgovori  kakva su sistemska resenja za koje se zalaze bila u obaminom mandatu oko brutanlnih ili drugacijih ubistava crnih gradjana od strane policije

 

pa posto nisu bila nikakva ta resenja, gospodja omar vrti pricu o sistemu i nekom buducem ispravljanju gresaka,

ok nisam odgledala intervju do kraja, ali vec sam videla da tu nema nista od onoga sto sam ocekivala, a ocekivala sam da ce da zaskoci trumpa, optuzi ga za sve  i da besni u ljutnji - ali ne.

 

 

ps. napisah `isto somalijskog porekla` misleci da je GF somalijac po poreklu ili rodjenju, ne znam tacno

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

June 2, 2020

Hon. Mark T. Esper

Secretary of Defense

The Pentagon

Washington, D.C., 20301

Dear Secretary Esper,

I resign from the Defense Science Board, effective immediately.

When I joined the Board in early 2014, after leaving government service as Under Secretary of Defense for Policy, I again swore an oath of office, one familiar to you, that includes the commitment to “support and defend the Constitution of the United States . . . and to bear true faith and allegiance to the same.”

You recited that same oath on July 23, 2019, when you were sworn in as Secretary of Defense. On Monday, June 1, 2020, I believe that you violated that oath. Law-abiding protesters just outside the White House were dispersed using tear gas and rubber bullets — not for the sake of safety, but to clear a path for a presidential photo op. You then accompanied President Trump in walking from the White House to St. John’s Episcopal Church for that photo.

President Trump’s actions Monday night violated his oath to “take care that the laws be faithfully executed,” as well as the First Amendment “right of the people peaceably to assemble.” You may not have been able to stop President Trump from directing this appalling use of force, but you could have chosen to oppose it. Instead, you visibly supported it.

Anyone who takes the oath of office must decide where he or she will draw the line: What are the things that they will refuse to do? Secretary Esper, you have served honorably for many years, in active and reserve military duty, as Secretary of the Army, and now as Secretary of Defense. You must have thought long and hard about where that line should be drawn. I must now ask: If last night’s blatant violations do not cross the line for you, what will?

Unfortunately, it appears there may be few if any lines that President Trump is not willing to cross, so you will probably be faced with this terrible question again in the coming days. You may be asked to take, or to direct the men and women serving in the U.S. military to take, actions that further undermine the Constitution and harm Americans.

As a concerned citizen, and as a former senior defense official who cares deeply about the military, I urge you to consider closely both your future actions and your future words. For example, some could interpret literally your suggestion to the nation’s governors Monday that they need to “dominate the battlespace.” I cannot believe that you see the United States as a “battlespace,” or that you believe our citizens must be “dominated.” Such language sends an extremely dangerous signal.

You have made life-and-death decisions in combat overseas; soon you may be asked to make life-and-death decisions about using the military on American streets and against Americans. Where will you draw the line, and when will you draw it?

I hope this letter of resignation will encourage you to again contemplate the obligations you undertook in your oath of office, as well as your obligations to the men and women in our military and other Americans whose lives may be at stake. In the event that at least some other senior officials may be inclined to ask these questions after reading this letter, I am making it public.

I wish you the best, in very difficult times. The sanctity of the U.S. Constitution, and the lives of Americans, may depend on your choices.

Sincerely,

Y4DCLBQWPVDDZD2GQLMZIQMTTI.jpg

James N. Miller

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Caskam s koleginicom iz office-a u blizini Filadelfije,  pise zena:

 

"We had the  storms in the PA, NJ and Delaware areas yesterday (Jim lost a large old maple tree that fell in the neighbor’s yard).

And the riots in the area. In Philadelphia they are using dynamite to blow up ATM machines to protest."

 

Bankomati su, izgleda, najkrivlji, pa resili protestanti da ih dotuku - ako treba i dinamitom!

 

Policajcu koji je ubio GF suditi za ubistvo, ove koji lome, pale i kradu hapsiti za to sto su uradili. Ovim sto rade samo minimalizuju/bacaju u zasenak problem zbog kojih su protesti i zapoceti.

 

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Veshtodel said:

 

To nisam ni tvrdio, vec da je verovatnoca za korupciju na zapadu manja nego u nedemokratskim zemljama, a to ne znaci da tamo korupcije nema. U USA ima manje slucajeva toga da sudstvo radi u korist odredjenog sloja drustva kako si navela u odnosu na Balkan, Rusiju, LA itd.

 

 

Neuporedivo je. 

Stavila sam za primer slucaj koji ne da pokazuje da sudstvo radi u korist nekog, nego da postoje oni koji su iznad zakona, a ti uopste ne moraju biti na nekim vaznim drzavnim funkcijama (dovoljno je samo da ih ima u saci). Onda dodjes do vrzinog kola gde su svi od malena kroz skolovanje indokrinirani da su jednaki, da niko nije iznad zakona, da sva pravila vaze za sve gradjane i onda ih cesto udari realnost, naravno i bes jer im se ne svidja sta su otkrili. 

 

U ovim ostalim drzavama isto tako u ustavima postoje tacke koje kazu da stite sve, ali od malena vec nauce i naviknu se da to nije tako i drzave rade neometano to sto rade. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Pavaroti said:

Sta konkretno traze ovi na protestima u Americi?

 

9 hours ago, Veshtodel said:

 

Da prosire koronavirus i pokrenu drugi talas pandemije pre jeseni.

 

to je znaci potpuno rasulo, jedni prosiruju drugi suzbijaju

 

 

 

Quote

(Reuters) George Floyd, whose fatal encounter with Minneapolis police stirred a global outcry over racial bias by U.S. law enforcement, tested positive for the coronavirus, his autopsy showed, but the infection was not listed as a factor in his death.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Sunshine State said:

Caskam s koleginicom iz office-a u blizini Filadelfije,  pise zena:

 

"We had the  storms in the PA, NJ and Delaware areas yesterday (Jim lost a large old maple tree that fell in the neighbor’s yard).

And the riots in the area. In Philadelphia they are using dynamite to blow up ATM machines to protest."

 

Bankomati su, izgleda, najkrivlji, pa resili protestanti da ih dotuku - ako treba i dinamitom!

Oko 50 ATM machina, jedan poginuo dok je to radio. 

Posto su se ljudi organizovali i izasli da brane svoje prodavnice, mislim da nece vise biti pljackanja. Nacionalna garda je u gradu.

 

Ako nekog interesuje, savrseno je ocigledno da su se medju protestante infiltrirali white supremacists ...:ajme:

 

https://www.nbcphiladelphia.com/news/local/surveillance-videos-show-looting-of-philadelphia-pharmacies/2419662/

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Oko 50 ATM machina, jedan poginuo dok je to radio. 

Posto su se ljudi organizovali i izasli da brane svoje prodavnice, mislim da nece vise biti pljackanja. Nacionalna garda je u gradu.

 

 

...vidis, zato znaci kazu nema antifa nigde na vidiku

 

jer upravo razbijanje i pljackanje je u opisu metode delovanja antife, ali nacionalna garda, naoruzani gradjani ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

...vidis, zato znaci kazu nema antifa nigde na vidiku

 

jer upravo razbijanje i pljackanje je u opisu metode delovanja antife, ali nacionalna garda, naoruzani gradjani ...

 

 

Antifa je definitivno bila u organizaciji na internetu, to nije centralizovana organizacija, vec se sastoji iz grupa, koje generalno promovisu nasilje, neki pogotovo prema policiji. Meni bi bilo jako sumnjivo kako se u toliko gradova naprasno pojavilo toliko ljudi sa molotovljevim koktelima....telepatija?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve neka cudesa  u nezgodno doba. Gde nego u Sweden?

 

 

 

Ovo nisu cudesa, Ovo je norma. Gde nego u Sweden?

 

 

Da ne bude zabune, ovo se prelilo iz USA.

Ne mislim na covid-19. To se preliva na lokalnom nivou o cemu svedoci ovaj corpus delicti. 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

Nece ovo stati skoro koliko se meni cini

 

 

"You won’t burn our churches, loot our businesses, or destroy our homes."

 

🥺

 

Koji odgovor ovom treba da se da?  

Budaletina sa automatskom puskom preti nekome?

Hapsi i nju i onog ko joj je prodao oruzje!

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Budaletina sa automatskom puskom preti nekome?

Hapsi i nju i onog ko joj je prodao oruzje!

 

Ne samo sto preti, nego zicka glasove da udje u house of representative. 

Eto takvi postavljaju nivoe vrednovanja:

1. ja

2. moja imovina

3. moj puska

4. crkva

5. oni sto me podrzavaju

6. pro life 

 

i onda jedno sto mesta prazno

100. Amerika, po mogucstvu bez onih ostalih. 

 

1 minute ago, mare80 said:

Mogu da kazem da joj je predizborna kampanja prilicno upecatljiva...😮

 

Taman po meri njenih glasaca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...