Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

35 minutes ago, ibiza1 said:

naprotiv, ovo je samo politika. crnci su ovde iskorisceni da prave guzvu a da se predstavi od dems-a kao, "jadni crnci sta im ovi far-rights rade". sve je ovo namestaljka i cirkus, a naivni nek se zgraznjavaju i uzimaju patike (ili taj akt brane)

EZwGtFTWoAEtaRH?format=jpg&name=medium

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ibiza1 said:

naprotiv, ovo je samo politika. crnci su ovde iskorisceni da prave guzvu a da se predstavi od dems-a kao, "jadni crnci sta im ovi far-rights rade". sve je ovo namestaljka i cirkus, a naivni nek se zgraznjavaju i uzimaju patike (ili taj akt brane)

 

Eto, rekoh ja pre 20 strana, svi protiv Trampa prosto nefer, a on jak ko stena, preti vojskom, gardom i policijom iz bunkera. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da kažemo da demokrate ove stvari aktiviraju pred izbore. To uopšte ne menja činjenicu šta je problem a to su rasizam i police brutality

 

Činjenica je da ti problemi postoje, evo squabbit što kaže. On živi u LA koji je bi u teoriji trebalo da bude jako liberalan i imao je situacije gde ga policajac pita jel se oseća ugruženo kada bleji sa crncem. Mislim, o čemu mi pričamo tu? To je gori nivo od Srbije a Srbija je kurac od države 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wwww said:

i dalje izostaje komentar na video gore.

 

 

Izvini, ovo je onako generalni komentar, ako nekoliko ljudi kaci po desetak videa, od kojih se recimo 6 ponavljaju 3-4 puta (neki i nakon sto je situacija razresena pre par dana), pa onda jos iz razlicitih uglova, da li stvarno ocekujes komentar na jedan specifican video i prozivas nekog da ti na njega nije komentarisao?

Recimo evo ti primer, onaj jedan od dvoje klinaca u kolima, se ponovio par puta, taj slucaj je vec imao konferenciju za stampu klinaca, 6 policajaca optuzeno za upotrebu preterane sile i suspendovano, od njih 6 par je crno, znaci nije rasizam.

Naravno da incidenata ima, naravno da je i policija pod stresom, ako pogledas da je vec u ovim napadima poginulo nekoliko policajaca, a verovatno desetine povredjeni. Na njihovom mestu i ja bi se osecala kao divljac u lovu. Incidenti su logicni, koliko je bilo molotovljevih koktela bacenih na policiju, gadjanja ciglama, i napada cekicima.....jos je i dobro koliko zrtava ima. 

Link to comment
Share on other sites

The latest figures are a surprisingly positive reading in the midst of a recession that has paralyzed the economy in the wake of the coronavirus pandemic.

The May job gain suggests that businesses have quickly been recalling workers as states have reopened their economies following weeks long lockdowns.

The industries to see the sharpest increases in employment in May were in leisure and hospitality, construction, education and heath services, and retail trade.  

'These improvements in the labor market reflected a limited resumption of economic activity that had been curtailed in March and April due to the coronavirus pandemic and efforts to contain it,' the Labor Department said in a statement. 

The report gave another shot of adrenaline to Wall Street's recent rally with stocks climbing early Friday. The Dow Jones opened nearly 700 points higher.  

It came on the heels of surveys showing consumer confidence, manufacturing and services industries stabilizing. 

Other evidence has also shown that the job market meltdown triggered by the coronavirus has bottomed out.  

 

Odlican izvestaj za ekonomiju.

Link to comment
Share on other sites

Već na ovoj temi postoji moderatorsko upozorenje o postovima koji prenose isključivo tvitove, video snimke i slične treće sadržaje bez ikakve naznake o diskusiji već zbog neke poente valjda.

 

Ovo nije Twitter, Instagram ili Facebook, već diskusioni panel. Ako već kačite neki sadržaj, onda vas molimo da uz njega date i svoj stav, objašnjenje ili bilo šta slično što može poslužiti kao osnov za diskusiju. Mačevanje stranim sadržajima je puko trolovanje teme i neće biti dozvoljeno.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

 

Eto, rekoh ja pre 20 strana, svi protiv Trampa prosto nefer, a on jak ko stena, preti vojskom, gardom i policijom iz bunkera. 

Isto kao u filmovima. Bio nedavno onaj film Salt sa Anđelinom Džoli. I tamo precednika odma u bunker.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Eto, rekoh ja pre 20 strana, svi protiv Trampa prosto nefer, a on jak ko stena, preti vojskom, gardom i policijom iz bunkera. 

 

Demokrate su odlucile da onaj policajac nagazi do smrti Flojda,

 

Naravno nisu problem rasisticki policajci koji jedan po jedan isplivavaju, nego Antifa.

 

Precednik ce to da resi pit bul terijerima i raketama iz bunkera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote
"We all saw what happened last week. We can't let that happen. Hopefully George is looking down and saying this is a great thing that's happening for our country. (It's) a great day for him. It's a great day for everybody," Trump said during a White House Rose Garden event before signing a piece of legislation devoted to small business loan flexibility.
"This is a great, great day in terms of equality," Trump added.

 

Tramp i dalje troluje 100%. Ovo je nova rukavica bačena u lice ljudi koji protestuju. Ovako se ne smiruju strasti. Kao što sam rekao jedini koji profitira od nasilnih demonstracija je Tramp i on će da ih potpiruje dok god to može. Što duže ovo zaokuplja pažnju prosečnog amera to će manje da razmišlja o drugim temama. Popularnost Trampa je pala na 38%, Biden je opet preuzeo vođstvo po prvim junskim istraživanjima i sada ovo dolazi kao kec na jedanaest da se korona stavi u drugi plan i zaustavi pad Trampa. Videćemo kako će demokrate odigrati svoje karte, za sada su dosta tihi, čak začuđujuće obzirom na događaje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Već na ovoj temi postoji moderatorsko upozorenje o postovima koji prenose isključivo tvitove, video snimke i slične treće sadržaje bez ikakve naznake o diskusiji već zbog neke poente valjda.

 

Ovo nije Twitter, Instagram ili Facebook, već diskusioni panel. Ako već kačite neki sadržaj, onda vas molimo da uz njega date i svoj stav, objašnjenje ili bilo šta slično što može poslužiti kao osnov za diskusiju. Mačevanje stranim sadržajima je puko trolovanje teme i neće biti dozvoljeno.

 

Eddarde, ako se ja nisam napisala, vala se niko nije napisao na temi... Stavila sam samo video jer je dovoljan. Zena je objasnila zbog cega u njihovoj zajednici vlada bes. Nisam uopste smatrala da treba ja tu nesto da dodajem ili oduzimam... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

 

Tramp i dalje troluje 100%. Ovo je nova rukavica bačena u lice ljudi koji protestuju. Ovako se ne smiruju strasti. Kao što sam rekao jedini koji profitira od nasilnih demonstracija je Tramp i on će da ih potpiruje dok god to može. Što duže ovo zaokuplja pažnju prosečnog amera to će manje da razmišlja o drugim temama. Popularnost Trampa je pala na 38%, Biden je opet preuzeo vođstvo po prvim junskim istraživanjima i sada ovo dolazi kao kec na jedanaest da se korona stavi u drugi plan i zaustavi pad Trampa. Videćemo kako će demokrate odigrati svoje karte, za sada su dosta tihi, čak začuđujuće obzirom na događaje.

 

Nece Tramp ici dalje od ovoga, on ima bazu glasaca koja ni da pocne njih da ubija na petoj aveniji nece odustati, naci ce neki razlog da kazu zasto je opravdano. Daleko je Novembar, a dinamika desavanja nikad veca, ima svasta tu jos da se menja da dobija i gubi glasove. 

Demokrate su totalno pogubljene, pa niko od njih ovo nije uspeo da okrene u svoju korist, nemaju pojma sta rade. Tako cute i smrde u cosku. Cak i zakon koji treba da donesu nisu u stanju da artikulisu kako treba. 

 

Jedino ako im je taktika da sede i cekaju da se ovaj samospali, a za sada je na dobrom putu. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Defintivno da je Trump rasista, i da i dalje igra na tu kartu. Finansira sve male crkve po USA,  to su mu glasački inkubatori, krajnje desničarskim twittovima, izjavama, ponašanjem ove odvratne Yenki njuške se pali većina bele Amerike. Do juče nisam ni znao da mu je otac bio član KKK, pa me ne čudi da se bacio na tatka.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Klotzen said:

 

Tramp i dalje troluje 100%. Ovo je nova rukavica bačena u lice ljudi koji protestuju. Ovako se ne smiruju strasti. Kao što sam rekao jedini koji profitira od nasilnih demonstracija je Tramp i on će da ih potpiruje dok god to može. Što duže ovo zaokuplja pažnju prosečnog amera to će manje da razmišlja o drugim temama. Popularnost Trampa je pala na 38%, Biden je opet preuzeo vođstvo po prvim junskim istraživanjima i sada ovo dolazi kao kec na jedanaest da se korona stavi u drugi plan i zaustavi pad Trampa. Videćemo kako će demokrate odigrati svoje karte, za sada su dosta tihi, čak začuđujuće obzirom na događaje.


Evo sta je rekao a eno gore citata. Rekao bih da su slucajno preskocili izuzetno bitan deo. Ovo oko policije i jednakog tretmana. Ali dobro ne bi cnn to radio namerno.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Baby said:

Eddarde, ako se ja nisam napisala, vala se niko nije napisao na temi... Stavila sam samo video jer je dovoljan. Zena je objasnila zbog cega u njihovoj zajednici vlada bes. Nisam uopste smatrala da treba ja tu nesto da dodajem ili oduzimam... 


Nije upućeno tebi, ali je tvoj post stradao u čistki.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Klotzen said:

 

Tramp i dalje troluje 100%. Ovo je nova rukavica bačena u lice ljudi koji protestuju. Ovako se ne smiruju strasti. Kao što sam rekao jedini koji profitira od nasilnih demonstracija je Tramp i on će da ih potpiruje dok god to može. Što duže ovo zaokuplja pažnju prosečnog amera to će manje da razmišlja o drugim temama. Popularnost Trampa je pala na 38%, Biden je opet preuzeo vođstvo po prvim junskim istraživanjima i sada ovo dolazi kao kec na jedanaest da se korona stavi u drugi plan i zaustavi pad Trampa. Videćemo kako će demokrate odigrati svoje karte, za sada su dosta tihi, čak začuđujuće obzirom na događaje.

Izuzetno losa analiza, ono sto Trampu odgovara je da sve ovo prestane, od protesta do virusa, i da ekonomija krene napred posto je to njegov najjaci adut.

Istina da su mu lomljenjem, i pljackanjem, i ne reagovanjem na drzavnom i lokalnom nivou dali adut da zloupotrebljavaju nerede, sto su inace i radili. Medjutim, njemu totalno ne odgovara nastavak protesta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

GOP official defends post blaming George Soros for ‘staged’ killing of George Floyd: I wanted to ‘get people to think for themselves’

https://www.rawstory.com/2020/06/gop-official-defends-post-blaming-george-soros-for-staged-killing-of-george-floyd-i-wanted-to-get-people-to-think-for-themselves/

 

:classic_mellow: 

Ovo je inace Qanonova teorija usvojena u vrhu. Sada vec sve postaje toliko bolesno da ne znam ni sta da kazem. Jos samo da uvedu zombije i vanzemaljce u te teorije pa da se ukompletiraju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nicklord said:

Ajde da kažemo da demokrate ove stvari aktiviraju pred izbore. To uopšte ne menja činjenicu šta je problem a to su rasizam i police brutality

 

Činjenica je da ti problemi postoje, evo squabbit što kaže. On živi u LA koji je bi u teoriji trebalo da bude jako liberalan i imao je situacije gde ga policajac pita jel se oseća ugruženo kada bleji sa crncem. Mislim, o čemu mi pričamo tu? To je gori nivo od Srbije a Srbija je kurac od države 

Sve zavisi kako se definise "problem".

Posto rasizma u ovoj kolicini kako se predstavlja, nema. Ima u svakoj subkulturi u US, rasista, neki procenat. Nijedna grupa nije imuna na rasizam. Ovoliko kako se predstavlja, upravo samo povecava te procente. Veoma cesto ces cuti u US da je neko "played on a black card", ne zato sto je taj neko rasista, nego zato sto ga je neko ko je AA optuzio za rasizam bez razloga. To je inace stetno za same AA, ali ako slusaju takvu retoriku bice ubedjeni da im je to dobra reakcija.

Onda, za police brutality, naravno da je ima, to je jednostavno sigurno zato sto ce uvek neki procenat biti budala. Uz to oni se susrecu sa svakakvim brutalnim stvarima, veoma moguce da ljudi koji u stvari nisu nasilni nakon nekog vremena izgube osetljivost za kolicinu sile koju primenjuju. Medjutim, veoma retko ces cuti da je neko doziveo police brutality a da nije na neki nacin krsio red i mir.

Verovatnoca da ja (bilo koje boje) setam ulicom i dodje pandur da me maltretira bez razloga je minimalna.

Da li moze da zaustavi nekog i da mu nesto bude sumnjivo, naravno, kao sto sam rekla kad te zaustave ne pravis se pametan (opet bilo koje boje da si).

 

Ne postoji nijedan dokaz da je policija specijalno brutalnija ka AA zbog rasizma. To je samo medijska prica, zato sto o slucajevima bilo koje druge vrste, a da nije beli policajac i crna zrtve, vrlo malo cujes. Zato sto ce rakcija biti - pa bio je kriminalac. Niko nece reci da je belac koga je ubio policajac bilo koje boje, a koji je pocinio neko krivicno delo, ubijen zbog rasizma. Moze da bude istraga da li je preterana upotrebe sile, ali ces tesko to videti u medijima. Mozda ako je zrtva nevini posmatrac (veoma retka pojava).

Link to comment
Share on other sites

Sad cemo doci do izvora problema, zasto se policija optuzuje za brutalnost u protestima za svaki incident:

 

A special squad on the Buffalo Police Department — the Emergency Response Team — has resigned from their posts, according to the Buffalo Police Benevolent Association.

The announcement comes one day after two members were suspended without pay when a video surfaced, showing the officers pushing over a 75-year-old protestor, causing injury. The BPD Internal Affairs unit has opened an investigation into the incident. 

“Fifty-seven resigned in disgust because of the treatment of two of their members, who were simply executing orders,” said John Evans, PBA president. 

All officers who resigned from ERT will remain on the job in their regular duties, Evans said.

Their action stems from a decision by city officials Thursday to suspend two officers with pay after video showed them shoving a 75-year-old protester who struck his head on the pavement and immediately started bleeding onto the pavement. The victim is hospitalized in serious but stable condition. The conduct of the officers has been widely condemned, by Gov. Andrew Cuomo, among others.

 

https://www.investigativepost.org/2020/06/05/police-unit-resigns-in-protest/

 

Znaci trenirani kao elitna jedinica sa specificnim instrukcijama. Licemerje gradonacelnika i guvernera ce polako da se vidi.

Link to comment
Share on other sites

Posto citam vesti, evo jedna zasto ovo mora da stane:

A teenager connected to a deadly break-in and shooting at a South Philadelphia gun shop has been charged with burglary.

Khaleef Brown, 17, is also charged with felony robbery, conspiracy and related charges after he and a group of three others tried to rob the Firing Line Inc. shop, which resulted in the shop owner shooting and killing one of the men, District Attorney Larry Krasner’s office said.

“The facts we know and the law are clear that the business owner’s use of force while inside his own property against a burglar accompanied by others who was entering with a gun in his hand was justified. It is fortunate for the City of Philadelphia that this large cache of guns and ammunitions were not taken and sold on the street,” Kransner said in a statement.

 

 

Medjutim, ovo je zabrinjavajuci razvoj, i potencijalna teroristicka pretnja:

Anti-racism and police brutality protests have returned to being largely peaceful, but Philadelphia officials are now worried about a new threat: stolen tanks of oxygen and acetylene.

“The tanks have not yet been recovered and are extremely dangerous in the hands of criminal actors and reckless or untrained persons,” Philadelphia Police Commissioner Danielle Outlaw said Friday as she and Mayor Jim Kenney briefed the public about the current unrest in the city.

Chief Inspector Frank Vanore said the tanks are normally used for welding, but both he and Outlaw noted their potential as explosive devices, especially given the recent explosion of ATMs around the city.

Link to comment
Share on other sites

Nije opravdano razbijati i krasti. Medjutim ne kapiram zasto posle prvog dana kada su ti vlasnici videli kuda idu demonstracije, tj te glupe sto razbijaju i pljackaju, zasto nisu poslklanjali robu u skladista? 

Drugo, one skupe firmirane radnje drze uglavnom kopije u izlozima, bas zbog pljacka i razbijanja.

Trece, policijska izjava je bila da su pokrali Rolex satove od ... lupicu 20k dolara da bi Rolex na kraju rekao da oni nisu u radnji imali tako skupe satove i da sklanjaju robu nocu. 

Cetvrto, sve te radnje su osigurane, fizicki i roba. 

 

Sve je onako nesto kiselo... moze i ovako i onako, pa ko se na sta primi. 

Ti sto su krali i razbijali treba ih kazniti. 

 

edit: evo za Rolex https://nypost.com/2020/06/01/looters-swipe-2-4m-worth-of-watches-from-soho-rolex-store/

2.4 miliona...

 

 

Edited by Baby
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...