Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

29 minutes ago, bohumilo said:

 

 

*** treba razumeti da ni jedan od ovih socijalnih ishoda koje vezujemo za AA zajednice, kao sto je velika stopa nezaposlenosti, velika stopa vanbracne dece (do 70%), velika stopa kriminaliteta itd NISU istorijska konstanta od gradjanskog rata naovamo, vec na scenu stupaju otprilike 60ih godina proslog veka (otprilike kad su "progresivni" poceli da im pomazu), a da su pre toga crnci bili po njima (parametrima) bara-bar sa belcima, u nekim oblastima cak i bolji (crnci su u prvoj polovini 20og veka imali manju nezaposlenost od belaca itd)...

 

Dobro jos da nisi napisao da je nezaposlenost AA pre 1860. bila na nuli, dok su im konzervativci (kolonisti) pomagali, kako je krenulo.

 

Quote

Unemployment

On the whole, migration and entry to new industries played a large role in promoting black relative pay increases through the years from World War I to the late 1950s. However, these changes also had some negative effects on black labor market outcomes. As black workers left Southern agriculture, their relative rate of unemployment rose. For the nation as a whole, black and white unemployment rates were about equal as late as 1930. This equality was to a great extent the result of lower rates of unemployment for everyone in the rural South relative to the urban North. Farm owners and sharecroppers tended not to lose their work entirely during weak markets, whereas manufacturing employees might be laid off or fired during downturns. Still, while unemployment was greater for everyone in the urban North, it was disproportionately greater for black workers. Their unemployment rates in Northern cities were much higher than white unemployment rates in the same cities. One result of black migration, then, was a dramatic increase in the ratio of black unemployment to white unemployment. The black/white unemployment ratio rose from about 1 in 1930 (indicating equal unemployment rates for blacks and whites) to about 2 by 1960. The ratio remained at this high level through the end of the twentieth century.

 

https://eh.net/encyclopedia/african-americans-in-the-twentieth-century/

 

Tehnoloski razvoj je isao brze nego dostupnost skolovanja, nisu crnci jedini koji su ostali osteceni time, nego i danasnji vecinski glasaci Trampa, tj ono sto nazivaju Hillbilles, Crackers ili/i rednecks (borci za drugi amandman). 

Moglo bi se reci da su progresivni krivi time sto su intelektualno napredovali i doneli tu tehnologiju na tacni svima, ali nisu svi bili spremni za nju. Ni progresivni ni konzervativni nisu nista napravili da kvalitetno obrazovanje bude dostupnije vecem broju ljudi. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bohumilo said:


btw, Candice je ziva vatra, gledam ponekad njen podcast na PragerU kanalu. U klipu je pomenula tezu Selbija Stila o tome kako je crnacka kultura jedina koja glorifikuje najprblematicnije ljude iz svoje zajednice, nisam siguran koliko je to tacno, mislim da zavisi od toga koliko je kultura kolektivisticka (a pokusacu da pronadjem u kom kontekstu to Stil kaze posto ga nikad nisam citao), ali me je podsetilo na jednu Sovelovu tezu da je demokratski establisment pre svega zainteresovan za pomaganje i pospesivanje najgorih aspekata crnacke kulture, kako kaze "uvek pomazu crncima koji rade nesto lose":

 

Ja mislim da sam samo jednom pre citala neke njene izjave u nekom textu, prijatelj mi je poslao link (koji je inace do skoro sebe smatrao Demokratskim glasacem, cela porodica ono borci za prava, a on je sad u fazonu, Dems su odlepili nacisto) i rekao poslusaj ovo, tako da sam je odslusala bez bilo kakve predrasude, a u svakom slucaju bih i da sam znala ko je, ako ima preporuku normalnih ljudi.

Ne znam da li je njen citat tacan, ali ono sto govori je impresivno, da postoji kultura glorifikovanja ljudi koji jednostavno to ne zasluzuju, raznih kriminalnih tipova, clanova gangova, kao da je to ono sto treba da bude idol, razni reperi sa kriminalnim backgroundom, a da se uspesni crni ljudi koji sebe ne vide kao zrtve, i nisu anti-establishment, tretiraju kao "prodane duse". Kao sto je recimo slavljeno oslobadjanje OJ Simpsona, kao neka pobeda nad policijskim rasizmom, a svi su znali da je kriv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, wwww said:
 

 

 

Nisam htela da repliciram sve, nego samo deo. Nisam primetila da je ljubiteljima imovinskog prava smetalo unistavanje tudje imovine u ovom slucaju. 

 

Ispod nadvoznjaka dok su cekali da odu u koloni im je prisao neki mladic (crnac). Taj je izaso iz nekih kola koja su izgledala kao da hoce da naprave polukruzno jer policija stoji na strani u kom pravcu su bili okrenuti. Policija je to smatrala sumnjivo i tog mladica bacili na zemlju dok je ovaj u kolima sve to snimao. Onda su odelepili sto snima i krenuli na njega, on dao gas da se sloni. Zavrsilo se sto su oboje protreseni strujom i uhapseni, posle pusteni (neko je platio za njih).

 

I sve to zato sto je greskom upozorenje za curfew poslat 13 minuta posle pocetka policijskog casa.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Gde ja racionalizujem Vucica, Trampa i ostale govnjare?Ili poturam americke mise vacice? Molim citate.
 

 

ajde bre dosta folirancije. znas dobro da bih te eksplicitno citirao da te teretim za sve ovo djuture.

isto tako valjda dobro znas sta ti pejstujes vec tri dana a ko je posadio usa misa vacica 

 

diskutuj sa nekim drugim, ja sam zavrsio moje nesrecno bivstvovanje na ovim temama

Link to comment
Share on other sites

https://edition.cnn.com/2020/06/04/business/billionaire-wealth-inequality-pandemic-jobs/index.html

 

US billionaires have become $565 billion richer during the pandemic

Quote

The past three months have been financially painful for many Americans -- but not for billionaires.

US billionaires have become $565 billion richer since March 18, according to a report published Thursday by the Institute for Policy Studies, a progressive think tank.
Total wealth for billionaires now stands at $3.5 trillion, up 19% from the low point near the beginning of the pandemic, the report said. Amazon (AMZN) boss Jeff Bezos alone is worth $36.2 billion more than he was on March 18.
 
Since that day, nearly 43 million Americans have filed for initial unemployment benefits. Lower-income workers, especially in travel and service-sector jobs, have been hit particularly hard by the health crisis.
The numbers put an exclamation point on the deep divide between haves and have-nots that is helping to fuel unrest across the United States. Wealth inequality is likely to get even worse because of this crisis, experts say.
 
The acceleration of wealth for the richest Americans is being driven by the remarkable recovery of the stock market, which has skyrocketed in large part because of unprecedented action from the Federal Reserve.

 

Quote
Large tech companies aren't just surviving during the pandemic -- many of them are thriving. The crisis has made Amazon, for instance, even more essential than it already was. Amazon shares have spiked 47% from their mid-March lows.
Facebook (FB) also swiftly recovered to record highs. The net worth of Mark Zuckerberg, the company's co-founder and CEO, has climbed $30.1 billion since March 18, the IPS report found.

 

Quote

Other tech power players have also amassed more wealth over the past three months. The net worth of Tesla (TSLA) boss Elon Musk, Google founders Sergey Brin and Larry Page and former Microsoft (MSFT) CEO Steve Ballmer have all climbed by $13 billion or more apiece since March 18, the report found.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doorn said:

Martin "Looter" King mirne demonstracije. Sva sreca pa ce barem biblioteke ostati netaknute.

 

https://centipedenation.com/transmissions/massive-dump-of-video-clips-documenting-looters-and-violent-riots-during-george-floyd-protests/?ref=twitter

 

 

 

djaba brines za biblioteka, oni ,moguce , ne znaju dobro da citaju. njih vise privlace patike i TV , gardaroba...

Edited by ibiza1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posto je topik i "uticaj na svetska kretanja", jasno je da su protesti protiv rasizma i BLM u Evropi.

 

U Groningenu je organizacija razdvajala i odlucila da tamnoputi ucesnici budu u prvim redovima, a bjelci pozadi.

I sad da sam ja tamo oni bi mene odvojili od moje zene i djece. Sta je to ako nije rasizam. Poserem im se na proteste i sav taj levatski idiotizam. 

Edited by Doorn
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

EZsQqmdUwAAhCMW?format=jpg&name=900x900

 

Bas slatko dete sa dragim decjim osmehom. Ali cui bono?

Ova fotka je klasicna emotivna manipulacija.

Koga reprezentuje ovo dete? Decu? 

Za odrasle (treba da) vazi moralni imperativ da ne zlokoriste decu u svojim marifetlucima. 

Narocito ne decu u formativnom dobu. 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

boze, boze, kako su svi zabrinuti za dobrobit dece.

 

ima neki komentar na ovo:

 

 

Svi? Koji svi? Zabrinuti? Dobrobit dece?

Spoiler

Vrlo pregnantno ucitavanje, kapa dole! 

 

Izvinjavam ti se ukoliko si se osetila p(r)ozvanom, nije mi bila namera. 

Bila sam nekako skroz ubedjena da ona javno objavljena fotka nije tvoja licna imovina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

 

Svi? Koji svi? Zabrinuti? Dobrobit dece?

  Hide contents

Vrlo pregnantno ucitavanje, kapa dole! 

 

Izvinjavam ti se ukoliko si se osetila p(r)ozvanom, nije mi bila namera. 

Bila sam nekako skroz ubedjena da ona javno objavljena fotka nije tvoja licna imovina.

i dalje izostaje komentar na video gore.

 

ah, sto volim ove sto su selektivno zabrinuti za dobrobit dece, njihovu zloupotrebu, narocito u formativnom dobu! S druge strane matori konji mogu da ih maltretiraju i fizicki nasrcu bez ikakvog problema - apsolutna tisina!

 

(da, prozivam tebe, da ne bude zabune)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uini said:

samo cepaj, ja nemam nameru da komuniciram sa individuama koje će da mi poturaju pljačku, neke usa miše vacice i priču da država treba preko suda to polako a ne ovo nasta liči 

 

biram da ne razgovaram sa ljudima koji mi racionalizuju vučića, trampa i ostale govnarije 

 

ja sam zalutao ovde, my bad 

 

Vidim da si i sam na kraju priznao, ali da - ako ćemo tako da postavimo stvari - da želimo da se čuje i vidi samo jedna strana medalje, onda si zalutao. Sabornost oko jedne teme nije nešto što želimo da gajimo na jednom diskusionom forumu. Nije svako suprotno mišljenje relativizacija, osim ako se uđe u raspravu emotivno, a to upravo i radiš/te, što je prilično teško za shvatiti za priču o događajima na drugom kraju planete koji se ne tiču direktno većine nas. Većina sagovornika iz US prilazi ovoj priči daleko smirenije od onih iz Srbije. 

 

Opet ponavljam, ja sam politički ideološki bliži tebi i tvojim istomišljenicima nego drugoj strani, ali se trudim da argumente te druge strane i saslušam (na stranu što moram sve da čitam). Zato mi je žao kada se jedan ozbiljan sagovornik kao ti ovako, klinački rečeno, naduri i ode bez pozdrava, a imao bi šta da kaže jer zna svoj stav da argumentuje. 

 

Zato apel za sve, ne samo za tebe, ajd malo spustite loptu i pokušajte razumno da razgovarate jedni s drugima. Dobra volja je prvi korak u tome. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

To se tebi samo čini. Ja takođe sa zanimanjem čitam tvoje postove ali ne te gde se obraćaš drugima nego one gde iznosiš svoje mišljenje. Jedino u čemu grešiš je što "navijača" želiš da prevedeš da navija za drugi tim, da se "sportski" izrazim. Napiši svoj stav/mišljenje ili šta već a pusti "dežurne" neka ubeđuju pre svega same sebe kako ti nisi u pravu nego su oni. Neko treći ko to čita će sam napraviti istraživanje, ako ga tema zanima, i izvesti svoje zaključke ko je u pravu. Iluzorno je očekivati da će iko ikoga ubediti u nešto na toj temi jer je većina ljudi na dijametralno suprotnim stavovima po pitanju Trampa.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

tema usa jeste na politici ali ovo je socijalni issue, nema veze sa republikancima i demikratama 

 

nemam ja sta ovde da tražim, zalutao među juzere sa kojima ni ne treba da pričam 🙂

naprotiv, ovo je samo politika. crnci su ovde iskorisceni da prave guzvu a da se predstavi od dems-a kao, "jadni crnci sta im ovi far-rights rade". sve je ovo namestaljka i cirkus, a naivni nek se zgrazavaju i uzimaju patike (ili taj akt brane)

Edited by ibiza1
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ibiza1 said:

naprotiv, ovo je samo politika. crnci su ovde iskorisceni da prave guzvu a da se predstavi od dems-a kao, "jadni crnci sta im ovi far-rights rade". sve je ovo namestaljka i cirkus, a naivni nek se zgraznjavaju i uzimaju patike (ili taj akt brane)

 

ovo je kulturoloska i civilizacijska tema, 1/1 

 

🙂

Edited by Eddard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...