Jump to content

KKCZ- bivsi igraci i treneri


kalistenika u rutini

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Quote

 

Zato je na početku razgovora za Meridian sport, na pitanje o omiljenom trenutku u crveno-belom, posle kratkog razmišljanja izustio:

“Bilo je mnogo sjajnih trenutaka, ali ako bih neki morao da izdvojim – zakucavanje u drugoj utakmici finala protiv Partizana. To je bilo posebno“, rekao je Holins.

Iskusni Amerikanac će ostati upamćen kao vrhunski defanzivac, ali i kao jedan od najzaslužnijih što je Crvena Zvezda sezonu 2022/23 okončala osvajanjem triple krune. I dve godine kasnije mu nisu izbledela sećanja na veliko ABA finale. 

“Finale je imalo sve što možete da zamislite. Bilo je veoma zahtevno fizički i mentalno, ali kao košarkaš i takmičar uživate u takvim situacijama. Uvek je zabavno setiti se tih utakmica”.

A kada pričamo o velikim potezima, može slobodno da se konstatuje da je u majstorici te serije najveći izveo Nejt Volters. Njegova trojka na ulasku u poslednji minut praktično je prelomila utakmicu u Zvezdinu korist.

“Ogroman šut, doneo nam je prevagu. Sećam se dobro. Veliki trenutak i sjajan osećaj. Posle izuzetne borbe u toj seriji”, prisetio se Ostin sada već čuvene Nejtove strele.

Iskoristio je I priliku da poželi sve najbolje bivšem saigraču, koji je nedugo nakon, kako sam kaže najvećeg šuta u karijeri, odlučio da okači patike o kiln.

“Nejt zna šta je najbolje za njega. Osetio je da došlo njegovo vreme i to je najvažnije. Srećan sam zbog njega, znam da će uraditi velike stvari i posle košarkaške karijere”.

Vratili smo razgovor na finale.

Holinsov verovatno i najveći kvalitet je igra u odbrani. Neumoran je, disciplinovan i na najbolji način koristi atletske sposobnosti. Zato je u protiv najvećeg rivala imao ulogu senke čoveka koji će i u predstojećoj borbi za regionalni predvotiti crno-bele, samo ovoga puta sa trakom oko ruke – Kevina Pantera.

Koliko su se puta sastali i kakve su bitke vodili, stekao se utisak da su razvili i rivalstvo.

“Nije to bilo između nas dvojice, već između Zvezde i Partizana. Zbog rivalstva klubova je postojala dodatna tenzija u našim duelima, jer sam ga uglavnom čuvao, ali to je bio samo deo takmičarskog žara. On je veoma talentovan igrač i ne čude uspesi koje je imao sa Partizanom. Ipak, kada smo igrali protiv njih, želeli smo samo da pobedimo”.

imati posebno mesto u njegovoj karijeri.

“Pamtim osvajanje Kupa, ma sva tri trofeja koja su za klub, navijače i sve nas bili velika stvar. To su bili sjajni trenuci. Prevalili smo mnogo toga da bi ostvarili ciljeve. Nije bilo lako, bilo je uspona i padova… A opet, dobiti Partizan, biti u mogućnosti da savladate tako legendarnog trenera i odlično vođenu ekipu, to vas ispunjava. Izuzetno iskustvo. Sve to se pamti. I bilo je baš zabavno. Nikada neću zaboraviti taj period. Nema mnogo mesta na kojima sam se tako zabavljao igrajući košarku. Imali smo sjajan tim, obožavao sam saigrače, trenera Dejana…”

 

Održava i kontakte sa momcima sa kojima je delio svlačionicu i teren u Zvezdi.

“Čujemo se i dalje povremeno. Igrao sam protiv Nikole Kalinića, pa se dešavalo da odemo na večeru, da se ispričamo. Čujem se i sa Lukom Mitrovićem, imam veliko poštovanje za sve momke, odlično smo sarađivali i stvorili sjajne odnose”.

Trudi se da ostane u toku koliko mu obaveze dozvoljavaju. Planira da isprati i finalnu seriju.

“Pratim koliko mogu, želim im mnogo uspeha, tu je i dalje još nekoliko momaka koje dobro poznajem. Imali su solidnu sezonu, nisu možda ispunili sve ciljeve, ali to se dešava”.

Branio je Zvezdine boje sa četvoricom momaka koji su i pred nastupajuću finalnu seriju u klubu, Lukom Mitrovićem, Brankom Lazićem, Dejanom Davidovcem i Stefanom Lazarevićem. Šalje im i poruku.

“Igrao sam derbije jedne sezone, a oni ih igraju toliko dugo, tako da imaju mnogo više iskustva, ali – neka daju sve od sebe, zabave se i pobede”, a onda je poentirao na srpskom: “Ajde, Crvena zvezda”.

❤️ Holins

  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Posted (edited)

https://basketballsphere.com/marius-grigonis-pozdrav-dejanu-radonjicu-on-je-moj-omiljeni-trener/

 

Ne bas preterano inteligentni Grigonis ne kapira da je u naseg Deje Radonjica vaznije kakav si covek odnosno kako se ponasas i da se postuju dogovorena pravila i disciplina nego to dal ces pobediti ili izgubiti neki mec. Zato sto Dejo zna da je sve u zivotu prolazno ali da obraz nema cenu. 

 

Neka slavi Grigonis ovaj trofej (igrao 6ipo minuta u finalu i postigao 0 poena) uzdizajuci sebe kao da je on zasluzan za isti a nije dao nijedan kos u finalu, kao da Radonja ne zna da je odlican igrac ali da ga je klupirao neke utakmice zbog loseg ponasanja, on to mozda potiskuje i nije svestan sta prica ali kad bi pogledao istini u oci bio bi ok sa samim sobom i istinski bi se radovao ovom trofeju a ne da prvo sto mu padne na pamet pri davanju izjave buda ova cinicna izjava o Radonjicu, tu nema srece.

 

U zivotu treba biti veliki Dejan Radonjic a ne mali Grigonis. Makar osvojio 0 trofeja a ovaj 100.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

Sto ga stavi medj` bivse igrace i trenere - buducnost je pred njim samo da diplomira.

:s_d:

Veruj da sam dugo razmisljao gde bi bilo najbolje sa ide ova trenerska minijatura.

Prejak je za ABU  i KLS a preslab za EL, pa hajde ovde.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ovo je za "vise od igre". Inace je Muta igrao box'n'one sa one na Igoru ili Vuku zavisno od petorke kad nas je umalo dobio u Laktasima, ali nas buduci head coach lupa toliko I o pravu gde bejase najbolji student u istoriji tokom 7 godina studiranja, tesko da moze da u basketu bude bolji sa "niko ne igra zonu", pa skroz off topic "Blesingejm prolazi bez postavljenog pika"...

 

Edit: @Clash preslab za EL? Sram te bilo! 

Edited by leki bg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ne mogu se oni porediti, Alimpijević je za dvije klase bolji trener. 

 

Ma da, ovo je vise neki ljudski osvrt, s tim da uprkos tome i dalje ne cenim Alimpijevica. 

 

P.S. Kuzma tezak diletant od coveka. Luka se i trudi nesto, bas deluje da voli ovo sto radi, ali Kuzma em neznalica, em nabedjen. Pola emisije prekida Vladu, a drugu polovinu drka telefon. Cak mu je i Vlada rekao da gleda u telefon non stop dok ovaj odgovara. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...