Jump to content

KKCZ- bivsi igraci i treneri


kalistenika u rutini

Recommended Posts

Шабаз Нејпир, највећи српски опозиционар - дебело је задао ударац пројектима.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"In the red and white jersey, Simonovic had the opportunity to play in the EuroLeague for the first time and to familiarize himself with all the requirements that this competition entails. Starting from the philosophy of the game, the level of physical contact, to the pressure, which is inevitable when wearing the Crvena Zvezda jersey.

“Every player says that it is not easy to play for either Crvena Zvezda or Partizan. Then everything has a special weight, since a large number of fans stand behind those clubs. The crowd comes, they keep cheering us on and in the end it feels a little more pressure, if we don’t play well, because when the fans are there, we have to give our maximum.

We didn’t get off to a good start, which continued in the EuroLeague. The goal that was set has not been achieved now. On the other hand, the ABA League was important from the first moment, which was said on the first day. Everything is going well there. There were defeats, but Crvena Zvezda is the leader in the standings and the impression is that they will remain so until the start of the playoffs.”

 

“Ivanovic immediately threw me ‘into the fire'”

 

At the beginning of that period, Simonovic collaborated with Ivanovic. The Montenegrin strategist is considered one of the most challenging coaches to play for, due to the special warrior mentality he tries to convey to the players, according to which he is specific.

“I didn’t know him before personally, but he immediately told me what he wanted and how he wanted it, that he was looking for energy and everything else from me, like all the players. He immediately threw me ‘into the fire’. Some things were strange to me at the beginning because I had just arrived, but in a short time, I got used to his system. It started as it should, especially that first game in the EuroLeague, I played well, after which I also played several notable games in the ABA League. Then there was a change of coach and everything went in a different direction”, said Simonovic.

Marko Simonovic

Link to comment
Share on other sites

Quote


Vildosa je istakao i da se u Beogradu osećao kao kod kuće.

„Beograd, Crvena zvezda i navijači imaju posebno mesto u mom srcu. Moja devojka navija za Crvenu zvezdu i zajedno pratimo svaku utakmicu. Znam da sam tokom sezone imao uspona i padova, ali su mi navijači pružili ogromnu ljubav iz dana u dan, što je bilo sjajno i veoma sam zahvalan na tome. To sigurno nikada neću zaboraviti“.

 

IMG-20240320-163955.jpg

 

Interesantno 😃 jos ga Covic ishvali u podcastu

Ono sto je sigurno, vuce povredu uklapa se 

Link to comment
Share on other sites

Obraćanje Profesora, igrača koji je sa Srbijom bio vicešampion sveta i Evrope, prenosimo u celosti.

"Pročitao sam do sada brojna saopštenja profesionalnih sportista kojima objavljuju kraj svoje karijere. Tada sam razmišljao da ću, kad za to dođe vreme, lično izbeći takav trenutak, jer sam se oduvek trudio da moje jedino obraćanje javnosti bude isključivo sa košarkaškog terena.

Negde davno sam pročitao da niko nije pobedio vreme. Poslednjih godina sam toga postao potpuno svestan. Sada, mimo svih mojih očekivanja, osećam potrebu da, posle punih 20 godina, zvanično objavim da je došao kraj.

Tražio sam u početku svoje malo mesto na košarkaškoj mapi, počev od terena mog bloka 70 na Novom Beogradu, do pravog zaljubljivanja u košarkaške obruče posle rada sa trenerom Acom Janjićem. Mnogi ne znaju da su me Milan Mandarić u "Superfundu", kasnije Zoran Kostić u Austriji, potom Branko i Milivoje Karalejić, kao i moji prvi agenti Bojan Tanjević i Lucijano Kapikjoni, na početku veoma podržavali i ohrabrivali da mogu mnogo i daleko. To cenim i ne zaboravljam.

Posebnu zahvalnost dugujem trojici naših velikih trenera, bez kojih košarka u Srbiji ne bi danas bila ovako cenjena i voljena. Oni su me, svako na svoj način, naučili šta znači igra za reprezentaciju i kako treba braniti zastavu i grb naše Srbije. Svetislav Pešić me je prepoznao kao igrača, dao mi šansu i pružio veliku podršku. Dušan Ivković me je uvrstio u reprezentaciju čiji sam dres godinama sa velikim ponosom nosio, a uz Željka Obradovića sam u Fenerbahčeu igrao najbolju košarku u životu i postao MVP sezone Evrolige.

U NBA sam potpuno promenio način svoje igre, ali ne žalim... Žarko Đurišić, tokom boravka u Minesoti, zatim Vlade Divac i Peđa Stojaković u Sakramentu, dali su mi novi podsticaj i snažno me gurali u nove pobede.

Kruna mog profesionalnog puta je bilo osvajanje šampionskog prstena sa Golden State Voriorsima i trenerom Stivom Kerom koji mi je košarkaški pravougaonik prikazao na drugačiji način.

Tokom moje karijere u USA, Lukas Čarte iz Španije je postao moj veliki prijatelj, iskreni savetnik i čovek od velikog poverenja. Zahvalnost dugujem i mom bratu Vladimiru Ćuku, koji je uvek bio uz mene.

I svi ostali koje sam se sreo na mom košarkaškom putu, brojni saigrači i prijatelji iz reprezentacije, zatim Sead Galijašević, Dušan Sajić, doktor Gaga Radovanović, Bata Zimonjić, Dejan Milojević, Srđan Nedeljković, Aca Matović, Aleksandar Kesar, Filip Volšek i mnogi drugi, dali su, svako na svoj način, nesumnjiv doprinos u razvoju moje karijere.
Naravno, uz mene su uvek stajali moji divni roditelji, posebno otac Milovan, čiju sam neizmernu ljubav i bezrezervnu podršku, osećao stalno i svuda. Ipak, moj najveći uspeh i ponos su moja deca Nika i Stefan.

Hvala reprezentaciji Srbije, Crvenoj zvezdi, Fenerbačeu i Golden Stejtu. Možda sam malo i odužio, ali je izgleda moralo tako...

Ovo je kraj moje karijere i nadam se skorom početku nekog novog izazova u sportu koji mnogo volim i koji mi je toliko dao.

Hvala svima!
", napisao je Nemanja Bjelica.

 

 

Hvala na svemu Profesore, uzivaj u penziji.

  • Like 9
  • Love 13
Link to comment
Share on other sites

❤️

 

Poznato je da je Dobrić za crveno–beli dres na terenu ostavljao krv, znoj, suze i poslednji atom snage, a evo kako se rodila ljubav prema Crvenoj zvezdi.

 

Od malena. To je porodična stvar, Od oca, brata, svih u porodici. Crvena zvezda je klub broj jedan I to je preneto na mene, a ja ću pokušati da sve to prenesem na svoju decu, tačnije sine sada trenutno. Kažem, to je porodična stvar, od malena sam bio uz Crvenu zvezdu, pratio sam utakmice, čim sam dovoljno porastao počeo sam sa ocem da idem na utakmice, kasnije i sa društvom. Za mene se nikada nije postavljalo pitanje Crvena zvezda ili Partizan."

 

Ognjen Dobrić nam je otkrio i kako bi u jednoj reči opisao Crvenu zvezdu.

 

Uf… Emocija!

 

Potom je izabrao omiljenu utakmicu u crveno-belom dresu.

 

To bi sigurno bila peta utakmica finalne serije ABA lige protiv Partizana.

 

A koji je omiljen trofej našem Šegiju?

 

Baš taj!

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Čvarkov said:

❤️

 

Poznato je da je Dobrić za crveno–beli dres na terenu ostavljao krv, znoj, suze i poslednji atom snage, a evo kako se rodila ljubav prema Crvenoj zvezdi.

 

Od malena. To je porodična stvar, Od oca, brata, svih u porodici. Crvena zvezda je klub broj jedan I to je preneto na mene, a ja ću pokušati da sve to prenesem na svoju decu, tačnije sine sada trenutno. Kažem, to je porodična stvar, od malena sam bio uz Crvenu zvezdu, pratio sam utakmice, čim sam dovoljno porastao počeo sam sa ocem da idem na utakmice, kasnije i sa društvom. Za mene se nikada nije postavljalo pitanje Crvena zvezda ili Partizan."

 

Ognjen Dobrić nam je otkrio i kako bi u jednoj reči opisao Crvenu zvezdu.

 

Uf… Emocija!

 

Potom je izabrao omiljenu utakmicu u crveno-belom dresu.

 

To bi sigurno bila peta utakmica finalne serije ABA lige protiv Partizana.

 

A koji je omiljen trofej našem Šegiju?

 

Baš taj!

Ko ne voli Segija stvarno nema srca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...