Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 minutes ago, Drakaris said:

Pa tu je i Dzamo malo kriv, sto nije preuzeo odgovornost, nego citav teret trpa osmom igracu rotacije

Bio je Craig u malo boljoj poziciji.Običan dvokorak na prazan koš,to bih i ja morao da dam pa makar i u tom trenutku.

 

Ali komentar na poslednji koš Jokića ispod onog tvita sa prethodne strane: "this is the shot your boy hits in 2K and you whip the controller down calling the game so unrealistic".

Edited by MilošVB
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

Nije Zubac za bacanje, visok, jak, i brze noge. Naravno, nije Gober.

Dobar je Zubac, ali Jokic je TOP10 igrac. Jedva ga Rudi zaustavljao, Ivica tek nema sanse i on tu nije neki faktor.

 

Ako Beverli ne bude igrao, Dzamala nema ko da cuva. Redzi i Semet su smesni, Lu je rupa u odbrani. 

Juta ima Konlija i Micela i Inglsa koji su sasvim ok defanzivci, pa ga nisu uspeli zadrzati i rasturio ih je tri vezane partije. Dok Denver ima specijalce u odbrani za krila. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Dobar je Zubac, ali Jokic je TOP10 igrac. Jedva ga Rudi zaustavljao, Ivica tek nema sanse i on tu nije neki faktor.

 

Ako Beverli ne bude igrao, Dzamala nema ko da cuva. Redzi i Semet su smesni, Lu je rupa u odbrani. 

Juta ima Konlija i Micela i Inglsa koji su sasvim ok defanzivci, pa ga nisu uspeli zadrzati i rasturio ih je tri vezane partije. Dok Denver ima specijalce u odbrani za krila. 

Da li si realan? Pa staviće Georgea ili Kawhia na njega dok će Lou o Shamet da čuvaju specijalce poput Craiga i Harrisa. Ja ne vidim kako Denver može da uzme više od 1 utakmice, Kawhi će ih uništiti. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da li si realan? Pa staviće Georgea ili Kawhia na njega dok će Lou o Shamet da čuvaju specijalce poput Craiga i Harrisa. Ja ne vidim kako Denver može da uzme više od 1 utakmice, Kawhi će ih uništiti. 

I tu ce dobiju samo ako neko bas ludo iskoci i sprati Jokica koji bi trebalo da porobi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drakaris said:

Dobar je Zubac, ali Jokic je TOP10 igrac. Jedva ga Rudi zaustavljao, Ivica tek nema sanse i on tu nije neki faktor.

Ivica je slične konstitucije kao Gober. Visok, dugačak, dobro se kreće. Nije atletičan kao Gober, ali čini mi se da je inteligentniji igrač a i ume da ubode midrange. Mislim da će Jokiću zadavati problema, u drukčijem smislu od Gobera. Mada ipak mislim da je lakši matchup.

Link to comment
Share on other sites

Kakva pobeda Kelta, koliko srce imaju ovi momci! ❤️

Cela utakmica naravno tesko riljanje na obe strane terena, predobre su ekipe, narocito u odbrani i sve prsti. Solidno su otvorili Rapsi, pre svega mi se svidja kako su Siakama ukljucili u igru, mnogo vise igre licem a manje zidanja i odigrao je dobro na startu meca i generalno dobro  prvo poluvreme. Agresivni Jaylen u prvoj i sjajni Tatum su poneli Kelte, ali svakako najbolje izdanje pruzio je Time Lord, ofantivni skokovi, hustle, putbacks, rol ka kosu kad ima prostora i za kraj pogodak sa poludistance odrzali su nas u mecu.

Rovovska bitka nastavila se i u drugoj cetvrtini, i dalje je dobar bio Tatum. Smart se nije snalazio u napadu a Kemba je imao vrlo tiho prvo poluvreme, rekao bih da je dolazio do ok pozicija za sut ali prosto nije updalo.

 

Potop Celticsa u trecoj, skoro da smo skroz umrli. Sabio nas je pre svega sjajni OG i generalno nismo odigrali nista kao tim. Vukao je Tatum bukvalno sam ali bili smo skoro pa gotovi, na kraju se u cetvrtu uslo sa +8 za Toronto sto je, rekao bih, na osnovu toga kako je tekao mec do tad, solidna prednost, plus Boston nije nista igrao. Ovde se bas osetilo da fali Gordon Hayward.

 

Cudna je sport stvar, nekad te pogura cudo kad se ne nadas i valjda je zato i prelepo gledati utakmice. Markus Smart. Smart Markus, neverovatni lik, ostavice ti i srce i kosti i misice na terenu, brat se nikad ne predaje i to nas je poguralo sinoc- 5 trojku nas vracaju u mec i okrecu momentum na nasu stranu. Do kraja je usledila rovovska bitka. Ipak, kad radis dobre stvai i dobro sprovodis kvalitetne koncepte, igra te nagradi. I to se sinoc desilo, Kemba je pogodio bitnu trojku pa poludistancu i do kraju su se Raptorsi potpuno pogubili i nestali a 2-0 stiglo je u Boston.

 

Jeste Smart preokrenuo mec sa 5 trojki sinoc, ali story of the night je bio Tatum. Partija dostojna superstata, celog meca je igrao dobro, pronalazio rupe u odbrani, pogadjao suteve (8/17 iz igre, 4/7 trojke), sekao odbranu Toronta i dolazio na liniju penala (14/14 sinoc, njegov rekord) i postavio 34 poena sa vrhunskih 6 asista. Elitna, elitna partija.

 

Brown je bio agresivan ali je bolje odigrao prvo poluvreme a drugo slabije a pored pomenutog Tatuma, Time Lorda i Smarta dobar mec je odigrao i Tajs, pre svega defanzivno. Postene minute odradjuje Grant Vilijams. Semi Ojeleye je odavno kesa, u prvoj je jos i pogodio nesto, sinoc 0/3 za 3 i bez toga je manje-vise beskoristan, igra jer je telesina i nema ko.

Siakama smo sinoc skroz ugasili u drugom poluvrmeenu, nigde ga nije bilo. Sjajan mec OGa i Ibake koji je najbokji visoki Toronta u seriji so far. Louri i VanVleet su postigli ok broj poena ali nisam imresioniran, iskreno, mislim da se Fred malo vise ispucava  nego sto bi trebalo, neki sutevi su mu nerezonski bas.

 

 

Kelti imaju dosta uspeha kad napadaju Gasola, najcesce iz pika, bilo da ga napada igrac s loptom ili rollman i to treba da se nastavi.Vrlo cesto insisitramo na cenralnom piku gde je lopta kod Tatuma i Kembe, sto je i logicno jer su elitni u pullup trojkama. Toronto je pokusao iskakanjima da nas zaustavi ali solidno smo se snalazili.

Slicne brojke Toronto za tri sinoc kao i u prvom mecu- 11/40, ima i otvorenih ali kao sto rekoh, negde preteruju. Najsigurniji im je svakako Ibaka. Boston je tu imao vise uspeha, 15/38, najvise naravno zahvaljujuci Smartu. Lepo je sto smo ih opet spustili ispod stotke, igramo elitnu odbranu.

Moglo je ovo sinoc na obe strane da ode ali eto, nagradise nas bogovi kosarke jer smo mudonje. Pokazali smo karakter u oba meca a narocito sinoc i rekao bih da je zasluzeno 2-0.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste mozda rano za ovakve price, ali sto da ne.

 

Ove dve partije su bas pokazale da Robert Williams ima sta da pruzi. 

 

Da li onda ostajati sa njim i Theis-om za sledecu sezonu, ili pod obavezno juriti nesto bolje na toj poziciji? Imamo 14., 26. i 30. pik ove godine ako se ne varam. Da li draftovati centra ili nekog NBA ready igraca sa klupe ili utopiti sve to za nekog proverenog bench player-a.

 

Inace, moram da primetim. Outside Ibake, Toronto nema bas neku klupu. Ok, tu je Powell, ali nisam nesto imrpesioniran njime. Boucher i Davis su kante.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...