Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

32 minutes ago, uini said:

 

a kad harden izvede 15-20 onda ga nba štiti 🙂 mislim, ne znam kakav je tvoj stav o hardenu, možda si isto u fazonu svaka mu čast 

Ja sam pričao o procentu ubačenih, ne znam kakve to veze ima sa ovime

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Žao mi Treya u p.m. ajde rekoše 2-3W pauza. U tom napadu nije dobio ni faul,polomiše ga i on nezgodno pade. Mogli bi dobiti Heat kod kuće na homegenizaciju tima bez njega.

Ne razumem šta se događa u Denveru trenutno? Onako jedino ko mi pošteno grize je Plamli (zadnja godina ugovora 😉 )ovi ostali sve nešto čudno u odnosu na prošlu sezonu. Moj neki osećaj ide u više pravaca pa da krenem od našeg Nikole. Ne znam da li je on trenutno glavom u košarci. Nerviraju me njegove izjave:"Mi nemomo lidera,mi smo ekipa" ,to sine tako NE MOŽE,niti je ikada moglo - realno. Jbg. pre dve nedelje tj. pred sezonu Meloun i čitav Denver priča kako Jokić mora da preuzme glavnu ulogu a da se Murray priključuje što više može. Možda je takođe čudna situacija da i Nikola i Bogdan ne mogu da se sastave a uvek je bilo da igrači koji prođu "nekakve" rep. pripreme lakše ulaze u klubsku sezonu i imaju odličan nivo,pa se postavlja pitanje šta je tamo njima rađeno,da nam se predpostaviti. 🙂 Možda je sav ovako kilav zbog brata Strahinje,nisam pratio dokle se došlo u tom "procesu". Elem timska igra im curi tj. nije na nivou. Nema cut-ovanja,prilično se sili šut za 3p. Od ekipe koja je lani bila najbolja u odbrani i pritisku u ligi za period 4/4 su spali da u 4/4 ne mogu da zaustave svoj slobodni pad ma koliko vodili do tada. Murray koji je bio u Kobijevom kampu letos ima problema sa konstantom u toku meča,više ga nema nego što ga ima ali opet je važan i bitan. Na žalost ne vidim nikakv uticaj tog kampa a baš sam očekivao boljitak ali ajde duga je sezona. Mislim da je glavni problem kontra ritam sva 4. igrača na parketu kada se na njemu nalazi peti,Barton III. Kada on igra sve nekako deluje da nema nikakve akcije nego neka The Treall inprovizacija koja se pretežno završi loše. Čovek se zabada svima sužava prostor manevra,prolazi čeonu liniju,niko ne zna kuda će,da li ide da završi ili da doda ili nešto izvodi prizivajući kišu šta li. Treba se snaći u tom haosu. Gerry H. je takođe ofanzivno problem a i počela su govorkanja da će Bizliju dati ugovor a onda će Herris morati da ide. Da ne dužim sada,ostali su koliko toliko standardno. Moris ima pametnu igru ali njegov je problem obrnuto od Bartona,on odlično radi ulaze,on odradi dva-tri odlična a onda ga povuče mentalitet raspaljujemo šut za 3p. umesto konstantno da probija,provocira protivnika. kada vidi da 3p. ne ide. Realno nisu upšte u sezoni,slabi su na obe strane parketa. Ima vremena za boljitak ali ovo sada ne valja ništa ako gledamo realno. Jokićeva nominacija u petorku lige je sve ostale centre napržila. Za sada su SVI centri ubijaju osim njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1st tier

popovich

carlisle

 

2nd tier

stevens

budenholzer

 

2nd na 3rd tier

kerr

snyder

možda nurse

 

s'tim što moram da priznam da mnoge trenere ne uzimam ovde u obzir jer njihove ekipe nisam gledao dovoljno, bilo po broju mečeva u sezoni ili po broju sezona

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Stots?  

 

po meni baš top trener

 

pa vidim tj čujem i edin ga hvali u mairosuovom podcastu, "od nemača pojma do odličnog trenera u xy sezona" (parafraziram ali ne previše)

 

meni je ostao u sećanju očigledno taj raniji period plus blazerse retko gledam, pošto imaju te termine nit'počinje u 12-2 ujutru, niti u pola5, nego većinom oko 3pola4, pa ne mogu da ga uzmem u obzir

 

trenutno imam utisak da su najgori fizdale, walton, boylane (ako sam pravilno napisao, iz bullsa) i alltime great worst donovan.

Link to comment
Share on other sites

a zbog cega je stevens toliko specijalan? godinama ima jednu od najboljih ekipa istoka i nista ne uradi. dodje bud i za jednu sezonu ih isprasi. nije izbacio nikad gori cleveland, sezonu pre toga bio pocisnjen od lebrona a da se rondo nije povredio verovatno bi ispao jos od chicaga u prvoj rundi...

daj bilo kom treneru prva tri pika nekoliko godina za redom i dobrog gm-a...pa da vidimo sta bi uradili...

Edited by gggggggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro pitanje.

 

Verovatno zbog prvih par sezona kada je Boston igrao iznad očekivanja. Imali su mediokri roster, a igrali su dobru košarku i igrali su PO. Prošle sezone su bili ispod očekivanja. A pretprošle su izgledali ko da im je Irving falio za ulazak u veliko finale. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gggggggg said:

a zbog cega je stevens toliko specijalan? godinama ima jednu od najboljih ekipa istoka i nista ne uradi. dodje bud i za jednu sezonu ih isprasi. nije izbacio nikad gori cleveland, sezonu pre toga bio pocisnjen od lebrona a da se rondo nije povredio verovatno bi ispao jos od chicaga u prvoj rundi...

daj bilo kom treneru prva tri pika nekoliko godina za redom i dobrog gm-a...pa da vidimo sta bi uradili...

 

Specijalan je zbog shema, playbooka, zbog toga sto bez izuzetka svaki igrac kod njega izgleda bar 30% bolje nego u drugoj sredini, zbog toga sto je sa prilicno ubogim rosterima postao redovan ucesnik PO. To sto je neko ispao od Brona tesko da moze da bude ikakav argument, posto je covek godinama jeo citav taj istok za dorucak. Pa isti taj Bud koga si pomenuo kao superiornijeg je isto tako bivao redovno nabijen od njega. Da, imao je jednu od boljih ekipa na ovom cemernom istoku, ali treba li zaista da ulazimo u diskusiju koliko su ti rosteri ZAISTA egal sa Cavsima od pre par godina, ili sada Philom, Torontom, pa Bucksima. Treba li da podsecam ko su Jaylen Brown, Crowder, Fake Zeke, Marcus effin Smart, izlomljeni i unisteni Hayward, Mook Morris, Rozier... Ako cemo tom logikom, sta je uradio taj Stotts godinama sve do prosle sezone (kad mu se zalomilo) sa vrv drugim najboljim bekovskim parom u ligi? Sa Bostonom je protekle sezone bio problem sa hemijom i odnosima u ekipi i to je opstepoznato. Bas su se usrecili sa onim gmazom Irvingom, nevidjeno.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Specijalan je zbog shema, playbooka, zbog toga sto bez izuzetka svaki igrac kod njega izgleda bar 30% bolje nego u drugoj sredini, zbog toga sto je sa prilicno ubogim rosterima postao redovan ucesnik PO. To sto je neko ispao od Brona tesko da moze da bude ikakav argument, posto je covek godinama jeo citav taj istok za dorucak. Pa isti taj Bud koga si pomenuo kao superiornijeg je isto tako bivao redovno nabijen od njega. Da, imao je jednu od boljih ekipa na ovom cemernom istoku, ali treba li zaista da ulazimo u diskusiju koliko su ti rosteri ZAISTA egal sa Cavsima od pre par godina, ili sada Philom, Torontom, pa Bucksima. Treba li da podsecam ko su Jaylen Brown, Crowder, Fake Zeke, Marcus effin Smart, izlomljeni i unisteni Hayward, Mook Morris, Rozier... Ako cemo tom logikom, sta je uradio taj Stotts godinama sve do prosle sezone (kad mu se zalomilo) sa vrv drugim najboljim bekovskim parom u ligi? Sa Bostonom je protekle sezone bio problem sa hemijom i odnosima u ekipi i to je opstepoznato. Bas su se usrecili sa onim gmazom Irvingom, nevidjeno.

 

okej sjajne seme i plejbuci sto je tacno dovelo do cega tacno? nicega za sada. 

izgledaju dobro dok ne dodje playoff, sto je valjda glavno merilo ovde rekao bih. bar za mene.

ubogi rosteri su mozda bili oni u prvih nekoliko godina njegovog rada ali kasnije je uvek imao jedan od najjacih rostera u konferenciji. evo sad sam pogledao, poslednje tri sezone kada je imao 50+ pobeda i zavrsavao kao prvi, drugi i cetvrti, u playoffu ima skor 25-21. znaci jedva ima nekoliko pobeda vise i to obicno kada ima prednost hc. okej imao problema sa povredama thomasa, irvinga, hayworda ali ko nije imao? dosta slabo za ekipu koja je konkurisala za finale lige svake sezone.

ne znam sta pokusavas da objasnis sa nabrojavanjem svih ovih igraca? hoces da kazes da su krs i da samo zbog stevensa oni nesto vrede? i dont think so. npr rozier se prosle godine dok je bio kod stevensa raspadao kao nikada pre.

kao sto rekoh ima veliku prednost u odnosu na neke trenere i ekipe da ima odlicnog gm-a koji sjajno sklapa timove. 

 

stotts svake godine na neki nacin dodje do playoffa sa ekipom koju svake godine ocekuju da se raspadnu zbog slabog i neizbalansiranog rostera. ako si za stevensa naredjao sve te po tebi poluproizvode, sta reci onda za sve igrace koji su igrali za stottsa svih ovih godina.

imao je failove kao sto je onaj debakl od pelsa ali ekipa mu se sasvim dobro drzi svih ovih godina i nakon odlaska fransiznog igraca i generalno loseg sastavljenih timova. i to sve na zapadu gde npr stevens ne bi usao u playoff prosle sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...