Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Gde si brate moj, kako ti je krenula godina ?  
 

  Sta ocekujes vcrs protiv Pelikansa kuci ? Nazalost, necu moci da gledam kao ni protiv PHX jer sam prva, ali iskreno ocekujem tezak mec. 

 

   Sta kazes na LBJ-ov novi tripl dabl i partiju protiv Finiksa ? 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, delgado said:

Gde si brate moj, kako ti je krenula godina ?  
 

  Sta ocekujes vcrs protiv Pelikansa kuci ? Nazalost, necu moci da gledam kao ni protiv PHX jer sam prva, ali iskreno ocekujem tezak mec. 

 

   Sta kazes na LBJ-ov novi tripl dabl i partiju protiv Finiksa ? 

Uzas od meca u 2 pol, cim je poceo da forsira odmah stalo sve. Pazi ti to, vodimo 30+, svi cepaju a on kupi asistencije i onda odlucuje da krene da cepa svoje stepbek trojcice i ubija protok i momentum.

Dejvis je imao 1 sut u 8 minuta 3/4. 

Ne moze to tako.

 

Bredli je bio fenomenalan kao i Kuzma i to je moralo rutinski da se privede kraju ali kad Lebron isforsira a onda ostatak ekipe van ritma i naravno da krene kontraritam.

 

Vcrs pobjeda ne smije da dodje u pitanju, Lebronda asistira a AD da plodi

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LayupFromTheMidget said:

Pa i on nije igrao mesec 2. Mora Ferguson da igra ne mogu 38 minuta da drze na terenu srudera-Paula-SGA i Gala previse je busno.
Doduse fin posao radi donovan mora da se prizna, iako sam ga pljuvao na startu na fantazi temi.

Je l' bi mogli oni da dovedu nekoga pa da pojačaju ambicije do kraja sezone?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 21Barkley said:

Je l' bi mogli oni da dovedu nekoga pa da pojačaju ambicije do kraja sezone?

Oni se i dalje spominju kao "prodavaci" do kraja TD.
Najcesce se spominje Galo posto ima ugovor do kraja godine. Tu su Adams i Sruder; CP3 nece niko posto je uzasan ugovor.
Doduse od starta sezone se spominju kao prodavaci posto su svi ocekivali tankovanje ove sezone, sada i njihovi navijaci su sve otvoreniji prema PO i da se igra muski ove sezone umesto tankovanja na silu. Imaju assete Klipersa uzeli su 4/5 prva pika mogli bi mozda da naprave trejd da pojacaju tim ali sumnjam realno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3

 

I bet $30 that Dario Saric and Marcus Morris have a meeting of the minds when they literally put their foreheads together and talk at each other’s chins while trying to tangle their eyelashes together. Another $10 on Jevon Carter trying to break it up. Jevon’s nickname should be The Gym Teacher. Reggie Bullock, not running on as much adrenaline, will show some rust. Blue comes out ready to fight because this road trip ain’t about to get any easier.

 

R_BSnareKit.0.png

Link to comment
Share on other sites

Koja je poenta da igrač koji razmatra završetak karijere (usled starosti, ne nekakvih gadnih povreda) poslednje tri godine onda uzme i preskoči jednu celu godinu - ne igra uopšte, uzme odmor - i onda se očekuje da je to ludo pojačanje? Ozbiljno pitam, stvarno mi nije jasno.

 

Ima i jedan video za @realno *w i možda još ponekoga: 

 

Spoiler

 

 

Zanimljiva analiza Karlajla o suštini post up-a 2020, sa kojom se, suštinski, slažem. Interesantan je i Nikov kontraargument o postovanju koje ne mora da se završava šutem, i postovanju igrača koji nisu nužno petice ili četvorke (nekadašnje) i zaista ko može imati išta protiv Lebrona, Duranta, Butlera, Kawhija i sličnih koji postuju. Valjda je samo jasno da od visokih centara koji postuju i snažni su kao tenkovi - nema više toliko vajde. Period mog najintenzivnijeg gledanja NBA se poklopio sa prajmovima Oladžuvona, Robinsona i Ewinga, pa onda i Šakila i Karla Malouna. Nisam uopšte siguran da mogu da zamislim Šakila ili Ewinga da danas budu onoliko dominantni igrači. Najozbiljnije. Sa zonom, sa udvajanjima, sa racionalnim fauliranjem i konstantnim mlevenjem kroz pik na drugoj strani... nisam siguran.

Edited by Laki_ft
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

S druge strane, sa zaštitom koju danas imaju napadači, zver kao što je Šek ili umetnik napada Hakim teško da bi mogli da budu zaustavljeni čak i uz te stvari. Ne zaboravi da oni nisu bili prosto dobri igrači nego vrhunski, što znači da su uspevali i da se prilagode i/ili im se igra ekipe prilagođavala. Oni su videli više neko ostali, mogli više, znali više, radili na sebi. Ne vidim zašto se ne bi prilagodili i novim okolnostima, posebno što bi učestvovali u njihovoj evoluciji, ne bi ih samo spustio u modernu košarku. Čak i u tom slučaju, savremena analitika maksimalno radi na isticanju i poliranju dobrih strana igrača. Zamisli savremeno unapređivanje njihovih uber sposobnosti na naučnoj osnovi. MIslim da postoji jedna klasa igrača koji bi se uklopili u sve košarke još otkako je Nejsmit postavio one korpe u zimskoj pauzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne vidim ja eru u kojoj Shaq u primeu ne bi imao barem 25 poena.
Ako Drumm ima 18/15 da ga jebes ako Shaq ne bi imao 26/15. 

 

Imao bi sigurno 25 poena, nije to poenta, imao bi danas i 30 poena. Pitanje je kakve bi mu bile napredne statistike i, sledstveno, minutaža?

 

Za Porzingisa zaista ne deluje kao da treba da postuje: spore noge ima, kod svakog pomeranja stopala niži protivnik (svi su niži) mu se podvlači i krade mu po 10 - 20 cm od koša, što sve rezultuje ružnim fejdevejevima iz okreta čoveka od 120 kg koji ne zna gde će i kako doskočiti u gužvi, a već je kidao nogu...

 

Robinsona i Olajuwona sa svojim radvima nogu i ludom lateralnom brzinom pre mogu da vidim u 2020toj, ali Juinga, kao klasičnu postup mašinu, slabije. Šak je Šak, nema dvojbe.

@21Barkley naravno> Don;a je sjajan primer kako neko ko je po klasi;nim shvatanjima bukvalno fizički limitiran igrač (skočnost, odraz vertikalni i horizontalni, sprint) može biti u top 10 igrača NBA 2020 zahvaljujući upravo tom maksimiziranju svega ostalog.

Edited by Laki_ft
Link to comment
Share on other sites

Pa okruzis Shaqila suterima i ne vidim nikakav problem tu.
Ko bi mogao da parira 1 na 1 Shaqilu. Gober?Hasan?6 licne za 10 minuta  jedini je spas udvajanje=> neki otvoren sut za 3 i uvek upitna slobodna bacanja.
Odbrana bi bila vec zanimljiva kako Shaq juri Stepha na preuzimanju je fina slika.
Porzingis nema telo da se guzi, visoki centar gravitacije plus tanke noge, onaj sut iznad preko Kembe je za zatvor imas 50 cm prednost i uradis ono..
Ali i u tom napadu su mogli da imaju otvorenu 3 da ova 2 tutubana nisu stojali 1 do drugog na liniji za 3 pa ih Jaylen Brown cuvao obojicu, Hardevej je mogao da se spusti na 45 ili u cosak i imao bi otvoren sut. Lepo kaze NIck postup nije los napad Porzingisov postup i fadeaway jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema Kristaps koliko sam ja video praktično nikakvu tehniku na postu, što je naravno šteta. Gledao sam skoro kako je McHale 80 i neke zlostavljao Pistonse sa 56 poena: horog, poluhorog, levi i desni, fejdavej, neki kao kratki šut o tablu (nemam ime za to), poludistanca, vrh kapice, trojka, up-and-under, obrnuti up-and-under, pivotiranje i guranje glavom... Jbg. Kristaps ume da se digne i da šutne i toeto.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

shaq bi imao sličan uticaj (minus nešto promene pravila koja freethrow pominje) ali za ove ostale vrhunske centre nisam siguran, ako podrazumevamo da ne menjaju svoju igru 

 

opet, kao što rekoh freethrowu u kafani prošle nedelje, mislim da bi i jordan, pippen, čak i rodman modifikovali svoju igru očas posla na današnje tendencije, pa zašto ne bi i drugi vrhunski igrači, pogotovo ako su i tada imali dobar šut 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam branim Kerra i GSW way of life u kafani prepunoj razjarenih Bulls fans, sa istetetoviranim trouglovima i inicijalima Texa Wintera, naoružanih viljuškama, kašikama i rogovima... Treba Curryji da me prime u familiju, makar kao kućnog ljubimca.

Edited by freethrow
  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa nekim delovima klipa, ne treba potpuno bezati od post-upa jer tako mogu da se generisu dobri sutevi kroz cut ili izbacivanje na tricu, ali brojke sa stats.nba opasno ne vole post-up.

 

Najbolja ekipa u ligi sto se post-up poseda tice su Hornetsi sa 1.01 PPP, dok je najgori ofanzivni rejting u ligi 103.94.

 

Do the math.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2020 at 11:24 AM, MrTripleDouble said:

Moja petorka decenije:

 

PG - James Harden

SG - Steph Curry

SF - Kawhi Leonard

PF- LeBron James

 C- Kevin Durant

Usudjujem se dati smjelu prognozu da bi Doncic do kraja decenije mogao upasti na ovu listu.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...