Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, Drug Crni said:

Jeste,bilo je.
Maravich a.k.a. @SunZero i ja nismo nesto odusevljeni (najblaze receno)..mladja ekipa nije toliko stroga cini mi se.. Ne znam sta je @Nicklord kazao :cigar:

Iskreno meni su se više sviđali od 80' do 90' kada su i stvarali puno više. Zadnji meni dobar album je iz 1993 Songs of faith and devotion. A album Sounds of the Universe iako privlačnog naslova mi je bio apsolutno najgori. Bilo je još na kasnijim albumima poneke dobre stvari ali meni kao velikom fanu njihove muzike ipak dosta fulanih albuma. Violator najbolji pa Construction time again i Some great Reward. Delta machine na čijem sam koncertu bio  mi je još i najprihvatljiviji od kasnijeg opusa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

kako bre manje autenticnih, pise joj chem bros na celu.

 

Sta znam, meni je mnogo lagana za ono kako ja dozivljavam ChemBros. 

 

Jedan od prvih dodira sa njima mi je bio Dig Your Own Hole album (sa kog je i ova pesma), i to mislim da je bila Elektrobank sa onom gimnasticarkom. Samo na tom albumu imam 3-4 koje su mi autenticnije, odnosno ono sto mislim da je njhov generalni stil (vise elektronike, vise ritma u odnosu na Where Do I Begin). 

 

Ajmo kao i za Depeche Mode, koje su vam top 3 stvari od Chemical Brothers?

 

Ja cu krenuti, iz sentimentalnih razloga (mislim da se nekako najvise i vrtela na 3K), sa:

 

Mozda i najbolja (mada moram priznati da sam malo prestao da pratim njihove novije stvari, a ima i odlicnih novijih stvari):

 

I za trecu biram opet nesto starije ali malo laganije:

 

 

I honorary mention ide za (pre svega zbog spota koji ako nije zavrsio kao deo scenarija nekog filma, onda jbg):

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

tesko mi je da izaberem samo tri, bas sam fan prva dva-tri albuma [tj exit planet dust & dig ur own hole, surrender mi je onako, fifti-fifti]

 

ali prva njihova stvar koju sam cuo me je odvalila, i zove se "leave home" [exit planet dust]

 

ne znam kako zvuci 27-28 godina kasnije, bas dugo je nisam cuo.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Iskreno meni su se više sviđali od 80' do 90' kada su i stvarali puno više. Zadnji meni dobar album je iz 1993 Songs of faith and devotion. A album Sounds of the Universe iako privlačnog naslova mi je bio apsolutno najgori. Bilo je još na kasnijim albumima poneke dobre stvari ali meni kao velikom fanu njihove muzike ipak dosta fulanih albuma. Violator najbolji pa Construction time again i Some great Reward. Delta machine na čijem sam koncertu bio  mi je još i najprihvatljiviji od kasnijeg opusa. 

Ja sam se vec izjasnio da su mi najvise legli albumi u kojima su vise poceli da koriste zive instrumente..kada su poceli da miksaju elektro zvuk sa bluzom, soulom i rockom.. Violator, SOFAD (meni omiljeni) i Ultra...iako ima mnogo odlicnih stvari sa ranijih albuma koje obozavam..od novijih..hm..Exciter (iako i on ima 20+ godina otkako se pojavio) i Playing The Angel..

U to ime...sa Excitera..Freelove..a kako drugacije?
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

Ja sam se vec izjasnio da su mi najvise legli albumi u kojima su vise poceli da koriste zive instrumente..kada su poceli da miksaju elektro zvuk sa bluzom, soulom i rockom.. Violator, SOFAD (meni omiljeni) i Ultra...iako ima mnogo odlicnih stvari sa ranijih albuma koje obozavam..od novijih..hm..Exciter (iako i on ima 20+ godina otkako se pojavio) i Playing The Angel..

U to ime...sa Excitera..Freelove..a kako drugacije?
 

 

 

Ovo su moje najdraze sa tog albuma koji ti je omiljen. 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Posle su se komercijalizovali bas dosta. Onaj album gde je Galvanize i onaj posle njega su mi bas non-ChemBros.

 

zapravo im je vazda bio cilj da budu komercijalni, tj pop.

naravno, na način koji nije trešijana

 

ovo je deo intervjua iz '95  i lepo je jer koriste oasis kao polaznu tačku stava zašto bi elektronska muzika trebalo da bude popularna ( :

 

Spoiler

“Nobody from the dance world has come up with an album to reflect these times,” says Ed, embarking on his first rant of the day. “Why is that? Why is it left to a group like Oasis to express the way that young people want to go out and get battered every weekend? That’s what the Chemical Brothers are about. Tom and I are out all the time, off to clubs and gigs, living fast, living it up. That’s what I hope we’re putting across on our records.

 

“The trouble is that too many people involved in dance music want to keep the scene down to their little clique,” he continues. “They don’t want to try to create characters, they don’t want artists with something to say. They’re just interested in faceless boffins sitting in their bedrooms, putting out their tunes on white labels. That’s part of the reason dance music hasn’t progressed over the last three or four years.

 

“Look at the way that some people ignore Orbital, just because they’re on a major label. Never mind that they’re still making great records. And why don’t people recognise the huge sales Leftfield clocked up with their album? Why aren’t they held in higher esteem? That’s why I like Richie Hawtin. I’m not into his music, but I admire him for not being afraid to court fame. Aphex Twin is brilliant for that, too. But who else is there?

 

“I’m amazed at the low expectations which have always been centred on dance music. I’m amazed at the lack of ambition. What dance music needs at the moment is a big album. An album the scene truly deserves. An album which so many artists out there who have promised so much haven’t quite managed to deliver.”

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

zapravo im je vazda bio cilj da budu komercijalni, tj pop.

 

Rekao bih da su to uspeli tek sa novijim stvarima, ne sa "hitovima" poput "Salmon dance" i ovaj "Galvanize", oni su mi bas blj. 

Born in Echoes album mislim da ima taj pravi pristup, da su i onaj zvuk po kom ih ja prepoznajem a ujedno i dovoljno komercijalni (sto lise i pokazuju). 

 

Stavio sam vec "Sometimes I feel so deserted" a dobre su jos i "Go" i "Wide open" - sve tri imaju i super spotove.

 

Greota da ih ne stavim:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...