Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

 

 

 

... inače je net na kablu izuzetno stabilan i brz.

 

Generalno, ja sam zadovoljan sa njima.

 

Ditto.

Zvao sam godinama zbog raznih stvari call centar ali nikad me nisu iskulirali ili zajebavali... Ekipe im brzo stižu u moj kraj (kad je bilo potrebe) a nekih prekida ne sećam se ni da smo imali... Čak su mi dali i dodatni ruter kad sam im rekao da mi zbog specifične konfiguracije mreže u kući 2 ethernet izlaza ne igraju.

 

Ali realno, da su i 6 puta gori, MTS opet ne bi ušao u moj stan.

 

Kad su bili iz MTSa da propovedaju optiku izgledalo je otprilike ovako:

MTS guys: Dobar dan, imate li vremena da popričamo o optičkom Internetu, mi smo iz Mob....

Ja: šupičkumaterinu.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+1 za SBB, prilično solidna kompanija

 

Što se tiče exita, bejah sinoć da ispratim repersku senzaciju Vojka V, koji je nastupao dva puta, prvo na mejnu, pa posle na cockta beats stejdžu. Prvi nastup totalni fracaso , ništa nije zvučalo kako bi trebalo, u publici dosta strendžera i ljudi koji prvi put slušaju čoveka, blato ispred bine...baš onako propas'. Ipak se povadio prilično na drugom stejdžu, gde je i publika bila upoznatija sa likom i delom dotičnog, prilično dobar cert. Na kraju pesme Ceca u Parizu koja se završava stihom "ja te volim čak i kad si u Parizu" dodao je "ja te volim čak i kad si ratni zločinac" i dobio aplauze. Posle njega, također hrvatska rep senzacija Krankšvester napravila još bolji tulum, dosta jaka energija i dobre šutke, preporučio bih da se ode na njihov nastup.

Link to comment
Share on other sites

Meni je još uvek sumnjiva priča oko optike. SBB navodno može da gura do 300mb na ovim kablovima, a startni protok na optici je 100mb. A cena sigurno neće moći da se poredi. 

 

Posebno me zanima kako su zamislili da reše pitanje infrastrukture, šta kada se za optiku prijavi neki stan, recimo 60-70 metara udaljen od najbližeg ZOKa? Ko će da plati to kabliranje, splajsovanje?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, realno *w said:

Meni je još uvek sumnjiva priča oko optike. SBB navodno može da gura do 300mb na ovim kablovima, a startni protok na optici je 100mb. A cena sigurno neće moći da se poredi. 

 

Posebno me zanima kako su zamislili da reše pitanje infrastrukture, šta kada se za optiku prijavi neki stan, recimo 60-70 metara udaljen od najbližeg ZOKa? Ko će da plati to kabliranje, splajsovanje?

Zato i piše do 300Mb, na optici ta brzina se lako dostiže, na koaksijalnim teško, ali preko 100Mb ide. 

 

Optika je jako skupa da bi se zbog jednog korisnika dovodila u kraj/zgradu. Sve nove zgrade u kojima je SBB, su na optici, ostalo će postepeno menjati, teško je dovući optiku, na mnogim zgradama to mora da ide po fasadi, ne mogu iz podruma, pa se neki i zbog toga bune. Verujem da je i konstantno poskupljenje poslednjih par godina, baš zbog optike. Najviše firme pate za optikom, obični korisnik kablovskog interneta i neće osetiti prelazak, dok su rezolucije za tv kao što su 4K, osim SK, daleko od naše televizije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

Meni je još uvek sumnjiva priča oko optike. SBB navodno može da gura do 300mb na ovim kablovima, a startni protok na optici je 100mb. A cena sigurno neće moći da se poredi. 

 

 


Godina 2009/10 ja sam kod neke devojke u Cvijićevoj... "seljače iz provincije"... internet 2mb  a ko nje 100mb samo fecera, skineš filmić za 10 minuta... provajder SBB

Godina je 2014/15 na TV je reklama za internert po kući... sve leti ma to protok podataka ma ludilo... nikad brži net i lakša bleja ma idi cena sitnica... protok do 50mb... provajder MTS.

Ljuta provincija, nema drugi izbor do usranog telekoma koji jednostavno neće, ali neće da investira u infrastrukturu i što je najveći fazon, jeftiniji mi net kod lokalaca nekih koje je telekom zimus kupio, nego li telekom kod matičnog preduzeća od koji ovi moji lokalci vuku protok 🤮

 

Link to comment
Share on other sites

@SBB, 

 

Prošle nedelje imao neki problem sa kablovskom (ispostaviće se da sam pametni ja spojio jedan kabl viška), u subotu ih cimnem, popričam sa dve preljubazne devojke iz podrške, na kraju kažu da će doći terenski servis. Lik se pojavljuje za par sati, reši problem za dva minuta i sve kul.

 

U globalu sam sasvim zadovoljan njihovom uslugom. Ne sećam se kada mi je štucao net. Jedino što poskupljuju svake godine, ali ok, još uvek je prihvatljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...