Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Često u nekom lokalu u kojem sednem na kafu ili piće sa razglasa ide neka od ovih domaćih komercijalnih radio stanica.

 

Nije "žal za mladost",ali brale kakva razlika u kvalitetu kad zaredom čuješ recimo neku stvar Olivera Mandića (čak ne i neki njegov veliki "hit") i potom Vladu Georgieva npr. I to onu njegovu Mi nismo mi stvar..koja mu je poznata..

 

Pa,to je nebo i zemlja kvalitetu zvuka..o kreativnosti da i ne pišem. 

Link to comment
Share on other sites

"Highlight" ove subote iz grada

 

Spoiler

Otišao ja na par pića, pa još svratio posle na brzaka na nekoliko mesta, i vraćam se kući lagano, i usporavam jer sam jednom baš trčeći po kiši tu istego zadnju ložu. Tu u toj prometnoj ulici u centru, vadim fon i stajem nakratko u ulaz zbog kiše, kad ono neke dve klinke, tako 16 rekao bih, jedva idu, vuku se prvo trotoarom pa kolovozom, drže se jedna za drugu, i odjednom ova mnogo više odvaljena samo patosira nasred ulice kao pokošena. Nas nekoliko prolaznika prilazi i dižemo je sa njenom drugaricom nekako. Međutim, noge i ruke kao da nema a i glava joj pala (Zaboravio sam koliko je neko težak kad ceo samo visi i nijedan mišić ne radi svrsi, poslednji put sam to video davno kad smo dizali pokojnu, tada u poodmaklom Alzheimeru, komšinicu sa poda). Kako god, nekako je mi dignemo na trotoar, i njena sad već poprilično uspaničena drugarica kreće da se gubi, dere se da li da zove taxi ili hitnu. Utom, gle čuda, na pomen toga, čeljade prvi put od pada ispušta glas i nekako promrlja "Ne u hitnu", nedugo zatim neki lik prolazi kolima, staje i kroz prozor pita šta se dešava i odmah se nudi da je vozi. Onda je opet dižemo, nosimo na zadnje sedište, polažemo je, ova njena ode sa njom, gde je i kraj priče iz mog ugla. E sad, šta je ovde bilo u pitanju naravno da ne znam da kažem, ali ako bi se prisetio svih mojih iskustava posrtanja od alkohola kao i drugih u mom prisustvu ,(I iz prvog i iz trećeg lica od kraja osnovne pa nadalje), ovo nije ličilo na samo piće, jer se niko nikada da sam ja video, nije samo od pića razvaljen tako naglo i temeljno ugasio i onemoćao, ali možda grešim. Sasvim moguće je da se zbog roditelja/ šta bi joj eventualno našli u hitnoj, oglasila sa negodovanjem da neće da ide u istu. Loša joj je rabota, pogotovo ako je zgutala neku sintetiku. Vidjao sam ja ovakva kolabiranja i ranije, samo sa udaljenosti, sad sam prvi put bio akter takoreći.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

neke guessove sto je imao, nisu imali puno smisla (ona poljska sa onim chevronom) ali logicno, nervoza je ucinila svoje, kako je i sam rekao posle na discordu.

 

realno, nm i nmpz mape su bile brutalne. bas su mapmakeri odradili odlican posao (za razliku od prosle godine).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nicklord said:

Ja sam gledao finale i random pola sata neku grupnu fazu. Nije mi zabavno dugo da gledam iskreno ali je finale baš ludo bilo. Spasio se Amerikanac nekoliko puta, baš je tiltovao u sredini meča kad sam ja bio bliži od njega za par slika 😄 

 

Znaš kakva bi mi lobotomija trebala da bi ovo gledao-Razume se pored svih drugih mogućih i nemogućih (e)sportova na malim ekranima. Samo čisto vizuelno mi je smor na kub. A na stranu to što mi, kao malo šta drugo iole uporedivo, ovo vrišti na fah idiotizam samo tako.

 

On 9/14/2024 at 11:35 AM, DameTime said:

Udavila bi se obojica jer ne znam da plivam :classic_laugh:

 

 

Kako si to preskočila u ovom veku? Moj deda, jedan primer, isto nije znao da pliva, ali on je rođen u ruralnom Banatu daleko od bilo kakve reke/vode generalno, i to 7-8 decenija pre tebe. Voleo sam da ga sprdam kad odemo leti na Dunav negde da sednemo, pa ja odem na pola reke i nazad i zovem ga da vide svi kako pliva kao sekira 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...