Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Odličan tekst, preporučujem ga mnogima na ovoj temi hehe

 

https://kompas-info.com/reci-mi-sta-slusas-reci-cu-ti-ko-si/

 

Quote

I danas mnoge veze započinju preko mreža, jer postoji privid bliskosti i poznavanja, ali ne mora biti ,,smuvavanja” – može biti zadovoljenje intrinzične potrebe za nekakvim povezivanjem sa drugim ljudima, za dopadanjem, prihvatanjem, podrškom. Verovatno ništa više od društvenih mreža danas ne govori u prilog tome da

 

1) nismo mnogo posebni, već smo nekavi tipovi zbog čega i uspevamo da se međusobno pronađemo;

 

2) kulturna potrošnja, preferencije koje imamo u vezi sa knjigama koje čitamo, filmovima koje gledamo, muzikom koju slušamo, nije ono što određuje moralni kompas čoveka.

 

Quote

Možda još važnije – varijacije na temu ,,rokenrol kao način života–pali, brate, narodnjaci su zakon” postoje poslednjih stotinak godina u teoriji kutlure, u smislu promišljanja da li je masovna kultura tu kao neka vrsta opioida, da omami masu koja živi u užasnim uslovima i skrene joj pažnju na druga pitanja. Svaka generacija teoretičara imala je svoju verziju ove rečenice; karikiram, ali je svojevremeno Teodor Adorno, nemački teoretičar, pisao o tome kako je džez neka vrsta opijuma za narod, a danas kultni, antiratni mjuzikl ,,Kosa” čisto smeće za zamajavanje omladine.

 

Quote

...ali sam želela da naglasim kako je svaka generacija imala svoje kritičare popularne kulture… a onda je nešto od te popularne kulture izdržalo test vremena. Još važnije, svaka generacije je imala svoje kritičare omladine i ideje da oni kojima ostavljamo svet baš ništa ne valjaju, iako ih je taj svet koji vode u sunovrat dočekao jer su ga stvorili oni stariji od nas. Svaka generacija je mislila da je kulturna produkcija novih generacija loša i da nema šta da ponudi. Kuda ide ovaj svet!

 

Quote

Sve ovo naglašavam da bih došla do suštine – naše kulturne preferencije vrlo malo govore o našoj ličnosti, ili barem ta veza nije linearna. Možda se nekom korelativnom ili drugom statističkom analizom u ozbiljnijem istraživanju mogu dokazati određene veze, ali niko to ne može da tvrdi paušalno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam slušao nažalost ništa od tog crnje ali vidim da su similar artists clipping i death grips pa ću dati šansu jednog dana kad dođe na red. Slabo pratim rep scenu poslednjih par godina, samo na neku preporuku ili kad naleti nešto random.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2024 at 7:57 AM, Barkley#34 said:

Treba imati u vidu da su kukumavke povremeno bila u pravu, videti pod propast različitih država ili civilizacija.

 

Naravno, ovaj tekst više gađa temu uz koje pesme slave košarkaši Srbije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

U Night Verses avatar, najs. Gledao sam ih live pre nekoliko dana, kidanje.

 

Cuo sam ih pre dva meseca u Budimpesti, bili predgrupa Toolu. Cini mi se da je postojao disbalans u ozvucenju i prvi utisak je bio da bubnjar nosi zubima ceo bend posto se samo on jasno i glasno cuo. Bas je odkskakao u odnosu na ostatak benda. U teoriji sam mogao da ih cujem i drugi put uzivo ovog leta.

 

Mislio sam u nekom trenutku nakon koncerta da im pruzim sansu i evo poslednjih desetak dana se polako upoznajem sa njima. Njihova muzika je melem za dusu.

Link to comment
Share on other sites

Zvučaću kao najveći šupak, al' bukvalno mi postaje neprijatno od ljudi koji skupljaju pomoć za svu decu sa problemima po ulicama, bar Novog Sada.

 

Gde god krenem, svuda se nalaze ljudi sa kutijama, čak mi unose i neku sumnju da l' je to to. Da l' baš mora tako?

 

Ne bih voleo da budem u koži ljudi kojima je pomoć potrebna, niti onih koji skupljaju, ali mi je sve nekako preterano.

 

Da se razumemo, uplatim poruku svaki put kad me neko od njih presretne (to mi je nekako sigurnije) i učestvujem u humanitarnim akcijama na mnoge druge načine, ali mi ovo stvarno deluje previše. 

 

Naravno, je*em sve po spisku onom što negira postojanje problema i  takvog načina finansiranja svega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uvrnuto said:

Zvučaću kao najveći šupak, al' bukvalno mi postaje neprijatno od ljudi koji skupljaju pomoć za svu decu sa problemima po ulicama, bar Novog Sada.

 

Gde god krenem, svuda se nalaze ljudi sa kutijama, čak mi unose i neku sumnju da l' je to to. Da l' baš mora tako?

 

Ne bih voleo da budem u koži ljudi kojima je pomoć potrebna, niti onih koji skupljaju, ali mi je sve nekako preterano.

 

Da se razumemo, uplatim poruku svaki put kad me neko od njih presretne (to mi je nekako sigurnije) i učestvujem u humanitarnim akcijama na mnoge druge načine, ali mi ovo stvarno deluje previše. 

 

Naravno, je*em sve po spisku onom što negira postojanje problema i  takvog načina finansiranja svega.

 

“Sve to kako se skuplja okolo, naokolo uglavnom niko ništa nije sakupio već dala država”.

 

A drzava = on. 

 

Da ne idem u politiku, ali koliko besramnosti taj covek ima da tako nesto kaze?! On zivi u nekom svom svetu iluzija, to je jasno. Da je tom prilikom u blizini imao nekoga ko je skupljao ili kome je pomoc bila potrebna, rastrgao bi ga. Sa ovakvim zlom se vise ne moze institucionalno i demokratski boriti. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:

Zvučaću kao najveći šupak, al' bukvalno mi postaje neprijatno od ljudi koji skupljaju pomoć za svu decu sa problemima po ulicama, bar Novog Sada.

 

Gde god krenem, svuda se nalaze ljudi sa kutijama, čak mi unose i neku sumnju da l' je to to. Da l' baš mora tako?

 

Ne bih voleo da budem u koži ljudi kojima je pomoć potrebna, niti onih koji skupljaju, ali mi je sve nekako preterano.

 

Da se razumemo, uplatim poruku svaki put kad me neko od njih presretne (to mi je nekako sigurnije) i učestvujem u humanitarnim akcijama na mnoge druge načine, ali mi ovo stvarno deluje previše. 

 

Naravno, je*em sve po spisku onom što negira postojanje problema i  takvog načina finansiranja svega.

 

Ne zvučiš kao šupak, takve situacije svakako ne mogu da izazovu prijatno osećanje.

 

Mene to podseća svakodnevno u kakvoj zemlji i društvu živimo. Nažalost.

 

E sad da li je preterano... pa ne znam, možda je neko video da se tako može nešto skupiti pa i on probao, i to tako ide.

 

A da li ima prevare, skoro sigurno ima. Evo ti lični primer.

 

Lidl u Nišu (unutar zgrade, pazi!!!). Ja ulazim da kupim na brzinu nešto, tek presreće me lik, pokazuje tablu neko udruženje gluvonemih, i skuplja pomoć. Drži onu tablu čvrsto, ne da mi da pročitam sve. Ja onako nekako uspevam da vidim i kao aj da dam hiljadarku. Tek on sklanja ruku i na delu table koju je zaklanjao piše minimum 2000. Ja uzimam nazad moju hiljadarku i pravac ka obezbeđenju. Kad se vratismo, nema ga momak.

 

Eto... Takva nam je svakodnevica. Ako daš rizikuješ da ispadneš budala, ako ne daš ispadaš nečovek. Nateran si na to. Mrzim tu činjenicu da mi porukama spašavamo decu a ovamo se razgrću milionima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...