Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Göbekli Tepe said:

Nemam toliki problem sa zimom i hladnoćom per se koliko ne volim sneg. Mrzim sneg, mrzim ga dok pada, mrzim ga dok se topi, mrzim ga dok ga ima, mrzim ga u gradu, mrzim ga na planini, mrzim ga kad ga vidim na TV, mrzim ga dok čitam o njemu, mrzim ga dok pišem post na 4umu o njemu. Sama hladnoća mi ne smeta toliko dok nije baš otišlo ekstremno u minus. 

Btw... za vikend počinje NFL plejof, jedna od utakmica se igra u Kanzas Sitiju na otvorenom ( znači nije dvorana, nego baš otvoreni stadion)  Očekuje se temperatura od -5 Farenhajta. Nisam guglao tačno ali to je negde oko -20 naših. E sad razmišljam ko će to da plati  kartu i da ide na utakmicu da bude tamo na -20 nekih četiri...četiri i po sata. Pa ja na -20 ne bih izašao đubre da izbacim do najbližeg kontejnera a kamoli gledao utakmicu uživo. 

 

Tja, baš mi i nisi neki NFL fan. 😁 Ipak je sezona svega 4-5 meseci, sad i ko zna kad, išao bi i ti samo tako po zimi kad tvoji igraju, bilo da je KC, MN, GB, Chi, Buffalo... Ja bi išao i za college i za pro sa onolikom pauzom između sezona... 

 

1 hour ago, uini said:

nije stvar čeličenja i imaginarnog čojstva i junaštva, ja prosto ne volim hladnoću, ne volim da oblačim 300 govana odeće na sebe i slično

mislim, znam ljude koji obožavaju zimu, ja radije podnosim i 40+ stepeni nego ovakvu situaciju. još ako dune vetar

 

Ne volim ni ja previše slojno oblačenje (Uprkos savetima doajena naše medicine Dr Nade Macure). Ali kod mene je fazon što ja mogu lagano da oblačim duge rukave tek kad je ispod 10, na 10-15 npr treba baš da duva vetar da bi ja obukao duks. 

 

1 hour ago, realno *w said:

Volim i leto, i zimu, a sneg obožavam, samo dok nije u formi instant-otapajućeg.

 

Tako nešto. Moja logika je koliko me vrućina obesmisli, snizi kvalitet života drastično. A ne samo zato što sam mnogo jači na hladnoći: Hladno i suvo sa srednje jakim vetrom je vreme u kom se ubedljivo najbolje osećam (Neuništivo takoreći). Bar da sam miran sa vrućinom nakon leta, ali ne: Tu je 25-30 u jesen da me przi, i komarci i muve u novembru i decembru i whatnot. Suma sumarum, nikad ja ne bih gunđao da su sva 4 godišnja doba tu, sa koliko toliko predvidljivim periodima smenjivanja. Ovo mi je sranje teško. Makro gledano, global warming enjoyeri čini mi se da ne kapiraju šta biva i tek će da bude...

 

1 hour ago, uvrnuto said:

 

E, nek' ti je rek'o. 😄

 

Lud čovek je to. Mani ga, ima neki OCD: Usisava ceo stan kad mu gosti odu posle ponoći, a onda otvori prozor i opere sims (Sad je najnovije bilo da je sneg u Beogradu prljav, kaže on). I to je samo jedan od bisera. Redovno ga turiramo kad mu odemo tamo: Od menjanja rasporeda figurica na polici, do finti kako samo što nismo da mu se uneredimo u kupatilu/usvinjimo kuhinju itd. Ja kad odem tamo da prespavam, probudi me u 7-8 i onda ako doruckujem kod njega on me nadgleda da li mrvim po stolu. Ali solidan mi je nemač pojma kad red i pedantnost nisu tema (Higijena i čistoća pogotovo). Sledeći put kad dođe daću mu krpu i metlu da mi malo sredi gajbu kad već voli 😄

 

41 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Fuck snow

Fuck ice

Fuck wind

Fuck cold weather

Fuck snotty nose

Fuck winter clothes

Fuck wearing beanies

Fuck dark at 4pm

Fuck lack of sun

 

To sum it all up - FUCK WINTER

 

spacer.png

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Marko said:

Tako nešto. Moja logika je koliko me vrućina obesmisli, snizi kvalitet života drastično. 

 

Ja leto i ekstremne temperature podnosim samo na godišnjem. U svim ostalim slučajevima, više sranja nego koristi.

Zelenilo mi je svakako najpozitivniji efekat leta.

 

Naročito mi nije jasno obožavanje leta od strane ljudi koji žive u velikim gradovima, okruženi betončinom. Ja živim u jednoj od najzelenijih ulica u državi, pogled kroz prozor mi je kao da sam usred šume. Plus, na 5 min kolima od stana, uajedno sa društvom imam splav, koji je tokom celog popodneva u debelom hladu, plus kupanje i sve što baš olakšava letnje dane. Pa opet kažem, samo kad sam baš u fazonu - godišnji, šorc, majca, papuče, 0 obaveza, to mi ima pravog smisla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Leto je u Beogradu užasno. Idiotska betončina koja isijava, kada piše da je temperatura +40 zapravo je +50, pa kad padne mrak i krene ona sparina... podnošljivo je jedino u intervalu od 4 do 7 ujutru. 😐 Čim se nađeš u nekom manjem mestu, stanje je primetno bolje.

 

Zimi volim kad ima snega, bez toga nije zima nego je samo ladno... a i kad pogledaš kroz prozor i vidiš belo, brate znaš kako da se obučeš, izađeš pripremljen napolje i sve kul. Hehe, kul. 🧊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

a pomalo i zbog nemanja zabrane pusenja u zatvorenim prostorijama

 

Ne znam kako sam ovo zaboravio. Aj što moraš da navlačiš 30 stvari, već moraš da pereš isto veče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zimu ću ponovo zavoleli onoga trena kada mi sva deca porastu Bože zdravlja.

 

Ovo sada je takvo mučenje, da ja nemam reci. Nedelja ne može da prodje da se neko ne razboli.

 

Tamo oko mog rodjendana, već dosta toga bude lakše, krene mart pa stigne i lepše vreme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...