Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Nezvani gost (zvaću ga Joka) se počinje odomaćivati..izgleda da mu je prijalo jučerašnje gostoprimstvo, pa je rešio da pruži noge do terase..pravio mi je društvo dok sam kosio travnjak i ceo prostor oko vikendice..mogu reći da je dobar pomoćnik: pažljivo je pojeo svaku travku koju sam ostavio nepokošenom..
 

Spoiler

tcOoySX.jpg



 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Drug Crni said:

Nezvani gost (zvaću ga Joka) se počinje odomaćivati..izgleda da mu je prijalo jučerašnje gostoprimstvo, pa je rešio da pruži noge do terase..pravio mi je društvo dok sam kosio travnjak i ceo prostor oko vikendice..mogu reći da je dobar pomoćnik: pažljivo je pojeo svaku travku koju sam ostavio nepokošenom..
 

  Hide contents

tcOoySX.jpg



 

 

Nije ti loše tu. 🙂

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Drug Crni said:

Nezvani gost (zvaću ga Joka) se počinje odomaćivati..izgleda da mu je prijalo jučerašnje gostoprimstvo, pa je rešio da pruži noge do terase..pravio mi je društvo dok sam kosio travnjak i ceo prostor oko vikendice..mogu reći da je dobar pomoćnik: pažljivo je pojeo svaku travku koju sam ostavio nepokošenom..
 

  Hide contents

tcOoySX.jpg



 

 

Wow prelepo! To je neki kanal, nema problema sa poplavama? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Nije ti loše tu.

'de loše? :classic_biggrin:

 

 

35 minutes ago, Kooineeperk said:

Wow prelepo! To je neki kanal, nema problema sa poplavama? 

Nikad nema ni opasnosti od poplava..Bajski kanal..a vikend naselje se zove "Kenđija". Ovo je zvanično najčistiji kanal u Vojvodini,a prilično sam siguran i u celoj Srbiji. Nema šta da ga zagađuje - nema industrije, dovoljno je daleko od samih oranica sa kojh bi se pesticidi spirali u vodu,a nema ni plovidbe na njemu..celo Gornje Podunavlje je lepo,ali ovaj kanal je njegov biser.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Nezvani gost (zvaću ga Joka) se počinje odomaćivati..izgleda da mu je prijalo jučerašnje gostoprimstvo, pa je rešio da pruži noge do terase..pravio mi je društvo dok sam kosio travnjak i ceo prostor oko vikendice..mogu reći da je dobar pomoćnik: pažljivo je pojeo svaku travku koju sam ostavio nepokošenom..
 

  Reveal hidden contents

tcOoySX.jpg



 

 

54 minutes ago, Drug Crni said:

'de loše? :classic_biggrin:

 

 

Nikad nema ni opasnosti od poplava..Bajski kanal..a vikend naselje se zove "Kenđija". Ovo je zvanično najčistiji kanal u Vojvodini,a prilično sam siguran i u celoj Srbiji. Nema šta da ga zagađuje - nema industrije, dovoljno je daleko od samih oranica sa kojh bi se pesticidi spirali u vodu,a nema ni plovidbe na njemu..celo Gornje Podunavlje je lepo,ali ovaj kanal je njegov biser.

 

Nego, kad'  si se ovako lepo izreklamirao i nahvalio,  kada ces ti nas da ugostisna jednom vikend roštilju??? 

 

Jbt, pd kada znam za sebe, životna zelja mi je da imam nesto ovako slično :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veruj, ja imam mnogooooo veci amonizitet i loše mišljenje o Jokicu od njih ( samo eto ne pisem o tome ) :classic_biggrin:

 

P.:S Ima pun qfer tih pataka/patki ovde u Dojcland,  mogu jednu da ponesem, da mu/joj (Joki ) prave društvo :classic_biggrin:  Jako su kulturne i vaspitane :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Nikad nema ni opasnosti od poplava..Bajski kanal..a vikend naselje se zove "Kenđija". Ovo je zvanično najčistiji kanal u Vojvodini,a prilično sam siguran i u celoj Srbiji. Nema šta da ga zagađuje - nema industrije, dovoljno je daleko od samih oranica sa kojh bi se pesticidi spirali u vodu,a nema ni plovidbe na njemu..celo Gornje Podunavlje je lepo,ali ovaj kanal je njegov biser.

 

Sad sam bacio pogled i na google mape i slike/snimke. Prelepo. 

 

Bez zezanja, bogatstvo. Da mi je tako nesto ovde u blizini, na nekih sat voznje od Beograda, ne bih celo leto dolazio u stan. A i vikende, van leta, bih tamo bio. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Drug Crni said:

Da znaš da sam razmišljao o tome..moraće kad Jokić bude ponovo zaigrao u repki..(ako ikad)..neću da mu medo & uini izbuše tamo gume itd..:classic_biggrin: Bilo bi na ivici incidenta :classic_biggrin:

 

neki utopija-scenario, tipa the lobster, se sam pise:

 

ti si povucen & stidljiv momak, koji je lately, sticajem okolnosti, pronasao malu srecu i rutinu u labudovima, koji dolaze da ih hranis i ugostis;

 

prvi komsija ti je slican po karakteru ali grandiozna nba zvezda, koja se celo leto bavi konjima, dok se trezni.

 

u ovom trenutku, neki nespokoj u toj usamljenickoj rutini te nahvata, pa neocekivano resis da pozoves svoje imaginarne internet drugare na rostilj*

 

*sto je jedna od referenci i metafora za pogresna ocekivanja, nicim potkrepljen optimizam obicnog coveka, da ce buducnost biti najbolja moguca, but i digress..

 

..medjutim, situacija u kojoj svetosavski zivalj, na celu sa pravoslavnim kardinalom medom i raspopom uinijem trazi osvetu za jokicevu izdaju svega cjirilicnog, te nagna da prvi put u zivotu pokucas na velelepnu kapiju svog slavnog komsije, kako bi najavio da ces imati veselije drustvo i ako se neka dijabola odvazi da pijana skandira vrati konju glavu nikolaa, da ih uveris kako ces takve ne samo izbaciti, vec i prijaviti promptno policiji.

 

kapiju otvara valentin, sredovecni gdin, koji je tokom decenije avanzovao od random momka iz stale do gate keepera [nemam sad zivaca sa tel da objasnjavsm referencu].

 

nekon tvog predstavljanja, sprovodi te do strahinje jokica, koji sedi na nekoj vrsti prestola, na savrseno pokosenoj livadi velicine cetvrt fudbalskog terena & netremuce posmatra kristalnu posudu punu marcipana.

 

na tom putu od kapije do strahinje, na 100ak metara od sebe, vidis nikolu kako nezno timari konja; pogledi vam se na sekund sretnu, postoji tu neko neizgovoreno razumevanje ali i elegija.

 

uglavnom, strahinja zuri u one marcipane dok ti izlazes razlog svoje posete. delikatnost i sofisticiranost marcipana je u ociglednom kontrastu sa strahinjinim grubim licem i varvarskim pogledom.

 

kada te je saslusao, strahinja je rekao da nema problema, da se ne uzrujavas ako se tako nesto desi & da nema potrebe da zoves policiju, vec da takve, pa makar i solidno alko-razvaljene, povedes kod njih na kapiju, da ih oni licno ugoste na jedan dan, jer je siguran da ce nakon toga promeniti misljenje o celoj prici.

 

^to ti je sve prvih 20ak mins filma, gde ti odlazis zadovoljan, kako razumevanjem slavnih komsija, tako i potencijalnim buducim odnosima, gde ce mozda, jednom, biti prilike da nikola & ti izadjete zajedno u setnju po kraju: on vodi konja, ti labuda i pricate [mozda tu ide kratka scena zamisljanja buducnosti, koja se pretapa u krupan kadar rostilja, secamo se sta on predstavlja dok nemilice gori i cvrchi].

 

naravno, oko dva ujutru, 6-7 debila ohrabrenih klopom i picem, krecu da zloupotrebljavaju tvoje gostoprimstvo i bacaju kobaje preko ograde uz povike "evo ti qrac";

 

ti otrcis do kapije, nisi ni pozvonio a valentin spremno i cudno nasmejano otvara, sa spremnim uputima kako da pozoves izgrednike da dodju, jer nikola zeli da im isprica svoju stranu price [te zakulisne radnje najvise loze forumase, ispostavice se da valentin to odavno zna sa foruma] & da im se izvini.

 

pijani izgrednici uz tvoja usmerenja samouvereno i nadrkano ulaze u posed, gde im na silu i pod pretnjom puskama oblace dresove lejkersa, svakom neciji [lebron, davis, rivers, hachimura..] & pustaju ih u obliznju sumu, u zadnjem delu poseda.

 

tu shvatamo da jokiceva braca vole da organizuju lov na gresnike za bogatase a paralelno vidimo kako coach malone slece na posed helikopterom, sa svojom sachmarom na kojoj je ugravirano "no1 baby, yeah".

 

preostalih 45mins filma je akciono-horor-krvoprolice, plus 10ak mins na kraju psihodelicnog dijaloga tebe & jokica, da bi proslo na sundance festivalu.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

pijani izgrednici uz tvoja usmerenja samouvereno i nadrkano ulaze u posed, gde im na silu i pod pretnjom puskama oblace dresove lejkersa, svakom neciji [lebron, davis, rivers, hachimura..] & pustaju ih u obliznju sumu, u zadnjem delu poseda.

 

:roflmao:

 

Raspopu uini-ju oblače Janisov dres

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...