Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa to svakako iz prve lajne, samo ne znam što si moćnog bajagu stavio u isti koš sa ovim sarsima i ostalim otpadima.

 

 

ne znam odakle da krenem, jal' od lirike, muzike ili toga što je eto baš dobar primer ljigavog & generičkog popa koji nikada nije imao niti će imati stav o svetu koji ga okružuje.

...

moskri pobedio kao i obično :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pa nemoj sad da pokrećeš lavinu, kod pop muzike uopšte nije nužno da se ima stav o svetu. A tek Bajaga nije generički pop, naravno mislim na zlatnu fazu karijere 80ih, pa čak i albumi iz 90ih su mu dobri. Ne očekujem od Bajage da menja svet. A što se lirike tiče može čitav jedan forum da se napravi koji bi se bavio Bajaginom lirikom, ima tu svašta od bisera do nečeg najglupljeg na svetu ali iznosi on to sa nekom harizmom kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa nemoj sad da pokrećeš lavinu, kod pop muzike uopšte nije nužno da se ima stav o svetu. A tek Bajaga nije generički pop, naravno mislim na zlatnu fazu karijere 80ih, pa čak i albumi iz 90ih su mu dobri. Ne očekujem od Bajage da menja svet. A što se lirike tiče može čitav jedan forum da se napravi koji bi se bavio Bajaginom lirikom, ima tu svašta od bisera do nečeg najglupljeg na svetu ali iznosi on to sa nekom harizmom kako treba.

 

šta znam, meni je sve iza 80ih što je napravio totalno trunjavo.

ma nebitno, samo sam isukao na prvu neke pop-pojave, ni ne pratim scenu već 15-20 godina

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odrastao na repu, kako stranom, tako domacem, domaci pocevsi od Grua, Sansajna, Ritam Ateka, Sije, Robina Huda, Witb...

Marcelo spada u drugu generaciju domacih repera, bio sam na par nastupa na samom pocetku i uvek je izgledai kao neko nedonosce. Kratak, mali, neubedljiv, sa nekim balavim glasom, jedino ta lirika sto mu ide od ruke. Cuo sam pesmu, klasicni sastav iz srpskog. Ako radis tu tematiku, onda je odradi kao sto je BS svojevremeno odradio "Govedinu"

Ovo je neubedljivo, mada je ok za klince, to sto posto. A i ima podrsku od mene svako ko je protiv AV. 

Link to comment
Share on other sites

Danas je fora kenjati po Sindikatu, ali ono sto su oni izbacili na samom pocetku je neki drugi univerzum u toj konshchs rep nisi. Za opus poslednjih x dina ni ja nemam sta pozitivno da kazem, uglavnom je to otuzno sa skretanjima u neki ultra desni fazon, njegovo isposnicko gospodstvo Kraljevic Marko Shkabo, te patetiku i fejk boemstinu, ali svakako to ne moze oduzeti nista ranim radovima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

odrasli inace slusaju opasnu muziku 

 

inace, sva pop muzika je dobrim delom za klince, kao sto i treba da bude. 

 

@Manilla, meni je smesno i kada neko kaze "ja sam srbin / hrvat /englez" ali kontam da ljudima treba neka odrednica i baza da se ujedine ili povezu sa drugima

 

ovde to ja sam jugosloven valjda znaci da ne mrzi hrvate, bosance, albance ili npr madjare, sto je lepo. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

odrasli inace slusaju opasnu muziku 

 

inace, sva pop muzika je dobrim delom za klince, kao sto i treba da bude. 

 

@Manilla, meni je smesno i kada neko kaze "ja sam srbin / hrvat /englez" ali kontam da ljudima treba neka odrednica i baza da se ujedine ili povezu sa drugima

 

ovde to ja sam jugosloven valjda znaci da ne mrzi hrvate, bosance, albance ili npr madjare, sto je lepo. 

Ma meni deluje kao podilaženje ne bi li se očešao za malo dalmatinskog sunca i par ćevapa na Baščaršiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...