Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Pretpostavljam da je trebala da uradi neki dokument za stranku, stranka spomenula "Varšava", ovu bilo blam da pita stranku koja je zemlja, nego došla meni. Što je najgore, nije nekga instagramuša milenijalka od dvadeset i sitno. Žena u kasnim tridesetim, imala je bar nekakvo obrazovanje kad je išla u školu.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

Dođe sad koleginica u kancelariju i pita me u kojoj državi je Varšava. :ajme:

Ne sudi o knjizi prema korici, možda piše neki naučno-istraživački rad kako ljudi reaguju na osobe koje ne znaju opštu kulturu.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uvrnuto said:

Bio prošli vikend na svadbi, zabezeknuo sam se kad sam video sto za osobu, na kojoj je kutija za koverte i koja upisuje kad neko ubaci. A sve redovno mu stiže i klopa i piće za taj sto.

 

 

Znate kako se u valjevskom kraju zovu pokloni za svadbu? Zovu se "zajam".

 

Ukratko, koliko je ko kome dao, toliko mu se vraća kad on pravi svadbu.

 

Zato se svaki koverat sa novčanim poklonom otvara i zapisuje koliko je ko dao. Da se zna koliko treba da mu se vrati.

 

Pod Kosmajem je još šira priča, tamo među svatovima nose prvu pogaču, pa drugu pogaču, pa mlada opaše kuhinjsku kecelju da i ona prođe kroz svatove i na sve to ponaosob treba da ostaviš  neke pare.

 

U užičkom kraju se isto radi i na sahranama. Donese se da se pomogne porodici preminulog, po mogućnosti lepa para, to se zapisuje u svesku da se vrati kad bude trebalo. A kad pop očita svoje, onda se prilikom poslednjeg oproštaja ostavlja neki sitniš na sanduk. To ide popu i to mu je "plata" za održanu službu.

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

primer numero 4, valjda; kajli je totalno shitka ali ga je ovde zabola jako & do samoga kraja, vamos a la playa:

 

 

 

 

 

Pričali o ovoj pesmi pre nekog vremena u Kafani. Ja sam je naveo kao primer pesme koja mi deluje "moderno" i posle 20 ili koliko već godina. 

Jasno je da nije ne znam kakvo umetničko delo, ali nekako nije vezana za vreme u kojem je napravljena i mislim da bilo kad da se pojavila, bila bi hit.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Stiletto said:

 

Znate kako se u valjevskom kraju zovu pokloni za svadbu? Zovu se "zajam".

 

Ukratko, koliko je ko kome dao, toliko mu se vraća kad on pravi svadbu.

 

Zato se svaki koverat sa novčanim poklonom otvara i zapisuje koliko je ko dao. Da se zna koliko treba da mu se vrati.

 

Pod Kosmajem je još šira priča, tamo među svatovima nose prvu pogaču, pa drugu pogaču, pa mlada opaše kuhinjsku kecelju da i ona prođe kroz svatove i na sve to ponaosob treba da ostaviš  neke pare.

 

U užičkom kraju se isto radi i na sahranama. Donese se da se pomogne porodici preminulog, po mogućnosti lepa para, to se zapisuje u svesku da se vrati kad bude trebalo. A kad pop očita svoje, onda se prilikom poslednjeg oproštaja ostavlja neki sitniš na sanduk. To ide popu i to mu je "plata" za održanu službu.


Da, ok mi je to, ima smisla, aj da kažem. Ali to brojanje love može da se uradi i posle. Mada moguće da ljudi ne ostave čestitku ili se ne potpišu.
Ali tek onda mi nema smisla kad se ljudi upisuju bez brojanja para, ali ajde... 

Kumovao sam na svadbi gde su mladini Bunjevci, pa je bilo par nekih modifikovanih običaja koje su zbog babe odradili. 😄 Tipa to što pominješ sa keceljom, nešto slično kod njih se zove okrećanje, ali deluje mi da je i generalno zastupljeno.
https://www.vencanja.com/teme/obicaji/2212/okretanje
Tu je baba jedino stavljala pare, čisto da se ispoštuje. 😄

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

primer numero 4, valjda; kajli je totalno shitka ali ga je ovde zabola jako & do samoga kraja, vamos a la playa:

 

 

 

 

 

Molim te da objasniš šta znači ovaj bold.

 

Kad smo kod Kylie, meni je ova stvar u top 10 pop pesama ikada napisanih:

 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pop je po svojoj definiciji njanjav, ok ona ima i tu pojavu i personality džepne venerice pa to jeste izraženo kod nje, ti lalala momenti ali izuzetno joj pristaju i muzika joj je baš odraz lika. Nisam baš najveći poznavalac njene diskografije ali ovi albumi sa početka milenijuma su top notch pop muzike. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mozda moram da nadjem bolju odrednicu, posto je pop za mene i sladunjav i napravljen da se dopadne ali ima gomila vrhunskih tjuna

 

kod kajli jos od debija [ukljucujuci &] sa dzejson donovanom* mi je sve bas prazno i nemotivisuce, osim eto slow.

 

*u to ime,

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...