Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

24 minutes ago, uini said:

vanishing point album [primal scream] tih godina

 

Zanimljivo, mene su Primal Scream kupili sa Screamadelica i Give Out But Don't Give Up, pa onda pauza (sad kad gledam godine, kapiram da su u tu pauzu tačno uleteli Oasis :lol_2:) i onda je došao XTRMNTR kao nešto potupno drugačije, a opet završen koncept onoga što se (kasnije sam tek shvatio) spremalo od Vanishing Point... tako ja gledam. 

Verovatno pogrešno, ali aj nema veze, moja opsesija ovom stvari je bila legendarna...čuj bila, još traje:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja sam screamadelicu cuo kako treba, par godina nakon izlaska, 91 sam bio klinja. give out..i taj neki svaki drugi po redu izlazenja rokerski album, mi je bio manje zanimljiv od ovih neparnih, psihodelicnih ( :

 

ali da, vanishing point mi je i danas jedan od najomiljenijih albuma, steta samo sto nemam na cemu da pustim cd.

 

bila je i neka dub verzija albuma, tada popularnija od originala, zaboravih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@freethrow

 

Uh, Gun Club... gledao sam ih u SKC... Jeffrey Lee Pierce apsolutna, prava američka legenda.

 

Od

 

 

i

 

 

pa (preko niza sjajnih albuma) sve do

 

 

10 godina kasnije...

Jedan sajajan put... koliko sam samo bio sjeban kad sam čuo da je umro... mislim da sam zadnji album Lucky Jim opsesivno vrteo sledećih godinu dana, a i skoro 30 godina kasnije mi je u plejlisti ...

 

A ovo... mislim da mi je pomoglo da izađem iz svakog sranja koje me je 90ih opalilo:

 

 

(kapiram da ću sad da vrtim na repeat do kraja radnog vremena...  I promised to end tonight, end that bad woman's life ... kud me podseti)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovako "otkrio" The Bossa. Tačnije tad sam prvi put odlučio da poslušam i njegove albume jer mi se jako svideo nastup. Slažem se sa par drugih forumaša, ja sad i kad slušam nekad njega nikad ne pustim album nego lajv snimke, a bar njih ima dosta

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Jao da, Yeah je stvarno jedna od stvari koje su mi najvise izasle na...vrh glave. Onda mi je bila grozna, ogavna, danas mi je smesno kad se setim koliko me je izgonila iz koze kad je cujem.

 

Mislim da je 2007. godine svima u odeljenju u osnovnoj tako zvonio telefon. 😂 Bilo je tako jer je bila mejnstrim pesmičica baš, a tebe je verovatno zbog toga i smarala.

 

17 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

A i taj Akon tih godina, nije moglo da se zivi od njega i grozomornih kolaboracija sa Guettom. Onda se odjednom ugasio i fazon niko vise nikad nije cuo da lik postoji...

 

Jaoo, David Guetta, jedan od najvećih smarača u to vreme. Koliko je iskakao iz frižidera, jesus... 

Link to comment
Share on other sites

guetta je u to vreme jos bio podnosljiv i imao prave hitove, posle dao dupe za komercijalu
Just a little more love je baš dobra house stvar.
Guetta i Bob Sinclair su taman neke 2005/06 odlučili da uđu u aranžmane sa reperima i ostalim mejnstrim muzičarima - i tako je propao RnR

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, a do tad je bio teški underground, puštao samo po skvotovima muziku. [emoji1]
Ajd ovako, do tada je bio dance arena materijal, nakon toga prelazi na main stage.
Verujem da si upoznat sa šveCkim bendom Ghost BC i verujem da su ti omiljene njihove pesme Dance Macabre i Marry on the Cross?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Luchifer89 said:

Just a little more love je baš dobra house stvar.
Guetta i Bob Sinclair su taman neke 2005/06 odlučili da uđu u aranžmane sa reperima i ostalim mejnstrim muzičarima - i tako je propao RnR

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 

imao je jos i love is gone, world is mine i jos nekoliko bas dobrih hitova.

 

ima i ovo, zaboravio sam da je ovo njegovo

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Marko me je skorašnjim postom o Bellottu podsetio na slikara Martina Rika, a pošto je napisao da mu on (Martin Riko) nije među prioritetima, odradiću ja jedan post u @Markovom fazonu o njemu.

 

Već sam ga pomenuo jer su mi njegove slike baš legle kad sam bio u muzeju Prado u Madridu.

 

Pa da počMem.


Martín Rico y Ortega (1833-1908) je bio španski slikar, uglavnom pejzaža i urbanih pejzaža. Bio je jedan od najvažnijih španskih slikara u periodu u kom je stvarao. Rođen je u Madridu, gde je i započeo školovanje, a kasnije je nagrađen državnom stipendijom, pa je nastavio studije u Parizu. Kao insipracija su mu služili umetnici Barbinzonske škole, a pogotovo Charles-François Daubigny koji se smatra jednim od najvažnijih slikara čiji je rad doveo do razvoja impresionizma. Krajem 1870. se vraća se u Španiju. Na poziv prijatelja i kolege Marià Fortunyja, koji je bio jedan najvećih španskih slikara u svoje vreme, odlazi kod njega u Granadu, gde im se pridružio i slikar Ricardo de Madrazo. Njih trojica tamo zajedno sarađuju, utiču jedni na druge i stvaraju. Rico je govorio da je taj period života za njega bio najsrećnijih i najproduktivnijih.

 

Rico i Fortuny su 1873. pošli na put Italije, posećujući Rim, Napulj, Firencu, Veneciju... Venecija ostavila najveći utisak na Rica i dovela do savršenstva njegov umetnički stil, pa tako i do stvaranja mnogih od njegovih najznačajnijih dela. Narednih 35 godina, sa izuzetkom jedne, Rico je provodio leta u Veneciji stvarajući. Prateći tradiciju italijanske vedute iz 18. veka (kao što je npr. Bellotto), Riko je često slikao svoje venecijanske scene na otvorenom, često iz gondole usidrene za kanal ili sa prozora svoje sobe koja se nalazi u naselju Dorsoduro. Riko je postao posebno dobar prijatelj sa peruanskim slikarom Federico del Campom. Dvojica umetnika su ponekad radila zajedno slikajući venecijanske scene koje su bile popularne kod sve većeg broja posetilaca tog grada.

Pored slikanja gradskih pejzaža, Rico je slikao i pejzaže prirode, od najranijih radova planinskih predela izvan Madrida, do kasnijih dela koje je slikao u Parizu i Veneciji.
Ono što je zanimljivo je da je Bellotto rođen u Veneciji, ali je karijeru gradio u drugim delovima Evrope, dok je Rica baš Venecija privukla u najproduktivnijem delu njegovog života.

 

Spoiler

"La meseta de Castilla" 1853-1858

image.png.dcf310971737b4204b39084638516111.png

 

Spoiler

"Vista de Covadonga" 1856

190bc199ddd7505cc9cb6ba021b4a4a6--martin

 

Spoiler

"Sierra del Guadarrama" 1869

Mart%C3%ADn_Rico_Sierra_del_Guadarrama_1

 

 

Spoiler

"Paisaje de Suiza" 1862

paisaje-de-suiza-por-mart-n-rico.jpg!Lar

 

 

Spoiler

"El Sena en Poissy" 1869

DP267031.jpg

 

Spoiler

"Lavanderas De la Varenne" 1864-1865

a0cc9239-d2cc-4590-b91d-879bfbdca71b_832

 

Spoiler

"Petit Bras, Sena" 1869

7ec21263711e022afe16bf543364a4be.jpg

 

Spoiler

"La Torre de las Damas en la Alhambra de Granada" 1871

90202d4c-873c-4afc-b6ce-e290ab04a304.jpg

 

Spoiler

"Un jardin espanol" 1871

1-slide-27-638.jpgun+jardin.jpg

 

Spoiler

"El patio de la escuela" 1871

el-patio-de-la-escuela-1871.jpg?w=640

 

 

Spoiler

"La aguadora" 1875

061ded88-0610-40f7-a746-5a19249f2be2.jpg

 

Spoiler

"El puente de Toledo" 1882

Puente_toledo_martin_rico.jpg

 

Spoiler

"Patio de la casa de Samuel Levi" 1893

378ff387748e8250a75415026b260cdb.jpg

 

Spoiler

"Vista de Paris desde el Trocadero" 1883

cabdeb11-7f66-4cc4-8630-3ad93cbd6633_832

 

Spoiler

"La Corniche" 1881

f597dc33e7ae2155b1028d10cfe6f0c9--martin

 

Spoiler

"La Puerta Guillaume en Chartres" (1876)

user_50_la_puerta_guillaume_en_chartres_

 

Spoiler

"Venecia" 1873-1874

user_50_venecia.jpg

 

Spoiler

"Un canal en Venecia" 1879

DP267029.jpgUn

 

Spoiler

"Vista del Gran Canal, Venecia" 1884

6bfc0e4c43a1ca7a22afb19ecd5478bb--grand-

 

Spoiler

"La laguna" 1885

user_50_la_laguna.jpg

 

Spoiler

"El adigio, paisaje" 1886

168ca01ab9d0e5cb10806970bd3e228b.jpg

 

Spoiler

"El palacio Franchetti y el palacio Barbaro en el Gran Canal" 1894

Martin_Rico_y_Ortega_-_A_view_of_Palazzo

 

Spoiler

"Iglesia de la Salute y la Dogana" 1900

image.png

 

Spoiler

"Santa Maria della Salute" 1902

39230_martin_rico.jpg

 

Spoiler

"La Riva degli Schiavoni en Venecia" 1873

La_Riva_degli_Schiavoni_en_Venecia,_por_

 

Spoiler

"Un canal en Venecia" 1906

Brooklyn_Museum_-_A_Canal_in_Venice_(Un_

 

Na mene su mnogo veći utisak ostavili ovi urbani pejzaži, pogotovo ove "plave" venecijanske slike.

Edited by uvrnuto
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Noviteti... Maneskin najavljuje album RUSH! singlom Gossip, koji sadrži saradnju sa Tom Morellom, poznatom po sviranju u bendovima Rage Against the Machine i Audioslave. Još jedna brza pesma sa catchy refrenom i odličnim rifovima uz Thomasa na gitari, a veći deo albuma će biti na engleskom jer očigledno gadjaju tu publiku. Ko mi pomogne da se setim iz koje poznate pesme su uzeli maltene ceo refren (melodijsku liniju tj. rif) plaćam piće.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...