Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

@freethrow

Quote

mrzim metalca Islamovića

 

 

narafski ali opet moram da istaknem izuzetak, ovaj sjajno-nenamerni kemp tipa john waters meets monthy phyton

molim da imaš liriku pred očima i rakiju (makar pivu) u ruci kada pustiš ovaj tjun:

 

 

 

Metalni Radnici

Odlaze u zoru
Odlaze u vece
Da ukrote rijeku
Od gvozdja sto tece

Dok nad gradom nebo spi
Svako od njih za nas bdi
Budni sanjaju

Metalni radnici

Hiljadu stepeni
Oko njih kad gori
U znojavoj ruci
Celik progovori

Dan nam zivot bude let
Iskovace novi svijet
Oni mogu to

Edited by uini
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sunovrat Seja Kalača: Odao se alkoholu i peva u jednoj kafani za 50 evra

 

 

Nekada su ga volele sve generacije, svojevremeno je završio i u hit filmu „Džet-set“, u kojem je bio predstavljen kao goveče, a danas od te slave nisu ostali ni tragovi, za šta je sam kriv.

 

 

:roflmao:

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi, @DameTime udri slobodno. Što je najbolje mislim da sticajem okolnosti znam napamet jedno 90% tekstova BD. Samo nekako tu paralelu ne mogu da izbrišem. Realno dosta tog narodnog prizvuka se provlači i kroz Azrin opus (zlobnici bi rekli čoban rok), ali njih opet volim da čujem i dajem im neku totalno drugačiju socijalnu konotaciju, verovatno potpuno neutemeljeno, mada ništa gore od neopranog Štulićevca koji sve atmosferske i stratosferske fenomene objašnjava samo njemu dokučenim štulićizmima. Ko nam je kriv kada narkomani iz kruga 2ke nisu preuzeli ceo mejnstrim...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2022 at 1:07 PM, DameTime said:

Ne znam, nisam odrastala u ex-Yu pa verovatno zato ne mogu da povučem tu paralelu. BD mi je jedan od dražih bendova iz tog perioda, mada je Azra kvalitetnija.

 

Drž se Bolera :classic_biggrin:

 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da nastavim..u nerviranju Marko(v)a

Kad sam ja bio klinac MTV je jos uvek nesto znacio (ustvari,tad je jos znacio mnogo) i muzicki spotovi/videi/kratki filmovi su imali tezinu. Imam mnogo omiljenih,iz razlicitih perioda i muzickih pravaca,a neki od njih su me oduvek i iznova fascinirali.
Jedan takav je "Sledgehammer" Petera Gabriela.

Sta drugo reci nego - jebeni masterpiece. Revolucija. Spot radjen u toj nekoj kolaz-tehnici.. Na dodeli MTV Music Video Awards 1987 dobio rekordnih 9 nagrada - najvise u istoriji. Ni pre ni posle nijedan spot nije dobio toliki broj. Na listi "100 Greatest Pop Videos Of All Times" zauzeo drugo mesto,odmah iza Jacksonovog "Thriller".

Spot ne bi vredeo toliko da pesma za koju je sniman takodje nije vrhunska. I danas zvuci sveze i zabavno. Ima jednu od najboljih bas linija u svetu pop mjuze.
Na danasnji dan 1986, zauzela je prvo mesto na britanskoj Chart listi.
 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

imam stotine omiljenijih spotova (još više i pesama) ali si me sada podsetio na drevnu situaciju

kada sam prvi put video kako negde od 2:30 paf tata vozi u rikverc bigija dok beže od murije

 

toliko sam se smejao neopisivo a onda sam dugo svaki put kada naletim na spot, čekao na taj deo

 

 

 

imam i neku listu top10 omiljenih spotova ali me mrzi sad da razmislim kojih 5-6 još ulaze

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...