Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 hours ago, deez nuts. said:


7f85e96644f75400448e557dd5b49492.jpg

 

 

Zanimljiv grafik, cak i kada su bili White Oscars 2016 nije se osetio veci pad, pa ni na sledecu godinu ali nakon delovanja crnog lobija pad od 5 miliona 2018. Garant su nesto iza zavese gadno zajebali pa su ih ''otkazali'' te godine, pa je onda krenulo kmecanje putem medija i pravljenje od sebe zrtve. #smaraci

 

Usrali se u Oskar 2017 i dobili jake kompenzacije za prethodnu godinu, nisu osvojili nagrade samo tamo gde nisu bili ocigledni autsajderi. Samo je falilo da Denzela jos jednom poguraju i da ima na svom kontru tri Oskara, a i onaj za Training Day je za tu godinu upitan(2002). Rasel ponovo porobio, trebao je da dobije b2b pa da spoji Gladiator i A Beautiful Mind. Jbga

 

2014 je po mnogim parametrima bila legendarna a i filmska godina je bila odlicna i imala je sta da ponudi. I strani filmovi su bili na nivou americkih te godine. Mada sigurno je par miliona izvukao Leo i jos jedna njegova nominacija. Ponadali se ljudi da te godine konacno dolazi do prvenca. Sto je verovatno i glavni razlog zbog razlike u gepu izmedju 2014 i 2015.

Link to comment
Share on other sites

Kod Lea je interesantno (da ne kažem smešno) to što su ga iskulirali za toliko nominacija a onda mu dodelili Oskara za najslabiju ulogu od svih za koje je bio nominovan. Baš se videlo da je morao konačno da ga dobije, mada naravno da je zaslužio kroz karijeru. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

 

Bas jedan veoma ogranicen pogled na svet, da ne kazem nesto teze

 

Ako si upucen i imas neku siru pricu sta se izdesavalo i citao naslove, molim te napisi. Nisam stekao utisak da aktivnije pratis svet filma od barem 10ak forumasa koji pisu o filmovima. Ovako seciranje dela mog recenice nema nikakvog smisla.

 

Kenselovanje jedne grupe zbog svojih ''dela'' mozemo da vidimo na sirem okviru od tog i imamo primere u proslosti gde su ''odbaceni'' ponovo bili ukljuceni u tokove kao sto je i ovde bio slucaj. Glumci, producenti, reziseri i scenaristi nisu zasluzili (par nominacija su trebali da imaju te godine) zato sto je neko na vrhu hijerarhije zajebao stvari.

 

@SteveFrancis#3

 

Mislio na Afro-Amerikance.

Link to comment
Share on other sites

Kod Lea je interesantno (da ne kažem smešno) to što su ga iskulirali za toliko nominacija a onda mu dodelili Oskara za najslabiju ulogu od svih za koje je bio nominovan. Baš se videlo da je morao konačno da ga dobije, mada naravno da je zaslužio kroz karijeru. 

Nigde ga nisu iskulirali. Idemo dalje…
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

The wolf of wall street Blood diamond su mu daleko bolje uloge od The Revenant.

 

Mozda ce ti zvucati neverovatno, ali Revenant se nije takmicio sa vukom i dijamantima. Mekonahi i Vitaker zasluzeno. 

 

Da zavrsimo ovu spiku.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deez nuts. said:

 

Mozda ce ti zvucati neverovatno, ali Revenant se nije takmicio sa vukom i dijamantima. Mekonahi i Vitaker zasluzeno. 

 

Da zavrsimo ovu spiku.


Da završimo ovu spiku: poenta mog upisa nije bila da li je zaslužio tih godina u odgovarajućoj konkurenciji, već da ako je već trebalo da dobije Oskara, svakako je više zaslužio tim ulogama nego u filmu The Revenant. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ta'veren said:

...

 

 

Dogadjanja u filmskom svetu pratim zaista povrsno. Ali ja sam se i osvrnuo na tvoje komentare gde sprdas crnacku populaciju zbog glumljenja zrtava. Dok zapravo u realnosti u Americi (kao u ostalom i u celom svetu manje vise) i dalje buja rasizam. Oni mozda u svetu filma ili recimo sporta nemaju isti status kao u ostatku drustva, sto ne znaci da ne treba skretati paznju na nepravde kmecanjem

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marvin said:

 

Dogadjanja u filmskom svetu pratim zaista povrsno. Ali ja sam se i osvrnuo na tvoje komentare gde sprdas crnacku populaciju zbog glumljenja zrtava. Dok zapravo u realnosti u Americi (kao u ostalom i u celom svetu manje vise) i dalje buja rasizam. Oni mozda u svetu filma ili recimo sporta nemaju isti status kao u ostatku drustva, sto ne znaci da ne treba skretati paznju na nepravde kmecanjem

 

Za druge stvari ne mogu da koristim isti vokabular. Ljudi su se svakako tu itekako napatili i imam obzira prema tome. U vecini situacija je opravdano i nema suprotstavljanja tome, ali to sto su te godine zakinuti za par nominacija ne mora da bude njima tema broj 1 i da unose dodatni animozitet tada. Glume tudje vojnike i zastupaju tudje interese, a opet taj neko ih je doveo do ''kenselovanja'' i onda to peglaju putem medija tacnije zloupotrebljavaju prostor u politickom maniru. Zahvaljujuci White Oscars i narednom i kako su to sproveli, gledanost je u slobodnom padu. Nije u celoj prici problem kada se neko na nesto zali, nego sto je ''odgovor'' uvek isti, cak i kad oni zajebu. Bitno je samo da se uklapa u narativ i okrenu na svoju stranu. Zato obicnim ljudima nemam puno sta da zamerim i stvarno ne bih koristio iste termine, ali ni oni i njihove emocije nisu oslobodjeni manipulacije zarad ostvarivanja tudjih interesa. Protiv americkih sportista se nikad nisam pobunio

 

To sto ponekad rade u svetu filma ne mogu da svarim, i nisu samo oni. Kada jedna interesna grupa vise izdivlja, onda ce i druge da imaju u buducnosti reakciju na to ako ne u tom trenutku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Nije lose, moram priznati nisam upoznat sa gdinom kejdensom. BTW upravo slusam if i ever feel better... lolz

 

ne znam ni ja ali mi je gotivan kombo proper rap stila i ove psihodelične lepetronike.

sluša mi se anti pop consortium arrhytmia  : i

Link to comment
Share on other sites

Ali internet sa komentarima 😄 Malopre na chatu ide naravno priča o Will-Chris incidentu, i kaže neki lik:

"I don't know. If that bald bitch were a real woman, she would've stood up and slapped him herself"  😁

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Louis CKa sinoć u Bukureštu. Pošto mu je izašao skoro special još nije imao 100% razrađen set i to je bilo jako zabavno za gledanje, gde tačno mogu da zamislim kako će neka šala da izgleda sledeći put i šta mu se nije svidelo što je pričao. Neke šale su bile baš vrhunske, malo je palo prozivke na Bukurešt isto ("I've never seen a place so beautiful and so shitty at the same time") - preporučujem 😄 

 

Ali razlog što ovo pišem su naša braća iz Rumunije, oni batice nisu znali da postoji bis, istrčalo jedno 30% ljudi napolje i onda posle trčali nazad kad se vratio. Oduševljen sam bio

u5Duio8.jpg

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...