Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 minutes ago, DameTIme said:

Ako im je ideja da troluju konkurenciju to može samo Burger King 😄  ali nije ti loša interpretacija 😊

 

ne pratim više produkciju komunikacije kao onomad ali kad smo več kod burgerkinga, da zabacim ovu koja mi se baš dopala

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod djece i muzike, obećao sam ćeri da ću je voditi na 2cellos za rodjendan u arenu - bukvalno je istog datuma.

Karte se puštaju u petak u prodaju - ima li razlike u ceni za preorder i redovnu cenu kad se datum održavanja koncerta približi?

Kontam da bi [mention=66]nicklord[/mention] mogao pomoći

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oubrevo. said:

 

ne pratim više produkciju komunikacije kao onomad ali kad smo več kod burgerkinga, da zabacim ovu koja mi se baš dopala

 

 

 

Hvalala. Ja ih obožavam. Omiljeno mi je kad su istrolovali McDonalds tako što su napravili app da ljudi dobiju njihov Woppster sendvič za dolar, koja je slala ljude u Mek. Onda su zaposleni u Meku bili prinuđeni da im kažu da taj sendvič ima u BK. 😂

14 minutes ago, Luchifer89 said:

Kad smo kod djece i muzike, obećao sam ćeri da ću je voditi na 2cellos za rodjendan u arenu - bukvalno je istog datuma.

Karte se puštaju u petak u prodaju - ima li razlike u ceni za preorder i redovnu cenu kad se datum održavanja koncerta približi?

Kontam da bi [mention=66]nicklord[/mention] mogao pomoći

 

 

 

Često za preorder ili kad tek puste karte u prodaju bude neka promo cena. Proveri na sajtu ili nekom SoMe kanalu distributera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTIme said:

 

Ovu guaranu su lansirali dosta pre priče sa reprezentacijom, tako da potpisali su ga kao NBA zvezdu a ne kao našeg reprezentativca. Ali ili nisu imali para da ga plate da zapravo imaju neki content s njim, pa ga zato fotošopiraju, ili njega prosto boli uvo da se snima. Kako bilo da bilo ovo im je jedino rešenje da iskoriste njegov lik i delo no egzekucija kampanje je jako loša. Nije jasno kome se uopšte obraćaju ovim. Guarana generalno forsira jako krindž ton komunikacije a ovim su prevazišli sami sebe.

 

Ako im je ideja da troluju konkurenciju to može samo Burger King 😄  ali nije ti loša interpretacija 😊

 

Pa da bi lansirao nesto i tempirao kampanju na vreme, moras ranije da krenes. Trebalo je da ispregovaraju, da ga potpisu, da dizajniraju limenku, da smisle taj novi ukus, da napune dovoljno, ulistaju u trgovine itd. Svakako se u kampanju ne krece pre nego sto napravis dovoljnu numericku distribuciju, a oni su sa reklamom poceli tek skoro pred skolu. 

Ja mislim da im je dinamika bila sasvim dobra:

Potpisemo Jokica na vreme, covek se pojavi u kvalifikacijama, kad mi stavimo proizvod na police, kvalifikujemo se na OI, raste hajp, uzmemo medalju jer on je MVP, hajp raste jos vise, pred skolu pustamo reklame, klicima to bude aktuelno u tom momentu, o tome pricaju, kupuju Dzokera na odmoru, pozitivan vajb oko svega i money in the bank. 

 

No, ujebo ih je bas zestoko, zali boze para sto su upucali, mislim da ovi ostali sto rade energetska pica umiru od smeha. 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

 

 

No, ujebo ih je bas zestoko, zali boze para sto su upucali, mislim da ovi ostali sto rade energetska pica umiru od smeha. 😄 

 

ne mora da znači. dovoljno ima i klinaca i bumera koji su u fazonu, šta koi moi igra za repku

 

budžet - koncept - slaba pamet je tu zajeb. bolje bi im bilo da jokara igra za repku ali realno nisu ni uložili pare kao da igra

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa da bi lansirao nesto i tempirao kampanju na vreme, moras ranije da krenes. Trebalo je da ispregovaraju, da ga potpisu, da dizajniraju limenku, da smisle taj novi ukus, da napune dovoljno, ulistaju u trgovine itd. Svakako se u kampanju ne krece pre nego sto napravis dovoljnu numericku distribuciju, a oni su sa reklamom poceli tek skoro pred skolu. 

Ja mislim da im je dinamika bila sasvim dobra:

Potpisemo Jokica na vreme, covek se pojavi u kvalifikacijama, kad mi stavimo proizvod na police, kvalifikujemo se na OI, raste hajp, uzmemo medalju jer on je MVP, hajp raste jos vise, pred skolu pustamo reklame, klicima to bude aktuelno u tom momentu, o tome pricaju, kupuju Dzokera na odmoru, pozitivan vajb oko svega i money in the bank. 

 

No, ujebo ih je bas zestoko, zali boze para sto su upucali, mislim da ovi ostali sto rade energetska pica umiru od smeha. 😄 

 

Otprilike znam šta treba za lansiranje kampanje pošto radim u digitalu, s tim što nisam u potpunosti upućena jer ne radim na takvim brendovima. Pre nego što se lansira proizvod definiše se sve, od ton of voice do vizuelnog identiteta, često mesecima unapred. Ali evo proverila sam kada su krenuli sa kampanjom na SoMe - krajem juna meseca, tj. tačno četiri dana pre početka kvalifikacionog turnira za OI. U tom trenutku se već znalo da Jokić neće igrati tako da su oni ili u potpunosti menjali ton of voice, ili su samo izbacili to i pucali na MVP priču. Mislim da nikad nisu imali ideju da to bude centralni deo kampanje ali svakako da kao deo komunikacije. Generalno se tu agencija i marketing tim brenda brzo prilagođavaju, zato postoji više ideja odnosno više pravaca jedne ideje.

 

Za ovo što sada rade se slažem da je pokušaj da se iskoristi ta saradnja, mislim da ih malo jeste zajebao i da ovo nije bio inicijalni plan ali ono jbg nemaju ništa bolje.

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...