Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Dzej mi je bio simpaticna pojava ovako kada ga vidim na TV ili uzivo, nije on isto sto i neki Mile Kitic i slicni idioti, koliko god ga ja ne slusao privatno. Ipak ti tekstovi imaju odredjenu emociju i smisao. Uglavnom, neka mu je laka zemlja, nekako nisam vise u gasu da izigravam muzicku policiju, to mi je nekako detinjasto . A sto se Stulica tice, sta znam. Volim Azru, Dzoni je istovremeno lud, narcisoidan,emotivan, infantilan, pun jeda, a opet mislim da u biti nema toliko losu dusu... Iako su sve ovo besmislena nagadjanja coveka koji ga ne poznaje. Cak mi ga je bilo zao koliko je prolupao skoro, ali me je nasmejao do suza spustanjem "kazandzije" Serbedzije koji mi deluje izvestaceno i nesimpaticno.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@SunZero

 

Trenutno jedan lik hoce da me lincuje zato sto sam ga derem u nfl fantaziju.😄

 

Nisam slusao Dzeja puno, ali na osnovu onoga sto znam ne mogu svakako da budem ravnodusan. Moj cale je pet godina stariji od njega. Ostavio je jaci trag na nasoj muzickoj sceni i barem iz nekog mog laickog ugla bio je klasa u poredjenju sa njegovim kolegama. Sa druge strane ima tu malo istine u nekim tvojim postovima i ume to da mi zasmeta kod drugih primera. Naucio sam da treba da zaobilazim sajtove i da pokusam da se izolujem od komentara svuda koliko mogu. Koliko god nekim ta poznata licnost stvarno znaci, toliko mi se zgadi zbog vecine koja prati trendove i ponavljaju reci ko papagaji. Nisam kompetentan da govorim da li je najveci bluzer ili nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apropro Dzekija... Ne znam, uvek ce imati, tj imao je nesrazmerno vise poštovanja od tamonekih Mirica, Kitica,Ojdanica i ostale sund i kič seljane.

Ipak, Marina je znala da mu napise dobru pesmu.

 

Ali, nikada nisam voleo tu ekipu sa kojom se okupljao oko FK Dorcol ( " mali al' vidis Dunav tamo... more mrs u PM ...), i ek'picu iz one njegove diskoteke birtije ( u Knezu, ulaz ili neki od ulaza kod SPOa, kako se vec zvala)  s' početka 2iljaditih...  iako su bile loode noći, a jos ludja jutra :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Dzej mi je bio simpaticna pojava ovako kada ga vidim na TV ili uzivo, nije on isto sto i neki Mile Kitic i slicni idioti, koliko god ga ja ne slusao privatno. Ipak ti tekstovi imaju odredjenu emociju i smisao. Uglavnom, neka mu je laka zemlja, nekako nisam vise u gasu da izigravam muzicku policiju, to mi je nekako detinjasto . A sto se Stulica tice, sta znam. Volim Azru, Dzoni je istovremeno lud, narcisoidan,emotivan, infantilan, pun jeda, a opet mislim da u biti nema toliko losu dusu... Iako su sve ovo besmislena nagadjanja coveka koji ga ne poznaje. Cak mi ga je bilo zao koliko je prolupao skoro, ali me je nasmejao do suza spustanjem "kazandzije" Serbedzije koji mi deluje izvestaceno i nesimpaticno.

 

nisam iscitao citavo Stulicevo palamudjenje ali mi je ok sto je popljuvao onog raspalog nekrofila Vesica sto pretura po kostima i pise neke bolesno neukusne knjizurde (kao sto je ona o Magi) da namakne koji pisljivi dinar, i jos prica lik da se muvao sa njom dok je bila u prajmu nego kao on nije hteo zbog ovog-onog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SunZero said:

 

nisam iscitao citavo Stulicevo palamudjenje ali mi je ok sto je popljuvao onog raspalog nekrofila Vesica sto pretura po kostima i pise neke bolesno neukusne knjizurde (kao sto je ona o Magi) da namakne koji pisljivi dinar, i jos prica lik da se muvao sa njom dok je bila u prajmu nego kao on nije hteo zbog ovog-onog

Haha, nisam citao "Kao da je bila nekad" o Magi, mada sam skoro pazario "Bunt dece socijalizma" od doticnog jer gotivim Novi talas, ali mi jos uvek nije stigla na red.  Magi je bila lepa kao andjeo, ispusio je kod nje i Vucicev analni speleolog Krle 😄

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

Ja sam negde na pola puta između Sun Zeroa i Fendera. Jebo mu je majku Sun sa onom lajnom gore što je Crni citirao, baš epohalno.

 

Džej je bio neki pandan Maradoni naravno na lokalnom nivou, biser iz blata koga je narod (takav kakav je, šabanski) voleo, bio je to što jeste, nije se prikrivao. U njegovoj muzici čak nije ni bilo nekog specijalnog orijenta, niti je imao stil pevanja kao razni Sinani, Jašari i ostali arlaukatori bez supstrata. Zato rispekt za delo, a i kao lik mi je moram da priznam bio polu-simpatičan, rekao bih da je bio bratina. Ovo prenaglašeno oplakivanje kusog i repatog nad njim jeste degute, baš kao i sahranjivanje u aleji velikana, al to je diskurs kakav se i očekivao od ove seljadije na vlasti. 

 

A za ovo opanjkavanje Emperora, šta da kažem, nije žvaka za seljaka. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tu ima jedna stvar, sto se u ovakvim situacijama angazuju romska udruzenja i koji naravno dostavljaju predlog za Aleju zasluznih gradjana. Samim tim ako ih gradska vlast odbije, iako su male sanse za tako nesto iz vise razloga, to bi bio skandal i onda bi krenule price o diskriminaciji. Ovo je za njih no brainer odluka, jer bi zabili autogol da ih odbiju. Nema to toliko veze sa tim ko je na vlasti. Biras opciju koja nece puno da uzburka javnost.

Link to comment
Share on other sites

To sa oplakivanjem i nadnaravnom patetikom je globalni trend, nije neki specifikum ovog prostora. Ono sto se razlikuje su lik&delo pocivsih, a to jeste produkt socijalno-istorijskog konteksta. Meni nije nesto cudno niti nenormalno da Dzej, Cune, Saban... (da ne lupam dalje ko sve iz slicne price jer ni ne znam ko je gde sahranjen) dobijaju mesto u aleji velikana. Nece sigurno Moskri da ga dobije. Ne mozemo se pretvarati da ovde svi slusaju Bacha i Musorgskog, a u pauzama pustaju Steviea Wondera, Gayea, Dylana i Arethu Franklin. Zna se koji melos ovde (na citavom Balkanu) dominira, i koreni toga su mnogo mnogo dublji od 90ih i turbo price. Stoga je ipak postenije da se status 'legende' daje ljudima poput Dzeja i ostalih pomenutih, koji ispunjavaju uslove bar nekog minimuma nazovi objektivnog kvaliteta i ukusa, nego da se vestacki fura prica i ovdasnjem zivlju kroz nos guraju neki lokalni umetnici/stvaraoci koje (ogromna vecina) prosto ne poznaje, ne voli i ne oseca, te mogu biti legende i besmrtni samo za prilicno usku publiku koja im je bila okrenuta. 

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana je ovaj svet napustila i jedna od legendi jugoslovenske i najveća legenda slovenačke zabavne muzike, Tadej Hrušovar. Autor najlepše pesme koja je ikad predstavljala Jugoslaviju na Pesmi Evrovizije:

 

 

Glavni vokal Ditka Haberl.

Prateći (s leva na desno): Tadej Hrušovar, Palmira Kloboves, Oto Pestner, Nada Žgur, Ivo Mojzer. Stockholm 1975.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SunZero said:

nije meni dzej problem, mene generalno uzasava to nase placipickarenje kada umiru ti selebritiji pa se onda kuso i repato zaroza kao da im je umro najrodjeniji, pisu pateticne oprostaje, debelo naduvavaju legacy blazenopocivsih uz obavezno odvrtanje patetike na max

 

malo sam ispizdeo zbog dzejke i u ril lajfu, cale je danas trebao da mi zavrsi nesto oko automobila, zovem ga, ne javlja se, dodjem do njega kad ulazim ono tresti dzej a on i 2 ortaka se ono solidno zavozali, vidim flajka kija ra skoro otisla, pitam ga cale, sta je sa onim, sto se ne javljas, on kaze malo smo janpi umro Dzej

ja gledam, nije mi bas jasno, pitam ko je umro, on veli ma umro dzej pa smo ovo-ono

dobro cale jebes dzeja znas da mi je bitno ono da se zavrsi... jedan njegov ortak mi sipa radzu i pita koju rstva volim od ramadanovskog, ja kazem ma prijatelju ne volem ti ja to a moj matori mu dalje objasnjava taj ti ne slusa nista srBsko, ja kazem cale pa dzejka nije srbin njegovi su valjda iz indije (ne moze ban jer se ovo desilo van foruma) i tako

odmah sam otisao gajbi a oni ga valjda jos oplakuju

 

 

ovo kao da je iz dudarimove price.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...