Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Bluz su autentičnost, emocija i iskrenost, kao i godine, decenije, pa i vekovi teškog nasleđa, pretočenih u muziku onih koji imaju dar. Tada je svejedno da li su ti prodali oca na drugu plantažu ili si iz niške mahale, dorćolsko ciganče koje odrasta po domovima, spavaš po leskovačkim parkovima ili si sa neke desete strane sveta.

 

Instrumenti, jezik i aranžmani su tada manje bitni. Ti majstori bi se razumeli među sobom, nebitno je gde ih mi svrstavamo.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

džeju svaka čast, pogotovo jer je neki red kada neko premine da pominješ ono najbolje a ne da sporis ovo i ono 

 

nego eto, fender valjda iz takve želje nazove džeja najvećim bluzerom u srba a stulica pre neki dan mediokritetom, pa je onda to sve nekako teško povezati. ispada da moraš umreti da bi te poštovali (:

 

meni lično je džej uvek bio kul na uvrnut način, ono, samo rispek za autsajdere koji uspeju 

 

što se ličnog iskustva tiče, prva asocijacija su mi trash teen žurke početkom 90ih u govnima i ta secha vena od dva ujutru gde si sad moja ružo, nedjelja i ostale stvari 

 

mislim, okej, nije moj fazon. nekako mi je pastorala ali vole to ljudi ovde 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Referent said:

Čovek je lepo pevao tugu, a voleo je život.

 

Uvek samo ljubav i respekt za one koji su došli sa ulice i uspeli u životu i ostali prizemni.

 

ma apsolutno. ne moram da volim nešto da bih razumeo vrednost. 

 

samo mi je ono "najveći bluzer" bilo šašavo. i kebra i nikola vranjkovic i trent reznor su onda bluzeri, za nijansu veći od džeja, iako možda ne toliko omiljeni u srbiji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nije meni dzej problem, mene generalno uzasava to nase placipickarenje kada umiru ti selebritiji pa se onda kuso i repato zaroza kao da im je umro najrodjeniji, pisu pateticne oprostaje, debelo naduvavaju legacy blazenopocivsih uz obavezno odvrtanje patetike na max

 

malo sam ispizdeo zbog dzejke i u ril lajfu, cale je danas trebao da mi zavrsi nesto oko automobila, zovem ga, ne javlja se, dodjem do njega kad ulazim ono tresti dzej a on i 2 ortaka se ono solidno zavozali, vidim flajka kija ra skoro otisla, pitam ga cale, sta je sa onim, sto se ne javljas, on kaze malo smo janpi umro Dzej

ja gledam, nije mi bas jasno, pitam ko je umro, on veli ma umro dzej pa smo ovo-ono

dobro cale jebes dzeja znas da mi je bitno ono da se zavrsi... jedan njegov ortak mi sipa radzu i pita koju rstva volim od ramadanovskog, ja kazem ma prijatelju ne volem ti ja to a moj matori mu dalje objasnjava taj ti ne slusa nista srBsko, ja kazem cale pa dzejka nije srbin njegovi su valjda iz indije (ne moze ban jer se ovo desilo van foruma) i tako

odmah sam otisao gajbi a oni ga valjda jos oplakuju

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, đubrivo. said:

 

nego eto, fender valjda iz takve želje nazove džeja najvećim bluzerom u srba a stulica pre neki dan mediokritetom, pa je onda to sve nekako teško povezati. ispada da moraš umreti da bi te poštovali 🙂

 

Ne znam kako si povezao ali bas si lose povezao. Iz dva razloga prvo je sto sam Dzeja zvao bluzerom i dok je bio ziv i licno tebi ovde objasnjavao zasto je to tako, sad ako je tebi Kebra ili Keba veci ok 

postujem tvoj izbor ima rezona svakako. Svako ko je iskren i ima osecaj za mene je bluzer, sad sto je tebi smesno za Dzeja sta da radim 🙂
Stulic nije iskren nego ogorcen i narcisoidan.
 

 

@SunZero

Meni je uvek bilo fascinantno kako se ljudi gade na narodno u ovom slucaju pesmu posto je to seljacki, ali se zato odusevljavaju Skandinavskim

infantilnim bendovima koji pevaju o crnoj sumi, Luciferu, i hordi paganaskih bogova koji ce se vratiti i pokoriti zemlju... da je nase bilo bi retardirano a

ovako je kul... crne sume Striborove udri Perune majko zemljo cekaj me Valhalo...

 

 

3 minutes ago, SunZero said:

nije meni dzej problem, mene generalno uzasava to nase placipickarenje kada umiru ti selebritiji pa se onda kuso i repato zaroza kao da im je umro najrodjeniji, pisu pateticne oprostaje, debelo naduvavaju legacy blazenopocivsih uz obavezno odvrtanje patetike na max

 

 

Odakle pomisao da je pobrojano vezano iskljucivo za "nas" osim ako nisi mislio na celi ljudski rod.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, đubrivo. said:

 

 

što se ličnog iskustva tiče, prva asocijacija su mi trash teen žurke početkom 90ih u govnima i ta secha vena od dva ujutru gde si sad moja ružo, nedjelja i ostale stvari 

 

 

haha, baš to...

 

negde 92. koncert kod nas u hali, trebalo da bude prodato 2000 karata, prodato preko 4000. Ljudi na glavama jedni drugima stoje, a kad su bile te balade, cela hala plače.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tamburinjo said:


 

 

@SunZero

Meni je uvek bilo fascinantno kako se ljudi gade na narodno u ovom slucaju pesmu posto je to seljacki, ali se zato odusevljavaju Skandinavskim

infantilnim bendovima koji pevaju o crnoj sumi, Luciferu, i hordi paganaskih bogova koji ce se vratiti i pokoriti zemlju... da je nase bilo bi retardirano a

ovako je kul... crne sume Striborove udri Perune majko zemljo cekaj me Valhalo...

 

 

 

Odakle pomisao da je pobrojano vezano iskljucivo za "nas" osim ako nisi mislio na celi ljudski rod.

 

ja to tvoje narodno ne mrzim zbog narodnog nego zbog toga sto je to soundtrack iliti zvucna (a i filozofska) pokrivka sveopsteg kulovizma i gunjaskog poimanja stvarnosti zbog kojeg smo tu dje jesmo

tesko mi je sada da ti nasiroko objasnjavam dok se malo ne ishlifujes kroz zivot ali sve dok po alejama velikana budemo sadili mrtva trupla shabana ovde ce nicati vucici i palme

 

sto se tice black metala ja sve konzumiram sa dozom otklona i sarkazma, kao jedno intelektualno bice koje ima razvijen ukus i ne previse predrasuda za razliku od tebe koji u sve uleces glavom bez obzira pa oces da se rves zbog muzike po forumima, zato i ne kapiras koliko se stulic sprda sa svima, pa i sa raznoraznim telekaster driblerima

 

ovo "nas" je visak, naravno da mislim na ceo ljudski rod koji je obezmudio i izgubio samopostovanje i dostojanstvo kroz nasilno forsiranje "poznatosti" kao jedine vrednosti koja se jos uvek racuna, kao da svi polako spustaju glavu i popustaju pred terorom mediokriteta

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako mislim da je Sun omasio citav balun u prvom pasusu proslog posta, glavni problem je sto u njegovim ocima nema razlike izmedju Dzeja i nekog Ere Ojdanica. To samo pokazuje da ne oseca tu muziku i to je skroz ok (mada bih se ja u tom slucaju uzdrzao od pljuvanja). Isti slucaj kao kad Fender koji ne cuje razliku izmedju, lupam, Big L-a i Little Wayna pljuje po hip-hopu ili neki kafanski dasa za sav gitarski zvuk prica o nekim narkomanima koji kreste. 

Svakom svoje, a Dzej je bratina i legenda u mojim ocima i meni licno je bio veci i od Tome.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SunZero said:

 

ja to tvoje narodno ne mrzim zbog narodnog nego zbog toga sto je to soundtrack iliti zvucna (a i filozofska) pokrivka sveopsteg kulovizma i gunjaskog poimanja stvarnosti zbog kojeg smo tu dje jesmo

tesko mi je sada da ti nasiroko objasnjavam dok se malo ne ishlifujes kroz zivot ali sve dok po alejama velikana budemo sadili mrtva trupla shabana ovde ce nicati vucici i palme

 

sto se tice black metala ja sve konzumiram sa dozom otklona i sarkazma, kao jedno intelektualno bice koje ima razvijen ukus i ne previse predrasuda za razliku od tebe koji u sve uleces glavom bez obzira pa oces da se rves zbog muzike po forumima, zato i ne kapiras koliko se stulic sprda sa svima, pa i sa raznoraznim telekaster driblerima

 

 

Nista javljam ti se kad se islifujem kroz zivot. 

Nadam se da ce ti tata popraviti kola sutra pa neces biti nadrndan na svet i neces morati da se praznis po forumu. 

 

Odo se slifam i slusam Kozeljnika i Emperor (mada su se oni prodali izdali Odina sise) 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...