Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 hours ago, John Dies at the End said:

 

- 2 ( mozda I 3) evropske ekipe kojima sam se divio i obožavao ih su Holandija sa EP 88...

 

 

ako je maradonin gol iz semis '86e verovatno najlegendarniji sa world cup turnira, van bastenov iz euro finala '88 mi je bez dileme to za evropsko i to jednom od arguably najboljih golmana svih vremena, rinatu dasaevu.

inače, van basten je krenuo na turnir kao treći centarfor ali se famozni bosman (od bosmanovog pravila) i još neki lik povrediše i enter marko sunce li ti žarko. od tog turnira kreće van bastenova zbog konstantne povrede kratka ali epska dominacija fudbalom. druga inkarnacija holandskog totalnog fudbala, šteta što nisu uzeli još nešto.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

sad gledam sve golove sa tog prvenstva, bilo je dosta lepih - prvi vanbastenov od 3 komada englezima aka coming out party. litbarski koji ostavlja feleru, matori altobeli ....ali ludi irac roni vilan kakvu je bombu zabio

 

evo ovde svega

 

 

inače, meni je ta logika sa 8 ekipa na evropskom vrhunska. ajde i 16 ekipa ali sve preko mi je bespotrebno razvodnjavanje kvaliteta

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim Uini pere te nostalgija za fudbalom i herojima tvoga djetinjstva. Nešto slično je i kod mene sa onom (NBA) košarkom 90-ih. To je bila moja prva ljubav i zauvijek će imati posebno mjesto u mom srcu. Zato je i danas izbjegavam gledati, da mi slučajno ne izađe ta prelijepa slika iz glave. Možda je košarka danas stvarno i bolja nego tada ali nije mi to to. Valjda je nešto slično i kod tebe sa fucom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, đubrivo. said:

inače, meni je ta logika sa 8 ekipa na evropskom vrhunska. ajde i 16 ekipa ali sve preko mi je bespotrebno razvodnjavanje kvaliteta

Bilo je i manje zemalja u Evropi. Meni je ok sa 16, ali mislim da prihvatam i 24 jer daješ mnogima šansu da okuse EP, a ostaje eliminacioni deo za sudar kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Vidim Uini pere te nostalgija za fudbalom i herojima tvoga djetinjstva. Nešto slično je i kod mene sa onom (NBA) košarkom 90-ih. To je bila moja prva ljubav i zauvijek će imati posebno mjesto u mom srcu. Zato je i danas izbjegavam gledati, da mi slučajno ne izađe ta prelijepa slika iz glave. Možda je košarka danas stvarno i bolja nego tada ali nije mi to to. Valjda je nešto slično i kod tebe sa fucom.

 

nisam ja u fazonu da je fuca tada bila bolja, nema šanse da je tako - samo me je maradonina smrt bačila u vreme kada sam bio baš klinja i interesovao me je isključivo fudbal. ono, sve sam gledao, sve sam znao, trenirao fucu, išao sa ćaletom jedne nedelje na zvezdu a jedne na partizan, pošto je on partizanovac i tako.

 

u školi smo bežali sa časova da bi igrali fudbal. na odmorima igrali fudbal. dođem kući, presvučem se, odem sa ekipom da igram fudbal.

i 90ih sam pratio relativno redovno ali me nije interesovalo više (a ćaleta još manje) da idemo na stadion i gledamo loše igrače + bizgove na tribinama koji se lemaju

 

od finala lige šampiona 2iljadite više nisam gledao ni ta finala a kamo tekme ovako. samo odgledam svetsko i evropsko jednom u dve godine ali u totalu i to je to od mene.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

 

 

od finala lige šampiona 2iljadite više nisam gledao ni ta finala a kamo tekme ovako. samo odgledam svetsko i evropsko jednom u dve godine ali u totalu i to je to od mene.

+1

Ponekad se namjestim da gledam kad je dobra tekma u najavi ali izdrzim mozda 15ak minuta, ali zato kad krene svjeCko ne prpouštam bukvalno ni jednu tekmu.

Eh da,  otprilike na početku sezone, kvale za evropu pogledam Partizan dam im šansu, ali to kratko traje.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
ako je maradonin gol iz semis '86e verovatno najlegendarniji sa world cup turnira, van bastenov iz euro finala '88 mi je bez dileme to za evropsko i to jednom od arguably najboljih golmana svih vremena, rinatu dasaevu.
inače, van basten je krenuo na turnir kao treći centarfor ali se famozni bosman (od bosmanovog pravila) i još neki lik povrediše i enter marko sunce li ti žarko. od tog turnira kreće van bastenova zbog konstantne povrede kratka ali epska dominacija fudbalom. druga inkarnacija holandskog totalnog fudbala, šteta što nisu uzeli još nešto.
 
 

Ako ne najbolji, verovatno "najupecatljiviji" odnosno gol kog se prvo setim kada se pise/prica o EP.

Kažu (treneri i ostali poznavaoci fudbala) da je Marco prvi pravi prototip modernog fudbalera , koji je mogao uspesno da igra i na poziciji beka i centar fora.

Nego, j#bo fudbal... radost prvog snega, zabelelo kod mene u selo [emoji42]

273d9d85cc25f92e90e8a45ead51fd41.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ponekad se namjestim da gledam kad je dobra tekma u najavi ali izdrzim mozda 15ak minuta

 

Obično te koje su u najavi dobre na kraju razočaraju. Jedino (do sada što sam pratio barem) što je dobra tekma i u najavi a ispostavi se da i isporuči, je skoro pa svaka tekma Leedsa.

 

Edit: Ajde da dodam još i Atalantu i Sassuolo, mada sam njih manje gledao.

Edited by Abudžaba Dabila
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, John Dies at the End said:


Kažu (treneri i ostali poznavaoci fudbala) da je Marco prvi pravi prototip modernog fudbalera , koji je mogao uspesno da igra i na poziciji beka i centar fora.

Nego, j#bo fudbal...
 

 

verovatno. i gulit je mogao i igrao nekoliko pozicija - svi ti holanđani koji su krenuli da cepaju po mihelsovoj logici još 70ih su verovatno neka najbliža preteča savremenom fudbalu. to i trougao na malom prostoru od brazilaca je neka kombina kako ja to profano vidim

 

kod holanđana nisi mogao da po'vataš ko gde igra. lik se iz zadnjeg veznog odjednom transformiše u centarfora i obrnuto

 

retko sam navijao za holanđane ali baš imam ritopek za njihovu logiku fudbala tj sve ono što su doneli igri

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...