Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 8/17/2024 at 8:16 PM, SteveFrancis#3 said:

@Chaos Is Me

Zanima me da li si slusao mozda poslednji album JPEGMAFIE i kakvo ti je misljenje. Znam da nisi bas hardkor rep fan, ali da ispratis i to... Pa me zanima kakvi su ti utisci, a i generalno kako dozivljavas Peggya u kontekstu dosadasnje diskografije (ukoliko si upoznat, naravno)

 

E poslušao sam taj novi album i sviđa mi se. Obično ne volim semplovanje distorziranih gitara u repu ali ovde je to urađeno na svež način gde se pojavljuje, dosta varijabilnosti u matricama i pesme su sve dosta različite i sa različitim vajbom a fino je uklopljeno u celinu, to mi je uvek kul kad neko uspe da sprovede a da ne zvuči kao bućkuriš. Prilično progresivno i moderno ali ne na ovaj lejm način kako mi trenutno ta scena izgleda sa strane. Zaintrigiralo me ovo pa možda zaronim dublje u diskografiju ako nađem vremena među silnim bušotinama za mozak kojima se svakodnevno napajam.

 

Kao što rekoh, jako sam tanak sa contemporary repom, slušao sam samo po malo clipping., Death Grips, Denzel Currya, Danny Browna, Roc Marciana, Action Bronsona i naravno Kendicka i Run the Jewels i Aesopa ispratim uvek kad nešto izbaci, on mi je omiljeni.

 

Ja recimo od ovih megapopularnih likova poput Drakea, Futurea, ovih žena koje su sad popularne kao Doja Cat, Cardy B i slične - sve ukupno znam možda 2 pesme. To mi je uglavnom odvratna muzika.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

E poslušao sam taj novi album i sviđa mi se. Obično ne volim semplovanje distorziranih gitara u repu ali ovde je to urađeno na svež način gde se pojavljuje, dosta varijabilnosti u matricama i pesme su sve dosta različite i sa različitim vajbom a fino je uklopljeno u celinu, to mi je uvek kul kad neko uspe da sprovede a da ne zvuči kao bućkuriš. Prilično progresivno i moderno ali ne na ovaj lejm način kako mi trenutno ta scena izgleda sa strane. Zaintrigiralo me ovo pa možda zaronim dublje u diskografiju ako nađem vremena među silnim bušotinama za mozak kojima se svakodnevno napajam.

 

Kao što rekoh, jako sam tanak sa contemporary repom, slušao sam samo po malo clipping., Death Grips, Denzel Currya, Danny Browna, Roc Marciana, Action Bronsona i naravno Kendicka i Run the Jewels.

 

Ja recimo od ovih megapopularnih likova poput Drakea, Futurea, ovih žena koje su sad popularne kao Doja Cat, Cardy B i slične - sve ukupno znam možda 2 pesme. To mi je uglavnom odvratna muzika.

 

Ako je Drake reper, ja sam Buba Miranovic. Inace je taj komerc mas-konzum mejnstrim jako supalj, zatupast, sterilan. Narocito americki. Kapiram da mozda moze da uvati klince od 14, 15 dina sa tim nekim popom natandrcenim na fat-ass gangsta bad bitch ikonografiju poput pomenutih. Ali probijaju likovi poput Currya, Browna, Peggya, JID-a...

 

Bas sam pretpostavljao da ce da ti legne zbog zvuka. Po tome je najblize onom sto redovnije slusas od svega sto je do sad napravio. Peggy je bas stravicno kreativan i aj' u nedostatku bolje reci da kazem avangardan sa produkcijom. Mislim da apsolutno moras da zaronis u diskografiju, zato sto je batica izbacio 5 vezanih 4-5 star albuma - Veteran, All My Heroes Are Cornballs, LP!, pa Scaring The Hoes sa Dannyem Brownom i sada I Lay Down My Life For You. Ima stvarno ludackih, nerealnih bitova na svim 'bumima. Duhovit je, interesantan i svez i liricki, ali ipak to nije bas onaj vrhunski nivo najvecih u industriji. Da jeste, sto kaze Fantano, pricali bismo o goat kandidaturi. Na tvom mestu bih isao unazad hronoloski, ne smeta nista, a u neku ruku je i logicno ako si poceo sa ovogodisnjim projektom. Sad na Scaring The Hoes pa onda dalje.

 

I da, Lil Ugly Mane. Veruj mi. Ne zaboravi to ime. Kao fanu Death Gripsa tesko da ce ti on biti 'nezgodan' liricki i muzicki kao sto bi nekom vanila fanu rep muzike. Uneven Compromise LP pre svega, ali i Mista Thug Isolation, Oblivion Access. I naravno projekat pod pseudonimom Bedwetter - Flick Your Tongue Against Your Teeth and Describe the Present. On je brutalan liricar, bavi se egzistencijalnim,  teskim, ali i neprijatnim temama poput mentalnih problema (pre svega kao Bedwetter).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba zabraniti razmnožavanje ovima koji leče komplekse preko svoje dece...

 

Danas ako dete nije Novak Đoković ili Nikola Jokić ispisuju ga sa treninga. Isto tako gomila njih upiše svoje dete na tenis ili košarku iako uopšte nije za to, nadajući se da će biti novi Novak ili Jokić. 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Adel u petak u Minhenu. Spektakl.

 

Nastupala je u Evropi nakon osam godina i to na kakav način. Podigli su nešto kao amfiteatar na sajmu, uz najveći viđen led ekran do sada, za publiku od cirka 80 hiljada ljudi po koncertu. Cela skalamerija je koštala oko 40 miliona evra. Sve to za deset nastupa tokom avgusta, svakog petka i subote u mesecu. 

 

Ukusi na stranu, svi znaju da žena zna da peva, ima moćan glas, megahitove. Poseban način organizacije je pomogao da sve bude upamćeno kao jedinstven događaj, a ne kao običan koncert ili serija istih. Mi matori smo otišli raspamećeni a ćerka i drugarica joj su očima mogle da progutaju masu, sluđene od svega. Pamtiće se taj petak.

 

Organizacija perfektna. Zvuk, slika, efekti, muzičari (bend, prateći vokali, veliki broj gudača) takođe. Ona u elementu, uz malo treme na početku, ali posle raspričana, duhovita, malo provokativna, prijateljski nastrojena, emotivna... a kad pusti glas osvoji prostor. Ima sika i klipova na guglu, koga zanima neka proveri.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mrzim Maroon 5 :classic_laugh:

 

19 hours ago, DameTime said:

Treba zabraniti razmnožavanje ovima koji leče komplekse preko svoje dece...

 

Danas ako dete nije Novak Đoković ili Nikola Jokić ispisuju ga sa treninga. Isto tako gomila njih upiše svoje dete na tenis ili košarku iako uopšte nije za to, nadajući se da će biti novi Novak ili Jokić. 

 

 

 

  Mali mora da trenira u KKcz :classic_biggrin:

 

  E da, na trulom zapadu fudbal, kosarka, odbojka ... ne placa se mesečna članarina kao u Srbiji.

 Platis na godišnjem nivou članarinu 60-80€ za sportsko udruženje( SportVerein) kome klub pripada, s tim da većina tog novca ide za osiguranje u slučaju povrede na treningu/utakmici.

  Sa tom članarinom mozes da treniras i u ostalim sportskim klubovima u okviru udruženja i koristiš, ako postoje teretanu,  kuglanu... itd .

  U Srbiji klinac je pored mesečne članarine, morao da doplacuje za treninge+ za polusezonu zabiravio koliko ako želi da igra ligu :classic_laugh: a bio im je najbolji igrač :classic_laugh: tj golman ( + odbojka uporedo). 

 Uopste nisu mali izdaci i sport je postao skupa zabava u Srbiji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2024 at 2:18 AM, DameTime said:

Treba zabraniti razmnožavanje ovima koji leče komplekse preko svoje dece...

 

Danas ako dete nije Novak Đoković ili Nikola Jokić ispisuju ga sa treninga. Isto tako gomila njih upiše svoje dete na tenis ili košarku iako uopšte nije za to, nadajući se da će biti novi Novak ili Jokić. 

 

 

 

Danilo Mijatović, većina ga se verovatno seća iz Radničkog Kragujevca, je trenirao sa mnom. Tipa sa 17 godina je igrao centra i bio visok 185, aj do 190 max.

U to vreme ga nagovore da predje na rukomet, jer nema šanse da prodje u košarci kao centar, sa tom visinom.

 

Probao rukomet i srećom se vratio na košarku. Porastao do 205, bio kapiten Radničkog u ABA ligi, kada su bili top5 ekipa, uzeo zlato na evropskom prvenstvu na 3x3, dobio nacionalnu penziju...

 

Sada ima 41 godinu, iz zajebancije igra u Proleteru iz Zrenjanina i daje po 20 poena.

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...