Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Gledajuci strance kako se u cevapima dave, zaboravih da obozavam Ajvar... Eto ti mene u marketu: 530 dinara za 700 grama - kupuj!

Prvi ukus, pljuc, drugi ukus = kiselo, bre, ovo sranje, ali i dalje je onaj pljuc... pa ovo pecene paprike videlo nije.

PS. Bolje da sam zapalio tih 530 dinara!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kad smo kod ajvara, uvek sam više voleo "kupovni" nego domaće varijante, kod tih domaćih svako ih začini preko svake mere da bude otužno.

Javi mi se na pp da ti pošaljem teglu..novog razume se..kad ga uskoro spremim..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Barkley#34 said:

Moja draga je provalila (ili beše videla na Ani :classic_biggrin:) da je onaj Premijin ajvar jedini od kupovnih u koji ne trpaju šećer. Stvarno ima drugačiji ukus a probao sam manje-više sve što se nudi kod nas.

Na redditu.

 

Istina je, btw.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne volim slaninu, gadna mi je i uvek je izbacujem iz svega kada je prisutna. 

 

Ni ja je smislit ne mogu. Prsut, snicle, kotleti i svasta nesto moze al ne znam sta bi me moglo natjerat da jedem slaninu i cvarke. Sam izgled iste mi je uzasan. Opcenito ne mogu smislit nista masno, sa govedjeg suhog mesa redovno skidam bijele dijelove. 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Krenuli ste od kulinarskog kutka, a zavrsili na svetogrdju... Da probam da oplemenim - bili do skoro na Sitoniji, varijanta svaki dan nova plaza, svako vece nova taverna. Sitonija se prilicno iskomercializovala, izgubila je neku car koju je imala... Ipak, ima da se probere. Dva gurmanska hajlajta:

1) fensi taverna u grad(ic)u, sa ogromnim prometom. Napadali smo red sniper-a - ribica koja me najvise gadja na zubatca. Ajd sto je riba spolja atraktivna (sto je ofc 100posto nebitno), ali meso joj je bas to - meso. Poslastica. Sladju ribu nisam jeo. Uz to sam uzeo za sebe i hobotnicu sa rostilja (ja sam tu Vucicevac, preferiram lignje, mada jako volim i ovo) ali su me razocarali porcijom - dobio sam jedan mali pipak. Jedan. Da nije bilo fenomenalnog sniper-a bio bih duboko razocaran (celo letovanje su me zajebavali sa sam pipak).

2) (ribarsko) seoce Psakoudia, taverna Mesogios. Kucna radinost, naizgled neugledno, zaista malo, a ustvari esencija Grcke - terasica pokrivena vinovom lozom, uokvirena maslinama. Celu pricu vodi baka sa dve cerke, koliko sam razumeo, kuvaju, serviraju. Meni oskudan, sa 20 stavki skupa (bez pica). Ali jagnjeci suvlaki, skampi sa rostilja, saganaki, salata od kuskusa, bosiljka, ceri paradajeza... Brutalno. Sve preporuke. Zaista, ali zaista vredi svratiti samo zbog vecece. I nisu naviknuti na Srbe, ne znaju sta je velika porcija za nas (narucivali smo dodatno janjetine, da zasladimo).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Koje religije - vegetarijanske? S obzirom da slanina moze da se pravi i od drugih "plodova tora". Recimo, jeo sam jagnjecu slaninu sa Zlatibora. 

 

Ma mislio sam na avramovske religije, mada je u hriscanstvu Stari zavet invalidirao Knjigu Levitsku, i svinjsko meso je dozvoljeno (bar je tako najveci broj hr. zajednica rastumacio, nisu sve).

Msm, kad kazem "slanina", podrazumevam svinjsku. Nisam ni cuo do, evo ovog dana kada si ti spomenuo", da postoje alternative. Na sta lici slanina dobijena od zivotinje koja, bar naizgled, ima vrlo malo masti, da li ima onu ogavnu aromu jagnjeceg mesa i koliko kosta?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...