Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

6 minutes ago, MilošVB said:

O da.

 

Crevca, škembići, papci, mozak, brizle, jezik, repovi, džigerica, bubrežnjak.

 

Sve može.

Papke samo nisam probo, nisam imao prilike, ovo ostalo su perverzije.

 

Kad se setim koliko sam grozljiv bio kao tinejdzer a sad trpam sta stignem 😂

 

Jedino nisam fan ribe, mogu da je jedem ali izbegavam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

pointless je bilo sta sto pisemo o kosarci, muzici, filmu, ishrani, oj mayou

 

ali ako ponudis svoj stav na xy temu, ne bi trebalo da se ljutis sto neko taj xy stav kritikuje, bezveze mi je i sto ovo pisem.

 

slusas turbofolk & jedes majonez u svoja 4x zida, kul, to je tvoja stvar.

 

tvrdis javno da majonez sve cini ukusnijim [ne cini, naprotiv], treba biti otvoren za kriticko-ismevacko misljenje.

 

nije ovo spomenar sa bezuslovnim srcima.

 

Kakva tvrdnja torima, ja volim majonez, neko ne, Zemlja se okreće. Meni čini sve ukusnijim, nekom ne, idemo dalje. 

 

Zaista jeste bzvz sve ovo što pišeš, pretvaraš vrlo prostu stvar u nekakvu raspravu s tvrdnjama i netvrdnjama. Uzmi malo majoneza, dobar je onaj s mladim lukom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MilošVB said:

Dejm, stavio te je vini na mesto, tamo gde pripadaš.

 

?

Just now, DameTime said:

 

Kakva tvrdnja torima, ja volim majonez, neko ne, Zemlja se okreće. Meni čini sve ukusnijim, nekom ne, idemo dalje. 

 

Zaista jeste bzvz sve ovo što pišeš, pretvaraš vrlo prostu stvar u nekakvu raspravu s tvrdnjama i netvrdnjama. Uzmi malo majoneza, dobar je onaj s mladim lukom.

 

jel ne treba da imam misljenje koje nije pozitivno ili ne treba da imam misljenje uopste?

 

kako god okrenes, prva opcija je za fejzbuk i instagram, jao legendice / to carice, druga nije niti za jedan online thread-community, posto na diskusiji [pozitivnoj ili negativnoj] funkcionise ceo princip.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

jel ne treba da imam misljenje koje nije pozitivno ili ne treba da imam misljenje uopste?

 

kako god okrenes, prva opcija je za fejzbuk i instagram, jao legendice / to carice, druga nije niti za jedan online thread-community, posto na diskusiji [pozitivnoj ili negativnoj] funkcionise ceo princip.

 

Naravno da treba da imaš mišljenje i ja poštujem ako ti ne konzumiraš majonez i ne smatraš da on sve čini ukusnijim. Diskusija je jedno, ismevanje je nešto drugo i to bi trebalo da zna svako ko je izašao iz adolescentnog perioda.

Link to comment
Share on other sites

Pa postoje pravila šta ide uz šta. Ukusi se slažu i razvijaju i mislim da je legitimo kada neko kaže da nešto ne bi trebalo da se radi ali uvek svakom svoje. Ja ne volim onu nardonu "O ukusima ne treba rasrpavljati" jer baš naprotiv treba pričati i objasniti zašto neka pravila postoje. Ako išta čisto informativno radi.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliki sam ljubitelj pizze i volim da je probam svugde gde se zateknem..

Slažem se sa uinijem da je najbitnija stavka napraviti kvalitetno testo..koje fermentira i nekoliko puta se podiže,a bilo bi idealno da odstoji u frižideru bar 24h.

 

Ako je testo pogođeno onda se i sa sastojcima srednjeg kvaliteta može napraviti vrhunska pizza. I peć na drva..

 

Preferiram taj napolitanski stil,ali sve vrste prolaze kod mene.

 

Kad smo kod lokala..nedavno otkrih (na preporuku) piceriju Anđelo u Novom Sadu. U Kisačkoj ulici. Vlasnik i pica majstor je Anđelo, Italijan, koji se doselio ovde..

 

Pizze su mu nešto između napolitanske i neke recimo domaće verzije..ekstra su. Cene iznenađujuće povoljne za Novi Sad.. Ima i drugih italijanskih delicija poput pasti, lazanja itd..

 

Preporuka!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ove napoli pizze o kojim Uini prica, na njih je stvarno grijeh stavljati ikakve dodatke.

 

Ja sam trenutno u trenaznom procesu, trener mi ispira mozak da je hrana sredstvo/potrebna energija za funkcionisanje, a ne nesto u cemu treba da se uziva. Ostalo mi je jos 3 sedmice do cheat meal-a, i bice pizza... Moze i sa mayo, moze ananas, moze sve, samo da osjetim miris tijesta 😄 

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde sam vala team Uini.

 

Na stranu blasfemično turanje majoneza svuda (priznajem ga samo u ruskoj salati 😄), al' koja je poenta ovih bezazlenih small talkova o bilo čemu ako diskusiju treba napustiti onog trenutka kad nisi u fazonu 'i ja isto', jer 'nemaš pravo' da kažeš ono što pomislišToliko je bezazlena tema, da bih bez pardona sprdao bilo kog sagovornika, a poslednje što bih očekivao je da se uvredi.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Princeton said:

Ove napoli pizze o kojim Uini prica, na njih je stvarno grijeh stavljati ikakve dodatke.

 

Ja sam trenutno u trenaznom procesu, trener mi ispira mozak da je hrana sredstvo/potrebna energija za funkcionisanje, a ne nesto u cemu treba da se uziva. Ostalo mi je jos 3 sedmice do cheat meal-a, i bice pizza... Moze i sa mayo, moze ananas, moze sve, samo da osjetim miris tijesta 😄 

 

Meni ovo bolno i čitati.

Govorim subjektivno naravno, uopšte mi ne smeta što ti živiš tako kad si već odlučio 🥹

 

Ako tako gledamo onda je i seks sredstvo, potrebno za produženje vrste.

 

Spavanje je sredstvo, kako bi se odmorio za rad.

 

.... smells like dystopian setting to me.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

odlicno ide majonez uz sve, oprostite mi pokondirenost. tj nemojte, zabole me

 

od sad samo srcad, nikakva negativa ili ismevanje. not

 

sta je uopste glupo? probajte slatko od sljiva u mojitu a rendajte malter umesto grana padano. nista ne matchuje taj ukus

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad ste kod pica, bejah sad na Siciliji pa sam probao svakave neke, sa pistacima, sa tartufima, sa povrcem itd... ali najjaca mi je bila jednostavna margarita i to je to. Takodje mislim da se pravi prevelika fama oko ''dobre'' pice.

Bili smo u nekom restoranu gde sede i lokalci koji drzi neki lik sto je pobedjivao na tim nekim picijadama i ima testo koje stoji 24 i 48 sati. Dobra pica, ali iskreno ne znacajno bolja nego sto sam probao npr kod Sase Kovacevica u restoranu koji ima tu neku napolitansku pec za picu, ali nije neki lokal koji je orijentisan samo na pice.

Sta sam hteo reci, mislim da je pravljenje pice delatnost gde nema prevelikih barijera ako imas lovu, tj moze se pojesti i dobra pica u Beogradu, Novom Sadu, Segedinu, dok na primer to nije slucaj za ribu i morske plodove, gde sam sada bas uvideo sta znaci kad imas dobru svezu ponudu, koju zbog logistike nije moguce izvesti svuda. 

 

Ostalo mi je da idem u Bosiljak u Zemun da probam tu picu sto pravi momak sto je radio u Napulju, ima Marka Zvaka snimak o tome, a najvise sam se razocarao u Pietru, jer sam isao sa NBG na Vracar specijalno da bih tamo probao picu, ali nesto su momci zajebali taj dan, ili su stavili los sir, ako drugim poslom zavrsim u blizini mozda im dam popravni. 

 

Posto sam ja covek seljak najvise volim picu koju pravi moja tasta, a to je da umesto pelata stavi mleveni paradajz koji je inace nesto malo slaniji od pelata i to mi bude toliko dobro da dok jedem uvek razmisljam da treba da otvorim lokal gde ce se praviti  bas takva pica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

odlicno ide majonez uz sve, oprostite mi pokondirenost. tj nemojte, zabole me

 

od sad samo srcad, nikakva negativa ili ismevanje. not

 

sta je uopste glupo? probajte slatko od sljiva u mojitu a rendajte malter umesto grana padano. nista ne matchuje taj ukus

 

Izvini što mažem majonez na leba torima, možda nemam za više. Ali ako ti imaš da mi platiš te delicije koje konzumiraš, ješću, pošto sam otvorena za sve opcije. Lav ju 💋

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Izvini što mažem majonez na leba torima, možda nemam za više. Ali ako ti imaš da mi platiš te delicije koje konzumiraš, ješću, pošto sam otvorena za sve opcije. Lav ju 💋

 

uff ala mrdamo stative

 

pri cemu ti nisam rekao ni ja bogata, ti govno, niti sam pisao nesto jednako neukusno tipa, koja si ljanka, eno torova za picu sa majonezom, vec sam prilicno racionalno pisao gde prestaje majonez kao zacin a gde postaje hrana izgovor da se pojede majonez.

 

al, ajde kao da se a/ slazem ili b/precutim jer nemam afirmativno misljenje na temu.

 

to nije social network, vec spomenar.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...