Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

54 minutes ago, 40Wins said:

 

Nema sta, da vodis zenu na koncert Sase Kovacevica da se oduzis. 

Jbg, ja dovodim jednu pa drugu babu po potrebi u Beograd, ali sve nam razbija koncepciju sto zena ne moze da radi remote bar 2 dana nedeljno, zbog debilnog HR direktora, pa ne moze da udje u kucu pre 18, 18:15.

 

Sto bi reko Barkli, valjda ce biti lakse kad deca porastu.

 

Meni je kul i što chaos is she radi part-time pa može dosta da se posveti malom. Moji roditelji žive na 20 min peške aka 5 min kolima od nas tako da i to pomaže plus možemo da izboksujemo uvek neki remote pa da odemo ili njih dvoje odu kod njenih izvan grada na nekoliko dana. Jbga, namestio sam sebi da neke moje opsesije što manje pate zbog porodice, neke stvari ne mogu ali u tom domenu se ne žalim. + žena ima neke svoje hobije i interesovanja u čemu je ja potpuno podržavam i ostavljam joj prostora koliko joj treba. Na kraju krajeva, nikad ne bih odlučio da pravim porodicu sa nekim ko će da me sputava oko stvari koje mi mnogo znače.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Da "pozdravim" mayo team

F3objM9WgAAnGTq?format=jpg&name=small

:classic_biggrin:

 

Ja to ništa bez majoneza ne jedem. Naravno, jedem, al' majonez je samo plus.
Mislim da u onoj diskusiji generalno nije problem majonez na pici, već majonez na bilo čemu. I to sve vrste majoneza, garlic, truffle, itd... AAA

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što majonez sveeee učini ukusnijim!

6 minutes ago, uvrnuto said:

Ja to ništa bez majoneza ne jedem. Naravno, jedem, al' majonez je samo plus.
Mislim da u onoj diskusiji generalno nije problem majonez na pici, već majonez na bilo čemu. I to sve vrste majoneza, garlic, truffle, itd... AAA

 

Oni Polimarkovi eksperimenti sa mladim lukom, slaninicom, krastavcem,... AAAAAA sve mi daj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moram da stavim majonez na mandarinu npr, jer sve čini ukusnijim

 

mislim, kapiram ja da je sve moguće i da prija nekome. samo, ne vidim opipljiv razlog zašto bi metao majonez pored pravoverne pljeskavice, pored živog kajmaka ili urnebesa, ako ti treba neki sos. za svako meso na ovom jpegu, postoji prikladniji sos / umak / whatevs

 

tartar ili majonez su nezamenljivi za nekolicinu stvari; ovo ostalo, kapiram da ti je onda nebitno pta jedeš uz majonez, jal' meso, pizza, kartonska kutija, rolovana kartonska kutija, suši..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

moram da stavim majonez na mandarinu npr, jer sve čini ukusnijim

 

mislim, kapiram ja da je sve moguće i da prija nekome. samo, ne vidim opipljiv razlog zašto bi metao majonez pored pravoverne pljeskavice, pored živog kajmaka ili urnebesa, ako ti treba neki sos. za svako meso na ovom jpegu, postoji prikladniji sos / umak / whatevs

 

tartar ili majonez su nezamenljivi za nekolicinu stvari; ovo ostalo, kapiram da ti je onda nebitno pta jedeš uz majonez, jal' meso, pizza, kartonska kutija, rolovana kartonska kutija, suši..

 

Cela poenta je u boldovanom ;D Npr. ja ne jedem urnebes, ne podnosim ništa ljuto ni što vuče na ljuto, dok kad kupim pljeskavicu nikad u nju neću staviti kajmak. Kajmak volim kad bockam ćevape boc-boc na nekoj slavi/svadbi/proslavi/gde god, dok u pljesku uvek stavim majonez-pavlaku (idealno ako imaju susam pavlaku)-neku salatu. 

 

Živeo holesterol u najavi! 

Link to comment
Share on other sites

Davno sam naučio da uz pravu picu ne ide ništa od dodataka. Italijanski restoran, gazda a ujedno i glavni kuvar italijan. Nas trojica i poručili svi različite pice. Inače ne volim do dodajem ništa, ali poče kolega da se buni gde je kečap pa gde je kečap. Zove on konobara a mene stariji kolega munu ispod stola i namigne mi, pazi sad. Posle 2-3 min dolazi gazda. Pojma nemam šta je on ovom sve izdeklamovao na italijanskom. Trajalo je to dobrih par minuta. Kolega se zacrveneo od stida. Na kraju nam je stariji kolega objasnio da je kod njih to svetogrđe i da se pica jede onakva kako je napravljena.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim reakcije...ljudi se smeju, a ja ozbiljan.  Ima recept ( inicijalno je bio za karfiol, ali u suštini možeš i brokoli tako da jedeš, može i da se meša , mislim ono eksperimentisali smo kući pa znamo da radi i za brokoli. )

 

Obariš karfiol ( brokoli ). Napraviš preliv. Uzmeš kesu  majoneza i kiselu pavlaku. Stavi se po želji malo belog luka i peršuna. Količine eksperimentišeš, probaš dok ne nađeš ono što ti odgovara. Uglavnom baren karfiol / brokoli se prelije time. E uz to savršeno ide bukvalno bilo koja kombinacija meso+krompir. Lično mnogo volim uz to baren krompir i neku mladu junetinu skuvanu u supi pa izvađenu i serviranu uz to, ali bukvalno bilo koja kombinacija je ekstra. Pečen krompir i meso u rerni. Šnicle i pire. Kako god. 

Ja se generalno krstim kad mi ljudi kažu da ne valja karfiol / brokoli. Nisam još upoznao nekog kome se nije dopalo sa ovim prelivom...a jako je jednostavno za napraviti. 

 

edit: Ne napisah, taj preliv mora dobro da se izmeša naravno. 

 

 

Edited by advokat kuče, tečefon
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Karfiol volim u krem-čorbi, a brokoli sam vremenom zavolela, mada ga jedem uglavnom uz belo meso. Zato spanać, pa udavila bih se u tome... 

 

Edit: @advokat kuče, tečefon Meni najjači preliv za meso, uzmem kiselu pavlaku, senf, malo majoneza, dodam u to začine - uglavnom peršun i maaalo belog luka u granulama. Bukvalno kida

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Ako je neko od vas koji idete po festivalima/koncertima po inostranstvu imao priliku da sluša TDB uživo iskreno mu zavidim na tome. Za malo čime žalim što se tiče muzičkih događaja, pratio sam ih od prvog EP-a, uvek mi je nešto bilo preče, sve do tragičnog gašenja benda. Ne znam koliko su ljudi upoznati, ali ovaj bend je imao potencijal da bude Ghost pre Ghosta (mada su meni daleko, daleko kvalitetniji od Ghosta), samo što je Selim odbio te velike izdavačke kuće i prilike za konstantne turneje zbog problema sa mentalnim zdravljem. Bilo je nešto Knopflerovsko u Selimu, a ne mislim samo na crveno-beli stratokaster.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Selim je umro pre 10 godina, dosta davno. Ovi kasniji projekti Faride i ekipe nisu taj nivo kao TDB. Ne verujem da bi mogli da dostignu i blizu popularnost Ghosta jer nisu imali taj gimmick niti toliko cheesy pesme, samim tim neki šoubiznis potencijal im je bio nemerljivo manji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...