Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Vi stvarno verujete da koliko god da je lud i srbomrzac Kurti kreće svom vojnom na srpski narod na severu Kosova i ide od sela do sela i proteruje. Nije da mu nije drag taj tuđmanov metod ali nema on baš toliku podršku kao svojevređeno Njofa. Meni posle svega viđenog i i odslušanog sledi prvo ostavke kurtijevih gradonačelnika, izlazak Srba na izbore(nema druge) i formiranje neke ZSO od sigurno tri možda i četiri opštine na severu. Ostali otpadaju što je Kurtijev uspeh kao i eliminacija Radojičića( faliminderit vlau Aco) a AV će to predstaviti kao istorijski uspeh pošto su lokalci bez njega sve zasrali. Kvota je 1,10 da ovo prolazi

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Janjic

Quote

Janjić je šokirao izjavom o trenutnoj situaciji navodeći da Srbija više ne može da se uzda u Briselski sporazum.

 

- Ovo je isključivo iz mog ugla. Građani su podigli barikade jer su nezadovoljni diktaturom Kurtija. Time je cela stvar definisana, a to znači da se radilo o pobuni naroda. Kada pogledate svo oružje, bagere i ostalo. Vi ćete videti da to prevazilazi broj od 30 ljudi i da se računalo na priključivanje. Dakle, to je bio neki pokušaj da se na oružani način stvori otpor. To je toliko promenilo našu situaciju da ta priča Lajčaka i Borelja, od toga nema ništa - naveo je Janjić i dodao:

 

Kurir televizija

FOTO: KURIR TELEVIZIJA

- Predsednik je danas razgovarao sa predstavnicima Kvinte i predložio dolazak KFOR-a kao nekog garanta bezbednosti i širenja njegove uloge na severu. Sam predsednik govori o bezbednosti, ali KFOR nema tu misiju ni po rezoluciji. Niti želi posle ranjavanja njegovih ljudi. Ubuduće će se voditi bezbednosni razgovori Beograd - NATO - Kvinta na raznim kanali. Ja se nadam da će predsednik ovaj put prihvatiti ideju koju su odbijali Čović, Tadić i Koštunica da se razgovara o ozbiljnom bezbednosnom paketu, Srbija preko NATO-a, KFOR i ako treba preko kosovske vlasti. Vama nije više tema ZSO. Pukao je Briselski sporazum nema ništa od toga. Dakle sada će se dijalog pre svega voditi o bezbednosti i o religijalnoj autonomiji i to je veliko. Veće nego što je Srbija mislila da će dobiti na severu. Ali će jedno vreme sever ostati, par godina, u jednoj limbo situaciji kakva je bila istočna Slavonija.

 

Inace rece da su dvojica ubijenih ucestvovali i u sukobu s kforom i da je vucic na sastanku s komandantom kfora pre nekog vremena prihvatio da isporuci ostale koji su ucestvovali u sukobu s kforom u junu a nalaze se u Srbiji (voditeljki otpade vilica).

Kps kfor i ostali su uvezbani za ovakve situacije 

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

After the attack on the police in #Kosovo everyone must be aware of their role in peace. In the tense situation in the Western Balkans, responsibility is measured by what one does for de-escalation. Serbia in particular must unequivocally call for a renunciation of violence.

 

Link to comment
Share on other sites

Kurti je uputio poziv Bobanu Bogdanoviću da mu bude savetnik, na čemu mu se ovaj zahvaljuje i oduševljeno prihvata i kaže „Ovo sam čuo od predstavnika EU. Spreman sam i onog trenutka kada me pozove premijer Kurti, biću spreman da preuzmem tu ulogu i pomognem u deeskalaciji situacije za veće dobro obe strane“....

 

Vučić će biti oduševljen ovim deesklatorom.......

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, shonke said:

Pa nije bas da ne možemo znati, 21. je vek, možeš naći svaku vest koja se bilo gde emituje u svetu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Не, не слажем се, нисам се ја лепо изразио.

 

Нисам мислио да ми као ми из Србије нећемо знати шта се догодило, већ да нико са наше стране званично неће рећи шта је ово што се десило. Упрошћено нико неће положити јавно рачуне, као што никада и не раде.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Kurti je uputio poziv Bobanu Bogdanoviću da mu bude savetnik, na čemu mu se ovaj zahvaljuje i oduševljeno prihvata i kaže „Ovo sam čuo od predstavnika EU. Spreman sam i onog trenutka kada me pozove premijer Kurti, biću spreman da preuzmem tu ulogu i pomognem u deeskalaciji situacije za veće dobro obe strane“....

 

Vučić će biti oduševljen ovim deesklatorom.......

 

 

Bogdanović iz Leposavića?

Link to comment
Share on other sites

Не, не слажем се, нисам се ја лепо изразио.
 
Нисам мислио да ми као ми из Србије нећемо знати шта се догодило, већ да нико са наше стране званично неће рећи шта је ово што се десило. Упрошћено нико неће положити јавно рачуне, као што никада и не раде.
Aaaa, pa da, to je konstanta.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hovenier: Naoružana grupa na severu je bila obučena i organizovana

Quote

Ambasador Sjedinjenih Američkih Država na Kosovu Džefri Hovenier (Jeffry Hovenier) rekao je da još uvek postoje nepoznanice u vezi napada na policiju Kosova 24. septembra, uz ocenu da tu grupu ljudi nisu činili građani koji su se spontano okupili "da izraze svoju zabrinutost".

https://www.slobodnaevropa.org/a/kosovo-napad-hovenier/32610104.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Valjda....
https://n1info.rs/vesti/bogdanovic-tuzio-predsednika-aleksandra-vucica-zbog-izjave-da-je-narkodiler/

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Nepoznat mi lik i delo ovg tipa, ako dobro kapiram jutros pre kafe on i ne živi na Kosovu ali eto zna kako će spasiti preostale Srbe. Kad se pogleda lista svih tih "savetnika" koje kurti menja kao čarape vidi se i koliko mu je stalo da sklopi neku vrstu saradnje sa Srbima na KOsovu. Kome ovaj sme da zakuca na vrata počev od Goraždevca pa do Ranilluga a sever i da ne pominjem.

evo ko bi mogao da bude neko sa uticajem kod Srba a da može i da kaže svoj stav

 https://n1info.rs/vesti/kurti-je-najsrecniji-covek-doci-ce-do-novog-iseljenja-srba-sagovornici-newsnighta-o-dogadjajima-na-kosovu/?ref=danas

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Nepoznat mi lik i delo ovg tipa, ako dobro kapiram jutros pre kafe on i ne živi na Kosovu ali eto zna kako će spasiti preostale Srbe. Kad se pogleda lista svih tih "savetnika" koje kurti menja kao čarape vidi se i koliko mu je stalo da sklopi neku vrstu saradnje sa Srbima na KOsovu. Kome ovaj sme da zakuca na vrata počev od Goraždevca pa do Ranilluga a sever i da ne pominjem.
evo ko bi mogao da bude neko sa uticajem kod Srba a da može i da kaže svoj stav
 https://n1info.rs/vesti/kurti-je-najsrecniji-covek-doci-ce-do-novog-iseljenja-srba-sagovornici-newsnighta-o-dogadjajima-na-kosovu/?ref=danas
Dobar je Bane, nego prvo mi iskoči slika Ivana Ivanovića, pa se upitaj, šta ti bi ? Ono neka reklama...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mare80 said:

 

Ovim napadom Parizer dobija ... šta ... ?

Bio je u prilično lagodnoj poziciji zbog Kurtijevog šiljenja patke oko ZSO, sada o tome niko više ni ne priča ...

 

 

Dobija fantasticnu otstupnicu da nakon priznanja Kosova kao nezavisne drzave - ostane na vlasti. Predao je sve osim Srba koji tamo zive. Insceniran je sukob sa minimalnim brojem zrtava, krivica prabacena na lokalce, narod u panici napusta teritoriju, nema kamiona i traktora, sve fajn, civilzovano....oni tvrdoglavi koji ostanu bice pod zastitom KFOR a, idemo dalje u nove radne pobede....

Ovaj scenario nije moguc bez dogovora sve 3 strane, Bg, MZ i Kurtija. Kolicina zaplenjenog oruzja - ubedljiva, lokalci bas resili da ratuju, AV mirotvorac, nece da ratuje i potpisuje francuskonemacki sporazum do kraja godine. AV kao Poncije Pilat - pere ruke, nije predao Kosovo, samo se predalo...

Znaci, AV seo na rudu Zapada, Rusi nisu u prilici da se protiv gubitka intersne sfere nesto ljute, mir, mir, mir, niko nije kriv....

 

iskreno, volela bih da sam u pravu i da se taj kosovski cvor presece bez ratovanja, bez jos izgubljenih decenija nasih zivota. 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Pletilja said:

Dobija fantasticnu otstupnicu da nakon priznanja Kosova kao nezavisne drzave - ostane na vlasti. Predao je sve osim Srba koji tamo zive. Insceniran je sukob sa minimalnim brojem zrtava, krivica prabacena na lokalce, narod u panici napusta teritoriju, nema kamiona i traktora, sve fajn, civilzovano....oni tvrdoglavi koji ostanu bice pod zastitom KFOR a, idemo dalje u nove radne pobede....

Ovaj scenario nije moguc bez dogovora sve 3 strane, Bg, MZ i Kurtija. Kolicina zaplenjenog oruzja - ubedljiva, lokalci bas resili da ratuju, AV mirotvorac, nece da ratuje i potpisuje francuskonemacki sporazum do kraja godine. AV kao Poncije Pilat - pere ruke, nije predao Kosovo, samo se predalo...

Znaci, AV seo na rudu Zapada, Rusi nisu u prilici da se protiv gubitka intersne sfere nesto ljute, mir, mir, mir, niko nije kriv....

 

iskreno, volela bih da sam u pravu i da se taj kosovski cvor presece bez ratovanja, bez jos izgubljenih decenija nasih zivota. 

 

 

 

uglavnom ste u pravu samo što ima još ponešto da se zategne i pročisti na obe strane kako ne bi došlo do iskakanja iz dogovorenog

rekoh na kraju možda dobiju nobela za mir i av i kurti uz čika hila

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Dobija fantasticnu otstupnicu da nakon priznanja Kosova kao nezavisne drzave - ostane na vlasti. Predao je sve osim Srba koji tamo zive. Insceniran je sukob sa minimalnim brojem zrtava, krivica prabacena na lokalce, narod u panici napusta teritoriju, nema kamiona i traktora, sve fajn, civilzovano....oni tvrdoglavi koji ostanu bice pod zastitom KFOR a, idemo dalje u nove radne pobede....

Ovaj scenario nije moguc bez dogovora sve 3 strane, Bg, MZ i Kurtija. Kolicina zaplenjenog oruzja - ubedljiva, lokalci bas resili da ratuju, AV mirotvorac, nece da ratuje i potpisuje francuskonemacki sporazum do kraja godine. AV kao Poncije Pilat - pere ruke, nije predao Kosovo, samo se predalo...

Znaci, AV seo na rudu Zapada, Rusi nisu u prilici da se protiv gubitka intersne sfere nesto ljute, mir, mir, mir, niko nije kriv....

 

iskreno, volela bih da sam u pravu i da se taj kosovski cvor presece bez ratovanja, bez jos izgubljenih decenija nasih zivota. 

 

 

 

Ako se dopusti nepomeniku da reši taj "čvor" to znači da će dobiti lične garancije i čist teren za neviđeni zulum narednih 15-20 godina. Ovo sada će biti Eldorado za ono što bi on još mogao da opljačka, uništi, zatvori i rasproda, (a što šta i fizički eliminiše). Zato nipošto ne treba pomogati u rešenju problema, naprotiv samo jak kamen u cipeli. 

 

Normalni ljudi u boljim okolnostima moraju da razgovaraju i dogovoraju. Njegov dogovor je bukvalno smrtna presuda za ostatak Srbije, mrzeće nas budući naraštaji gore nego naciste. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Posle razresenja Kosova, zanimacija ide ka RS. Ima tu psihopata da zavrsava dosta toga, tako da jos desetak godina cemo se druziti sa njim sigurno.

JA sam imao neku pogrešnu procenu, a to je da će prvo zasrati Dodik, pa tek onda Kosovo...medjutim, nekima se baš žuri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...