Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

11 minutes ago, Constantin said:

Elem...ne praviš Oslobodilačku vojsku, dok ne obezbediš jakog političara, da se izuje ispred sobe, i sedne s tobom na patos.
 

Tako je.  Kad su pre 20 godina bile obrnute uloge, ovakvi ljudi su se zvali borci za slobodu i bili su naoruzavani i podrzani.

Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

@Constantin Kako glasi taj odgovor? Za ovu akciju KP-a postojale su ocigledno bezbednosne informacije o dogadjaju te je Kfor infrastrukturalno, vizuelno slikom pomogao KP. Dakle znalo se da se nesto sprema. Informacije su postojale.

Tako je. To sam i napisao, kao i to da su naće službe zakazale....

Oko odgovora...svakako ne mislim na "vojni odgovor"....sam sam kriv jer sam ostao nedorečen. Pošto sada frontalno pritiskaju da nam se uvedu sankcije, a drugim okom nišane Lajčaka i Borelja, ukoliko u tome budu imali uspeha, pristati samo na UN...a tu će pasti dogovor kao za ovog Šmita u Bosni. Ne znam koga bi oni za posrednika ' Možda ovog iz spoljnopolitičkog odbora Bundestaga, koji se zalaže da nas bombarduju, EDija Ramu, Erdogana, šta znam.....treba se pripremiti,a ne samo pljuvati po Aleksiću, Ćuti, N1 i Novu S.....

Ukoliko ne dozvoljavaju, kao jutros hranu, lekove, mleko namirnice, nema ni za njiha brašna, Thomy majoneza i sl. gluposti. Nek uvoze preko Albanije i C.Gore....ili ćemo da sednemo i pričamo, što je uvek bolje....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Ma kakav bre vojni odgovor. Pa mi da udarimo dole na KP i KFOR, ne bi nas više bilo za nedelju dana. Mi smo jad i beda najveća.

Ma batali KFOR...to se ne pipa....o tome ne sme ni da se priča.

Video....

https://n1info.rs/vesti/momir-stojanovic-opomena-vlastima-da-razmisle-ko-je-oslonac-srpske-politike-na-kim/

Link to comment
Share on other sites

Sto vise razmisljam o motivima sve sam skloniji stavu da su ovi hteli barikade - tenzije koje bi bile okidac da se trazi sednica SB UN o Kosovu. Ako se trazio trenutak, onda taj trenutak dolazi posle nekih preduzetih koraka na terenu. Ocigledno da taj korak nije lepo izveden, da je propao. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ne bih da zvučim lenjo ali bih cenio da mi neko napiše ukratko šta se desilo i ko su poginuli Srbi, te kako su se oni našli na mestu gde su stradali? Kapiram da je to neki manastir tamo.

 

Vidiš, to su najteža pitanja. Razglabamo već 3 dana o tome a znamo za nijansu više nego u nedelju.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Niko od njih nije služio vojsku. Ja bih preslušao izjavu Momira Stojanovića...on je za Vulina i Gašića lično Džems Bond 007....

Stari je to radikal kojem ja ništa ne verujem, jeste stručniji od gašića i vulina ali mu je glvani cilj zaštita nekadašnjeg sabrata iz radikala

naravno da će se javljati razni experti i svaljivati krivicu na lokalce, tako je i sloba kad bi nešto zajebao krivio babića, karadžića, hadžića i postavljao poslušnike

ovi su ljudi bili ubeđevani na raznim sastancima i obukama da će ih se podržati samo da oni odrade prvi upad i zauzmu pozicije na Ibru, sad da li ih je neko izdao, prodao ili su ovi s'druge strane bili toliko profesionalni i sve skapirali od  samog kretanja pitanje je. Ako su ih provalili na samom početku što su slali samo patrolu da ih zaustavi? ili je trebalo da pogine i neko sa te strane da dojam bude kompletan. Ovi likovi što su izginuli nisu klinci paljevine, imaju porodice, decu i nisu avanturisti željni dokazivanja već ih je neko ubedio da je kucnuo čas da se oslobodi sever Kosova, tog treba naći i vešati na Terazijama

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Stari je to radikal kojem ja ništa ne verujem, jeste stručniji od gašića i vulina ali mu je glvani cilj zaštita nekadašnjeg sabrata iz radikala

naravno da će se javljati razni experti i svaljivati krivicu na lokalce, tako je i sloba kad bi nešto zajebao krivio babića, karadžića, hadžića i postavljao poslušnike

ovi su ljudi bili ubeđevani na raznim sastancima i obukama da će ih se podržati samo da oni odrade prvi upad i zauzmu pozicije na Ibru, sad da li ih je neko izdao, prodao ili su ovi s'druge strane bili toliko profesionalni i sve skapirali od  samog kretanja pitanje je. Ako su ih provalili na samom početku što su slali samo patrolu da ih zaustavi? ili je trebalo da pogine i neko sa te strane da dojam bude kompletan. Ovi likovi što su izginuli nisu klinci paljevine, imaju porodice, decu i nisu avanturisti željni dokazivanja već ih je neko ubedio da je kucnuo čas da se oslobodi sever Kosova, tog treba naći i vešati na Terazijama

Znači...nisi ga preslušao ?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Perkos2 said:

ako je on stvarno bio u toj grupi pa je onda  pušten da se vrati u Srbiju ispada da je sve dogovoren sukob u kome će se žrtvovati po par pešaka da bi se došlo do većeg cilja, na Kosovu već prozivaju Sveqlju zbog toga

 

 

Ovako sa 35 godina "iskustva" ovog sfrj raspad-sranja, ja [irony]ne znam odakle ti ideja da je tako nesto moguće[/irony]. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

već ih je neko ubedio da je kucnuo čas da se oslobodi sever Kosova, tog treba naći i vešati na Terazijama

 

Evo da ti kažem, ako je neko uspeo u to da ih ubedi, onda su oni među većím moronima koji su hodali ovom planetom.

Link to comment
Share on other sites

n1

 

Zvanično najavljena žalost u Beogradu za pripadnicima oružane grupe koji su ubijeni posle sukoba sa kosovskom policijom, a pošto je ubijen policajac na Kosovu, najgori je signal koji je Srbija mogla da pošalje regionu i evroatlanstkoj zajednici, ocenio je albanski premijer Edi Rama i pozvao i Prištinu da ne preduzima jednostrane akcije.

Rama je, u objavi na društvenoj mreži Iks, rekao da je Beograd trebalo da otvori ozbiljnu istragu o članovima „te kriminalne grupe, njihovim vezama sa trgovcima oružjem i drugim pojedincima ili subjektima, potencijalno angažovanim u stvaranju oružanog pokreta na severu Kosova“.

Umesto toga, u Beogradu se, kaže, „raspiruje plamen oružanog sukoba kao nikada od 1999. godine“.

„Ovo ne samo da je neopravdano i neprihvatljivo, već je za osudu svom snagom reči i instrumenata koji su dostupni evroatlantskoj zajednici“, naglasio je albanski premijer.

Ovo je trenutak kada Evropska unija i SAD moraju jasno i odlučno da se razdvoje da li će podići demokratsku uzbunu na najviši nivo da zaustave eskalaciju sukoba na severu Kosova, koji je, smatra Rama, ušao u najopasniju fazu od 1999. godine ili će, dodaje, nastaviti da održavaju dijalog za normalizaciju i posvećenost Kfora na istom nivou koji je sada potpuno nedovoljan.

„Stoga je apel Albanije velikim prijateljima i strateškim saveznicima Zapadnog Balkana – ne ostavljajte današnju akciju za sutra“, poručio je Rama.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Umesto toga, u Beogradu se, kaže, „raspiruje plamen oružanog sukoba kao nikada od 1999. godine“.

 

da zaustave eskalaciju sukoba na severu Kosova, koji je, smatra Rama, ušao u najopasniju fazu od 1999. godine

 

 

Па где је овде разлика између тога што Рама каже да Београд каже и овога што Рама каже? 🤔

Link to comment
Share on other sites

Posle svega, Vučić će imati priču za svakog,

  • Za ZApad, eto jesam obećao ali vidite s kim radim, na šta su sve spremni, ne smem da potpišem.
  • Za Srbe sa severa, borim se kao lav, ali eto, ovi vaši tu su zasrali, ne mogu sve sam.
  • Za Ruse, hvala na nesebičnoj pomoći, ali evo, ovaj vaš što sam ga postavio za direktora BIA, zapeo da izvede akciju, ja ga pustim, on napravi sranje.
  • Za KFOR, rekao sam vam da sam za saradnju, eto javio sam kad kreću u akciju.
  • Za prozapadne birače, uklonio sam ove što su pod sankcijama USA, šta hoćete više, ne mogu i Batu Gašića da dam.
  • Kome je sad do izbora kam moramo da se ujedinimo svi.

-

.

Dodaj dalje, ništa nije nemoguće.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Snimak na kojem tvrde da je M.R, je nastao pre zestokih okrsaja. A vidi se da mu likovi pored rukom pokazuju na dron i da se svi sklanjaju, ne znam da li je stvarno on na snimku. Par njih okolo mogu da raspoznam, a cim ja golim okom mogu, mogu i sluzbe uz pomoc softvera i svega toga.. 

U Banjskoj je sada mirno, nemam info da li se pretresaju kuce jos uvek. Uhapseni su radnici hotela to su oni sinoc, navodno u hotelu nadjeno neko oruzije (ne mnogo), i bio je ranjenik tu kojem se izgubio svaki trag. Jedan radnik zadrzan a drugi pusten odma, navodno je na pitanje gde je ranjenik ovaj drugi dao odgovor da ga je previo da ne iskrvari i da nije zeleo dalje da se mesa otiso je kuci, pricu proverili i pustili ga. 

Hleb i ostale namernice nisu pustene da udju u Banjsku... 

Malo je konfuzno svima, zato sto nemaju sliku u glavi kako izgleda teren oko banjske i gde je bila ta blokada puta gde se i dogodili obracuni. Udaljeno je to od manastira gde ovi sede kao da su na kafu dosli. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

zločin u pećkom kafiću Panda gde je prema javnom priznanju Vučiča, srpska tajna policija likvidirala pet mladića Srba, optuzujući zatim OVK za terorizam.

Nije, ali Vučić jeste rekao da nema dokaza da su to bili Albanci, naravno bez detalja ko je to uradio i šta se ustvari desilo. Tako da je tvrdnja verovatno istinita, ali sama rečenica je netačna (Vučić nije priznao). Roditelji mrtve dece su tražili od Vučića istinu šta se desilo tog dana, i naravno ništa od toga.

 

Više detalja:

https://thegeopost.com/en/security/the-parents-of-the-murdered-young-men-in-the-panda-cafe-in-pec-demand-that-vucic-tell-the-truth/

 

https://balkaninsight.com/2018/12/14/kosovo-s-panda-café-massacre-mystery-unsolved-20-years-on-12-13-2018/

Edited by Darko
Prepravio na "nema dokaza da su Albanci" umesto "nisu bili Albanci", da budem precizan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...