Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

https://kossev.info/cetvorica-srba-uhapsenih-u-nedelju-pusteni-na-slobodu-zbog-nedostatka-dokaza/

 

ovo je svakodnevnica za Srbe na Kosovu, zaustave te, pivedu,maltretiraju, svečlja i kurti proglase za teroriste-kriminalce-kontrabnadu a posle par dana 95% bude pušteno uz obrazloženje nema dokaza, i nikom ništa eto malo im se učinilo da je neko terorista da je neko ratni zločinac samo zato što neki deda kaže da je jedino Ilija znao planinske puteve pa nema ko drugi da je uputio vojsku i policiju na albanske civile a kad ga pitaju je li siguran u to kaže "valoj jo ali askush tjeter nuk men te bej"  "nisam siguran ali nema ko drugi"  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Ne znam kakvo suprotstavljanje zelis? Da podigne vojsku I udari po zapadnim zemljama? Da zatvori granice za ljude sa zapada? Sta konkretno?

Nema ni jedne njegove skorije izjave a da nije pljuvao po zapadu I ismevao/kritikivao njihovu politiku. Cak je I u UN gurao prst u oko. Nema gde nije pljuvao po zapadnim zemljama a da je dobio priliku. Da ne pricam o njegovim najblizim saradnicima, kakva je to antizapadna histerija I to ne samo od Vulina. Odbio da uvede sankcije Rusiji, odbio da agresiju javno kritikuje. Sta vise da uradi da pokaze muda? Jedino da vojsku ukljuci u sukob sa NATO. Posalje tenkove u Crnu Goru, Republiku Srpsku I na Kosovo. Druga je stvar sto je svestan da ako Hrvati zatvore naftovod a Bugari gasovod, a zapadna Evropa obustavi finansijske prilive samo od fizickih lica, da cemo bankrotirati za dva meseca.

To sto on stalno sere je totalno nebitno njima. U vezi onoga sto njih zanima najvise, a to je Kosovo, uradio je APSOLUTNO sve sto se od njega trazilo. Sta je njima bitnije, ono sto baljezga ili ono sto uradi?

Njima je odgovaralo da on bude tu, odgovara im i dalje. Za glavnu stvar koju on sprovodi, a to je Kosovo, moze da se dozvoli i ozbiljnije koketiranje sa Rusijom. 

Sta ima vecu tezinu, sprovodjenje zadatka u vezi Kosova ili baljezgarije u govorima i sankcije Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Sta ima vecu tezinu, sprovodjenje zadatka u vezi Kosova ili baljezgarije u govorima i sankcije Rusiji.

Upravo baljezganje I paljenje naroda protiv zapada je glavna kocnica bilo kom iole smislenom potezu, jer se svaki predlog sa zapada u ogromnoj vecini percipira kao antisrpski u startu I osudjen je na propast, nevezano cak ni za temu Kosova. Sa svim svojim iskustvom, moc reci ne bi trebali tek tako da podcenjujemo. Itekako je bitno sta se prica Ili baljezga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Upravo baljezganje I paljenje naroda protiv zapada je glavna kocnica bilo kom iole smislenom potezu, jer se svaki predlog sa zapada u ogromnoj vecini percipira kao antisrpski u startu I osudjen je na propast, nevezano cak ni za temu Kosova. Sa svim svojim iskustvom, moc reci ne bi trebali tek tako da podcenjujemo. Itekako je bitno sta se prica Ili baljezga.

Ma sve to stoji, ali zapad je pragmatican. Zarad osnovnog cilja mogu da progutaju sve. Pa trpeli su i trpe diktatore sirom sveta ako im to odgovara, pa tako i ovog mamlaza. 

Sta im je najbitnije ovde? Resavanje Kosova, najpre totalnim izbacivanjem svega sto ima veze sa drzavom Srbijom, pa onda medjusobnim priznanjem. Prvi deo je AV perfektno odradio, sada sledi drugi deo. Ako se tu koprca, smaknuce ga zbog toga, a ne zbog baljezganja, urusavanja demokratije, medija, sankcija Rusiji...

Link to comment
Share on other sites

Svećlja, za N1 kaže da je medju ubijenima Bojan Mijailović, telohranitelj Vulina, tokom njegove posete Kosovu 2013. Svećlja je kazao ranije da je ranjen Radoičić i da se nalazi na VMA. Jeste da je N1 proveravao i nije našao ništa neuobičajeno na VMA, ali sumnjam da su svuda zavirili. Svećlja nam nije rekao samo u kojoj je sobi i kad su posete....Kurti još spava, nije ustao, pa je twitter trenutno lišen njegovih izjava i objava. Biće u toku dana novih pikanterija i činjenica...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 40Wins said:

Gledao sam opet snimak par puta i uporedjivao slike, stvarno onaj lik lici na Radoicica, koliko god mi ne ide u glavu sto bi on koji kurac uzimao uniformu i pusku. 

Ono što sam ja još ranije čuo je da on stvarno predvodi te "akcije" što krimi što barikade i slično a sumnjam i da bi se ostali tako lako okupili kad ne vide njega na čelu. naravno ima i ono da kad uđeš u to kolo onda je teško da se izađe pošto se previše zna. po meni ako je sam na svoju ruku i u inat AV krenuo u neku avanturu nećemo ga više viđati među živima, to službe a ni AV ne praštaju, ako je to odradio za lovu i siguran život negde u južnoj africi to je onda maslo najačih stranih službi, ali ja mislim da je i on žrtvovan i prodat od atrane AV kako bi ovaj sebi kupio jeoš jedan mandat da vlada Srbijom. Pogledajte već 10 dana ofanzivu sns botova,kapilara, onih za štandovima, pozivara i aravno tv "analitičara"  AV uveliko sprema izbore i ovo zelena karte za iste pošto Ameri nisu bili voljni da ih odobre dok se nešto na Kosovu ne reši, pošto je ovim sve rešio tj izgubio 7:1 sam može da se posveti kampanji.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek mislio da je Veselinović ta batina na terenu, dok je Radojičić neki salonski kriminalac, ali sam se izgleda zajebao. Ispade Zvonko pametniji, jebeš Kosovo dok Inkop, Nukleus, ili kako god da im se trenutni paravan zove pravi milione. 

Edited by robespierre
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Koji je to sporazum? I na osnovu cega je prekrsen? (Jes da nema veze sa aktuelnom temom neposredno, ali moderacija ce da uradi svoje).

 

Jeste vezano za temu, jer pričamo o poštovanju demokratije i prava. Ja samo kažem da u celoj to situaciji niko nikad nije beo a drugi crn. To je sve jedna teška propagandna papazjanija.

 

Što se tiče moderacije, malo mi je smešno što to pominješ ali ok, prijavi 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Koji je to sporazum? I na osnovu cega je prekrsen? (Jes da nema veze sa aktuelnom temom neposredno, ali moderacija ce da uradi svoje).

 

Tako je, to što su oni Jeljcinu davali časnu reč nikakve veze nema.

A sve i da je postojao sporazum, on je domenu međunarodnog prava, a međunarodno pravo nije neki sveobuhvatan pravosudni sistem sa nepristrasnim arbitrima, mjerama provođenja i kaznama za prekršioce, nego spisak lijepih želja gdje se pravda određuje po tome ko ima veću toljagu i dublju kesu. Što je uostalom sasvim primjenjivo i na naš slučaj sa Kosovom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

I to je sad podložno diskusiji i tumačenju šta je guranje nosa a šta nije. Jednostavno, zapad je do jednog trenutka Slobu tretirao kao mirotvorca, a onda odjednom kao zločinca. Ša je triger, ja ne znam, ali kao savremenik događaja, potpuno mi je jasno da ima veze sa NATO prisustvom na Kosovu, vojnim bazama i Trepčom. Sloba to nije dozvolio, pa je sklonjen, iscenirani su sukobi sa kosovskim Albancima i ostalo je već poznato. 

 

Dakle, licemerstvo zapada je upravo u tome da oni ne mare ni malo o međunarodnom pravu, njima je to punchline. Važi samo kad meni odgovara. Ono što je naša krivica je što smo ispali glupi u spoljnoj politici. Kurčili smo se i dobili po nosu, to nam se svako malo dešava.

 

Ali da zapad ima interes, sklonio bi Vučića juče. Jebe se njima za slobodnu volju naroda Srbije.

Па нико не каже да је њих брига за слободну вољу Србије. Заправо слободна воља Србије показала се на изборима и то неколико пута. Молим лепо. 

 

Дал би могао Вучић да буде председник рецимо Холандије? Не би. Да ли би могао Вулин да буде министар војске Холандије? Не би. Да ли би могли РТВ Пинк и Хепи да имају националну фреквенцију у Холандији? Не би. Јбг све је до народа. Нико нам није крив. То што ја, ти, Пера, Славица нису такви ко нас јебе кад смо у мањини. Ја не кажем да смо сад ми нешто посебни због тога, у принипу боли ме уво. Али тако је како је. То се покаже на изборима.

 

И Вучић је сада на неки начин неки као смирујући фактор био, ако би кренуо војском на Косово за 24ч би се наратив променио и прошао би исто као Слоба.

 

Слоба и Вучић су неупоредиви за Запад све док овај не да их слуша него док не прави срања и не угрожава мир на континенту. 

 

Запад наравно да има интерес, ко је рекао да немају. Имају интерес као и свака страна на свету. Наш проблем је што се Запад проширио на скоро читавом континенту. А проширио се не зато што су они неког присилили на то. Него јер их Русија гурнула у њихово крило на начин како су поступали са државама у том Источном блоку. Ми нисмо прошли ту тортуру од Русије као Балтик, Пољска, Чешка, Румунија, ми само памтимо да су нас Руси ослободили у Другом светском рату, а да нас је НАТО бомбардовао 1999. и то је ок, то је легитимно. Али та Пољска, Чешка, Румунија имају другачије виђење и ти не можеш да им забраниш то. Јбг то су њихова искуства. 

Јбг нама је то проблем велики, што смо имали у скоријој историји за непријатеља силу која је обухватила читав континент на коме се ми налазимо. Ја знам да то јесте проблем за нас, али јбг то се неће променити бар не у некој блиској а врло вероватно и даљој будућности.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, robespierre said:

Ja sam uvek mislio da je Veselinović ta batina na terenu, dok je Radojičić neki salonski kriminalac, ali sam se izgleda zajebao. Ispade Zvonko pametniji, jebeš Kosovo dok Inkop, Nukleus, ili kako god da im se trenutni paravan zove pravi milione. 

Oni su kumovi inace. 

Prvi se sklonio skroz za KiM, uzeo Novi sad, Pazar i jos mnogo toga. A KiM prepustio kumu, uz Kopaonik. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, 40Wins said:

Gledao sam opet snimak par puta i uporedjivao slike, stvarno onaj lik lici na Radoicica, koliko god mi ne ide u glavu sto bi on koji kurac uzimao uniformu i pusku. 

Please, mala pomoc: nisam isla u vojsku pa se ne razumem: snimak Radojcica & comp je, navodno, od nedelje? Tog dana je bilo toplo vreme, da li je normalno da "komandosi" budu onako ufaclovani kao da je sibirska zima? Cisto da proverim koliko Kurtijevi filuju pricu. Uzgred, sta ce im i snimak kad je Radojcic ostavio licna dokumenta u uhapsenom vozilu MUP.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Али та Пољска, Чешка, Румунија имају другачије виђење и ти не можеш да им забраниш то. Јбг то су њихова искуства. 

 

E vidiš u tome je ceka, male zemlje ne mogu tek tako da biraju svojom voljom, već moraju u skladu sa apetitima velikih zemalja. To je nefer, ali je tako.

 

Što naravno dodatno čini glupom odlukom naše priklanjanje Aziji umesto Evropi, ali to su već naši spoljnopolitički problemi i gluposti.

Edited by John Terry
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

 

Smeta Putin i njegova ambicija, a ne smeta im što su pogazili potpisan sporazum da se NATO neće širiti na baltičke zemlje. Nisu stvari crno na belo, geopolitički rat je rat velikih sila.

Нисам сигуран али сам негде прочитао да је тај договор усмен био и да нема ништа написмено. Сад можда и грешим, јбг, до скора ме ништа одовога није занимало па можда и грешим.

 

Друга ствар те земље које су побегле од Русије нису побегле јер их је запад присилио на то, већ управо Русија. Тако да јбг то је слободна воља тих земаља. Исто као што и Украјина као суверена држава има право да бирта своју страну.

 

Русија има базе по Венецуели и Куби па не видим нешто да Запад бомбардује њих због тога. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Please, mala pomoc: nisam isla u vojsku pa se ne razumem: snimak Radojcica & comp je, navodno, od nedelje? Tog dana je bilo toplo vreme, da li je normalno da "komandosi" budu onako ufaclovani kao da je sibirska zima? Cisto da proverim koliko Kurtijevi filuju pricu. Uzgred, sta ce im i snimak kad je Radojcic ostavio licna dokumenta u uhapsenom vozilu MUP.

Ministar policije Svećlja je kazao da je Raoičić više puta koristio vozilo sa oznaka KFOR-a za prenos oružja. Tako sam ga ja razumeo. verujem da je svaki put "ispraćen" od "Sigurimija",,,,verujem da ima dosta video materijala, bez datuma ili sa umetnutim datumom. E posle već može da se radi, sve je stvar "kreativnosti".

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, robespierre said:

Ja sam uvek mislio da je Veselinović ta batina na terenu, dok je Radojičić neki salonski kriminalac, ali sam se izgleda zajebao. Ispade Zvonko pametniji, jebeš Kosovo dok Inkop, Nukleus, ili kako god da im se trenutni paravan zove pravi milione. 

nije to baš tako prosto za objasniti, svako u tom lancu ima svoju ulogu, skoro je pa preslikana organizacija koju su imali kosovski Albanci 90-tih, Zvonko ne mora biti fizički prisutan kao što ni Džavit Haliti nije bio sa puškom po Drenici

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Друга ствар те земље које су побегле од Русије нису побегле јер их је запад присилио на то, већ управо Русија.

 

Apsolutno se slažem, ali zašto neko misli da u zamisli velikih sila male zemlje imaju pravo izbora. To je iluzija.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...