Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

Novak po Tennis Abstract-u

w/l

 

GS 363-48

Masters 393-86

Tour Finals 46-17

 

DC bih dodala 

38-7

 

LC zanemaraljiv 1 -2 u široj slici zbog malog broja ali ovde bi ta sitnica ako je zanemarimo naročito jer je retroaktivno uvrštena u w/l  bi značila Novak 1067 match wins a Nadal 1066

 

 

Mogao bi da svrati na forum

 

@Cojep

Edited by Keira
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Evo kako su se nekada brojale velike titule... A onda su rešili da promene pravila i dodaju Novaku (i Fedu kao kolateralnoj šteti) nulu, Olimpijske igre...

Primer kako se pomera goalpost... Samo čekam da ubace Laver Cup u slemove, lol...

 

72640180_2876963008990348_49245297784106

 

djokovic-us-open-2018-big-title-kings.jp

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da nađem tačno, ali Novak drži rekord po broju osvojenih titula posle spasavanja meč lopti, mislim da ih je sad 9.

Interesantno da kad god se pominje taj rekord kažu da se računa samo za ovaj vek jer se pre toga nije vodila precizna statistika o meč loptama.

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 5:41 PM, Pangea said:

 

Evo kako su se nekada brojale velike titule... A onda su rešili da promene pravila i dodaju Novaku (i Fedu kao kolateralnoj šteti) nulu, Olimpijske igre...

Primer kako se pomera goalpost... Samo čekam da ubace Laver Cup u slemove, lol...

 

72640180_2876963008990348_49245297784106

 

djokovic-us-open-2018-big-title-kings.jp

Kada bi Novak sledeće godine osvojio OI, to više ne bi bila velika titula. Uklonili bi je da bi se smanjila razlika između Federera i ostale dvojice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2023 at 12:21 PM, Dracarys said:

Ukupan broj pobeda u karijeri. Novak se probija na treće mesto. Deluje da su Rodžer i Konors nedostižni.

 

Pobede su pobede ali riznica trofeja ipak prava stvar.

 

Sad kad je formalno the undisputed Goat i kad su svi najvazniji rekordi u njegovom vlasnistvu (slemovi br.1 i ostalo) dosezanje Konorsa po ovim stavcicama bi bio slag na torti i predstavljace krunski izazov do kraja karijere, jer ako to on ne ucini onda gotovo izvesno nece niko, barem ne u ovom veku i dok se tenis bude igrao u formatu kakav danas poznajemo. Rodzer se polomi igrajuci na top nivou 20 god.maltene i na kraju ostade kratak.

 

Noks ima 288 odigranih turnira. Jimbo i Feki su svoje zadnje pehare osvajali oko 360

 

po nezahvalnim racunicama bi do svoje 40. mogao nastupiti na nekih 335-340 turnira - i pod uslovom da trijumfuje na svakom trecem, sto mu je karijerni prosek (iako u poslednje 4 sezone uzima skoro svaki drugi na kojem se pojavi), uhvatice Dzimija - po mojoj proceni 2026. titule, a 2027. pobede.

 

Najveci "problem" po tom pitanju ce kao i do sada predstavljati cinjenica da mu fokus nikad nije bio usmeren na manje evente. Podatak da ih je u karijeri odigrao otprilike koliko i Sapovalov, momak 99.godiste, pa procenite sami.

Prosle sezone je prvi put jos od pretprosle decenije ucestvovao na vise od tri turnira nizih kategorija. Fora je ni to ne bi igrao da je dobio dozvole za Ameriku i za prijavu na Junajted kup, ovako padose nicice Telaviv, Astana i Adelaide ni krivi ni duzni, sta da se radi

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

On 8/22/2023 at 4:23 PM, alcesta said:

Ne mogu da nađem tačno, ali Novak drži rekord po broju osvojenih titula posle spasavanja meč lopti, mislim da ih je sad 9.

Interesantno da kad god se pominje taj rekord kažu da se računa samo za ovaj vek jer se pre toga nije vodila precizna statistika o meč loptama.

Dakle u podkastu Wish&Go Viško daje ovu statistiku:

dobijeni/izgubljeni mečevi nakon ML

-Novak 17-3

-Rafa 17-8

-Marej 16-6

-Fed 22-24

Jedino je Fed negativan, al mi opet nekako to mnogo.

Link to comment
Share on other sites

 

Da 9 osvojenih titula a evo i koje su  . Ne znam da li je to rekord

 

1.Vienna 2007: 2 MPs vs. Juan Ignacio Chela in the Quarters; Score: 6–3 5–7 7–6(2)

2.Basel 2009: 3 MPs vs. Radek Stepanek in the Semis; Score: 6-7 (4), 7-5, 6-2

3.US Open 2011: 2 MPs vs. Roger Federer in the Semis; Score: 6-7, 4-6, 6-3, 6-2, 7-5

4.Shanghai 2012: 5 MPs vs. Andy Murray in the Finals; Score: 5-7 7-6(11) 6-3

5.Doha 2017: 5 MPs vs. Fernando Verdasco in the Semis; Score: 4-6, 7-6(7), 6-3

6.Wimbledon 2019: 2 MPs vs. Roger Federer in the Finals; Score: 7-6 (5), 1-6, 7-6 (4), 4-6, 13-12 (3)

7.Dubai 2020: 3 MPs vs. Gael Monfils in the Semis; Score: 2-6, 7-6 (8), 6-1

8.Adelaide 2023: 1 MP vs. Sebastian Korda in the Finals; Score: 6-7(8) 7-6(3) 6-4

9.Cincinati 2023 1 MP vs Carlos Alcaraz in the Finals , Score , 5 7, 7 6 (7) 7 6(4)

 

 

 

Bilo bi nezgodno (sa mentalne strane) da je izgubio od Alcaraza nakon 5 neiskorišćenih MP a naročito nakon propuštenih prilika na W.

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Cojep said:

 

Pobede su pobede ali riznica trofeja ipak prava stvar.

 

Sad kad je formalno the undisputed Goat i kad su svi najvazniji rekordi u njegovom vlasnistvu (slemovi br.1 i ostalo) dosezanje Konorsa po ovim stavcicama bi bio slag na torti i predstavljace krunski izazov do kraja karijere, jer ako to on ne ucini onda gotovo izvesno nece niko, barem ne u ovom veku i dok se tenis bude igrao u formatu kakav danas poznajemo. Rodzer se polomi igrajuci na top nivou 20 god.maltene i na kraju ostade kratak.

 

Noks ima 288 odigranih turnira. Jimbo i Feki su svoje zadnje pehare osvajali oko 360

 

po nezahvalnim racunicama bi do svoje 40. mogao nastupiti na nekih 335-340 turnira - i pod uslovom da trijumfuje na svakom trecem, sto mu je karijerni prosek (iako u poslednje 4 sezone uzima skoro svaki drugi na kojem se pojavi), uhvatice Dzimija - po mojoj proceni 2026. titule, a 2027. pobede.

 

Najveci "problem" po tom pitanju ce kao i do sada predstavljati cinjenica da mu fokus nikad nije bio usmeren na manje evente. Podatak da ih je u karijeri odigrao otprilike koliko i Sapovalov, momak 99.godiste, pa procenite sami.

Prosle sezone je prvi put jos od pretprosle decenije ucestvovao na vise od tri turnira nizih kategorija. Fora je ni to ne bi igrao da je dobio dozvole za Ameriku i za prijavu na Junajted kup, ovako padose nicice Telaviv, Astana i Adelaide ni krivi ni duzni, sta da se radi

Jeste, broj titula je isto jedan od najvažnijih rekorda uz broj pobeda. U ovom trenutku mi se čini da je 15 titula razlike nedostižno, jer bi to značilo da mora biti na vrhunskom nivou još dosta vremena ili da ima bar još jednu sezonu sa 5+ titula, mislim da je baš sledeća sezona materijal za to, jer će igrati prolećne masterse u SAD i OI, poslednja sezona sa dosta gustim rasporedom. Već od 2025. godine sledi veliko skraćivanje rasporeda i čist fokus na slemove.

 

Mislim da može Novak, samo zdravlja da bude. Federer je isto bio preblizu, ali ga je telo izdalo.

 

Federer je preozbilljan tenis igrao i sa 38 godina, nadam se da može i Novak.

Link to comment
Share on other sites

Top level tenis negde do povrede protiv Sandgrena, 38 i po god. onaj povratak mu nista nije trebao i sa pandemijom je valjalo bataliti (kao Sarapova, braca Brajan i jos neki) ali sta da se radi

 

o Jimbovom nastupu na USO sa punih 39 se i danas ispredaju bajke. medjutim kod njega ce mi vazda strcati sumanutih 80 titula osvojenih u SAD. nesto nepojmljivo u danasnjem tenisu, sve da sad karijeru provedes igrajuci sa juniorima tamo. takodje mu mozemo staviti minus sto nema trofej na evropskoj sljaci i jos neke sitnice, no ne verujem da se previse uzbudjuje oko toga.

 

bilo je 15 titula do Lendla kad je prekinuto takmicenje. videcemo. licno bih voleo da ga gledam kako vija starosne rekorde coveka koji mu je zimus urucio jubilarni pehar u Melburnu. sto da ne

 

 

On 8/20/2023 at 12:21 PM, Dracarys said:

 

Voleo bih videti ukupan broj pobeda na GS+Masters+WTF

 

zaboravih juce da stavim i za ovo,

 

- Rodzer : 822 pobede na 240 turnira (54 osvojio)

- Novak : 807 pobeda na 216 turnira (68 osvojio)

- Rafael : 751 pobeda na 208 turnira (59 osvojio)

- Andu : 454 pobede na 183 turnira (20 osvojio)

 

dakle jos 15 dobijenih meceva na big eventima (GS Ms MK OI) i imace najvise, a to bi otprilike trebalo da se zbi u novembarskim dvoranama ili pak na AO u januaru. bumo vidli

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/20/2023 at 6:21 PM, Dracarys said:

Ukupan broj pobeda u karijeri. Novak se probija na treće mesto. Deluje da su Rodžer i Konors nedostižni.

Ne znam, mogu da vidim Noleta kako i dalje igra vrhunski tenis do četrdesete. Ove godine već ima 45 pobeda iako mu je bio zabranjen pristup Americi do Cincinnati-a. Ako bude imao prosek od oko 50 pobeda svake godine, stiže ih. Siguran sam da će prestići Rodžera za broj titula, Connorsa malo teže - ali i to je moguće. Što bi bilo još veći podvig, ako se uzme u obzir da Novak uglavnom ne igra manje turnire.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

Ne znam, mogu da vidim Noleta kako i dalje igra vrhunski tenis do četrdesete. Ove godine već ima 45 pobeda iako mu je bio zabranjen pristup Americi do Cincinnati-a. Ako bude imao prosek od oko 50 pobeda svake godine, stiže ih. Siguran sam da će prestići Rodžera za broj titula, Connorsa malo teže - ali i to je moguće. Što bi bilo još veći podvig, ako se uzme u obzir da Novak uglavnom ne igra manje turnire.

Nisi mnogo daleko od istine, Ivanišević je rekao da Novak ima veliki cilj da zaigra u Los Anđelesu OI 2028. godine.

 

Tada će Novak imati 41 godinu. Što bi značilo još pet sezona. Ako se to obistini, porušiće on sve žive rekorde koje postoje. Naravno, samo ga povreda može zaustaviti.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ama bre, šalio se, kao i Novak kad je rekao da će igrati još 20 godina :classic_biggrin: ni on sam sad ne zna dokle će igrati. Možda mu jednog dana prosto dosadi da svaki dan ustaje i trenira i obavlja iste rutine i pripreme, i zaključi da mu je dosta i da je vreme da se uživa na lovorikama uz decu :classic_smile:

U svakom slučaju nadam se da će završiti karijeru pod svojim uslovima kad god to bude, a ne zbog neke povrede ili slično.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ama bre, šalio se, kao i Novak kad je rekao da će igrati još 20 godina :classic_biggrin: ni on sam sad ne zna dokle će igrati. Možda mu jednog dana prosto dosadi da svaki dan ustaje i trenira i obavlja iste rutine i pripreme, i zaključi da mu je dosta i da je vreme da se uživa na lovorikama uz decu :classic_smile:

U svakom slučaju nadam se da će završiti karijeru pod svojim uslovima kad god to bude, a ne zbog neke povrede ili slično.

U svakoj šali ima malo istine 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...