Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

Najvise titula po kontinentima u Open eri:

 

 Australija/Okeanija – Djokovic (10)
 Azija – Djokovic (20)
 Evropa – Nadal (62)
 S.Amerika – Konors (83)
 J.Amerika – Viljas (12)

 

s tim sto je Novak naravno jedini sa dvocifrenim brojem trofeja na 4 kontinenta, i tako ce dugo i ostati

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

Nesto sto ne zavisi 100% od igraca, kako moze biti najjaca statistika?

Možda to ima veze sa tim što Novak ima najviše BIG TITLES (slemovi, mastersi, završni masters)? Tamo ima najveće šanse da se susretneš sa najboljim igračima sveta.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Koliko Nadal, a koliko Djokovic ima tih titula?

Je l hoces da mi kazes da je razlika +18 u korist Djokovica?

Znao sam da ćeš Nadala da ubaciš u priču, jer ima manji broj x2, njegov je problem što nema završni masters, pa se oseća ta razlika, dok Rodžer i Novak imaju po 6 i 5.

 

Još jedan dokaz da je Nadal nesposobnjaković da se bori sa najboljima više puta.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

Znaš ih napamet, no ajd :classic_biggrin:

 

Ne znam ih, a da li ces ti da mi verujes ili ne, apsolutno me ne zanima

 

Just now, Dracarys said:

Novak ima 64

Nadal ima 59

Federer 54

 

Razlika je 5, što dovoljno govori koliko je Novaku bilo teže doći do tih velikih titula, nego Nadalu.

 

Zato i stojim iza moje prve recenice, to je statistika koja apsolutno ne zavisi od igraca, jer se veoma dobro secam da je Nadal osvojio neki USO a da nije pobedio top 10 igraca.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Ne znam ih, a da li ces ti da mi verujes ili ne, apsolutno me ne zanima

 

 

Zato i stojim iza moje prve recenice, to je statistika koja apsolutno ne zavisi od igraca, jer se veoma dobro secam da je Nadal osvojio neki USO a da nije pobedio top 10 igraca.

Zato, jer je imao više sreće, nego pameti, a Novaku se recimo zalomilo da igra prošle godine na USO preko Beretinija, Zvereva i Medvedeva, tri TOP10 igrača. Dobio je dva TOP10 igrača i opet nije osvojio slem, a neko ne mora ni da pobedi da bi osvojio isti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Zato, jer je imao više sreće, nego pameti, a Novaku se recimo zalomilo da igra prošle godine na USO preko Beretinija, Zvereva i Medvedeva, tri TOP10 igrača. Dobio je dva TOP10 igrača i opet nije osvojio slem, a neko ne mora ni da pobedi da bi osvojio isti.

 

Eto, stigli smo do istog zakljucka, zavisi vise od drugih igraca, da li ce da se pojave na turniru ili ce samo da poispadaju.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

Eto, stigli smo do istog zakljucka, zavisi vise od drugih igraca, da li ce da se pojave na turniru ili ce samo da poispadaju.

Što ne opovrgava da je Nadal nesposoban da više puta pobedi TOP10 igrače. WTF je čist dokaz. Lako je osvajati USO, kada se posreći žreb, loš dan nekih tenisera itd.

 

Činjenica da on nije skinuo set Novaku na tvrdoj podlozi od 2013, govori koliko je Nadal mršav za Novaka. Novak je ubedljivo bolji od Nadala na dve podloge, dok je Nadal samo na jednoj. Tamo je i osvojio najveći broj svojih velikih titula. Monte Karlo, Rim i Madrid&Hamburg, van je tankoza. U odnosu na Novaka je jednodimenzionalan igrač. I taj međusobni skor koji imaju je iako Novak vodi je prilično smešan, jer su više od polovine odigrali na šljaci, jer je prosto Nadal nesposoban da dolazi do završnice velikih turnira na drugim podlogama od TOP 10 igrača, pa je stoga nesposoban da sakupi veći broj x2 nad TOP10 teniserima, koji su uglavnom specijalizovani za tvrdu podlogu na kojoj se igra 60% sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ćeš i to napisati.

 

Znaš kako, da se 60% sezone velikih turnira igra na šljaci, bilo bi mnogo više igrača koji bi se specijalizovali za to, batalio bi Novak tvrdu podlogu, samo vežba čitave godine drop šotove za šljaku i cepaj, negooo, Novaku je bitan i Vilmbdon i tvrda podloga na kojoj se igraju dva slema, sve što je bitno hoće da pokupi, nije bez razloga x2 šampion svih najvećih turnira sa akcentom na tvrdu podlogu kao najzastupljeniju danas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...