Jump to content

Filmovi koje nestrpljivo ocekujemo


Drug Crni

Recommended Posts

Edit: kad razmislim da stavim ja ovo u spojler :classic_laugh:

Spoiler

E pa sad... najavi se venčanje ali mladoženja je drugi :classic_biggrin:

Sećam se koliko me je to iznerviralo kad sam prvi put čitala :classic_laugh: mada istini za volju u drami je Higins još daleko neprijatniji i do kraja se ne opameti pa mu tako i treba.

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

  

19 minutes ago, alcesta said:

Edit: kad razmislim da stavim ja ovo u spojler :classic_laugh:

  Reveal hidden contents

E pa sad... najavi se venčanje ali mladoženja je drugi :classic_biggrin:

Sećam se koliko me je to iznerviralo kad sam prvi put čitala :classic_laugh: mada istini za volju u drami je Higins još daleko neprijatniji i do kraja se ne opameti pa mu tako i treba.

 

 

ccc, 'rani kuce da te ujede...

salim se, nemoj da skacete na mene :classic_biggrin:

Edited by woolgatherer
alcestina primedba
Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcR1IZPJZTL1tKD_-frnk1Q

 

Killers of the Flower Moon (2023)

 

Pogledaj film i definitivno je ovo vrlo dobro odrađen film. Krimi Drama smeštena u 1920-e kada su se Indijanci u Oklahomi obogatili jer je nađena nafta na njihovoj zemlji. Krenula je trka na njih i njihove deonice u naftnim poljima. Odlično nabodena atmosfera no to kao produkt ima da je u 2 od 3,5 sata koliko film traje ekstra spor tempo. Di Kaprio je glavna uloga ali mi nije ostavio jak utisak kao što je to uspeo De Niro sa svojom ulogom. Verovatno je razlog tome jer je Di Kaprio u stvari trebao da glumi drugu ulogu i da je ona trebala da bude glavna uloga u filmu ali pošto mu se ova više svidela onda je prepravljen ceo scenariio sa drugom glavnom ulogom. Ja sam ta prva dva sata gledao iz tri puta dok je zadnjih sat i po vrlo brz tempo i puno sadržaja tako da proleti dok si rekao keks.

 

Ovo će se svideti pre svega ljubiteljima drame u Skorsezeovom stilu ostalima će biti "šareno". 3,5 sata je stvarno previše za moj ukus, pogotovo sa sporim tempom kakav imamo u prvoj polovini.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni izgleda kao da songovi predstavljaju Flekovu imaginaciju..slično kao što smo gledali i u prvom delu. Tako deluje da ovo neće biti pravi mjuzikl,već su ti delovi tu da naprave neku vrstu proširenja priče..kroz njegove halucinacije..što ako je dobro odrađeno ne vidim kao nešto loše.

Trejler mi deluje vrlo dobro. Kao neki uvrnuti,mračni i ludi La La Land :classic_biggrin:

Biće zanimljivo videti hoće li biti dobre hemije između likova Džokera i Harli Kvin jer je u prvom delu Džoker maltene imao platno samo za sebe..Gaga mi izgleda dobro u svim scenama trejlera..jedina bojazan mi je da ne dobijemo razvoj njenog lika istovetan razvoju Artura Fleka u prvom delu,ali ne bi trebalo tako da bude..uzdam se da Tod Filips zna šta radi.

U stripovima je odnos između Džokera i Harli idiličan,ali istovremeno i haotičan i disfunkcionalan. Videćemo da li će se i koliko reditelj držati tog obrasca.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sudeći po prvim reakcijama na prvi trejler za Gladijator 2,očekuje se krvaviji i brutalniji film od prvog.
Trejler su mogli da vide samo posetioci CinemaCona u Las Vegasu..Paramount je u tu svrhu pustio u projekciju neki petominutni materijal.

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

2b20c6d2-8a3c-4333-af58-1b5004f9bf2c.siz

 

The Holdovers (2023)

 

Drama, kratak opis filma je "Strogi profesor i iritantan đak ostaju sami za vreme dvonedeljnog raspusta u domu". U trenutku sam ga preskočio prvi put kada sam ga video, međutim vidim da je dobio 5 nominacija za Oskara a to se ne dobija slučajno. Opis filma je merodavan ali je film urađen i prilično brzom tempu i sa jednom blagom dozom humora tako da uopšte nije naporan za gledanje kako sam očekivao. Film je dobio oskara za sporednu žensku ulogu, nisam gledao ostale nominovane u tom delu pa ne mogu da komentarišem nešto više osim da je žena odigrala odlično iako nije imala baš neku veću minutažu. Gledamo fino složenu priču gde dva lika koja su na početku filma nebo i zemlja kada se njihove priče otvore u stvari vidimo da su jako slični, ovo je scenario i režija odlično odradio. Ne mogu da kažem da me film oduvao ali definitivno mi se svideo. Preporuka za ljubitelje drame.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo jedna molba: primetio sam da malkice promašuješ topike. Dva poslednja posta su trebala da idu na Poslednji film...
Mislim,da se ne prepliće sve sa svačim i da se od tema ne prave kupusare

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Govoreći o filmovima koje nestrpljivo očekujeM - jedan od njih je i ekranizacija "Inkala" - a trebalo bi da je urade Žodorovski i Taika...

Međutim, malopre sam slušao Kordeja kod Galeba. Nije imao lepe reči za matorog - čak ga je u jednom momentu opisao kao "osobu koja ne zaslužuje poverenje" :s_w:

Elem - pošto ja slično mišljenje imam o Vaititiju - uh.. Sad mi je strepnja dublja od nade.

Link to comment
Share on other sites

Šta je bre ovo, Katilinina zavera u SF verziji? :classic_ohmy: Zvuči zanimljivo, ali će morati da ubace onaj Ciceronov govor ili ću se debelo razočarati :classic_biggrin:

Prvo sam pročitala Metropolis i pomislila da snimaju rimejk, drago mi je što nije tako.

Edit: mada sad kad sam pročitala bolje izgleda da pokušavaju oboje istovremeno :smiley5:

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...