Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ako mogu da se ubacim sa zeljama jest da nisu centri nego 4/3 igraci

Prvi je Uthoff Jarrod, mnogo dobar igrac, vrlo efikasan dobar sut za dva i tri, dosta atletican, odlicno stiti obruc, cak korektan dodavac bas svajcarski noz igrac...

A drugi je mozda malo manje realan ali sta sad Sam Deker, odlican atleta, sjajne predispozicije slaser, utrcavanja iz drugog plana odlicna odbrana, moze da ubode otvoren sut, solidna igra ledjima..

I kao bonus Allan Williams niski centar, niskog i snaznog tezista, jak kao bik, odlicna igra ledjima i iz pika sjajan u skoku dobra asistencija i zastita obruca, eto moje tri zelje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Babaduka

Odgledao svu trojicu, slazem se, svi odlicni. Ovaj Uthoff, odavno nisam video nekog ko se ovako pametno krece u reketu. Izadje, pa se vrati, pa se skloni od cuvara... nikad ne kampuje.

 

Dekker najbolji od trojice, luda eksplozivnost i atleticizam zaista.

 

Vilijams po meni najslabiji od trojice, ali daleko od loseg.

 

Ne znam, oduvek sam se pitao zasto nas tim zapostavlja pravi skauting. Mozda je razlog taj sto se teze dolazi do igraca koji nisu povezani sa Miskom Raznatovicem, ali i kod njega ima bisera. Secam se da je Wiliiams-Goss bio nudjen nama pa ga nismo hteli. Nasi se plase tog rizika, ali to su igraci koje mozes potpisati na manje sume i mogu da se isplate. Ovi ostali odigraju sezonu i odu.

 

U svakom slucaju sva trojica respekt.

Link to comment
Share on other sites

Brt Alan Williams aka BIG SAUCE i zastita obruca imaju veze koliko Bata Kankan i svecano odelo. Uzasan odbrambeni igrac. Imao ACL. Dobar napadac ali spor za danasnju kosarku. 
 

Dekker je zanimljiv ali daleko od nase platezne moci cini mi se. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dekker i Big Sauce Williams su relativno poznati u NBA krugovima, imali su oni svoje uloge tamo i ne verujem da bi nam bili dostupni, pogotovo nakon sezone navikavanja na kosarku u Evropi. Svakako, kada takvi igraci, koji su i u najboljim godinama odluce da potraze srecu u Evropi velika je sansa da ce biti pun pogodak i treba pojuriti svaku sansu da se dovedu, ali oni obicno cekaju do poslednjeg dana da nadju ugovor u NBA. Wesley Johsnon je npr druga strana medalje, on jeste imao i daleko znacajniju ulogu ali je bio u ociglednom padu i primer je loseg potpisa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

meni uthoff odlican, dugo vec na radaru, mada sem protiv grobara nije se nesto naigrao u zenitu, ali nije bio ni stetocina. mozda bi i aaron white bio zanimljiv, slican tip igraca, posle lose kampanje u milanu sigurno mu je cena pala

Link to comment
Share on other sites

Gotivan je i meni Wiltjer, prava stretch cetvorka. Gledao sam ga ove sezone par puta za Turk Telekom, opasno je sipao. 

 

Deker je izuzetno fizicki mocan za Evropu. Ne vjerujem ja da postoji sansa da njega potpisemo. 

 

Jekiri je isto samo pusti san. Takvi igraci zavrsavaju u top EL timovima ili nekom Armaniju koji ce iskesira ozbiljno za njegove usluge.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlican je Jekiri, ali takav tip centra nije toliko tražena roba u današnjoj kosarci. Mozda drugi ili treći centar u top ekipi. 

 

Deker je bas bas dobar I verovatno će u neki El plej of tim. Nemamo mi para za to planinarenje. 

 

Link to comment
Share on other sites

nije problem sto jekiri sad nece zavrisiti kod nas, problem je sto se mi plasimo da dovedemo takvog igraca dok se potucao po belgiji i turskoj i sad nam je nedostupan. puno igraca nam tako prolazi.

dekker je vec druga prica, igrac sa pedigreom, ne verujem da nam je dostupan. mada ne mogu se oteti utisku da je njega onaj f4 vinuo mnogo vise na draftu nego sto je pre toga vredeo.

i mene cudi da su wiltjeru toliko pale akcije, posebno posle solidne sezone u unikahi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nate said:

nije problem sto jekiri sad nece zavrisiti kod nas, problem je sto se mi plasimo da dovedemo takvog igraca dok se potucao po belgiji i turskoj i sad nam je nedostupan. puno igraca nam tako prolazi.

 

 

Tako je. Dobar skauting zlata vredi. Recimo Partizan je napravio fenemenalan posao sa Tomasom, Moslijem i Kakaduom, u potpunosti razumejući kakvu vrstu visokih igrača traži današnja košarka, dok smo se mi zabavljali s nekretninama tipa Štimare dobrog.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 said:

 

Tako je. Dobar skauting zlata vredi. Recimo Partizan Trinkijeri je napravio fenemenalan posao sa Tomasom, Moslijem i Kakaduom, u potpunosti razumejući kakvu vrstu visokih igrača traži današnja košarka, dok smo se mi zabavljali s nekretninama tipa Štimare dobrog.

 

Kao i mi sa Fajeom i Beronom. Tomic. Nema tu skautinga kluba.

Link to comment
Share on other sites

Da mi za pocetak pojurimo trenera, ali pravog...pa da se onda prica o timu

Sto se tice igraca, DFaka uvek ima sjajan skauting americkih igraca,koji su blago ispod radara,evo i ove godine imaju 3 igraca za pozeleti, u slucaju da igramo EL, Browne, Colson i Hamilton

Edited by Gudura
Dopuna
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da su EL i EC otkazani, sumnjam nesto da ce se igrati bilo sta od domacih ili regionalnih liga. Eventualno neke kvalifikacije za ta takmicenja i to verovatno u pre seasson periodu. 

 

Ako nista, sad je najlogicnije da sezona pocne mozda cak i u avgustu. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Markoss said:

S obzirom da su EL i EC otkazani, sumnjam nesto da ce se igrati bilo sta od domacih ili regionalnih liga. Eventualno neke kvalifikacije za ta takmicenja i to verovatno u pre seasson periodu. 

 

Ako nista, sad je najlogicnije da sezona pocne mozda cak i u avgustu. 

 

Jesi li siguran u to?

 

Vidi ovakvu kombinaciju dogadjaja.

 

1. EL se otkazuje

2. Djordi objavljuje da sledece sezone aba ligu predstavlja sampion aba lige. 

3. STA DALJE? Pa... dalje cemo da se pokoljemo na balkanu. Bice gore nego u Podgorici pre dve godine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...