Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

4 minutes ago, Tony said:

Pa nije bilo normalno sto nam je klub vodio kriminalac...A sta sada nije normalno, osim sto mu sin igra u Zvezdi i opet povremenih sranja sa sezoncima?

Nikad nam nije bio problem da priznamo da je gazda Nebojša mutan tip upleten u razne prljavštine ali prevashodno nas je zanimalo kako vodi KKCZ. Godinama to i nije bilo tako loše a sbve to vreme bilo je i manjih ili većih kritika na njegov rad u KKCZ od strane i forumaša sa b92 ili od strane simpatizera na utakmicama. Ipak rezultati su uspevali to da gurnu pod tepih. Ovu sezonu počeo je traljavo a sad je totalno pogubljen i naravno da navijači- simpatizeri ne ćute na to pošto ih najviše zanima rezultat kluba za koji navijaju.

Ne vidim šta ti nje jasno oko svega na toj relaciji čović-simpatizeri

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton21 said:

 

Sta da radi, pnr ili pnp? Da mu spustamo loptu na niski post, da napada licem? Sta tacno? Meni ni jedna ova opcija nije legitimna da se na nju mogu osloniti u nekom dijelu utakmice. Nesto najblize tome je igra ledjima, gdje zavrsava svojim frljokama, baby hook, kamena sa ramena. Da ne grijesim dusu prisutan je na ofanzivnom skoku, ne znam kako, ali lopte mu upadaju u ruke i to je cinjenica, sve ostalo je nula bodova. Ojo makar ima dobro pozicioniranje, pravi dobre blokove, ima jacinu, prisutnost na obe strane reketa, dok Stimac bukvalno priziva svojom mekocom da se igrac zaleti na ulaz preko njega. Odbrana od pick-a, strana pomoci, gradjenje - sve mi je na strani Oja koji se prvi put mimoilazi sa ovim kvalitetom kosarke i koji makar ima teoretske sanse da napreduje i da bude bolji igrac kada prodje faza adaptacije. - Ovdje pricamo o ulozi drugog/treceg centra u ekipi, znaci nije u pitanju neko znacajno pojacanje koje ce podici kvalitet ekipe na neki drugi nivo, nego identicna rupa koja mozda ima neke drugacije kvalitete u odnosu na igrace koje vec imamo u ekipi Kuzmic/Ojo/Jovanovic. Drugim rijecima, ne znamo gdje udaramo.

Ojo i dobri blokovi ne idu u istu recenicu, covek je hodajuci faul u napadu.Njegovo pozicioniranje je takodje upitno, neverovatno mi je da covek onolike snage ne moze da su ugura na metar, metar i po od kosa gde je jedino upotrebljiv, a razlog za to su veoma slabe noge u odnosu na premocan torzo.Cak i kad dodje do pozicije, loptu mozes da mu das samo u visini grudi, u suprotnom je to izgubljena lopta 1/1. Igra ledjima nepostojeca jer nema koordinaciju da bi zidao, a ni noge koje to zahtevaju.U odbrani je takodje rupa, jer je spor, lose stiti obruc i ne moze apsolutno nikoga da preuzme, a basketball IQ mu je los, sto ga ogranicava u tajmingu i postavljanju za skok, pa je i na skoku sporadican faktor, osim ako mu lopta bas ide u ruke, pa je samim tim i tu limitiran. Odbrambeno upotrebljiv samo uz pokretnu i odbrambeno potentnu cetvorku, koja moze da pokrije prostor koji ostavlja svojim losim kretanjem i postavljanjem, sto se moze videti iz toga sto onoliki covek gotovo da nema blokade.Sve u svemu previse "if" faktora da bi zalili ako bude zamenjen Stimcem, koji je rupa u odbrani takodje, ali ubacuje one svoje frljoke, ume da primi i losiju loptu od beka i da je nekako ugura u kos, a osim toga stalno je prisutan na ofanzivnom skoku, jer iako mu je odraz nepostojeci, ocigledno ume da se postavi i da pokupi loptu i po nekoliko puta u napadu.

Da rezimiram:apsolutno nisam ljubitelj igre, a jos manje lika Vladimira Stimca, ali obojica imaju ugovor do kraja sezone, obojicu niko nece hteti na kraju iste, i osim ako nije neka drasticna razlika u ceni, ova rokada moze doneti izvesni benefit, ako se svede na nekih 10tak minuta po mecu. E sad, ako ce Gist da bude odstreljen, a ne Ojo, onda da polako stavljamo katanac na ovu sezonu, jer takve tri nekretnine ne bi podneo ni ABA 2 ligas, a ne neko igra EL jos 20tak utakmica i pretenduje na titulu ABA lige

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Не могу да верујем. Док је око Дерика развој ситуације био некако очекиван, ово око Моа је љага која се неће никада спрати. Оно што бих сада рекао би повукло трајни бан, па нећу. Само се надам да је ово последња сезона машинског инжењера и његовог испртка у вољеном ми клубу. Усрдно ћу се за то молити током ових празника.

 

Мо, мајсторе, краљу, легендо, хвала ти на свему и извини због свега!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Non stop Nebosa i kompanija mrsomude o nekakvoj mega zasluzi čvarka.

A Faje koji je ginuo na terenu nema te zasluge, je li? I u ovoj sezoni kada slabije izgleda jer je nivo kosarke mnogo visi, boebenost mu se ne moze osporiti. 

Nego, kapitenu, hoce li ksž? Hoce li i tvor mali da kaze koju, je li pronasao muda ili obraz negde.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na putu smo da resimo probleme od ove sezone, jos Lorenzo i Beron da odu i taman da smo sigurni oko toga sta nam je target ove sezone.

Mozda sam se utripovao ali ja definitivno mislim da se Nebojsa na taj njegov perverzno udbaski nacin sveti i nasladjuje sada, nije da mi je nesto zao Brauna ali Mujo je zasluzio i strpljenja i podrske, svime onime cime se dicio u slucaju oko Filipa. Ne znam u kakvoj su  formi Moka, Duci i Kaponja ali ja mislim da bi nam ono legli na ovaj roster samo tako, imacemo poene u rukama, imacemo odlicnog pleja a i provereno su Zvezdasi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

po meni je trebalo čekati i derika

Ma kakvi, najbolje je dovesti Kuridzu i Stimca da ga zamene. (

Ja ne znam da li sam slep ili previse subjektivan, ali trudio sam se da gledam nekada iskljucivo Derika kad igramo (to nekad radim sa igracima kojima zelim da proigraju). Van toga sto je malo zardjao ili nekad iskljucen iz igre, sto me ne cudi zbog minutaze koju je dobijao - delovao je skroz pristojno u odbrani. Vidi se da mu je bilo stalo da je odigra povremeno, isprati igraca i neretko je na tom delu terena pravio razliku. Vise borbe je pokazao on u 5 minuta po tekmi, nego tatin sincic za sve vreme provedeno na terenu. Jeste da ga nije islo u napadu, ali svakako da potencijalno moze vise da donese u plejofu nego Kurdiza i Stime skupa. 

No, to je samo moj utisak. Skupo ce izaci ova igracka. 

 

O Fajeu da ne trosim reci.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...